Şimdi Ara

Türkiye VR Headset Kullanıcıları (Oculus Rift, Rift S, Go, Quest, HTC Vive ve diğerleri) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.460
Cevap
44
Favori
62.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fa1yan0s

Araya bende girip daha önce de sorduğum soruyu tekrar sorayım.Windows Mixed Reality hakkın da ne düşünüyorsunuz?
    Dostum karşılaştırmaları youtubede bulabilirsin. Rift s varken bence kimse gidip onu almaz. Arada ki fiyat farkını kimse görmez(Türkiye satış fiyatları hariç)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Merhaba,karşılaştırma değil fikirlerinizi sormuştum, hem konu ayakta başka nasıl kalır değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Merhaba,karşılaştırma değil fikirlerinizi sormuştum, hem konu ayakta başka nasıl kalır değil mi?
    Ben beğenmiyom tipini. Çok tipsiz. Tek avantajı fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: OLIHOGDES

Ben beğenmiyom tipini. Çok tipsiz. Tek avantajı fiyatı

Alıntıları Göster
    Dikkati mi çekti kimse kıyaslama yaparken HTC vive den bahsetmiyor ve son bir kaç sayfadır konu sadece Oculus Rift'ten ibaret. HTC vive çok mu hantal ve pahalı kaldı yoksa Oculus gerçekten iyi mi?

Açıkçası Vr konusunu hiç merak etmedim, taki Half-Life Alyx duyurulana kadar. Sıkı bir HL fanı olarak 4 ay için de bir sisteme karar vereceğim. Bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastStand

Sorumu cevaplarsanız çok sevinirim

Alıntıları Göster
    Belki de sorulacak en basit soruyu soruyorum ama kimse cevap vermiyor yahu

• Ben sisteme yabancı olduğum için cevap vermedim, fakat şimdi senin için araştırdığım da şöyle bir kaynak buldum.
    https://viscircle.de/use-steam-link-with-the-oculus-go-stream-all-desktop-content-to-vr-glasses/?lang=en
    https://www.windowscentral.com/how-play-steamvr-games-oculus-go

burada anlatılanlara göre bu mümkün fakat ne kalitede olur bilemiyorum. Kaynaklar İngilizce.

• quote:

Dikkati mi çekti kimse kıyaslama yaparken HTC vive den bahsetmiyor ve son bir kaç sayfadır konu sadece Oculus Rift'ten ibaret. HTC vive çok mu hantal ve pahalı kaldı yoksa Oculus gerçekten iyi mi?

Açıkçası Vr konusunu hiç merak etmedim, taki Half-Life Alyx duyurulana kadar. Sıkı bir HL fanı olarak 4 ay için de bir sisteme karar vereceğim. Bakalım.

Alıntıları Göster
    Htv vive ve oculus rift s kıyaslanamaz bile. İşte bu yüzden. Vive şuan çağ dışı durumunda. Vive çözünürlük olarak rift s den çok geride ilaveten koca koca sensörleri var bunları odaya koyuyon. Bu çağda. Rift s de böyle bir durum yok. Rift s ile ancak htc index kıyaslanır, tabiki aynı özellikteki gözlüğe türkiye fiyatı ile 9500 tl veren varsa oysa rift s in fiyatı 4400 tl. Htc şuan sony nin bir zamanlar yaptığı fiyat politikasını izliyor

• oup59 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam. evet Almanya sitesinden aldım. nedense direksiyon setimde Amerika fiyatından baya ucuza denk gelmişti.
  • Amazon Almanya NON-EU olduğumuzdan vergiyi düşüyor. Kargo'da muhtemelen daha uygun çıkıyordur. Güle güle kullanın. Tecrübelerinizi foruma da aktarırsanız seviniriz.
    Bazı eksikler şimdi oturuyor, teşekkürler bilgilendirme için.

• An itibari ile Oculus Quest 64 gb satın almış bulunmaktayım.360 avm den 4260 tl ye 6 taksitle aldım. Geldiğinde bol bol inceleme yapıp benim emektar psvr ike karşılaştırmasını yapıcam

Hayırlı olsun güle güle kullanın, Rift S yerine Quest tercihinizin sebebi nedir?
  • quote:

Hayırlı olsun güle güle kullanın, Rift S yerine Quest tercihinizin sebebi nedir?
    Playsatation vr gözlüğümün olması yani pc kalitesinde oyun oynamak istersem ps4 e geçicem. İlaveten Quest ile beraber 30 dolarlık star wars serisi oyunuda bedava alıcam

• Arkadaşlar, Half-Life Alyx için ben de Oculus Rift S almaya kara verdim.Ürünü bir ağabeyim aracılıyla Avustralya'dan getirteceğim.Oculus sitesin'de 359$ olarak gözükmekte, Avustralya doları ile AU569,00 $ yani 2220₺ yapıyor.
    Deneyimli arkadaşlar yurt dışından getirenler cevaplarsa birkaç sorum olacak.

