Şimdi Ara

Türkiye'de motosiklet satışlarındaki düşüş sürüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vergiyi yerli üreticiyi kollamak için yükseltirsin ve bunun yerli üreticide de karşılığı olur anlarım. Ama çokta bir karşılığı yok.

• Hayatı zorlaştıran,
    hayalini kurup da alamadığımız araçların vergi oranlarını yükselten,
    beceriksiz devlet yöneticilerine, holdingleri büyütenlere vatandaşı küçültenlere hakkım haram olsun.

İnsan ölüme, hayatın sonuna doğru yol alırken sadece ölmemek için yaşamıyor.

Ülke vergi toplamayı beceremiyor diye dolaylı vergilere abanıyorlar.
    Yıllık 100bin lira kazanan kişinin bir motora ulaşabilir olmasıyla yıllık 70bin lira kazanan kişinin o motora erişmesi aynı değil.

Kazancının vergisini ödemeyenler yüzünden onların ödemediği vergiyi harcarken bizler daha yüksek KDV, ÖTV oranlarıyla bizlerden tahsil ediyorlar. Şirketlerin silinen vergi borçlarını sana bana ek vergilerle yıkıyorlar. Nerede adalet? Nerede hak, hukuk, kul hakkı, günah?

5 sene önce motosiklet alıp 3 sene önce sattım, şimdi alamıyorum. Param olsa da çok uçuk paralar oldu, hem vergiler hem kurlar yüzünden.. İkinci eller uçuk, muhtemelen otomobillerde de aynıdır. Ülkenin ekonomisinin üzerinden geçtiler.
    3 yıl önce dolar 3,5 liraydı, bugün 7.. TL %50 değer kaybetti.
    Bugün 1 TL = $ 0,14 üç yıl önce iki katı dolara eşitti paramı. ($0,28)
    Dolar aynı dolar, çok az değeri değişti, bizim para değerini yitirdi.

Doların diğer para birimleri karşısındaki değerine bakın değişim nasıl. (çok büyük değil)
    Bir de bizim TL'nin diğer çoğu para birimi karşısında değerine bakın, hemen her para biri karşısında değerini yitirdi.

Şu dünyaya zengin gelen, bir şekilde parayı bulan daha sonra başkasının parasını da alarak yolunu buluyor. Dünya böyle, devlet ülkesinde sıradan vatandaşı yönetiyor, zengin, sermaye sahibi devletin kapısını çalışıyor vatandaşın cebine birlikte ellerini uzatıyorlar.

Para biriktirerek bir şeyi almak da mümkün değil, parayı biriktirirken para öyle değer kaybediyor ki.. Yetişemiyorsun, kazancından hızla eriyor.. O gün ekmek, ayakkabı, şekerini alacaksın, kazanınca harcayacaksın. (böyle olmamalı)

• köleliğe doğru gidiyoruz. sadece çalış ye iç ... yat uyu geber. xbox motor derken balık oltası koşu bandı hepsini yasaklayacaklar.
    .
    limon soğan patates bunların ihracatını yasakla, soğan tarlada kalsın 10 lira maliyeti olan ürünü halk 1 liraya yesin. eken biçen o da zarar etsin gebersin.
    .
    kuzey kore/sovyet olmaya bi saç traşına karışmaları kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 5 Mayıs 2020; 10:59:16 >
  • vergilerden dolayıdır düşüş
  • Vay be, bundan 2-3 ay kadar önce para biriktirip + elimdeki motoru satıp R25 alma planım vardı, 33 bin tl civarındaydı sıfır, şimdi 40 bin liraya merdiven dayamış. Biriktirmekle hiçbir şey olmaz bunu anladım
  • bu vergiye göre bu dolar artışına göre yine de iyi satılmış bence
  • makarnadan başka bir şey satılıyor muydu
  • 250 cc motosikletten vazgeçtim bisiklet bakıyorum artık.vergiler sağlıklı yaşamamız için geldi teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.