Şimdi Ara

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
11
Favori
13.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mesela 32Mbit İndirme Hızı maks. Alabilen bir hatta 4Mbit Download neden atanmıyor ? Bant genişliği vs yüzünden mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Bizim eve gelen 4 damarlı eski kablo diye hatırlıyorum ve 2 sini kullanıyorum.
    Santral evin 2-3 sokak arkasında kalıyor.
  • hocam benim altyapı 32mbps destekliyor diyorlar ama türk telekomda 35 mbpslik pakete geçmek istediğimde santrale çok uzak olduğu için geçiremiyoruz dediler. Şimdi 32lik pakete geçsem yine aynısı olur mu yoksa 20-24 atıyorum bu hızlarda mı birşey alırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

Merhaba

Mesela 32Mbit İndirme Hızı maks. Alabilen bir hatta 4Mbit Download neden atanmıyor ? Bant genişliği vs yüzünden mi ?

Hattınız 40 mbit atamayı kaldırmaz o yüzden 40 mbit atama yapamazlar , eğer yaparlarsa SNR margin(dB) değerleriniz çok düşer ve internetiniz kopmalar yaşar ki buda hiç hoş olmaz . O yüzden hattınız 32 mbit maks alıyorsa 32 mbit atarlar ki o bile SNR margin değerlerini çok düşürür onda bile internetinizde kopmalar yaşayabilirsiniz.
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Download yazmışım pardon upload diyecektim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

Download yazmışım pardon upload diyecektim

Bende 4 ü herhalde 40 demek istedin diye anladım o yüzden ^^ . Sebebi tamamen bizim İSS lerden kaynaklanıyor , ne kadar az verip ne kadar fazla alırız mantığı var malesef .
  • Merhabalar benim altyapım VDSL'i destekler mi yardımcı olur musunuz?
     TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar
  • lewizsthank1 kullanıcısına yanıt
    Hat zayıflaması yüksek, zaten alabileceğiniz en fazla hız 8 mbit. Yine de adresinizi girerek http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php ve https://ett.turktelekom.com.tr/bohm-misafir-fiber-sorgulama.jsp üzerinden kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 20 Şubat 2017; 10:37:5 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Vodafone sitesindeki alt yapı kontrolünde resimdeki gibi vdslin desteklendiği çıkıyor.

TTNET'in sitesinden sorgulattığımda ise ADSL hizmeti veriliyor yazıyor.Fakat geçen gün Turk Telekomu aradım açık adresimi verdim alt yapı kontrolü için, bana altyapımın VDSL desteklediğini söyledi 60 küsür mbit.Şuan kullandığım TurkNet altyapınız VDSL desteklemiyor dedi fakat başka bir ağızdan arayıp sadece kapı numaramı no 2 değilde 5 olarak sorgulattım VDSL desteklediğini söylediler.Yani açıkçası kafam çok karıştı her firma farklı birşey söylüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: lewizsthank1

Vodafone sitesindeki alt yapı kontrolünde resimdeki gibi vdslin desteklendiği çıkıyor.

TTNET'in sitesinden sorgulattığımda ise ADSL hizmeti veriliyor yazıyor.Fakat geçen gün Turk Telekomu aradım açık adresimi verdim alt yapı kontrolü için, bana altyapımın VDSL desteklediğini söyledi 60 küsür mbit.Şuan kullandığım TurkNet altyapınız VDSL desteklemiyor dedi fakat başka bir ağızdan arayıp sadece kapı numaramı no 2 değilde 5 olarak sorgulattım VDSL desteklediğini söylediler.Yani açıkçası kafam çok karıştı her firma farklı birşey söylüyor..

telekomdan vdsl portu istemekle uğraşmamak için ayak yapıyorlar hatta geçende mh'de türknet adslden vdsle hiçbir şekilde geçemezsiniz dediler

• Joe_Feyzullah J kullanıcısına yanıt
    Bencede öyle. 70Mbit kullansakta 60TL ödüyoruz 8Mbit kullansakta. Sabit bir fiyat olduğu için TurkNet önemsemiyor.
  • VDSL kullanıpta AKN kaldırılması için Turk.Net ten telefonla aranan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_runo

VDSL kullanıpta AKN kaldırılması için Turk.Net ten telefonla aranan oldu mu ?

Ben aradım, YAPA sisteminde değilmiş bizim bölge o yüzden olmuyormuş.
  • Sizin durum farklı, beni arayan Turk.net ve otmatik ses kaydı dinleyip kabul için bir tuşa basıyorsun.
  • m_runo kullanıcısına yanıt
    Ben YAPA altyapisindayim adsl kullaniyordum vdsl e gecis yapmak icin 15 gun once basvurmustum 2 gun once 100MB akn siz pakete gecirmisler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluees

Ben YAPA altyapisindayim adsl kullaniyordum vdsl e gecis yapmak icin 15 gun once basvurmustum 2 gun once 100MB akn siz pakete gecirmisler.

hayırlı olsun. hız testlerini ve kotayı geçtikten sonrasını buraya bildirisen memnun oluruz
  • bluees kullanıcısına yanıt
    Online işlemlerde AKN : 0 yazıyor mu ?
    Evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluees -- 29 Mart 2017; 14:53:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluees kullanıcısına yanıt
    O zaman hayırlı olsun. Bana 1 Nisan da geçiş olacak diye mail geldi beklyorum.

Hız testi de koyabilir misiniz ?
    Hocam ilk gecirdikleri gun 2mp upload 20mb download alabilmistim. Suan sehirdisindayim test edemiyorum. Nisan in 15 inde anca test yapabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.