1-Bu ürünün gümrükte sorun çıkarma ihtimali nedir?
    2-Ağabey'im Şubat ayında gelecek yani yılbaşında farklı indirimler olma söz konusu olur mu?
    3-Bugün sona erecek 50$'lık bir indirim mevcut kendi sitesinde bunu kaçırmamalı mıyım?
  • Ben de geçen hafta Amazondan Rift S siparişi verdim. İncelemelere baktığımda ise Rift Quest aklımı karıştırdı. Acaba quest mi alsaydım diye düşündüm. O da sanırım pc ye bağlanabiliyormuş. Umarım yanlış yapmamışımdır.
  • boylum kullanıcısına yanıt
    Uyumlu olarak bağlanmıyor, bağlanması için 3. Parti yazılım ve sağlam bir AP kullanmamız gerekiyor. Ben sadece PC tabanlı düşündüğüm Rift S alacağım.
    Ama yukarıdaki sorularıma cevap almam lazım.

• boylum kullanıcısına yanıt
    fa1yan0s kullanıcısına yanıt
    @boylum:
    Eğer sadece PCVR olarak kullanacaksanız Rift S doğru tercih ama biraz da olsa aklınızda mobil kullanım varsa o zaman Quest daha doğru olur. Quest Link kablosu/uyumlu USB kablo ile PC'ye direk bağlanabiliyor ve Rift S ile aynı içerik kütüphanesine sahip oluyor. Kablosuz olarak kullanmak için 3. parti yazılımlar var ve ayrıca 5Ghz güzel bir modem/rouer/AP gerekiyor. Ama bu durumda Rift S içerikleri gelmiyor. Sadece SteamVR veya VT destekli PC oyunları kablosuz olarak Quest'e aktarılmış oluyor.

Şu mesajımda Quest ve Rift S karşılaştırması hakkında biraz bilgi var.Belki işinize yarar--> Rift S ve Quest

@fa1yan0s:

Yolcu yanında geleceğinden ghümrük işlemine girmeyecek zaten. Fiyat indirimi olarak olsa olsa Black Friday dönemi indirimleri kadar olur bence.
    Daha fazlasının olacağını sanmıyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 2 Aralık 2019; 10:46:50 >

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Mobil platform düşünmüyorum açıkçası, daha önce de belirttiğim gibi sadece HL-Alxy için alıyorum bu mereti. Fakat link kablo olayı ile aynı mantıkta çalıştığını bilmiyordum. Açıkçası bu biraz ikileme soktu beni. Sizin tercihiniz ne oldu hocam siz ne aldınız?
    Almışken şunu da yanında alın dediğiniz bir ürün de var mı? (Rift S için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fa1yan0s -- 2 Aralık 2019; 10:57:3 >
  • fa1yan0s kullanıcısına yanıt
    Henüz almadım hocam. Aslında Ağustos gibi Rift S alacaktım ama OC6 konferansını bekledim. Belki bir duyuru olur diye ki Oculus Quest için Link kabiliyeti duyuruldu. Bunun üzerine almak için ilk testleri ve Black Friday dönemini bekledim ki hem Rift S setinde indirim oldu hem de Quest için Vader Immortal oyun hediyeleri kampanyaları geldi.

Şimdilik biraz fark olmakla birlikte Quest+Link makul bir Rift S performansı sunuyor. Kendim PCVR harici oyun oynayacağımı sanmıyorum. Ama eşim muhtemelen üniteyi hafif oyunlar için kablosuz olarak kullanmayı tercih edecektir. Şimdilik o yüzden Quest daha yakın duruyor bize ama sipariş vermedim.

Vergiler ve kargo yüzünden Quest 560 euro'ya geliyor. Kendim gidip alsam vergi iadesi sonrası 400 Euro'ya gelir. Orijinal Link kablosunun da performansını merak ediyorum. Şimdilik piyasada olmadığından 3. parti önerilen kablolar ile kullanım sonuçlarını gördük sadece. Rift S veya Quest setlerinden hangisini alacak olursam yanında alacağım kablo, aksesuar vb. hepsini tek seferde birlikte almak istiyorum. Vergiler ve ücreti ile fiyatları çok arttırıyor. Şimdilik beklemedeyim. Belki yurtdışına çıktığımda alırım. Acelem yok. Gerçi sırf bunları almak için Almanya'ya gitsem yol parasına rağmen vergilerden dolayı denk fiyata geliyor. Belki daha bile ucuza gelebilir toplamda. Almanya'ya 100 Euro'ya gidiş dönüş bilet var. 1 gece kalıp gelirim

Rift S için ilave bir ürüne pek gerek yok gördüğüm kadarıyla. Kontrolcülerin ele daha iyi oturması/kaymaması için kılıf ve bileklik tarzı ürünler var . Bir de kaliteli şarjlı pil alabilirsiniz. Panasonic Eneloop var. Nispeten pahalı. Daha uygun fiyatlı olarak Ikea Ladda piller var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 2 Aralık 2019; 11:16:21 >

• Maalesef ülke şartları istediğimiz şeyleri alabilmemiz için bizi farklı farklı yollara sokuyor.Ben de ağabeyime rica edeceğim oda şubatta gelecek, keza siz ürünü almak için Almanya'ya gitmeyi düşünüyorsunuz ve daha uygun olduğunu söylüyorsunuz.Garip işler.
    Siz söyleyene kadar kafam da Rift S yi sabitlemiştim ama şu kablo işi kafamı karıştırdı.
    Çok fazla vaktim kalmadı bu yüzden Rift S yi kendi sitesinden sipariş geçiyorum. Durduk yere 50$'ı bari kaçırmayalım.En kötü ihtimal aldığım fiyata Türkiye'de çok rahat satacağımı düşünüyorum.Bilgilendirme ve ilgin için çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.