Şimdi Ara

Babam mide kanseri nedeniyle ameliyat oldu :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
5.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babam boğaz ağrısı sebebiyle gittiği hastanede, ağrının nedeninin miğde olduğunu öğrendi. İlk tespitlerde mide ülseri olduğunu söylemişti bize. Bunun sonucunda Haydarpaşa Numune Hastanesi'ine yatırdık babamı. Babam birşeyden bahsetmemişti fakat bugün ameliyattan çıktığınıda miğde kanseri olduğunu öğrendik. Doktor miğdenin tamamını aldıklarını, soluk borusu ince veya kalın bağırsağa(hatırlamıyorum tam olarak) bağladıklarını söyledi. İlk günler biraz riskli olabilir dedi. Daha sonra ise patoloji sonucuna göre duruma bakacaklarını söyledi. Problem olmazsa 15 gün içerisinde taburcu edeceklerini de ekledi. Yalnız sormak istediğim sizlere birkaç soru var. Şimdi babam miğde sorunuyla ilgili hastaneye ilk gittiğinde oradaki ülserin fazla ilerlemediğini söylemişlerdi. Yani ameliyat ile alınabilecek durumda olduğunu söylemişlerdi. Şimdi doktor biraz endişelendirici şekilde konuştu. Sorularım:
    1) Patoloji testi nedir? Miğde kanseriyle ilgili ne?
    2) Miğdenin tamamı alındığında, yeme-içme olayı nasıl olacak?
    3) Sizce babam sağlığına kavuşma ihtimali nedir? Yani eskisi gibi olabilir mi? Çünkü genelde ve birkaç gün önce(iki günlüğüne eve döndüğünde) gayet iyi gözüküyordu. Bugüm ameliyattan sonra ise serum bağlanmış ve kan veriliyordu. Ameliyattan sonra amcama ağrısının çok olduğunu söylemiş ve iki yatıştırıcı iğne yapmışlar.

* Babam 46 yaşında ve maalesef sigara kullanıyor.

• öncelikle geçmiş olsun bu kanser çok kötü ilerki durumlarda dışkı ağızdan geliyor diye duymuştum
  • Öncelikle geçmiş olsun, bağırsağın bir kısmının mide gibi genişleyebileceğini duymuştum ne kadar doğru bilemem ama tabiki yağlı aşırı tatlı şeyler yiyemez sonuçta mide olmayacak büyük ihtimal doktor size diet listesi verecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenceresapı

öncelikle geçmiş olsun bu kanser çok kötü ilerki durumlarda dışkı ağızdan geliyor diye duymuştum
    Allah acil şifalar versin hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenceresapı

öncelikle geçmiş olsun bu kanser çok kötü ilerki durumlarda dışkı ağızdan geliyor diye duymuştum
    Kardeşim acil şifalar diliyorum babana.

Sağlığına kavuşma ihtimali patoloji raporlarının sonunda belli olur.

@tenceresapı

Dediğin olay kolon kanserinde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun Allah acil şifa versin işnşallah iyleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

Alıntıları Göster
    Gerçekten Allah acil şifalar versin tabi bunada şükretmelisin ben bu hastalık yüzünden amcamı hiç tanıyamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

Alıntıları Göster
    Sağolun arkadaşlar. Bakalım patoloji sonuçları belli olduktan sonra umarım sağlığına kavuşacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut K.

Alıntıları Göster
    Patoloji demek mideden yada başka bir yere keskin bir alet sokuyorlar parça koparıyorlar.Daha o parçayı tahlil edip hastalığın ne durumda olduğunu öğreniyorlar.

Bunu yaparken de anestezi uygulamıyorlar.

Mide alındıysa yeme-içme eskisi gibi olmaz.Acıkma duygusu olmaz ve sadece ince bağırsağın öğütebileceği şeyleri yemesi gerekir.

Meyve sebze, yumuşak tatlılar, sulu gıda...

Bana göre yemek insanın ana gereksinimi değildir.Bunu gözönünde bulundurup da düşün...

• quote:

Orijinalden alıntı: uynus

Patoloji demek mideden yada başka bir yere keskin bir alet sokuyorlar parça koparıyorlar.Daha o parçayı tahlil edip hastalığın ne durumda olduğunu öğreniyorlar.

Mide alındıysa yeme-içme eskisi gibi olmaz.Acıkma duygusu olmaz ve sadece ince bağırsağın öğütebileceği şeyleri yemesi gerekir.

Bana göre yemek insanın ana gereksinimi değildir.Bunu gözönünde bulundurup da düşün...

Bilgi için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun dostum. Baban artık eskisine göre biraz daha az yiyecek, çok şekerli ve acı şeyleri çok sıcak ve soğuk şeyleri tercih etmemesi gerekiyor. Ayrıca sigarayı bırakması şart, bunun dışında yapılan operenin başarısına göre çok kaliteli yaşam standartları oluşabiliyor hiç canını sıkma Allah şifa versin.

Not : Patoloji çıkarılan mide üzerinde yapılan incelemeler sonucu ortaya çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sjsero -- 26 Ağustos 2009; 20:35:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sjsero

Geçmiş olsun dostum. Baban artık eskisine göre biraz daha az yiyecek, çok şekerli ve acı şeyleri çok sıcak ve soğuk şeyleri tercih etmemesi gerekiyor. Ayrıca sigarayı bırakması şart, bunun dışında yapılan operenin başarısına göre çok kaliteli yaşam standartları oluşabiliyor hiç canını sıkma Allah şifa versin.

Not : Patoloji çıkarılan mide üzerinde yapılan incelemeler sonucu ortaya çıkacaktır.

Alıntıları Göster
    Mide rahatsızlığının kansere dönüşmesi çok uzun bir süre gerektirir diye biliyorum acaba size hiç bahsetmedi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyx

Mide rahatsızlığının kansere dönüşmesi çok uzun bir süre gerektirir diye biliyorum acaba size hiç bahsetmedi mi?

Bahsetmeme değil de, babam bile daha yeni öğrendi diyebilirim.
    @sjsero, sağol iyi dileklerin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nP4BlacK0uT

Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. İnşallah baban eski sağlığına kavuşur...

İnşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

quote:

Orijinalden alıntı: BeogalogeoL

Alıntıları Göster
    Sİgarayı Bırakması En iyisi Olur..

Geçmiş Olsun Umarım Sağlıklı Günler Sizin Olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Sİgarayı Bırakması En iyisi Olur..

Geçmiş Olsun Umarım Sağlıklı Günler Sizin Olur..

Alıntıları Göster
    Allah acil şifalar versin. Bu konuda çok kötü anılarım var babamla ilgili anlatıp senide üzmiyim ama konu başlığını ve anlattıklarını görünce gerçekten içim inanılmaz derecede fena oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Enchantedd

Allah acil şifalar versin. Bu konuda çok kötü anılarım var babamla ilgili anlatıp senide üzmiyim ama konu başlığını ve anlattıklarını görünce gerçekten içim inanılmaz derecede fena oldu

Alıntıları Göster
    çok geçmiş olsun. en yakın zamanda sağlığına kavuşur umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: wors

Alıntıları Göster
    çok geçmiş olsun tez zamanda iyileşir inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: wors

Alıntıları Göster
    @9600_G_T, @BaRo55, @wors iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    @Enchanted Metal, istemeden de olsa kötü bir anını hatırlattığım için üzgünüm İyi dileklerin için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.