Şimdi Ara

TÜRKİYE GENELİ PROTESTO YÜRÜYÜŞLERİ [CHP-hdp'den Destek] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.174
Cevap
4
Favori
107.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ÇAKIR_41

quote:

Orijinalden alıntı: 38erciyes

Cehalet seni kör etmiş.Ne dediğimi anlayan anladı.Ama senin ufak aklın bunu anlamaya yetmez

Sabret. Reisi 2019 da başkan olarak göreceğiz Allah'ın izniyle. Mendiller migrosta indirimde. Bu aralar çok ihtiyaciniz olacak. Stok yapın.

Sende sakatat dükkanına git.Daha bu sabah Mehmet emminin ineği kesildi.Beyni baya ucuza sariyorlar.Stok yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 38erciyes -- 17 Nisan 2017; 12:20:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tar1k_demir

hadi çıkın dışarı meşru yapılmış seçimleri tanımayın hem de Ohal varken görelim sizi Bence bu forum dahil tüm sosyal medya incelenmeli halkı galeyana getirip sokağa dökmek isteyen herkes yargılanmalıdır.

15 Temmuz'da halki galeyana getirip yuzlerce kisinin kuru kuruya olmesine sebep olanlar da yargilansin mi?
  • bahran B kullanıcısına yanıt
    ortada belli bir kesime yapılan menfaat getirecek bir durum yok. Evet'de Hayır'da geçerli sayıldı. Tam tersi olmuş olsaydı benim kullandığım oy geçersiz sayılsaydı bu adil olmazdı.
  • Keşke bugün okullar tatil olmasaydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: feda0034

Ya Varya gerçekten Anlama kıtlığı olacağını düşünmekteyim. Birisi çıkmış %51 le anayasamı kabül edilir diyor böyle komik bir düşünce olabilirmi hiç? Hiç birşey bulamayıp YSK ya Yapışan arkadaşlara tekrar Söylemek istiyorum Objektif olun biraz!! Adamlar 2004 te yürürlüğe giren açık ve net Şekilde belli eden bir madde koymuş. Sandık başkanının mühür basmadan seçmene vermesi bunun halk tarafından bir hatası olmayıp oyu geçersiz sayılamaz. Bunun sebebinide siz olarak görüyorum. Öğretmenleri koymak yerine cıngar çıkarıp ak parti ve Chp den gelenleri oraya koyarsanız ne doğru dürüst mühür basarlar nede işler doğru ilerler. Şahsen oy kullandığım salonda sandık başkanının okuma yazma bilip bilmediği düşüncesi bile aklımdan geçmiyor değil.. Daha fazla Garip şeyler Yapmanın tek bir açıklaması olabilir. Sırf hükümet düşmanlığı için sırf birisini indirmek için Asıl vatan ilke gibi önemli değerli geride bırakarak yapılan üzücü hareketler. Biraz objektif olmak herşeyi çözecektir.

ilgili madde 2010 da değişti bilmiyorsan fikir sahibi de olma aç araştır

• quote:

Orijinalden alıntı: oncu22

Arkadaşlar,
    %51 ile Anayasa maddeleri değiştirilemez, Anayasa maddeleri değişimi için
    minimum %67 oy gerekir, yani Hayır 16 Milyon oy alsaydı, Evet 32 Miyon+1 oy
    alsa idi Hayır cılar bu sonucu kabul etmeleri gerekirdi, Çünki değişiklik
    isteyenler iki katından bir fazla oy almış olurlardı. Fakat şu an öyle bir durum yok.

%51 e %49 .bu 23 küsur milyon seçmeni yok hükmünde sayamazsınız.

Anayasa , adı üstünde yasaların anasıdır.Devletin temel taşıyıcı sütunlarıdır.
    İste bu taşıyıcı sütunlarla (anayasa maddeleri) zırt pırt oynanmasın diye,
    Minumum toplumsal mutabak oranı %67 aranır (Ana yasa değişikliği için)

Mecliste, bu değişiklik metinleri hiç bir zaman %67 oy alamamıştır.
    Meclisteki oylamada, aslında bir halk oylamasıdır. Bizim adımıza oy kullansınlar
    diye vekillerimizi oraya gönderiyoruz.

Meclisteki oylamada MHP li vekillerin desteği ile ancak 338 eveti geçebilmişler ve
    halk oylamasına götürme kararı çıkarmışlardır.

338 millet vekili, meclisin %61 ine denk gelmektedir, çıkan sonuç, bunun bile %10
    altındadir,yani bu sonuç bize bu Anayasa değişikliğinin Halk oyuna bile sunulmaması
    gerektiğini gösteriyor, sunulduysa bile, değişikliklerin kabulu için en azından %61
    oy alması gerikirdi.Böylece, Halk oyuna götürülmesi haklılık kazanmış olurdu.

Peki yuzde 67 olsa 10 milyon insani mi yok sayinca sorun olmayacaktı.

Secim bu demokratik uygulamada bu +1 kazanır kimse demokrasi cok etik demedi. Demokrasi suan ki gunumuz sisteminde çoğunluğu temsil eder yaklasik 250 yildir bu boyle butun dünyada dusunceniz yanlış bence, ama sizde haklisiniz kendi icinizde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AHAHAHAHAAH +9 HER SEÇİM SONRASI CEHAPELİ İTEMİ ''PROTESTO''
  • ÇAKIR_41 kullanıcısına yanıt
    ağladığım filan yok tam tersine sizin gibileri görünce gülüyorum TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ni haz edemiyor çünkü senin gibiler. illa birine kulluk etmeniz lazım tıpkı padişahlar gibi. kabullen artık kardeş, Osmanlı İmparatorluğu son buldu. Neo-nazi gibisiniz, geçmişte bitmiş olayı gerçekleştirme çabasındasınız sürekli. LAİK, SOSYAL, HUKUK devletini yediremiyorsunuz kendinize.
  • #DirenGezi, #DirenHayır, #Anarşizm, #DevleteKöleOlma, #ÖzgürlükSokakta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marikcan

Keşke bugün okullar tatil olmasaydı...

