Şimdi Ara

Türkiye'de üniversitelerin ders saatleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
2
Favori
13.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 saat ders görüp evlere dağılıyoruz. Sizde de bu böyle mi. Böyle mi olmalı.
    Bence böyle olmamalıydı.
    Yarım yamalak öğrenip geçiyoruz işte. Sonra bunlar niteliksiz.

Bazı günler o 2 saat de yapılmıyor. O zaman sevinen var ya okulda.

Iqlar bu kadar düşmüş durumda.

Üniversiteye ders görmeye gitmiyor muyuz. Amaç farklıysa beni uyandırın lütfen.

Vallahi yıldım evde kitap açtım kendim anlamaya çalışıyorum artık napalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 18 yaşını geçmiş ve üniversiteye başlamış insanlar artık sorumluluk sahibi insanlardır. Derslere katılmak ve çalışmak kendi sorumluluğudur. Hiçbir şekilde üniversite hocalarının sorumluluğu değildir. Kaliteli öğrenciler zaten derslere devam ediyorlar. Kaliteli öğrenci yetişmesini engelleyenler öğrencilerin kendileri. Öğrenci derse gitmek yerine evde lol oynayayım, cafelere gideyim iki takılayım diyorsa zaten yapacak bir şey yok. O yüzden devam zorunluluğu tamamen kalkmalı. Sorumluluklarının farkında olamayan, derslere, çalışma alanlarına ilgisi olmayan ve önem vermeyen öğrenciyi zorlayarak başarılı yapamazsın. Geleceğine zarar veren en büyük etken insanın kendisidir. Hoca dersi anlatıyor mu anlatıyor sen gidip dinlemezsen, öğrenmek için çaba göstermezsen bu hoca ister gelin ister gelmeyin dedi diye onu suçlayamazsın. Üniversiteler çok iyi de demiyorum fakat tek sorun üniversiteler değil hatta en büyük sorun o üniversiteyi dolduran öğrenciler. Ben de üniversite öğrencisiyim ve devam zorunluluğu yok. Gittiğim dersler hocanın başarısı mı da gitmediğim dersler hocanın hatası olsun?
    syllabus içeriğine göre hareket etmek yerine gelen yok diye dersi erken bitirip gönderiyorsa o akademisyen suçludur, bilgi verilemiyordur doğru, ama adamlar da diyor ki dinlemeyecekseniz gelip engel olmayın ki ben de başkalarına rahatça ders anlatayım, gayet mantıklı bir yaklaşım, adam gelip dersini 3 kişi de olsa anlatıp gidiyorsa burada kimse kimseye engel olmuyor yani

yeni nesil genel olarak dediğim gibi çapsız ve bunda ülkenin son yıllarda bu nesile denk gelen yozlaşmışlığının da büyük payı var, ancak 18 yaşında bir bireye bugün seçme ve seçilme hakkını verip bir ülkenin geleceğine karar verme fırsatı sunuluyorsa aynı bireye tekrar gidip de zorla derslere gireceksin sonra kendi başına bırakınca saçmalıyorsun denilmez
    devam zorunluluğu diye bir şey avrupa amerika vs. üniversitelerinin de çoğunda yok, zira senelerdir moodle diye bir nimet var ve adamlar kaynakları videoları vs. burada paylaşıyor, isteyen oturup çalışıyor zira bir yandan okuyup bir yandan çalışan da var

ha bizim akademisyen tayfası sevmez bu tür kaynak paylaşımını çoğu slayttan okur senin çalışıp anlamanı bekler o ayrı da, yeni neslin gerizekalılığını eğitim sisteminin yetersizliğine bulmayın, 93-94 ve sonrası nesil gerçekten ekstra bir cahillik ve bu cahilliğin getirdiği özgüvenle yetişiyor, iş hayatında bu vatandaşlarla yeni yeni muhatap olmaya başladığımız için açıkça söyleyebiliyorum ki kafayı yedirtiyorlar insana, adam kendini her konuda yeterli görüyor ve gelişmeye ihtiyaç hissetmiyor, haliyle bunu da akademisyen/okutman kafasına vura vura sağlayacak değil
  • Bizde haftada yaklaşıl 24 ders oluyor, çoğunda yoklama yok ama her türlü derse geliyor hocalar.

• hocam bizde haftada 28 saat ders var 1 gün 19da 2 gün 18de çıkıyorum okuldan sizin bölüm ne
  • bizde derslerin çoğunda %70 katılım zorunluluğu vardı. ders saatleri de kişiye göre değişiyor. okulu uzatmadan bi an önce defolup gideyim diyen benim gibilerin sabah 10, akşam 4-5 e kadar dersi oluyordu. sülalesi rahat olanlar da az ders alıp günde 2 saat ders için okula geliyordu. çıkışta da kafeye, gezmeye, içmeye gidiyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 14 Ekim 2018; 21:49:16 >
  • Hazirlik gunde 5 saat

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çukurova tıptayım 8.30-17.15 arası dersler.Bazı günler 15 te bitiyor. Laboratuvar derslerinin olduğu günler 4-5 saat sürüyor.

• cuma hariç hafta içi her gün 9-17 arası cuma günüde 9-1
  • bölüm ne
  • Biz de bazı hocalar 3 saatlik dersi 15 dakikada bitiriyor.

• Ne güzel işte, o boş zamanlarında yeni şeyler öğrenebilirsin yada kursa gidebilirsin. Her şeyi okuldan beklememek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

Hazirlik gunde 5 saat
    Benim günde dört saat ama verim sıfır. (Hazırlık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofpotatoes -- 13 Ekim 2018; 15:29:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 nedir lan? ben ülkenin en gereksiz bölümünde okuyorum bizim bile sabah 8 de başlıyor öğlen 3 gibi ancak bitiyor haftanın 5 günüde var. merak edene böte okuyorum
  • her gun 8.30dan 18e kadar ve her gun ogle arasi dahil toplam max 1 saat 50dk tenefus. yaklasik haftada 38 saat ders. sabah 7de kalkip aksam hava kararinca eve geliyorum ders calismaya bile vakit kalmiyor. sukret bence haline en azindan sosyal hayatin olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Benim günde dört saat ama verim sıfır. (Hazırlık)

Alıntıları Göster
    e gitmiyon ki tabi verim alamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

e gitmiyon ki tabi verim alamazsın

Alıntıları Göster
    Hocam gidince de verim alamıyorum zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölüm Akdeniz Bilgisayar, ders programı sınıflara göre değişiyor. Bizimki pzt 2 saat salı carsamba 8 saat Perşembe 6 saat cuma 2 saat.. sali carsamba tam bi eziyet oluyor, keşke dagitsalar günlere efsane olurdu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kaç universiteye gittin de Turliye genellemesi yapabiliyorsun sen ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4E3DD9FE1

Bu mesaj silindi.
    Dedikleriniz mantikli fakat her bolumde uygulanamaz maalesef

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.