Şimdi Ara

Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
40.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Özetle : Celal Şengör haklıymış Türkiye Türkleri Müslüman Romalılar çıktı

  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)
  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)  J2 = %24 (Anadolu - Roma), Anadolu halkları, Yunan ve Hititlerden alınmıştır.

  R1b = %16 (Doğu Avrupa), Eski Türklerde var olan bir gruptur, ayrıca Hint ve Ruslardan.

  G = %11 (Kafkas), Gürcüler, Ermeniler ve Çerkezler gibi Kafkas milletlerinden alınmıştır.

  E3b = %11 (Kuzey Afrika – Akdeniz), Berberiler ve Arnavutlar’dan alınmıştır.

  J1 = %9 (Sami), Araplar ve Yahudilerden alınmıştır.

  R1a = %7 (Batı Avrupa), Eski Türklerde var olan bir gruptur, ayrıca batı Avrupalı milletlerden alınmıştır.

  I = %5 (Orta Avrupa), Balkan devletlerinden alınmıştır.

  L = %4 (Hindistan), Hintlilerden alınmıştır.

  N = %3 (Kuzey Avrasya), Eski Türklerde var olan bir gruptur, Ural milletlerinden alınmıştır.
  K = %2 (Pers Hint), İranlılardan alınmıştır.

  Q = %2 (Orta Asya), Eski Türklerde var olan bir gruptur.

  C= %1 (Moğol), Moğollardan alınmıştır.
  Türkiye Türkleri'nin (İstanbul yerlisi baz alınarak) ırksal genetik olarak hangi ırklarla benzerliği olduğunu ele alalım: (oranlar Y-DNA ve mDNA eş dizilimsel benzerliklerinin oransal toplamıdır)

  Region/Haplogroup I1 I2*/I2a I2b R1a R1b G J2 J*/J1 E1b1b T Q N

  Turkey/Anatolia 1 4 0.5 7.5 16 11 24 9 11 2.5 2 4


  Türklerde en yoğun olarak görülen grupları :

  %24 J2 (Anadolu - Roma)
  %16 R1b (Batı Avrupa, Uygur)
  %11 G (Kafkasya)
  %11 E1b1b (Afrika, Akdeniz, Balkanlar)
  %7.5 R1a (Slav,Altay,Uygur,Hint)
  %4 N (Ural, Fin  Türkiye Türkleri

  %93 oranında Türkiye Rumlarına
  %89 oranında Türkiye Ermenisi
  %83 oranında Türkiye Kürtlerine
  %81 oranında Yunanlara
  %78 oranında Arnavutlara
  %71 oranında Ermenilere

  genetik olarak benzemektedir.

  Batı ve Kuzey Türkiye ile Kuzey Yunanistan'ın genetik yapısı çok büyük oranda aynıdır. Ayrıca bulgaristan, güney italya ve suriyede benzer genetik özellikler taşımaktadır. Anadolu Türkleri, Yunanlar, Arnavutlar, Gürcüler, Güney İtalyanları, Suriye Arapları, Kürtler, Lübnanlılar ve İsrailliler benzer genetip gruba sahiptirler.

  Buna göre orta asyalı türklerden çok roma ve anadolu halklarına daha yakınız denilebilir.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afeksar -- 18 Temmuz 2018; 19:41:38 > • kim okuyacak bunu özet geç
 • quote:

  Orijinalden alıntı: SerkanHur

  kim okuyacak bunu özet geç


  Özetle Türk değilmişiz anadolu ve romalıyız.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afeksar -- 10 Eylül 2017; 18:7:16 >
 • afeksar a kullanıcısına yanıt
  öyle zaten xD
 • "Ben, Türkleri, Peygamber Muhammed'in takipçisi olan Doğu Romalılar olarak görüyorum."

  Guido von List
 • Yok canım.
 • Şok şok şok
 • S.P.Q.R


 • quote:

  Orijinalden alıntı: VaasMontenegro

  Şaşırdık mı? Hayır

  Niye şaşırmadınız ben şaşırdım açıkçası türk oranının az olmasından
 • İyi sallıyorlar ama he. Nereden bilecekler ilk türkün, ermeninin nasıl olduğunu? Bunlar atıyor biz inanıyoruz. Zaten bir insan ben neyim diyorsa odur.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: UltioPasha

  İyi sallıyorlar ama he. Nereden bilecekler ilk türkün, ermeninin nasıl olduğunu? Bunlar atıyor biz inanıyoruz. Zaten bir insan ben neyim diyorsa odur.

