Şimdi Ara

Türkiye'nin milli savaş gemisi TCG Anadolu, 2019'un ilk çeyreğinde suya inecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
4.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İl teber

quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

Açıkcası ordumuz için gerekli bi donanım güzel bi karargah gemisi olur bundan başkada bişey olmaz he birde oy kazanma potansiyeli. Zaten uçak gemisi bize lazım diğil bence kalkıp Amerikaya veya Rusyaya şavaş açıcak ne gücümüz ne teknolojimiz nede maliyetini karşılayabileçek bütçemiz var.

Mağaradan yeni çıktın herhalde.

Doğu Akdeniz de ne olup bittiğinden haberin yok.

İtalyan gemisini kovalayalı 1 ay olmadı.

Ayrıca deniz aşırı bir sürü üs çalışması var.

Anfibi gemisiyle gemimi kovuluçan :D:D

Hee gemi kovuluçamm

TCG Anadolu sancak gemisi olan bir filo Güney Kıbrıs görev icra ettiğinde üzerinde F35B savaş uçakları ve 200+ km menzilli SOM-J füzeleri kuş uçurtmaz
    Akdeniz'de.

Dostum çok hayel kuruyosun
  • açıkcası çok güzel bir haber 2019 ilk çeyrekte suya indirilecek olması muazzam başarı, bu LHD donanmamıza çok ciddi güç getirecektir. ancak açıklamada ki şu kısma "uçak gemilerinden çok daha fonksiyonel olduğunu" hiç katılmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • strong mind strong body S kullanıcısına yanıt
    Nasıl bize satılmayacak açıklar mısınız? Gövdesinin bir kısmı TAI de üretilen, bizim Som-J füzelerini kullanan, biz almazsak diğer ülkelere maliyeti milyar dolar seviyesinde artan uçak nasıl bize satılmayacak merak ettim? Ayrıca orası hangi kahvehane?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: classf2re

Nasıl bize satılmayacak açıklar mısınız? Gövdesinin bir kısmı TAI de üretilen, bizim Som-J füzelerini kullanan, biz almazsak diğer ülkelere maliyeti milyar dolar seviyesinde artan uçak nasıl bize satılmayacak merak ettim? Ayrıca orası hangi kahvehane?

F35 in birçok modeli mevcut. F35A, F35B, F35C.Biz A modelini alıyoruz diğerinin bize satışı yok yani B modelinin. Bu yüzden dikey kalkış yapamıyor bizim aldıklarımız ve bu gemide kullanamayız. Bu gemi uçak gemisi değil, helikopter şeklinde dikey kalkış yapan B modeli ancak kullanılabilir.

Anlayabildin mi? Kahvedekileri de bilgilendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 25 Mart 2018; 12:55:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

quote:

Orijinalden alıntı: Sean john

quote:

Bize satılmayacak olan F35 modelini taşıyabiliyor olmasından bize ne? Ayrıca bu bir çıkarma gemisi, uçak değil.

hani yapım ekibindendik öyle bir olay yokmuydu ya

Haberde belirtilen dikey iniş-kalkış yapan model bize satılmayacak.Yani bu gemide aldığımız F35 leri kullanamayacağız.Tank , zırhlı araç ,helikopterler için ideal.

Evet Bu konuyu eski takip eden biriyim.. Dikey iniş yapılanı alıcak dediğimi Hatırlamıyorum

Verdiğin cevaptan konuya ne derece hakim olduğun bellii oluyor.
  • Buna gerek yok diyenlerin akdenizde olanlardan haberi yok galiba. Anakaradan ucagin helikopterin gelmesi mi daha iyi yoksa orada hazir caydirici ve hareketli durmasi mi ?

• senersongur kullanıcısına yanıt
    Ne gerek var kardesim osurarak savunuruz acik denizleri, sahanlarimizi

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Buna gerek yok diyenlerin akdenizde olanlardan haberi yok galiba. Anakaradan ucagin helikopterin gelmesi mi daha iyi yoksa orada hazir caydirici ve hareketli durmasi mi ?

Ege'de gidebileceğimiz mil ortada (15mil civarı) ,kıyıdan kaldıracağımız helikopterlerle aynı sürede aynı noktada olurlar aşağı yukarı.Akdeniz'de ise zaten o bölgenin en büyük uçak gemisi bizim.Bende gereksiz buluyorum bu çıkarma gemisini.Bu gemiye uygun savaş jetimizde yok zaten.Ancak zırhlı araç ve helikopter taşıyabiliriz.Kruvazör daha mantıklı olabilirdi , maliyeti fazla yüksek sanırım bu geminin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 25 Mart 2018; 13:23:23 >
  • Başlık yanlış uzay gemisi olacaktı o.
  • X ülkesinin Y şirketinin Z gemisinin lisansıyla üretilmiş, yerli değil tü kaka diyen insan ile;

Bir gemi üretmek için neden en baştan tasarım yapıp hem bir sürü emek hem de para harcanıyor diyecek insan aynı kişi.

