Şimdi Ara

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
11
Favori
13.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim hat aslında süper durumda. fakat şu AKN ye ayın 10 unda takılıyorum kalan süreyi 3 Mbit ile bitiriyorum. Bu hızla da hiçbir işimi görmüyor. Birçok işimi LTE üzerinden yapmak zorunda kalıyorum. Sırf AKN için geçiyorum. Artık hız o kadar da umurumda değil. 8 Mbit bağlantıyı özlettiler bana.
    100 Mbite kadar diyor tanıtımında, ama bana 75 destekliyor dediler. Ben destekliyor desem inanmazlardı herhalde. Çok da umurumda değil zaten. Stabil bir 25 Mbit bile işimi görür.

TurkNet Adsl'den Vdsl'e Ücretsiz Geçiş / 32-100 Mbps'e kadar Tüm hızlar

Şimdi SMS geldi. Akşam sonucu yazmaya çalışırım.

• Merhaba Eve vardım ve testi yaptım.
    İlk başta dedim ki neden 25-27 Mbit diye. Sonradan aklıma geldi Kullandığım AP eski model bir AP. "Dlink 2100" Zaten Max 54 Mbit havada biraz da kayıp olsa 30 Mbit civarı almam normal.
    İlk testler dünkü ttnetten. son test AP yi devre dışı bırakıp kablo ile bağlandığımda elde ettiğim değer.
    Bence gayet yeterli.
    Şimdilik Mutluyum.

Edit: 2. Resim
    Son değerler böyle oldu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winston75 -- 23 Aralık 2016; 19:17:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Winston75

Merhaba

Benim hat aslında süper durumda. fakat şu AKN ye ayın 10 unda takılıyorum kalan süreyi 3 Mbit ile bitiriyorum. Bu hızla da hiçbir işimi görmüyor. Birçok işimi LTE üzerinden yapmak zorunda kalıyorum. Sırf AKN için geçiyorum. Artık hız o kadar da umurumda değil. 8 Mbit bağlantıyı özlettiler bana.
    100 Mbite kadar diyor tanıtımında, ama bana 75 destekliyor dediler. Ben destekliyor desem inanmazlardı herhalde. Çok da umurumda değil zaten. Stabil bir 25 Mbit bile işimi görür.

hocam onun ayarlamasını türk telekom yapıyor.
    kendi müşterilerine en hızlı interneti verirken turknet abonelerine kısıtlı veriyor.
    benim hattım 60 mbit vdsl desteklerken, port yok diye 16 mbit adsl veriyorlar.
    ayrıca port açılsa bile 24 mbite kadar destekler diyolar.
    üst kattaki komşu 50 mbit kullanıyor.
    hep türk telekomun ş...fsizliği

• quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

Orijinalden alıntı: Winston75

Merhaba

hocam onun ayarlamasını türk telekom yapıyor.
    kendi müşterilerine en hızlı interneti verirken turknet abonelerine kısıtlı veriyor.
    benim hattım 60 mbit vdsl desteklerken, port yok diye 16 mbit adsl veriyorlar.
    ayrıca port açılsa bile 24 mbite kadar destekler diyolar.
    üst kattaki komşu 50 mbit kullanıyor.
    hep türk telekomun ş...fsizliği

Sırf böyle yapamasınlar diye bütün bu verileri tutuyorum ve tuttuğumu bildiriyorum. Şu an bir aboneliğim daha var mesela. ADSL için bağlandı. Önce hat 16 Mbit ADSL destekleyecek dediler şu an 4.8 Mbit çalışıyor. Arıza kaydı verdim. Telekomdan 2 defa gelip kutudan buraya kadar sorun yok dediler.

Ben de kutuya modemi direkt bağlayıp test edeceğimi söyledim. Daha fırsatım olmadı ama yaparım bir ara. Ev içerisindeki tesisata suç atmak kolay.

• Arkadaşlar Turknet mb talebinize öncelik verdik aciliyetini bikdirdik talebinizi öne aldık gibi şeyler derse ümitlenmeyin her aramamda öyle dediler 1 ay internetim sinyali gelmedi Vodafone geçtim 1 günde sinyal geldi birde elektrikçi çağırın derseler çağırmayın boşa para verirsiniz sürekli yeni arıza kaydı oluşturun ise yarar belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 aydır arıza kaydı oluşturuyordum sonunda pazar günleri bile geri dönen çözüm merkezi ile sonuca yaklaştım :D, şuan internetim var ama hızım düşük arttırılması için çözüm merkezi çalışmalarına devam ediyormuş hem sms hemde telefonla bilgi verildi. çözüm merkezi tıkır tıkır çalışmaya başlamış.
  • 50 mbs lik pakette ne kadar upload almamız gerekiyor beyler bilen varmı
  • santa rika kullanıcısına yanıt
    4 diye biliyorum
  • artık beni sallamıyolar, ne telefon ne sms ne de mail ile bilgilendirme yapmıyolar.
    defalarca sosyal medyadan ve online işlemlerden şikayet etmeme rağmen..
  • reformer65 R kullanıcısına yanıt
    öyle bir paket var mı ?

