Şimdi Ara

Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
7.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tercih nedeninin tamamı yazılmış bizde beyaz 301 kullanıcısıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Beyazı renkten saymıyorum ben.. Astar boya atılıp yollara salınmış ticari araç gibi görüyorum..
    beyaz ve siyah zaten renk sayılmaz bilimsel olarak.
  • sıyah araba kullanıyorum bırdaha yatırıp şey etseler beyazdan başka almam.
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    al benden de o kadar.
    2 yıl siyah kullandım. her hafta sonu eziyet gibi yıkardım.2 gün sonra yine toz yine kir.
    ardından gri alalım dedik koyu.o da 2 haftada bir yıkattı kendini.
    şimdi beyaz var cam tavanlı.tavan hariç kirlenmiyor 3 haftada bir yıkıyorum kafam rahat.
  • FİT GYM kullanıcısına yanıt
    Örnek var mı hocam merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metalik renk aracım, çok da güzel rengi var her gören beğeniyor. ama boyatacağın zaman sıkıntı, serviste boyattım yine de fabrika çıkışı o sedefli görüntüyü tam yakalayamadık.

beyazı hiç sevmem ama başını ağrıtmıyor işte.
  • Beyazdan sonra belkide kirini hiç belli etmeyen bir renk var oda füme/tecnic grey/ artık ismi her neyse. Askere gittim geldim yüzüne bakan olmamış arabanın. Babama ben geliyorum diye arabayı mı yıkattınız dedim yoo diyo. Elini süren olmamış. elimde tam net bi fotosu yok kazalı fotosu var

Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 11 Mart 2019; 17:44:48 >

• Eski aracım beyazdı. O araca beyaz yakışıyor diye özellikle beyaz almıştık açıkcası. Şu an kullandığım aracı almadan önce kesinlikle beyaz almam mavi alırım olmadı siyah veya gri alırım diyordum. Maalesef bütün istanbulu ve çevre illeri aramama rağmen sadece 1 tane kırmızı bulabildim ve kırmızı rengi benim araca yakıştırmıyorum. Mecburen beyaz aldım. Bugün değiştirecek olsam yine beyaz hariç her renk olur kafasında araç bakarım ancak maalesef beyaz harici hazırda 0 araç bulmak zor. Beklesek fiyatlar dengesiz ne olacağı belli değil. Mecburen bayide ne varsa onu alıyoruz. Bayilerde sağolsun çoğunlukla beyaz çekiyor başka renk çeksede direkt satıldığı için veya siparişle geldiği için alamıyoruz. Filo araçları zaten şirket ne verirse aracın verildiği kişi seçemiyor rengini.

• benim arabam da beyaz iyi oluyor yakışan arabalara. Ama kiralama araçlar boş paket beyaz renk kombini yüzünden kötü intibası var.
    Clioların kırmızısı çok güzel mesela ama kaza olduğunda çizildiğinde boyasını tutturmak çok zor. Renk farklılığı belirgin olan çok kırmızı clio gördüm.

Polonun yeni kasasının renkleri de çok hoş ama o boyanın renklerinin tutturulamasına imkan vermiyorum.
  • Kullandığım araç bu renk. Mondstein metalik diye geçiyor. Gel gör ki rötuşta renk tutmuyor
    Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda?

• Beyaz renk çevreye uyumludur yazın güneşin ortasında gelen ışınları yansıtır.
    Arabanın stok rengidir ekstra para vermezsin.
    Tüm arabalara yakışır hemen hemen. Özellikle sedefli beyaz çok şık ve havalı bence.
    Arabanın kirini çiziğini vuruğunu fazla belli etmez.
    Arabayı satarken milletle konusunda sıkıntı yaşamazsın bazı renkleri bazıları kesinlikle almaz.
    Onun dışında ben de katılıyorum çok fazla beyaz araba olduğuna.

• sanayide hatta serviste bile duz beyazin tonunu bile tutturamayan ustaciklar alengirli rengi hiç tutturamaz

• Cam tavan en çok beyaz renkte güzel görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

opak renk, fark vermiyorsun. metalik boyayı fark vererek alıyorsunuz.
    pek çizik göstermez, fazla kir göstermez siyah gibi...
    ben hayatta almam. buzdolabı almıyoruz sonuçta araba alıyoruz...
    Milleti kaziklayan markalar fark alıyor, mitsu fark almiyor mesela.

Hayirli gunler

• kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda?Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda?Türkiye'de neden bu kadar çok beyaz araba var yollarda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Buzdolabi ile ne alaka?
    Bizim buzdolabinda abs, airbag, koltuk ısıtma var da benim mi haberim yok?
    Ayrica bizim buzdolabi hep mutfakta duruyor, hiç salona geldigini gormedim.

Buzdolabini arabaya benzetmek saçmalığın daniskasi.
    Mizah olsun diye benzettiyseniz komik degil.
    Ciddi iseniz hiç komik degil.

Bilmem anlatabildim mi?

Alıntıları Göster
    +1 artık baydı cidden şu buzdolabı esprisi. Beyaz eşya eskidendi. Şimdi gri, kırmızı hatta siyah renk eşyalar çıkmış. Kendi evimde buzdolabı çamaşır makinesi hep gri renkte. Şimdi gri renk araç kullananlara gri buzdolabı yaftasını mı yapıştırayım?

Aracım Bianco White renginde. Yanına bir beyaz Focus gelince benim araç Focus'un yanında sarı kalıyor. :D

• Millet konuya cevap yazarken ya siyah ya da lacivert gibi aşırı koyu renklerden bahsetmiş ve bu renkleri gömerek savunma yapmış. Gri yok mu? Gümüş rengi yok mu? Açık başka renkler yok mu? İlla beyaz mı olmak zorunda?

• quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Adam ağzına kadar dolu Passat alıyor, gidip beyaz renk tercih ediyor...

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki de buzdolabı rengi araba da hiç güzel değil bence ya.
    Buzdolabım bile gri. 😛

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz renk araçlar, üretimi yarım kalmış gibi geliyor bana
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.