Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar htc vive ve valve index sahibiyim karşılaştırma yapmak gerekirse index her açıdan üstün bir cihaz. Özellikle başlığı ve kablosu daha hafif, çözünürlüğün daha yüksek olması ve her parmak için dokunmatik kontrolcüleri ile dahili hoparlör tasarımı çok çok iyi. Vive ın başlığı audio strap olmadan yeterli biçimde kafaya tam oturmuyor. Audio strap da ayrıca satılıyor. İndex te bu başlık bütünleşik geliyor. Kulaklık da kulağa temas etmiyor yani terletme yapmıyor ama tasarımı ve sesi öyle iyi ki dışardaki diğer sesler neredeyse duyulmuyor. Ayrıca yüze oturan kısım tak çıkar cinsinden ve temizliği kolay. Kontrolcü dediğimiz el kumandaları elinizden çıkmıyor ki vive ın kileri daha önce düşürmüşlüğüm var. Eksi olarak dokunmatik kontrolcülerin her bir parmağı algılamasında bazen sorunlar olabiliyor. Genelde beat saber ve araba yarışları oynuyorum ama çok fazla oyun var, özellikle indexi şiddetle tavsiye ederim. Önümüzdeki ay boneworks diye bir oyun çıkacak ki onu bekliyorum. Oyun Half life ın vr versiyonu gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tornavida T kullanıcısına yanıt
    Hocam Valve Index bende yok ama muhtemelen ben de şiddetle tavsiye ederim ama fiyatı 1000USD. TR'de satıcılar 9-10K gibi fiyat ile satmaya çalışıyor :)

Şaka bir yana Index tabi ki çok güzel ama ben VR HMD olarak Oculus'u destekliyorum. Fiyat politikası ile VR'ın genele yayılması açısından çok daha iyi bir iş yapıyor.

VR ne kadar yayılırsa içerik de o kadar zenginleşecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 14 Kasım 2019; 9:35:36 >
  • OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Quest tabiki daha iyi bir çözünürlük sunuyor..Çok büyük bir fark bekliyordum ama düşünndüğüm kadar farklı olmadığını deneyimledim.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Quest'in birde kablosuz olma ve Baz istasyonu derdi olmaması var. Daha fazla oyun oynayabiliyorsun üstüne yarısı kadar para veriyorsun.
  • burakc B kullanıcısına yanıt
    Set almak için OC6 faaliyetini bekliyordum. Oculus Link güzel bir gelişme oldu. Ama fiyatı 80 USD. PCVR performansı da incelemelere göre Rift S'in %80 civarı performansını veriyor.
    Quest için aklımdaki soru işareti kullanım konforu. Genel kullanımda Rift S'in daha konforlu olduğu gözüküyor. Quest'i rahat kullanmak için en azından Powerbank ile arka tarafa ilave ağırlık eklenmesi konusunda çoğu yorum ortak karara varmış durumda.

Kullanımın geneli PCVR olur. Mobilite güzel bir imkan ama Quest 64GB+Link kablosu fiyat olarak Rift S'in üzerine de çıkıyor. Black Friday günlerini bekliyorum. Belki bir indirim ya da oyun hediyesi vb. bir fırsat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 14 Kasım 2019; 10:38:35 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    5GHz bir Wifi router ile Kablosuz olarakta Hemen Hemen Tüm PCVR oyunlarını oynayabiliyorsunuz hali hazırda. Oculus Link olmadan ve kablo karmaşasıda olmadan. Virtual Desktop satın almanız yeterli. Wifi Router oynayacağınız odada bulunsun.
  • burakc B kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum hocam. Ama oyun kalitesi ne şekilde oluyor incelemem lazım. Şimdilik Quest'in imkanlarına rağmen Rift S'e daha sıcak bakıyorum.

Ama son bir değerlendirme yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Set almak için OC6 faaliyetini bekliyordum. Oculus Link güzel bir gelişme oldu. Ama fiyatı 80 USD. PCVR performansı da incelemelere göre Rift S'in %80 civarı performansını veriyor.
    Quest için aklımdaki soru işareti kullanım konforu. Genel kullanımda Rift S'in daha konforlu olduğu gözüküyor. Quest'i rahat kullanmak için en azından Powerbank ile arka tarafa ilave ağırlık eklenmesi konusunda çoğu yorum ortak karara varmış durumda.

Kullanımın geneli PCVR olur. Mobilite güzel bir imkan ama Quest 64GB+Link kablosu fiyat olarak Rift S'in üzerine de çıkıyor. Black Friday günlerini bekliyorum. Belki bir indirim ya da oyun hediyesi vb. bir fırsat olur.
    Benim anlamadığım bir durum var. Link kablosunun quest kullanıcıları için bir esprisi yok ki. Quest alanların çoğunun zaten oyun bilgisayarı yok o yüzden quest alıyorlar. Şahsen benim iyi bir bilgisayarım olsa rift alırım. Hem içerik zenginliği hem oyun fiyatları hem de görsel kalite olarak daha iyi. Ben de psvr var oyun fiyatları questten daha ucuz ancak geçen resident evil oynarken acayip baş dönmesi ve mide bulanması yaptı. Questte ilerlemeli oyunda bu tür sorunlar oluyor mu, oyunlar da çok pahallı korsan oyunları nasıl bulup yüklüyorsunuz

• İlaveten sormak istediğim bir kaç soru daha var. Mesela televizyonda ki görüntüyü queste aktarabiliyoz mu birde usb kablodan şarj oluyor mu, 3 metre type c kablo alıp oyun esnasında da şarj olmasını sağlayabiliyoz mu