Bosuna alinti yapan insanlar oluyor dogru soylediniz ama ben okulla iliskimi en son 3 yil once universiteyi bitirerek noktayi koydum. Benim amacim tartismadan eglenmek baska yere sıçrayabilirsiniz iyi gunler dilerim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oncu22 kullanıcısına yanıt
    Bizde eski anayasayı istemiyoruz. Bu oranıda gözardı edemezsin. Mevcut anayasa yapılırken halka soruldu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Bruce Wayne

+9 ÇAPULCU İTEMLERİ, DEVLETE BAŞ KALDIRACAĞINI SANIP Bİ HALT OLACAĞINI SANAN İNSAN İTEMİ

Ben ve benim gibiler gücün değil haklı olanın yanındalar. Güç başka kimselerin olsaydı ona tapacaktınız. Amerikada olsanız Amerikaya tapacaktınız. Putunuz güç olmuş. Psikolojiniz bozuk, paranoya içindesiniz. Güzel uyuyorsunuz, uyandırmak artık imkansız.

• Bi gezi daha olsa Allahin izniyle oyumuz 70 lere cıkar bu CHP yi seviyorum ben ya geçmişteki eylemleri yapiorlar ama bilmiyorlarki artik millet ayikti

• quote:

Orijinalden alıntı: @sL@N

Bizde eski anayasayı istemiyoruz. Bu oranıda gözardı edemezsin. Mevcut anayasa yapılırken halka soruldu mu

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Cumhuriyeti_Anayasas%C4%B1

Halk Oylaması
    Bu anayasayı hazırlayan ve taslağını kabul eden danışma meclisi, 1961 Anayasasını hazırlayan kurucu meclisin aksine, tümüyle tayin yoluyla oluşmuştur.[2] 1982 Anayasası, 1.626.431 "red" (yüzde 8.63) oyuna karşılık, 17.215.559 "kabul" (yüzde 91.37) oyuyla kabul edildi.[3] Bu oran 1961 Anayasasının %61.5 olan "evet" oylarına göre çok yüksek bir kabul düzeyini yansıtmaktadır. Bu yüksek kabul oranının sebepleri arasında MGK'nin partiler üstü görünümü, medyanın sıkı denetim altında tutulması, siyasî partilerin kapatılmış ve değişik görüşlerin ortadan kaldırılmış olması, 1980 öncesinin halkta derin izler bırakması, şiddet olaylarına tepki, eski siyasî iktidarlara güvensizlik ve referandumum sonucunun "hayır" çıkması halinde olacakların belirsizliği sayılabilir.

Ciddi misiniz?

• Asker yapmış anayasayı. Korkudan halk evet vermiş. O zamanki secim sonuçları mi hileli şimdiki mi?

• gecem1903 G kullanıcısına yanıt
    Ve ne hikmettir ki hic geçersiz oy yok

• Bugün ''devlete baş kaldıranlar'' diye salya akıtanların lideri, geçmişte seçim otobüsüyle polis ezmeye niyetlenmiştir.Fetöyle iş birliği yapıp, 18 adayı yunanistana bırakmıştır. Devlet düşmanlarını göreceğiz merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @sL@N

Asker yapmış anayasayı. Korkudan halk evet vermiş. O zamanki secim sonuçları mi hileli şimdiki mi?

Halka sorulmuş mu yazıyorsunuz kaynak gösteriyorum korkudan vermiş diyorsunuz ne diyim ki o zaman halk şimdi de bomba korkusundan evet verdi derim bende bu uzar gider saçma argümanlar sunmayın lütfen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

quote:

+9 ÇAPULCU İTEMLERİ, DEVLETE BAŞ KALDIRACAĞINI SANIP Bİ HALT OLACAĞINI SANAN İNSAN İTEMİ

Ben ve benim gibiler gücün değil haklı olanın yanındalar. Güç başka kimselerin olsaydı ona tapacaktınız. Amerikada olsanız Amerikaya tapacaktınız. Putunuz güç olmuş. Psikolojiniz bozuk, paranoya içindesiniz. Güzel uyuyorsunuz, uyandırmak artık imkansız.

ŞU YAZDIKLARINDAN ANLADIĞIM PARANOYA OLAN SENSİN KENDİNİ BÜYÜK Bİ LİDER FİLAN SANIYORSUN GALİBA UYANDIRMAK LAZIM SENİ ÇAPULCU

Ben sadece hakkımı savunan bir insanım. Sizsiniz kendinizi yücelten taraf. Göreceksiniz kazanan tarafın kim olduğunu. Ben uyumuyorum aksine uyanığım, beni uyutmaya gücünüz yetmez.

• @sL@N kullanıcısına yanıt
    Şimdi korkmuyor mu sanıyorsun. İşinden atılma korkusuyla, ailesinden çevresinden dışlanma korkusuyla kim bilir kaç kişi evet dedi.
    Ayrıca şunu da bırakayım izlersin.

https://www.youtube.com/watch?v=ANFYUttlOj0

https://www.youtube.com/watch?v=QM-G3hvResY
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.