Şimdi Ara

Türkiye Uzay Ajansı'ndan NASA'nın UFO görüntüleri hakkında açıklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye Uzay Ajansı'ndan NASA'nın UFO görüntüleri hakkında açıklama
    NASA, tanımlanamaya uçan nesneler (UAP) hakkında ilk halka açık toplantısını yaptı. NASA bu toplantıda UFO görüntüleri paylaştı ve büyük ses getirdi. Türkiye Uzay Ajansı, NASA’nın toplantısı ve UAP'ın ne anlama geldiği hakkında hakkında açıklama yaptı.

Ayrıca Bkz.Dünya'nın yeni bir Ay'ı keşfedildi: 2023 FW13

UAP nedir?

Pek çok kişi UFO’nun uzaylı aracı anlamına geldiğini düşünse de UFO, “Unidentified Flying Object” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Tanımlanamayan Uçan Nesne anlamına geliyor. Türkiye Uzay Ajansı, NASA’nın bu tanımlamayı kısıtlı bulduğu için UFO yerine artık UAP teriminin kullanıldığına vurgu yaptı. “Unidentified Anomalous Phenomena” kelimelerinin baş harflerinden oluşan UAP şeklinde yeni bir tanımlama yapıldı. Tanımlanamayan Anormal Olay anlamına gelen bu terim, sadece tanımlanamayan nesneleri değil, tanımlanamayan şekilde gerçekleşen olayları da kapsıyor. NASA, dünya genelindeki UAP dosyalarını inceleyecek ve gizemli olayların şifresini çözmeye çalışacak.

Türkiye Uzay Ajansı’nın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verildi:

"UAP saptamalarının, özellikle Dünya dışı yaşamın varlığına ilişkin işaretleri bulundurduğu düşüncesine kapılmak doğru değildir. Yapılan çeşitli UAP ihbarlarının çoğunun meteoroloji balonları, Starlink Uyduları, drone’lar ve hatta hava çöplerinden kaynaklanan yanılgılar olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca görüntüleme yapan veya veri almakta kullanılan bazı cihazlardaki bozukluklar da bu yanılgının doğmasına sebep olabilmektedir.

UAP çalışmalarının odaklandığı alan düşünülenin aksine Dünya dışı yaşamın tespiti değil daha çok hava savunması ve güvenliği alanlarıdır.

UAP KAPSAMINDA OLAN NEDENLER

• Havadaki Karmaşa: Bu nesneler arasında kuşlar, balonlar, eğlence amaçlı insansız hava araçları bulunur.

• Doğal Atmosferik Olaylar: Doğal atmosferik olaylar, bazı kırmızıöte ve radar sistemlerinde kaydedilebilen buz kristalleri, nem ve termal dalgalanmaları içerir.

• Gizli Çalışmalar: Kuruluşların teknoloji geliştirmelerinden ve gizli programlarından kaynaklı çalışmalardır

• Çeşitli Yapılanmaların Çalışmaları: Devletler veya sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilen çalışmalardır."

• Ciddiye alamıyorum k.bakmayın.

Uzaydan titanyum çubuk bırakıp deprem oluşabileceğini söyleyen birisi falan vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Alanında uzman bilim insanlarının çalışmalarıyla filan ortaya birşeyler konursa belki topluluk tarafından ciddiye alınabilirler, siyaset yapar gibi bilim yapılmaz, güler geçerler.
    Bu haberin editörü neden kaynakça eklemiyor? Geçen aa.com.tr diye zahmet etmiş, URL devamı yoktu.
    Ekleme: Kaçtır yazacaktım, dayanamamıştım, öyle de bir haberde sormuşum ki harbiden Tweet de olsa bir kaynak var...

Peki buna ne demeli dostlar? https://www.donanimhaber.com/japon-havayolu-sirketinden-nft-hamlesi--164372
  • Ciddiye alamıyorum k.bakmayın.

Uzaydan titanyum çubuk bırakıp deprem oluşabileceğini söyleyen birisi falan vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Alanında uzman bilim insanlarının çalışmalarıyla filan ortaya birşeyler konursa belki topluluk tarafından ciddiye alınabilirler, siyaset yapar gibi bilim yapılmaz, güler geçerler.

• Uzaya o özel elbise ile çıkmayınca saniyeler içinde ölüp buz tutuyoruzya ( filimlerde gördüm ;-) )hani diyorum uzaya çıkacak isek dünyanın güneşe baktığı yerden çıksakda ölmesek donma sorunu çözülür. Aslında beni getirmeleri lazımdı uzay ajansının başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82DD8694E -- 1 Haziran 2023; 19:3:22 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hey dünyalı ben uzaylı mesajını ben hala almadım.

• Bu haberin editörü neden kaynakça eklemiyor? Geçen aa.com.tr diye zahmet etmiş, URL devamı yoktu.
    Ekleme: Kaçtır yazacaktım, dayanamamıştım, öyle de bir haberde sormuşum ki harbiden Tweet de olsa bir kaynak var...

Peki buna ne demeli dostlar? https://www.donanimhaber.com/japon-havayolu-sirketinden-nft-hamlesi--164372

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_Y_B_H_P_T -- 2 Haziran 2023; 00:41:57 >
  • Şuan şahsa hakaret ederek suç işlemiş oluyorsunuz. Arkadaş sizi şikayet ederse tazminat ödemek zorunda kalırsınız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E_Y_B_H_P_T E kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Kaynak olarak haberin en altında tweet var.

Anadolu Ajansı panelinden görerek yazdığım haberlerde çoğu zaman tam URL veremiyorum. Paneldeki çoğu haber AA'nın kendi sitesinde yayınlanmıyor.

• theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Bu arada "bu editör" demişim hakaret gibi olduysa özür dilerim. Diğer editörler kaynakça konusunda hassas davranırken, sizdeki farklılığı çözemeyince özellikle belirtmek istemiştim.

Peki, ikisinde de haklısınız. Ama mesela az önceki yazdığınız haberde yine yok?
    https://www.donanimhaber.com/japon-havayolu-sirketinden-nft-hamlesi--164372

• Youtuber Erkan Sevimli'nin videolarını izleyin. UFO'ların ne kadar gerçek olduğuna şahit olacaksınız. Benim gözlemlediğim birkaç ayrıntıyı paylaşayım. Uçaklardan çok farklı renk ve konumlarda ışıkları yanıp sönen UFO'lar. UFO içinden daha küçüğü çıkan UFO, starlink uydularından çok farklı olarak senkronize hareket eden ikili ve üçlü UFO'lar, kendi etrafında dönerek ilerleyen konik biçimli dairesel UFO'lar (en çok gözükenler), birbiri ile karşılaştığında sanki enerji alış verişi yapıyormuş izlenimi veren UFO'lar, radar cihazı varmış gibi dönen parçaya sahip UFO, İstanbul Verdonisi Adası'nda havada asılı duran UFO, küçük boyutlu alçak irtifada çok hızlı hareket eden maddesel görünümlü UFO'lar. Akıl almaz hızlarda hareket eden UFO'lar. Bu kadar birbirinden farklı UFO videolarının varlığı ve neredeyse hergün görüntülenecek şekilde kayda alınmaları da akıl almaz bir gerçektir.

Bunların hiçbirinin dünya kaynaklı olması mümkün değildir. Türkiye Uzay Ajansı tamamen saçmalamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antigravity74100 -- 2 Haziran 2023; 09:46:49 >

• Katiliyorum

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Oralara kadar gelip defteri acarsak burada kimse kalmaz.

• Dünyalılar bekleyin geliyoruz:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.