nerden alınıyor
  • Vodafone'dan Adsl aboneliğimi TürkNet Vdsl'e taşıdım. Adsl sinyali alıyorum fakat vdsle daha teşrif edemedik. 1 hafta oldu hala Türk Telekomun keyfini bekliyorum.
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    var turkcell den data hatlara alınabılıyor
  • Winston75 W kullanıcısına yanıt
    Hocam o nasıl hat zayıflaması öyle şebekenin içinde mi yaşıyon ?
  • sawgiray S kullanıcısına yanıt
    bu değerleri görünce marsta mı yaşıyorlar diye sormuyor değilim, 16 mbps hız gelmiyor bana 8 mbps hız verdiklerini söylüyor 6 mbps hız var şuan
  • Winston75 W kullanıcısına yanıt
    Subhanallah ilk defa gorenler o nasıl bir ulasilabilir hizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ozguryildirim -- 27 Aralık 2016; 1:21:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.ozguryildirim kullanıcısına yanıt
    Benimde evim turk telekom fiber dolabına 15 metre mesafede.139 mbit download ve 59 mbit upload ulaşılabilir hız var fakat turknet 76 dan fazlası desteklemiyor diyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

Benimde evim turk telekom fiber dolabına 15 metre mesafede.139 mbit download ve 59 mbit upload ulaşılabilir hız var fakat turknet 76 dan fazlası desteklemiyor diyor.

3-4 Mesaj geride bende de aynı durum söz konusu. Demek ki böyle çalışıyorlar. Bunca zamandır yaşadığım hız sıkıntılarından sonra bunu öpüp başıma koyuyorum.

Haklarını yememek lazım. Hattınız 75 MBit destekliyor dediler ve 75 bağlandı. (Bende de max 138 görünüyordu, kutu 5 Metre lik mesafade binanın içinde ama hız reelde arttırıldıkça seviyeler düşüyor belki ondan 75 diyorlardır ki bendeki düşüş de gerçekten az. Ayrıca kutudan benim eve cat 5 kablo ile geliyor. yıllar önce yapmıştım.)

2. Bir aboneliği Annemin evine yaptırdım ADSL 16 MBit destekliyor dediler. TT nin kılçıklıkları ile 3-4 gün uğraştım. Hattıma en son telefonun tanımlanmadığını görünce "dialtone" yok dedim. O geldiğinde hat max 17 Mbit destekleyen ve 16 Mbit çalışan bir ADSL oldu. Bu saate kadar 4.2-4.8 Mbit ve 0.12-0.18 upload ile takılıp kalmıştım.

Ayrıca her telefonuma (Ki rahat 10 defa telefon açmışımdır) en geç 30-35 sn içinde bir müşteri temsilcisi açtı.

Her ne kadar memnuniyeti kazanılması çok zor bir Millet de olsak be Turknetten şu an memnunum. AKN olayı hariç daha fazla bir beklentim yok. Şu ana kadar bana verilen her söz zamanında tutuldu. En önemlisi de bu.

• deividde kullanıcısına yanıt
    12.5 mbps hız alıyorum şuan düzeldi, inşallah kısa sürede vdsl alt yapısı her yerde olur bizde yüksek hızlar alabiliriz. bende üstteki yoruma katılıyorum, her ne kadar türk net de sorun yaşasam da mh ne zaman arasam en geç 50 sn de bağlanıyorum gerçi çözümü hemen olmuyor ama birşekilde ertesi günü çözüm için ellerinden geleni yapıyorlar. Türk net den memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deividde -- 28 Aralık 2016; 1:14:31 >
  • İki gün önce ADSL hattım, ben istekte bulunmadığım halde VDSL e geçirilmiş ama VDSL sinyali olmasına ve 53Mbit göstermesine rağmen internet bağlantısı yoktu. Kayıt oluşturduktan sonra bağlantım gece 2 gibi gelmiş. Önceden 16 görünümlü 13Mbit DL ve 1Mbit upload alıyordum. Upload 5Mbit alınabilir gözüküyo ama 2Mbit olmuş ve asıl önemlisi DL hızım değişmemiş. Modemde alınabilir hız hala 53Mbit olarak gözüküyor. Müşteri Hizmetleri hız yükseltmesi yapamıyormuş. Şikayet yada arıza var ise yönlendiriyolarmış onun dışında birşey yapamıyorlarmış. xDSL Hatta yada internette veya performansta bir problem olmadığı için işlem yapılmadı.

@doominsert hocam,

Eğer mümkün ise Hızımı 50DL/4UL şeklinde düzelttirebilir miyiz acaba ? MH yine yokuş yapıyor gibi gözüküyor.
    Modemde 53DL/5UL alınabilir gözüküyor iken 13/2 almak insana koyuyor. En azından VDSL e geçirildiğime değsin. 2 gün internet kesik kaldı. Bu gece düzeldi. Bir el atabilir misin ? Özelden bilgileri verebilirim.

• m_runo kullanıcısına yanıt
    hocam benide vdsl geçirmişler aynı şekilde 9 saat internete giremedim modemde olan hız 69 mbt gelen hız ise 30-32 mbt aradım bölge maximun bunu destekliyor dediler. Emin olmak için telekomu aradım onlarda aynı şeyi söylediler
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.