Kısaca; atın kuyruğunu kesme, kimi uzun der kimi kısa.

Eminim bu gemiyi hazmedemeyen insanlar hükumet değil ülke muhalifi sünepe insanlardan oluşuyor.
    Ben hiçbir ülkesini seven insanın bu ve bunun gibi gelişmelerine üzüleceğini, karşı çıkacağını, laf atacağını boş boş konuşacağını düşünmüyorum.

Bu kişiler kanımca ülkeden kaçan veya saklanan bazı örgütlerin üyeleri, bunun başka bir açıklaması olamaz. Hiçbir vatansever böyle bir projeye böyle bir gelişmeye negatif bakamaz. Yorumları okurken ve atılan beğenileri görürken kanım dondu resmen, bu kadar mı vatan düşmanı barınıyor forumda ya ? İçler acısı durumdayız.
  • DSG1 kullanıcısına yanıt
    2 Fırkateyn mevcut olan sayıya ekleneceği için büyük bir kuvvet çarpanı olmaz. Fakat bu gemi tek başına kuvvet çarpanı olur. Bununla birlikte Deniz Kuvvetleri de bildiğim kadarıyla dikey iniş yapabilen jet uçak alacak. Pilot eğitimine de başlanacak. Dolayısıyla Deniz Kuvvetleri tek başına herhangi bir adayı, ki hangi adalar olabileceğini tahmin edebiliriz, alabilecek imkana kavuşmuş olacak.

• Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    sonuna kadar okudum güzel gidiyordun ama son cümlede bütün ciddiyet gitti
  • strong mind strong body S kullanıcısına yanıt
    F35 modellerini ben de biliyorum. Geminin uçak gemisi olmadığını da biliyorum. Benim sorum sadece neden F35B bize satılmayacak? Önceki mesajda dediğim gibi bir kısım parçalarını biz sağlarken ve maliyete dayalı bir takım ekonomik durumlar ortadayken bize sarılamayacağı fikri nereden geliyor. Hayır böyle bir açıklama, kaynak varsa gösterin biz de bilelim. Ya da kendinizi ifade ederken kesin ifadeler kullanmak yerine öyle süşündüğünüzü belirtin yanlış anlaşılma olmasın.

• quote:

F35 modellerini ben de biliyorum. Geminin uçak gemisi olmadığını da biliyorum. Benim sorum sadece neden F35B bize satılmayacak? Önceki mesajda dediğim gibi bir kısım parçalarını biz sağlarken ve maliyete dayalı bir takım ekonomik durumlar ortadayken bize sarılamayacağı fikri nereden geliyor. Hayır böyle bir açıklama, kaynak varsa gösterin biz de bilelim. Ya da kendinizi ifade ederken kesin ifadeler kullanmak yerine öyle süşündüğünüzü belirtin yanlış anlaşılma olmasın.

2006'dan beri üretimi süren F35 ler Türkiye'nin siparişine rağmen 2019 yılında ancak 2 uçağın teslim edileceği açıklandı geçen süre 13 yıl teslim edileceği taahüt edilen ilk parti ise 2 uçak. Bence bu 2 uçağın bile zamanında teslim edilip edilmeyeceği muamma.Daha sözleşmesi bile yapılmayan F35B'ler sizce ne zaman teslim edilecek ? 5-6 yıldır üretimi ve geliştrmesi devam eden bu gemi için şu ana kadar böyle bir alımın hiç gündeme gelmemiş olması garip değil mi ? Bu gemiyi yapmaya başladıysan o gün F35B lerin siparişininde gündeme gelmesi gerekirdi bence. Siparişi şimdi versek bile sizce ne zaman teslim ederler ? Ya da bizim için siparişe kapalı mı ? Thaad ve F22 benzeri sistemler gibi ! Sonuçta stratejik bir uçak ve kuşkulanmamak elde değil Abd böyle stratejik öneme sahip sistemleri ülkemize verme konusunda hiç cömert değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 25 Mart 2018; 13:58:26 >
  • Birincisi bu koca oğlanı korumak ve görevini idame etmesine yardımcı olması amacıyla ilk etapta 4 ikinci etapta da 4 adet fırkateyn zaten suya indirilecek.

İkincisi kafana göre fırkateyn istihdam edemiyorsun. Nato"nun belli sınırları ve standartları var o yüzden ben fırkateyn yapmak istiyorum diyince yapamıyorsun.

Dediğinin aksine bu gemi donanmamızın en çok ihtiyacı olduğu tür gemilerden bir tanesi. Çok amaçlı çıkarma demek Ege'yi kontrol altına almak demek, Ege'deki adalara çıkarma yapmak için en etkili gemilerden bir tanesi.

