Şimdi Ara

Türkiye'nin Geleceği İçin Akparti-CHP Değil Çare DEVA Partisi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
5.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salabelo

dönem şartları gereği akp kurulması gerekiyordu, kuruluş döneminde bir sıkıntı görmüyorum. akp geziden sonra bozdu.
    bunların ali babacana zeval getireceğini sanmıyorum. Ben akp düşmanı değilim, sadece şu an ülkeyi yanlış yönetiyorlar ve farklı bir ihtiyaç doğuyor. Onu da hiçbir zaman sol partiler karşılayamayacak.

Ülke adına benim de fantastik isteklerim var ama bir yandan ülke gerçekleri de var. Bunları düşünmek gerekiyor.

Ali Babacan çok isabetli bir seçim olacaktır ülke adına, tecrübe sahibi. ekonomik alanda özelleştirmeler yolu ile vergi yükünü fazlasıyla hafifletecek. Ekonominin vergiye bağımlı olmasının en büyük sebebi devletin kadrolarıdır. Emeklisi, öğretmeni, hademesi, öğrencisi vs. herkes devletin sırtına yük durumda ve üretilen bir iş yok. Devletçi anlayış bu ülkenin bir parti gerçeği, bu zeminde siyaset yapılıyor. Bu bataklıktan sadece liberal bir zihniyetle kurtulabiliriz.

Kim ne derse desin, ekranda gördüğümüz tüm partilerin vaadleri, politikaları birbirinin aynısı. İşi bilen kadrolara sahip değiller, kısa- populist hamleler ile ilerliyorlar. Buna akp'de chp'de iyi parti'de dahil.

Deva partisinin kültür alanındaki felsefesini okuduğumda içim açılıyor, sonunda kültür alanına fazla karışmayacağını, bu işi insanlara bırakacağını söyleyen bir parti. Bu sadece ufak bir fark.

Benim laflarım laf-ı güzaf, ali babacan'ın seçilebileceğini zerre sanmıyorum, o bilinç bu ülkede olsaydı bugünlere gelir miydik. Yine de umut etmeden insan da yaşayamıyor sayın dostum.
    Ülkede her fikir bir gün iktidar olur ama bu fikir asla.
    Bir kere daha nereyi özelleştirecek? Neresi kaldı doğru dürüst? Babalar gibi satmadı mı bunun dönemindekiler??

Bu ülke insani sömürmeyi az para vermeyi sever üretmeyi sevmez. Her şeyi özel sektörün umuduna atarsan çöp bile üretemezsin. Atatürk dönemi gibi sen önayak olacaksın sen kuracaksın zarar etmeyi göze alıp büyüyüp kazanana kadar sabredeceksin ancak o zaman büyük ülke olursun.

Bak bunlar gibi emlakçı betoncu galerici ol. Al sat yap sat o zaman iktidar oluyorsun. Kolay para hazır para. Doğayı çevreyi katlet 250 bin dolara vatandaşlık sat yine iktidarsın. Menderes gibi ülkenin her yerini peşkeş çek üreten fabrikaları kapat Amerikancı ol arkandan bile ağlarlar. Hoş şimdi de farklı bir şey yok da neyse..

