Şimdi Ara

Türkiyedeki herkesin ev ve arsadan zengin olması (biz hariç)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiyedeki zenginliğin en büyük nedeni insanların 10 tane evi arsası olması kime sorsan evi arsası var dededen kalmış babadan kalmış bi şekilde var ama bizim ailenin ne evi ne arsası oldu. hep kirada oturduk ve milletin oturduğu yerden zengin olması benim gücüme gidiyo. adama bakıyosun vasıfsızın teki kira gelirleriyle yaşıyo. ayrıca ülkedeki iğrenç mimarinin sebebi de bu

ben 9 yaşındayken nerden çıktıysa şöyle bi muhabbet olmuştu yaşıtım çocukla eviniz sizin mi gibi bişe demişti ben de evet demiştim sonra evi deden mi yaptı diye sormuştu hayır dedim baban mı yaptı dedi hayır dedm

o zaman o ev sizin değil dedi

veletteki düşünceye bak. oturduğumuz yerdeki çoğu evi evin sahibi kendi yapıyodu ve oturduğumuz yerin etrafına çıktığınızda göz kanatacak manzaralar vardı. boş yer bul üstüne gecekondu dik sonra af çıksın evin tapusunu al yıllar sonra kentsel dönüşüm gelsin zengin ol

türkiyedeki olay tamamen bu

• dedemin tarlalarının çeyreği bana kalsa başka iş yapmama gerek kalmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye gücüne gidiyor? Neden bu çekememezlik?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zamanında istanbulu beğenmeyip köye yatırım yapan dedelerimiz oldu. ama şunuda es geçmemek lazım doğup büyüdü yere yatırım yapmak isteyene de çok görmüyorum. zira sonraki nesil daha rahat yaşadı. büyükleri dinledikçe o yaşlıların çektikleri çok zor şeyler... her zaman bu koşullar yoktu...

ev araba tek hedefinse zaten hayat sana zor gelir...

• Arsan nerede önemli olan o. Saçma sapan bir yerde kocaman arsan olsa bile görünür bir faydası olmuyor, satsan satılmıyor, kiralasan 3 kuruş para için çöplük niyetine kullanılmasına razı oluyorsun. Ama şehir içinde avuç içi kadar bile arsan olsa kaç tane daire alıyorsun. Sonra onların kiraları ile geçinirsin ya da satıp bir işe yatırabilirsin vs. Tamamen zamanında yaşamış dedelerimizin öngörüsü ile alakalı bir durum. Şuan bulunduğum şehirde dehşet para eden yerler zamanında buralara kimse gelmez gözüyle bakıldığı için bedavaya satsan satılmıyormuş ama alan almış. Şimdi torunu 36 tane daire alan insanlar var. Bu dairelerin tanesi en az 250'den başlıyor gerisini siz düşünün.

• kimine dert tasa oluyor o arsalar evler ortak varsa.. bir seyin olmaması olmasından daha hayırlı olabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecekonduda yaşamak zor iş bu tarz yerler apartman yapılmalı öyle yerde yaşamayın zorluğunu orada yaşayan bilir ancak kolay değil biraz empati lütfen insanlar ömür boyu ne kadar zorluklar çekiyor bu evlerde

• herkesin bir hayat hikayesi var bilemezsiniz yani o tarz yerlerde yaşıyanların geçmişte yaşadıklarını

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.