Şimdi Ara

Türkiye'nin yılın ilk yarısında en çok maske sattığı ülkeler belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • O sırada ihracat yapılmıyordu. Hatta devlet yasakladı ihracatı. Maskr ülkede satışa açılınca ihracat başladı. Keşke araştırıp yorum yapsaydın rezil etmişsin kendini

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Migros’ta bile 50 tanesini 35 TL’den aldım geçen daha başka yerlerde daha ucuza bulursun kesin.

Şimdi baktım tanesini 26 kuruştan alabiliyorsun internetten 50’li paket 12.9 TL daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 21 Ağustos 2020; 11:3:54 >
  • Ben bir şeye takıldım kaldım aylarca. N95 maskelerin maliyeti 40 kuruşsa, cerrahi 3 katlı maskelerin maliyetine haydi 20 kuruş diyelim. Hala bazı kansızlar tavan fiyatı olan 1 TL'ye satıyor maskeleri. Devlet demek ki tavan fiyatı 2 TL dese, 2 TL'den satacaklar.

Bu milletin, düşmana, dış mihraklara falan ihtiyacı yok. Pandemi zamanı fiyatlara zam yapan fırsatçıları düşünün. Bizim yerli - milli fırsatçılarımız var. Elhamdülillah!

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    PTT beklemeden direk eczane gitseydiniz direk alırdınız ben başvurdum aileme ve bana 2 gün sonra gidim tüm maskelerimi verdiler. not: kod falan gelmedi direk sistemde sizin 15 tane maskeniz var detiler. yani alamayanlar becerizsiz ve laf olsun torba dolsun diye konuşan kişilerdir.

Ne zaman maskesiz kaldın öğrenebilirmiyiz ?

• Ekonomide karşılaştırma önceki dönemlere göre yapılır fakat bu karşılaştırma sanki olmamış. “Söz konusu ürünün geçen yılın aynı dönemindeki ihracatı yalnızca 1,7 milyon dolar seviyesindeydi.”

• quote:

Orijinalden alıntı: J3ESON

PTT beklemeden direk eczane gitseydiniz direk alırdınız ben başvurdum aileme ve bana 2 gün sonra gidim tüm maskelerimi verdiler. not: kod falan gelmedi direk sistemde sizin 15 tane maskeniz var detiler. yani alamayanlar becerizsiz ve laf olsun torba dolsun diye konuşan kişilerdir.

soyledigin seyi de yaptik, sistemde hic bir sekilde maske gorunmedi. benim gibi olan pek cok kisi var. %80 CHP cikan bir semt oldugumuz icin sanirim zorlarina gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat1407

Ne zaman maskesiz kaldın öğrenebilirmiyiz ?

Maske satilmayacak diye karar alip bedava dagitcez denilip becerilemeyen ve becerilemedigi kabul edildigi zaman tekrar satisa cikan ara donem var ya, heh o zaman.

bende CHP ilçesinde oturuyorum böyle saçmalık olmaz siyasi ile sağlık karışmaz ben CHPliyim diye bana hastene bakmiyacaklarmı şimdi sağlık da siyasetin ne alakası var boş beleş yazı yazıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: J3ESON

bende CHP ilçesinde oturuyorum böyle saçmalık olmaz siyasi ile sağlık karışmaz ben CHPliyim diye bana hastene bakmiyacaklarmı şimdi sağlık da siyasetin ne alakası var boş beleş yazı yazıyorsun.
    Senin bana beceriksiz demen ne kadar mantıklıysa benim söylediğim şey de o kadar mantıklı... 4 kişilik ailede 2 kişiye hiç bir şekilde maske gelmedi, cumhurbaşkanlığını dahi aradım, göndereceklerini söyleyip göndermediler. Yaptıkları süper kalite app'e girince maske alma hakkımın olmadığı yazıyordu... Ellerine yüzlerine bulaştırdılar, bana hiç savunma, ben tek değilim, benim gibi teslim edilmeyen çok fazla insan var. Zaten bu süreci yönetebildiklerini düşünselerdi satışları tekrar açmazlardı, o yüzden boş kes, CHP liymiş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    cumhurbaşkanlığını aradın daha 😁 ulan beceriksiz seni damatıta arasaydın o yolardı hiç yapamadın belediye binasına gidseydin. alan aldı almayan başı kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

ülkede maske bulunamazken, haftalarca, aylarca maskeler insanlara ulaştırılamazken maskeleri ihraç etmek ihracat mıdır yoksa vatan hainliği midir? bir düşünmek gerek.

Allah aşkına nerde maske bulamıyorsun. Hemen bir algı operasyonuna zıplayın. Bildiğin har markette bakkalda hatta sokakta bile adım başı maske satıyorlar . Komiksiniz.

• Şurda her konu hemen bir pArtiye b.k atma olayına dönüşüyor ya iğreniyorum bazen bu forumdan. İnsan gibi bir konuyu siyaset yapmadan konuşamıyoruz. Yazıklar olsun bu gençliğe.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolhearts

Allah aşkına nerde maske bulamıyorsun. Hemen bir algı operasyonuna zıplayın. Bildiğin har markette bakkalda hatta sokakta bile adım başı maske satıyorlar . Komiksiniz.

Alıntıları Göster

ben ulkede maske yok demedim, bir zamanlar ulkede maskeyi dagitamazlarken amerikaya maske yardimi yapiyoruz diye show yapilmasini elestirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

ben ulkede maske yok demedim, bir zamanlar ulkede maskeyi dagitamazlarken amerikaya maske yardimi yapiyoruz diye show yapilmasini elestirdim

Alıntıları Göster

Yahu ne showu . Para ihratçıya gidiyor devlete de çok çok eğer varsa vergisi gider. Siz neyin derdindesiniz belli. Hükümet CHP veya başka parti olsaydı tek kelime yazmaz aksine pohpohlardınız. Tıpkı kıytırık bir çeşme resterasyonuna tutulan alkışlar ve zaten başlamış bir projeleri kendileir yapmış gibi gösterip aldıkları alkışlar gibi.

Benim derdim o bu değil kardeşim. Yıllardır bu forumdayım son 2-3 senedir ağız tadıyla bigli paylaşımı yapamıyoruz her konunun ucu siyaset sıyaset sıyaset. Miğde bulandırmaya başladı. Şimdi bir anakart veya işlemci konusu açsam mutlaka bir öküz o konuda bir şekilde siyasete giriyor. Yetti artık.

• ANLATACAKLARIMLA BAŞIM BELAYA GİRMEZ UMARIM . yurt dışına satış yapılan maskeler üreticilerden satın alınıp mesela ushaş tarafından sonra parası ödenmeyip bağış yapacaksın yoksa kurumlarla sıkıştururum diyerek üreticiye baskı yapılarak toplanan maskeler . o parası ödenmeyen maskeler kime nasip oldu bilinmez haliyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

He ilk zamanlar ortalık maskeden geçilmiyordu, millet gani gani maske alıyordu. Sen güzellik uykundamıydın o zamanlar.

Alıntıları Göster

valla ben internetten hem kendime hem de ailem için kutu kutu maske sipariş ettim 2 kez de eczaneden kod ile almıştım. ayrıca çalıştığım iş yerinde de maske mevcuttu. sen mahrumiyet bölgesinde yaşıyorsan bilemem.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.