Babacan'ın alacağı oy bugün %1. Seçime kadar 3'e belki çıkar. Çıkarsa başarıdır. Iyi Parti gibi ilk seçimde 10 puan alabilecek bir parti bir daha zor. Ama oldu da geldi ya da iyi bir aday çıktı her şey olabilir ama yine Babacan olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ülkeyi bu hale getiren sağcılar, adam diyor ki "sol iktidara gelmesin" sağcılar ne güzel ütüyor di mi? çok seviyorsunuz ütülmeyi çoook.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekkral34 kullanıcısına yanıt
    BMW,iphone,mercedes,siemens,huwaei,samsung,sony vs. bunların hangisini devlet kurmuş?Günümüzde kapitalizmle mücadele edebilmen için kapitalist olman gerekir.21.yüzyılda liberalizmden başka ekonomi modeli hayata tutunamaz.Komünist devletlerin nasıl can çekiştiğini görmüyor musnuz? Bir de her gördüğünüz dindar insana siyasal islamcı demeyi bırakın allah aşkına .
  • Adamın tarzını ve zekasını oldum olası beğenirim ama partisini beğenmezdim (aman adminler duymasın. Hemen ceza basıyorlar artık her şeye. Karantinanın siniri bizden çıkıyor herhalde). Artık partiden de kurtulduğuna göre oy verilecek tek adam konumuna yerleşti gözümde. Geçen gün videosunu izledim. Anlatmak istediklerinin çok azını anlatmış olduğunu fark ettim. Umarım tanıtımını iyi yapar. Artık dini kullanmayan, teröristlere yalakalık yapmayan, dağda peşmerge peşinde kucak kucak dolaşmayan kişilere ihtiyacımız var.
  • dindar partiye oy yok benden )
  • Bu adamdan şu an en çok kimler nefret ediyor? Chpliler ve Akpliler. Sebepleri ne? Biri diyor siyasal islamcı, biri diyor yeterince islamcı degil Ya siz varya sizzzz
  • Ali Babacan AKP Hükümetinin en uzun süre görev yapmış ve bu hükümet ile beraber hizmet etmiş insanıdır.ALİ BABACANA GÜVENMİYORUM.GÜNAHIMI VERİRSEM DE ADAM DEĞİLİM.

• Siyasete yeni 0 km sicili temiz biri cikmadigi sürece kimseye oy yok.Zaten geri dönulemez yola girdik.Suyun altinda kalacaksak coğu kişi kalacak.

• Türkiye siyasetinden tiksinmiş biri olarak... Genel olarak gündemdeki haberleri okudukça umudum sıfıra indi bile diyebilirim ülke için. Bu arada aşırı bir şekilde twitterdan siyaset takip eden, 1000takipçili hesaba sahip biriydim...

Ve son seçimde de Mansur Yavaş'ı destekledim, ve iyiki de desteklemişim diyorum. Hala da destekliyorum ancak ama ancak... chp denen, ülkenin bu hale gelmesinde kendilerinin de payının olduğunu düşündüğüm sözde muhalefet partisi, asla ama asla desteklediğim bir parti değil. Malum partiye nefret doluyum ancak bunlara da bi okadar nefret doluyum.

Yani desteklediğim hiçbir parti yok şuan.

Lakin son birkaç gündür Ali Babacan üzerinde araştırma yapıyorum ve destekleyebileceğim -mansur yavaş aday olmayak ki zaten olsa da kazanabileceğini düşünmüyorum doğu faktörü yüzünden- tek insan diyebilirim. Artık zaman kaybetmek istemiyorum.

Ha bir genç olarak yurtdışı düşünüyor muyum? Evet. Peki yönetim değişse isteğim devam edecek mi? Gene evet. Destekleyeceğim, ülkemin iyiliğini isteyeceğim fakat ben 1 kere hayata geliyorum ve maalesef en değerli yıllarımı geçim sıkıntısı ile geçirmek istemiyorum.

Biz treni kaçıralı çok oldu. Eğer gerçekten liyakat sahibi bir adam gelse bile, sadece düzlüğe çıkmamız -kalkınmamız demiyorum- en az 15 yılı alır.

Zaten ben de kalıcı olarak yurtdışında yaşamayı düşünmediğim için, bağlarımı da tamamen koparmak istemiyorum..

Umarım Türk halkı yıllar sonra doğru bir karar verir, bizi de ülkemize temelli küstürmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubi Panis ibi Patria -- 21 Mayıs 2020; 4:54:4 >

• Bence dindarlar siyaset yapmasın. Şaka değil 🤷‍♂️

Deva Partisi 💨
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizyoncukk

BMW,iphone,mercedes,siemens,huwaei,samsung,sony vs. bunların hangisini devlet kurmuş?Günümüzde kapitalizmle mücadele edebilmen için kapitalist olman gerekir.21.yüzyılda liberalizmden başka ekonomi modeli hayata tutunamaz.Komünist devletlerin nasıl can çekiştiğini görmüyor musnuz? Bir de her gördüğünüz dindar insana siyasal islamcı demeyi bırakın allah aşkına .
    Yazdığımı bir daha okuyun bence anlarsiniz.
    Türk insanina bir seyi emanet edemezsiniz al uret diyemezsin yapmaz. Samsung'un ana vataninda Hyundai ve Kia nasıl buyudu global marka oldu onu da araştırmanizi oneririm. Egitim sistemimiz kotu ve ahlaki cokus yasiyoruz herkes kolay para derdinde olduğu icin uretime yonelmemiz mumkun degil. O markalarin oldugu ulkelerde bambaska hayatlar yasaniyor. Elmayi anlatirken armut cevabı verilmesinden farksiz. Bence tekrar okuyun yazdiklarimi.

