Şimdi Ara

Türkiye'deki Oyun Fiyatları | Mail ve Twit Kampanyası! [İlk Sayfayı İnceleyin | Sessiz Kalmayın] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
562
Cevap
15
Favori
13.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 850 tl maaş alıp 150 tl sini 1 oyuna veren adam zaten aptaldır , bunun dışında oyunlar zaten pahalı , bizi korsana yönlendiriyorlar türkiyede her nekadar orjinal oyunlara önem verilsede korsanda okadar önem taşıyor çünkü para yok abi millette , biz orjinal oyuna yöneldikçe bunlar fiyatları yükseltiyorlar kendileri zararlı çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

850 tl maaş alıp 150 tl sini 1 oyuna veren adam zaten aptaldır , bunun dışında oyunlar zaten pahalı , bizi korsana yönlendiriyorlar türkiyede her nekadar orjinal oyunlara önem verilsede korsanda okadar önem taşıyor çünkü para yok abi millette , biz orjinal oyuna yöneldikçe bunlar fiyatları yükseltiyorlar kendileri zararlı çıkar.

Durumu Türkiye Playstation muduru o hale getirdiki.Normalde urununu satmak isteyen insan tuketiciyi nasil kendime ceker nasil kampanya veya naparsam alirlar derken, bu mudurun belirledigi strateji su cumle uzerine kurulu.

"Istedigim gibi satar sattiririm, ister al ister alma umrumda degil"

• Kesinlikle yapılması gereken bir kampanya bu. Hatta alan genişletilip sadece sony yerine genel üreticilere hatta Steam'e de bildirim yapılabilir. Steam'de de hatrı sayılır ölçüde para akışı olduğunu düşünüyorum ülkemizden. Direkt kur üzerinden fiyatlandırma yerine ülkemizin para birimi ve alım gücü vs. göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılırsa çok daha iyi olur böylece gözü doymak bilmeyen aracılara ürün başına yüzlerce lira bayılmak yerine hakkı neyse o ödenir. He bu sefer devlet de bu işten nemalanmak isteyecektir pek tabii ki. Rusya'daki oyun-fiyat politikalarını incelemek lazım hatta bilen birisi cevaplarsa sevinirim.
  • Gönderdim. Umarım bir şeyler değişir.
  • Aksam uzeri mailimi kontrol ettim ve irfan diye biri mailimi ingilizce cevaplamis.
    Demiski ingilizce olarak amerikadaki fiyat global degil bak seen vay uyanik cakal biz oyle demedik zaten amerikada avrupada oyun 60 $ veya Euro ise bu fiyati gecmiyor asla bizim kullandigimiz psn de gelisi guzel fiyatlandirma yapiliyor.Laf oyunu yapiyorlar kisaca.Kimse bandrollu bi oyun almasin ps4 u Turkiyeden aldigima bile pisman oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Aksam uzeri mailimi kontrol ettim ve irfan diye biri mailimi ingilizce cevaplamis.
    Demiski ingilizce olarak amerikadaki fiyat global degil bak seen vay uyanik cakal biz oyle demedik zaten amerikada avrupada oyun 60 $ veya Euro ise bu fiyati gecmiyor asla bizim kullandigimiz psn de gelisi guzel fiyatlandirma yapiliyor.Laf oyunu yapiyorlar kisaca.Kimse bandrollu bi oyun almasin ps4 u Turkiyeden aldigima bile pisman oldum.

Banada 3 geri dönüş yapıldı biri türk isimli biri tarafından dı kısmen aynı şeyleri diyordu.
  • Fark ettiniz mi bilmiyorum da üst seviye akıllı telefon fiyatları, oyun fiyatlarının 10 katı oluyor daima. Örneğin 2 sene önce oyunlar 180'di, telefonlar 1800'dü. Şimdi oyunlar 220-240, telefonlar 2200-2400. İlginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Fark ettiniz mi bilmiyorum da üst seviye akıllı telefon fiyatları, oyun fiyatlarının 10 katı oluyor daima. Örneğin 2 sene önce oyunlar 180'di, telefonlar 1800'dü. Şimdi oyunlar 220-240, telefonlar 2200-2400. İlginç.

Tespitin adını koymuşsun hocam helal :)

• Bana da sadece uk. Olandan cevap geldi aynen kopyalıyorum

Hi,

Thanks for your recent contact with PlayStation Support regarding the prices of games in Turkey.

Unfortunately we are unable to help you as you have contacted the UK technical support.

Please contact your local PlayStation Support for assistance. You can find information on your local support centre here.

Thanks,

Matt
    PlayStation Support

• çok pahalı sonra korsan kullanınca kızıyorlar
    dipnot 1 senedir korsan hiç bişi indirmedim yapmadım yaşasın free2play
  • BeyTR33 kullanıcısına yanıt
    özeti bize değil yerel playstation ekibine mesaj atın :D
  • michael01 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Şimdi de irfan diye biri mesaj atmış aynı diğerlerininki gibi neymiş efendim "amerika,ingiltere vs. fiyatları global değilmiş".
  • quote:

Fark ettiniz mi bilmiyorum da üst seviye akıllı telefon fiyatları, oyun fiyatlarının 10 katı oluyor daima. Örneğin 2 sene önce oyunlar 180'di, telefonlar 1800'dü. Şimdi oyunlar 220-240, telefonlar 2200-2400. İlginç.

Çok güzel tespit
    Ciddi diyorum, bugüne kadar hepimizin gözünden kaçmış, böyle bir durumu çözmen, ileride amiral gemisi telefonların kaç liradan çıkacağı hakkında net bilgi verebilir.
  • BeyTR33 kullanıcısına yanıt
    oyunları 135-150 arası satsalar yine bir şey bunlar gidiyor 200-250deb satıyor aç adamlar
  • quote:

Ancak aynı şekilde dolarda yükselişe geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TO.Yay

quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Aksam uzeri mailimi kontrol ettim ve irfan diye biri mailimi ingilizce cevaplamis.

Banada 3 geri dönüş yapıldı biri türk isimli biri tarafından dı kısmen aynı şeyleri diyordu.

Herkesin boykot yapmasi lazim mesela last of us cikicak 149 lira onu bile kimse almamali bandrollu mumkunse spottan alinmali satislar duserse Türkiye playstation mudurune bunun hesabini sorarlar.Ama burda cogu herkes konusur gider gine bandrollu alirlar sanki biz alici degiliz de saticiymisiz mecburmusuz gibi davraniyor bircok kisi.
    Asil konu biz milletce tuketici olmanin nedemek oldugunu bilmiyoruz.

• Ustume duseni yaptim

• Email'a geri donduler ve hakkli olarak gumruk ve vergilerden bahettiler, bu sefer de olmadi beyler

• dijital satılanları bahane edelim
  • Son durum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.