  Dünya çapındaki genom projesinin sonuçları bunlar zaten genetik araştırma yapmadan bile fiziksel görünüşten bir insanın etniğini ırkını anlayabiliyorsun. orta asyadaki gerçek türklere benzeyen insan sayısı çok az. Sonuçara göre yorumlarsak gerçektende akdeniz insanı özellikle adana ve iç anadolu araplara benziyorm güney doğulular arap ve fars karışık. Batı ve iç anadolu özellikle ege bildiğin yunanlara benziyoruz.

  En basitinden Oğuz Çetin aklıma gelen


  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)


  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)

  Julius Cesar'a ne kadar çok benziyor değil mi


  Türkiyeden avrupaya gidipte sen italyanlara benziyorsun denilen bir çok insan var.

  Özellikle Güney İtalya Sicilya bölgesi Türklere çok yakın. Hatta İtalyada Kuzeyliler, güney italyanları gerçek italyandan saymayıp dışlıyorlarmış. Bu arada günümüz yunanlarının gerçek antik yunanlarla alakası yok çoğu anadolu halklarıyla araplar,perslerle karışmış vs. Arnavutlar tarihteki gerçek antik yunanlara en yakın topluluk.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afeksar -- 10 Eylül 2017; 22:17:17 >
 • Yav he he he he ırkımız soyumuz sopumuz belli çok şükür 77 farklı milletin karışımı avrupalılar uyduruyor yine Türklük yok falan diye kendi kırma göçlerle iç içe geçmis dillerine ve milletlerine (ırk bile demiyorum) baksinlar  Tabi tam yer yüzündeki tüm Türk devletleri ortadan kalkmıştı ki Atatürk özüne sadık modern bir Türk ülkesi kurdu batıyor bir taraflarına silahla yenemeyeceklerini anladılar uydurmasyona sardılar.  Kendilerine gelince aidiyet milliyetçiliği diyip orta afrika siyahisine fransızım dedirtirler anasini satiyim.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: hamza5806

  Yav he he he he ırkımız soyumuz sopumuz belli çok şükür 77 farklı milletin karışımı avrupalılar uyduruyor yine Türklük yok falan diye kendi kırma göçlerle iç içe geçmis dillerine ve milletlerine (ırk bile demiyorum) baksinlar  Tabi tam yer yüzündeki tüm Türk devletleri ortadan kalkmıştı ki Atatürk özüne sadık modern bir Türk ülkesi kurdu batıyor bir taraflarına silahla yenemeyeceklerini anladılar uydurmasyona sardılar.  Kendilerine gelince aidiyet milliyetçiliği diyip orta afrika siyahisine fransızım dedirtirler anasini satiyim.

  Dostum bu konularda en basit mantık fiziksel görünüştür. Fiziksel görünüş dna'nı yansıtır. Bir zenciyi veya asyalıyı fiziksel görünüşünden anlarsın. Mantıken Türklerin çıkış noktası orta asya kendini şu soruyu sorman gerekir. Ben orta asyalı türklere ne kadar benziyorum?

  veya ben araplara mı yunanlara mım zencilere mi yoksa orta asya türklerine mi daha çok benziyorum? veya türkiye türkleri olarak google görsellerden kıyaslayabilirsin. Emin ol türkiye türkleriyle yunanlıları ve italyanları ayırman imkansız.

  Yunan

  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)

  Türkiye Türkü


  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)

  İtalyan


  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)

  Kırgız  Türkiye'nin Genetik Yapısı. (Müslüman Romalılar.)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afeksar -- 10 Eylül 2017; 22:29:30 >
 • Hayır hocm benim 99xbüyük dedem kurtla çiftleşip Türk ırkını oluşturdu biz kurt sütüyle büyüdük auuuvv
 • tanrı türkü korusun heyoo
 • afeksar a kullanıcısına yanıt
  O zamanki yunanlıların saf ırk olduğunu nereden biliyorsun? Dostum bu işin içinden çıkamazsın. Teknoloji istediği kadar gelişsin öğrenemezsin. Ama dinlere bakarak mantık ile bir şeyler düşünebilirsin.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: VaasMontenegro


  quote:

  Orijinalden alıntı: UltioPasha

  İyi sallıyorlar ama he. Nereden bilecekler ilk türkün, ermeninin nasıl olduğunu? Bunlar atıyor biz inanıyoruz. Zaten bir insan ben neyim diyorsa odur.