• Ali babacanın önce akepelilerden oy toplayıp insancıl işler yapacağını ispatlaması lazım. Memlekette düşmanlığın, çeteciliğin, ırkçılığın değil birlik beraberliğin, halkın menfaatinin yanında olduğunu gösterirse niye oy vermeyelim, diğer partiler babamızın oğlu değil. Politikacılar hep konuşur, konuşulana değil yapılana bakmak lazım, çobanın sığırları güderken kurta çakala yem etmemesi önemli. Kendini ispatlamadan sol veya orta kesimden oy alması zor. Bana sorarsan en çok saadet partisinin konuşma tarzını beğeniyorum ama oy vermem o ayrı mesele.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıllardır Chp'den beklenti içinde olduğumuz için zaten Akp böyle palazlandı Chp Akp Mhp değil Chp Oy verenlerinde Ali babacanı desteklemesi gerekiyor.
    Niye yapamayalım abi şimdi?Ben de elon musk gibi fabrika kuramaz mıyım sanki neyim eksik?Aynı beyin,kafa bende de var .Çaba gösterirsem ben de yaparım allahın izniyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizyoncukk

Niye yapamayalım abi şimdi?Ben de elon musk gibi fabrika kuramaz mıyım sanki neyim eksik?Aynı beyin,kafa bende de var .Çaba gösterirsem ben de yaparım allahın izniyle.
    Musk'ın devlet destek vermese dahi belli bir seviyeye gelebilecek bir ülkede yaşıyor.

Sen, büyük firmalarının bir araya gelip dahi araba yapamadığı bir ülkenin vatandaşısın. Kaynağın yok, ekonomik gücün yok. Bunları yapabilecek biriysen Türkiye'de yaşamıyorsun.
    Hayalini gerçekleştirebileceğin bir ülkeye çoktan gitmiş oluyorsun imkanın varsa. İmkanın yoksa zaten bu denli projeler hep hayallerde kalır.

Bu çapta projeleri gerçekleştirebilme imkanı olan bu sınırlar içerisinde sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bir de belki Koç grubu. Apple kadar maddi büyüklüğü olmayan bir devlet. Neyse..

• Partisiz biri olarak şu anda en yakın olduğum parti DEVA partisi. daha kurulmadan önce bile muhabbetini yapardık eş dostla Ali babacan parti kursa oy verirdik falan diye. yüksek ihtimalle oy vereceğim ülkedeki tek parti
  • Deva Partisi %2-3 civarı bir oy alır muhtemelen, boşuna bel bağlamayın. Cumhur ittifakı kadar Millet İttifakından da oy alacak o yüzden nötr bir etki.
    Bu arada konu sahibini troll diye bloklamışım, noldu Deva'ya dönüş mü yapmış
  • Zamanında ye ye sonra paylaşamayınca mızıkçılık yap, şimdi de kalk yeni particik kur. Geçiniz bunları efenim. Aynı mokun laciverti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şimdi devletin bir böyle bir şirket kurduğunu varsayalım.Şirket yöneticisi kendi şirketi gibi işini sahiplenip var gücüyle kar ettirmek için çalışacak mı ?Mesaisini doldurmayı mı bekleyecek(bu Türkiye'de en olabilicek en iyisi ,muhtemelen onu bile yapmayacak sarvsaklayacak işi).Bu yüzden bu ülkeden çıkacak şirket ya özel olur ya çıkmaz.Ayrıca böyle şirketler kurmak için büyük sermayelre ihtiyaç yok sadece fikir olması önemli.Apple telefonlar bir ev garajında yapıldı öyle zengin adamlar da değillerdi.Ha şimdi diyeceksin ki teknik bilgi var onlarda bizde de internet diye bir nimet var şuan.İnternetten bmw motorunun nasıl yapıldığını bile bulabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.