Şimdi Ara

Türkiye'nin milli savaş gemisi TCG Anadolu, 2019'un ilk çeyreğinde suya inecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
4.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İl teber

quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Haber içeriğinde de yazdığı gibi "Çok Maksatlı Amfibik Hücum Gemisi" 'ne, başlıkta neden uçak gemisi yazıyorsunuz?

F35B leri taşıyacak olduğundan olmasın.

Harrier, F35 gibi dikey kalkış yapan STOVL uçaklar LHD'lerden kalkarlar genelde. Bu gibi LHD lerin ise uçak gemisi ile uzaktan yakından alakası yok. Fakat ABD'nin sahip olduğu 40 bin+ tonaja sahip LHD'ler kısmen uçak gemisi sayılabilir.
  • Harika bir iş çıkarmışlar, Allah nicelerini ve daha iyilerini de inşa edebilmeyi nasip etsin inşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

quote:

Haber içeriğinde de yazdığı gibi "Çok Maksatlı Amfibik Hücum Gemisi" 'ne, başlıkta neden uçak gemisi yazıyorsunuz?

F35B leri taşıyacak olduğundan olmasın.

Dikey inen-kalkan (SVTOL) uçaklar bir gemiyi uçak gemisi yapmaz. Uçak gemisinin ana unsuru uçağı pistten kalkar gibi hızlandıran ve atan katapult (catobar veya stobar) sonra nükleer enerji ile çalışmasıdır.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 30 Mayıs 2021; 21:54:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yine 6 f35b alan (makete bakarsanız 6 tane sığması imkansız), mancınık sisteminin "gereksiz" olduğu lhd ye uçak gemisi demeyin artık. Juan carlos 12 harrier alıyor. Bizimkinin 2 katı. Ha gerekli mi, gerekli. Ama uçak gemisi değil.

Bu bitsin de bi' an önce i sınıfı fırkateyn e başlasınlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

Bize satılmayacak olan F35 modelini taşıyabiliyor olmasından bize ne? Ayrıca bu bir çıkarma gemisi, uçak değil.

hani yapım ekibindendik öyle bir olay yokmuydu ya
  • nerede yerli ve milli diye gözümüze sokulan bir şey varsa kesin bir bit yeniği olduğunu bilin.
    atv habere çevirdiniz donanımhaberi sonunda.

• strong mind strong body S kullanıcısına yanıt
    Nasıl satılmayacak ? 4-5 ay sonra ilk teslimat yapılacak diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

Bu koca oğlanın ağır işletme maliyeti yerine envantere ek 2 tane fırkateyn katsak daha iyi olmazmıydı? Bizim için çok daha fazla kuvvet çarpanı olurdu diye düşünüyorum. Biz bununla olası nereye taarruza geçeceğiz acaba, bizim ordunun amacı ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle geleni indirmek değil mi? Küresel güçte değiliz ki uzaklarda politika geliştirelim salalım bu gemiyi, zaten bizi ilgilendiren bölgelerde tanker uçaklarla birlikte uçaklarımızın menzili yetmeyen neresi var?

biz buna caydırıcılık diyoruz. Gücün yetiyorsa Atom bombası bile yapacaksın arkadaşım. kullanman şart değil.
  • Ülkemize bir gemi lazımdı. Ama şu gaza gelen bir kitle var özellikle 5, 10 yapan onlara iyi anlatılmalı bunun ne gemisi olduğunu. Afet bölgesi olmuş yerlerde yardım götürme de işe yarayacaktır onun haricinde pek bir etkisi olacağını sanmıyorum bu geminin. Hayırlı olsun ordumuza, bunun bir de belgeseli yapılsa aslında national geographic tarafından çok iyi bir reklam olurdu. Keza bu tarz belgeseller izlemesi keyifli oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 24 Mart 2018; 22:39:23 >
  • quote:

başlıkta uçak gemisi yazmıyor. değiştirdiler mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Bu koca oğlanın ağır işletme maliyeti yerine envantere ek 2 tane fırkateyn katsak daha iyi olmazmıydı? Bizim için çok daha fazla kuvvet çarpanı olurdu diye düşünüyorum. Biz bununla olası nereye taarruza geçeceğiz acaba, bizim ordunun amacı ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle geleni indirmek değil mi? Küresel güçte değiliz ki uzaklarda politika geliştirelim salalım bu gemiyi, zaten bizi ilgilendiren bölgelerde tanker uçaklarla birlikte uçaklarımızın menzili yetmeyen neresi var?

biz buna caydırıcılık diyoruz. Gücün yetiyorsa Atom bombası bile yapacaksın arkadaşım. kullanman şart değil.

Belli ki yazdıklarımı dikkate almadan aklınızdaki fazla iyidir göz çıkarmaz düşüncesiyle bir cevap vermişsiniz, ancak bu gemiye gelene kadar eksiklerimiz var. Geminin amacı bölgemiz için gereksiz, topraklarımızdaki hava üslerinden kalkan uçaklar nereye erişemiyorlar da daracık denizlerde piste ihtiyacımız olsun, bu gemi yerine bir tane daha 1-2 bayraktar (LST) artı 1 fırkateyn yapsaydık istediğinizden daha caydırıcı olmuş olurduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 25 Mart 2018; 0:24:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

başlıkta uçak gemisi yazmıyor. değiştirdiler mi

Evet değiştirmişler, aslında "milli" yerine "yerli*" ifadesi kullanılması gerek ama onu da şikayet edersek editör bey'e ayıp olur

*Bkz.JuanCarlosLHD. , bkz2.25e17 resmi gazete.