  Ben simdi amerikaliyim desem amerikalimi oluyorum? İnteresting..

  Kendini öyle hissediyorsan öylesindir. İnteresting falan bi bağın olabilir
 • quote:

  Orijinalden alıntı: UltioPasha

  O zamanki yunanlıların saf ırk olduğunu nereden biliyorsun? Dostum bu işin içinden çıkamazsın. Teknoloji istediği kadar gelişsin öğrenemezsin. Ama dinlere bakarak mantık ile bir şeyler düşünebilirsin.

  Hayır. Günümüzde genetik testi yaptırabiliyorsun ve sana yüzde kaç türksün yunan zencisin söylüyorlar. (Daha doğrusu hangi coğrafyaya ait olduğun söyleniyor.) 30.000 yıl önceki akrabalarını nereden gelmiş nereden göçmüş öğrenebiliyorsun

  Öğrenemezsin derken? şuan bir zenci afrikalı olduğunu bilmiyor mu yani? yada bir asyalının asyadan geldiği anlaşılmıyor mu?

  Fiziksel görünüşten normal bir insan bile az çok tahmin edilebilirken bilim adamları bunun daha derinine inip dna'na bakıyor. ve hangi genin nerede mutasyona uğradığını hangi coğrafyada evrim geçirdiğini atalarının nereden geldiklerini tek tek sana çıkarıyor  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afeksar -- 10 Eylül 2017; 22:40:0 >
 • afeksar a kullanıcısına yanıt
  Peki saygı duyuyorum. Ama ben öyle düşünmüyorum.
 • afeksar a kullanıcısına yanıt
  Irkların ayırt edici özelliği diye bir şey yok hocam ben bu 3 resimdeki adamlara da benzemiyorum kumral açık tenliyim etrafımda sürüsüyle avrupalıya benzeyen de var araplara benzeyen de tabiki her milletin belli başlı ağırlıklı genotipleri var mesela evet Türkler beyaz tenli siyah saclidir genelde ama bu en fazla hadi yuzde 60 olsun kalan yuzde 40 yine farkli farkli insanlar genetik karışım denen olay her yere zaten ulaştı ama Türkler rumdur falan bunlar saçmalık din olsun kültür olsun karismaz milletler bunlar (Osmanlidaki ve Türklerdeki azinlik politikalari da buna musait kimseyi asimile etmiyorlar)  Bugün bakalım almancayla ingilizceyi kiyaslayin nerdeyse aynisi mantiklar dimdirek ayni zaten peki rumcadan Türkçeye Türkçeden rumcaya gecen kac kelime var 10 tane var midir benim aklima suan hic gelmedi  Türkler karismissa en fazla Kürt Arap ve Perslerle bir miktar karismistir (o da fazla degildir nufuslar ortada 300-400 milyon Türk var) tabi hristiyan olup asimile edilen Avrupa Hunlari haric  Yunanlılar ve Italyanlarin ben genel olarak kendilerini belli ettiklerini dusunuyorum yani nasil desem bir filmde bile gorsem hah bu herif italyan ingiliz alman falan diyorum goz burun alin yapisindan falan kisaca sima diyelim burdan Avrupaya gidenleri de aninda taniyorlar istedigin kadar Türk degilim de.  Dünya capinda bilimin de pek cok zaman yanlı ve art niyetli kullanildigini dusunuyorum gecmiste de ornekleri var eski belge yazmak icin kagit ve murekkep yillandirmalar mi dersin cakma fosiller cikaran mi dersin sigara sagliga yararlidir aciklamasi yapanlar vs vs say say bitmez.  Kaldi ki zaten kafatasciligi kimsenin taktigi yok artik hindular ingilterenin her yerinde siyahiler parisi mesken tutmus durumda artik her sey para pul oldugundan aidiyet milliyetciligi tikir tikir isliyor yakinda o da kalmayacak.
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.