Gördüğüm kadarıyla Link bir genişleme seçeneği olarak sunuldu ama tabi ki karşısında güçlü bir PC olması gerekiyor. Güçlü oyun PC'si olanlar için asıl seçenek Rift S olsa da Link ile Quest müşteri havuzunu genişletti. 80 USD'ye de kablo satacak yanında. Henüz kullanmadığım için diğer konularda bir yorum yapamayacağım hocam. Ama korsan içerik hiçbir platformda desteklemediğimi söylemeden de geçmek istemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: OLIHOGDES

Korsan oyunları nerden indirip kuruyorsun

Alıntıları Göster
    cs.rin.ru
  • Bu saatten sonra kablolu , bir cihaza bağımlı cihaz asla düşünmem. Quest in konforu yaşadıktan sonra Rift, Vive vs bana boş geliyor. İstediğim yerde istediğim anda oynayabilme olayı tek başına yetiyor almak için

PC deki oyunlarıda çok istersem Virtual Desktop ile oynuyorum
    USB Powerbank ile şarj ederken oynayabilirsiniz. TV görüntüsünü aktaramazsınız. Çünkü HDMI portu yok. PSVR gibi değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakc

USB Powerbank ile şarj ederken oynayabilirsiniz. TV görüntüsünü aktaramazsınız. Çünkü HDMI portu yok. PSVR gibi değil yani.
    Wifi üzerinden gözlüğe bağlanılmıyor mu,

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Bu saatten sonra kablolu , bir cihaza bağımlı cihaz asla düşünmem. Quest in konforu yaşadıktan sonra Rift, Vive vs bana boş geliyor. İstediğim yerde istediğim anda oynayabilme olayı tek başına yetiyor almak için

PC deki oyunlarıda çok istersem Virtual Desktop ile oynuyorum
    Teşekkürler o zaman alınabilir. Benim tek sıkıntım oyunların çok pahalı olması idi artık oculus içerikleri dolar bazında değilde tl bazında satmaya başlayana kadar korsan takılırım

Bir sorum daha var. Yotubede bir arkadaşta bana sordu. Oyunlarda call of duty gibi ilerlemeli savaş oyunları var mı çünkü psvr da resident evil gibi ilerlemeli oyunlarda çok baş dönmesi ve mide bulanması oluyor aynı etki questte de oluyor mu. Deneyimlediniz mi böyle bir durum

• quote:

Orijinalden alıntı: OLIHOGDES

Teşekkürler o zaman alınabilir. Benim tek sıkıntım oyunların çok pahalı olması idi artık oculus içerikleri dolar bazında değilde tl bazında satmaya başlayana kadar korsan takılırım

Bir sorum daha var. Yotubede bir arkadaşta bana sordu. Oyunlarda call of duty gibi ilerlemeli savaş oyunları var mı çünkü psvr da resident evil gibi ilerlemeli oyunlarda çok baş dönmesi ve mide bulanması oluyor aynı etki questte de oluyor mu. Deneyimlediniz mi böyle bir durum

Alıntıları Göster
    kişiye göre değişiyor

Pavlov var, Quake var, Paintball vardı multiplayer. Ama rahatsız eder çok kişiyi o tür hareket...

• Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    VR tarafında AAA diyebileceğimiz oyunlar oldukça iddialı gelmeye başladı. Quest ile Link kablosu olmadan kaliteli bir şekilde Asgard's Wrath, Medal of Honor, Stormland, Lone Echo II gibi oyunları oynama imkanı var mı acaba? Benim kullanım senaryom başta Oculus'un kendi bu tarz oyunları olmak üzere Steam üzerinden alınabilecek güzel VR oyunları herhangi bir kayıp olmaksızın oynamak üzerine daha çok. Bundan dolayı tercih olarak Link kablosu ve Virtual Desktop ile kablosuz oynama imkanı da olsa Quest hala Rift S'in arkasında kalıyor. Black Friday günlerine de fazla kalmadı. Bakalım bir kampanya olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 15 Kasım 2019; 16:12:19 >
  • quote:

VR tarafında AAA diyebileceğimiz oyunlar oldukça iddialı gelmeye başladı. Quest ile Link kablosu olmadan kaliteli bir şekilde Asgard's Wrath, Medal of Honor, Stormland, Lone Echo II gibi oyunları oynama imkanı var mı acaba? Benim kullanım senaryom başta Oculus'un kendi bu tarz oyunları olmak üzere Steam üzerinden alınabilecek güzel VR oyunları herhangi bir kayıp olmaksızın oynamak üzerine daha çok. Bundan dolayı tercih olarak Link kablosu ve Virtual Desktop ile kablosuz oynama imkanı da olsa Quest hala Rift S'in arkasında kalıyor. Black Friday günlerine de fazla kalmadı. Bakalım bir kampanya olacak mı?
    Kullanan arkadaşlardan uzun bir inceleme bekliyorum. Hareketli oyunlarda baş dönmesi oluyor mu. Ben n11 den alcam 4500 civarı 6 taksitle. Korsan oyunları nasıl indirip yüklüyoz bilgi verirseniz

Hocam 6 taksit için 1000tl fazla vermiş olacaksınız. Amazon.de üzerinden 3500TL'ye geliyor.
  • quote:

Hocam 6 taksit için 1000tl fazla vermiş olacaksınız. Amazon.de üzerinden 3500TL'ye geliyor.
    Amazon türkiye kazık zaten. 6 bin tl den satıyor. Normal amazonda taksit yok ki. Tek çarem efsane cumadaki indirimden faydalanıp almak.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.