Ayrıca ülkemizdeki üstlerden nereye erişemiyoruz da uçak taşıyan gemiye ihtiyaç duyuyoruz demişsin cevap veriyorum, Karadeniz'e . Karadeniz'e en yakın deniz-hava üssü kocaelinde var Karadeniz'in orta, kuzey ve doğu taraflarına ulaşmak ve hava desteği sağlamak bu şartlar altında mümkün mü, değil.

O yüzden beraberinde suya inecek 8 fırkateyn ile beraber donanmamıza büyük fayda sağlacayak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sean john

quote:

Bize satılmayacak olan F35 modelini taşıyabiliyor olmasından bize ne? Ayrıca bu bir çıkarma gemisi, uçak değil.

hani yapım ekibindendik öyle bir olay yokmuydu ya

Haberde belirtilen dikey iniş-kalkış yapan model bize satılmayacak.Yani bu gemide aldığımız F35 leri kullanamayacağız.Tank , zırhlı araç ,helikopterler için ideal.

Evet Bu konuyu eski takip eden biriyim.. Dikey iniş yapılanı alıcak dediğimi Hatırlamıyorum

Verdiğin cevaptan konuya ne derece hakim olduğun bellii oluyor.

Evet Son derece Net bir cevap vermişim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Türkiye JSF programına 3.Seviye den bir katılımcı bu yüzden alamaz, daha fazla yatırım, daha fazla yük paylaşımı gerektirir.

• quote:

TAI, 3100 adet orta gövdeden sadece 400 adetini üretiyor. Bu arada F-35 Projesinde 30 ülkeden 1400 küsür tedarikçi firma var. Malezya'dan, Endonezya'dan bile parça tedarik ediliyor. Sen yapmazsan başkaları yapar. Yani ABD'nin Türkiye'ye uçak verme zorunluluğu falan yok, istemese vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feint-TR -- 25 Mart 2018; 14:38:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patavatlı

Birincisi bu koca oğlanı korumak ve görevini idame etmesine yardımcı olması amacıyla ilk etapta 4 ikinci etapta da 4 adet fırkateyn zaten suya indirilecek.

İkincisi kafana göre fırkateyn istihdam edemiyorsun. Nato"nun belli sınırları ve standartları var o yüzden ben fırkateyn yapmak istiyorum diyince yapamıyorsun.

Dediğinin aksine bu gemi donanmamızın en çok ihtiyacı olduğu tür gemilerden bir tanesi. Çok amaçlı çıkarma demek Ege'yi kontrol altına almak demek, Ege'deki adalara çıkarma yapmak için en etkili gemilerden bir tanesi.

Ayrıca ülkemizdeki üstlerden nereye erişemiyoruz da uçak taşıyan gemiye ihtiyaç duyuyoruz demişsin cevap veriyorum, Karadeniz'e . Karadeniz'e en yakın deniz-hava üssü kocaelinde var Karadeniz'in orta, kuzey ve doğu taraflarına ulaşmak ve hava desteği sağlamak bu şartlar altında mümkün mü, değil.

O yüzden beraberinde suya inecek 8 fırkateyn ile beraber donanmamıza büyük fayda sağlacayak.

Erzurum hava meydan komutanlığı?

• quote:

quote:

2006'dan beri üretimi süren F35 ler Türkiye'nin siparişine rağmen 2019 yılında ancak 2 uçağın teslim edileceği açıklandı geçen süre 13 yıl teslim edileceği taahüt edilen ilk parti ise 2 uçak. Bence bu 2 uçağın bile zamanında teslim edilip edilmeyeceği muamma.Daha sözleşmesi bile yapılmayan F35B'ler sizce ne zaman teslim edilecek ? 5-6 yıldır üretimi ve geliştrmesi devam eden bu gemi için şu ana kadar böyle bir alımın hiç gündeme gelmemiş olması garip değil mi ? Bu gemiyi yapmaya başladıysan o gün F35B lerin siparişininde gündeme gelmesi gerekirdi bence. Siparişi şimdi versek bile sizce ne zaman teslim ederler ? Ya da bizim için siparişe kapalı mı ? Thaad ve F22 benzeri sistemler gibi ! Sonuçta stratejik bir uçak ve kuşkulanmamak elde değil Abd böyle stratejik öneme sahip sistemleri ülkemize verme konusunda hiç cömert değil.

Yalnız Türkiye ilk 2 uçağın siparişini 2014 yılında verdi ve teslimatları ise LRIP-10 partisinde alacağı belliydi. LRIP-10 ise 2017-2018 yıllarını kapsıyor. ABD uçakları geç verdi gibi bir durum yok, biz siparişi geç verdik. Düzeltme olsun.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.