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    Genelleyici konuşup bunu otorite gibi yazmak doğru olmaz.

Bu forumda teknoloji ile alakalı olarak haber yapılabilir bu da gayet doğal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine gelmiş ülkemizin yaptıklarını baltalamaya ve kötülemeye çalışanlar grubu. bu forumda ne kadar gereksiz insan ve gereksiz yorumlar var. foruma üye alımında test yapılsa iyi olacak

• DSG1 kullanıcısına yanıt
    Firkateyn projeleri var üretim devam ediyor.

Tf2000, İstanbul Sınıfı firkateyn projemizde var çalışıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu koca oğlanın ağır işletme maliyeti yerine envantere ek 2 tane fırkateyn katsak daha iyi olmazmıydı? Bizim için çok daha fazla kuvvet çarpanı olurdu diye düşünüyorum. Biz bununla olası nereye taarruza geçeceğiz acaba, bizim ordunun amacı ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle topraklarımızı savunma ve çevremizdeki tehlikeleri bertaraf etmek değil mi? Küresel güçte değiliz ki uzaklarda politika geliştirelim salalım bu gemiyi, zaten bizi ilgilendiren bölgelerde tanker uçaklarla birlikte uçaklarımızın menzili yetmeyen neresi var? Bu gemi yerine belki daha maliyetli olur mu bilemiyorum ama 1 veya 2 fırkateyn artı 1 tcg bayraktar(LST) veya tam tersi çok daha işlevselliği olurdu.

Sen hiç psikolojik savaş diye birşey duymadınmı, bu, biz bunu yapabilecek güçteyiz akıllı olun adam olun lan demek....

• quote:

Orijinalden alıntı: YoldaşNapolyon

Firkateyn projeleri var üretim devam ediyor.

Tf2000, İstanbul Sınıfı firkateyn projemizde var çalışıyorlar.

Projelerden haberdarım hatırlattığınız için teşekkürler, bu projelerde yapılıp hizmete giren her bir gemi yerine geldiği gemiyi emekli edecek. Ben özellikle ek gemiler diye belirttim, donanmamız 14-15 gemi şeklinde bir yapılanma var, ben esasında Anadolu gibi bir gemi yerine keşke muharip gemi filomuz genişlese şeklinde bir yorum yaptım orada, başka üstüne yorum yapacak olan varsa da söyleyeyim burası forum sonuçta fikir beyan edebiliriz, konuşmak için en büyük ağız olmaya gerek yok aksi takdirde ağzımız bantlı gezerdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 25 Mart 2018; 0:4:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

Bize satılmayacak olan F35 modelini taşıyabiliyor olmasından bize ne? Ayrıca bu bir çıkarma gemisi, uçak değil.

Türkiye f35 lerin iş ortağı ve ortada sözleşme var Türkiye f35 alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: axiprens

quote:

Bu koca oğlanın ağır işletme maliyeti yerine envantere ek 2 tane fırkateyn katsak daha iyi olmazmıydı? Bizim için çok daha fazla kuvvet çarpanı olurdu diye düşünüyorum. Biz bununla olası nereye taarruza geçeceğiz acaba, bizim ordunun amacı ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle topraklarımızı savunma ve çevremizdeki tehlikeleri bertaraf etmek değil mi? Küresel güçte değiliz ki uzaklarda politika geliştirelim salalım bu gemiyi, zaten bizi ilgilendiren bölgelerde tanker uçaklarla birlikte uçaklarımızın menzili yetmeyen neresi var? Bu gemi yerine belki daha maliyetli olur mu bilemiyorum ama 1 veya 2 fırkateyn artı 1 tcg bayraktar(LST) veya tam tersi çok daha işlevselliği olurdu.

Sen hiç psikolojik savaş diye birşey duymadınmı, bu, biz bunu yapabilecek güçteyiz akıllı olun adam olun lan demek....

İstanbul tersaneleri böyle büyük gemiler yapacak kapasiteye zaten sahip, buradan çıkan gemileri dış mihraklar zaten görmüyor mu? Bunu göstermek için bize gereksiz derecede büyük askeri gemi mi inşa etmeleri gerek? Bu mantıkla ABD en büyüğü bende diyerek 500-600 metre uzunluğunda gemiler yapması gerekirdi o zaman sonuçta yapabilirler isteseler, hem üzerimizde daha büyük psikolojik baskı olurdu, yoksa mantıklı boyutlarda birden çok üretmeleri daha mı uygun olur? Aynı şekilde biz de bulunduğumuz denizlere uygun, bütçemize uygun, ordumuzun doktrinine uygun gemiler inşa etsek bize daha çok yarar sağlar. Ayrıca kime psikoloji uyguluyorsun bizim psikoloji uygulayacak sağlam ekonomik temellerimiz mi var, enerjide dışa bağımsız durumdamıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 25 Mart 2018; 0:19:45 >

• Eyi de gardâşım bunung motoru yerli deeellll.Motor uzmanları damlar gene

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.