Şimdi Ara

Türkiye'de Kişi Başına Düşen Gelir(Yıllara Göre)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu grafikteki yıllara göre artış hızına bakıp ak parti başarısızdır demek için çok acayip bir kafaya sahip olmak lazım
    http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=TR

• nominal mi reel mi gdp?
  • Hahah tabi tabi alt tabaka bayram ediyor hergün
  • Yıllara göre:

İşsizlik oranı?
    Halkın yüzde kaçı asgari ücretle çalışıyor?
    Maaşın alım gücü ne?
    Ev kiraları ne durumda?
    Vergi oranları ne?
    Halkın toplam kredi borcu ne kadar?
    Ülkenin toplam dış borcu ne kadar?

Üstteki soruların hiç biri önemli değil ki zaten.Açtığın bu konudan sonra bütün muhalifler olarak yamulduk kaldık şuan.Çaremiz de günde 2 doz makarna, akit ve ahabermiş.Bir de bir yerlerden mehter yememiz gerekiyormuş sanırım.Bakıcaz artık :)
  • Herkesin altında otomobil herkesin elinde telefon var ama ülke fakirlikten ölüyor nasılsa İnternet'e girip baksak fabrikalar çalışmıyor herkes isyanda millet aç ALAYINIZA EVET

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekonomik verileri çok da fazla önemsemiyorum. bir ülkenin halkı yobaz ise orada yaşanılabilirlik kalmıyor. bu ülkede milyoner olsam bile yaşamak istemem. toplumun halini gördükçe geriliyorum. zaten bir grafik vardı, Türkiyedeki milyonerlerin çoğu göç ediyordu.
  • Ah dostum ah. Bir gecede milli gelirimizin , hesaplama yöntemini değiştirerek binlerce dolar artırdıklarını, buna rağmen yetinmeyip var olan rakamlarla oynadıklarını bilmiyorum demeyiniz lütfen.

Birisi de herkesin elinde telefon, herkes araba sahibi demiş. Yollardaki arabaların çoğu külüstür kardeşim. Neyden bahsediyorsun sen? 5700 tl maaşım var. Bindiğim araba 1994 model. Belki bir tık daha iyisini alabilirim ancak sadece o kadar. Yıllık satılan 850 bin aracın çok az bir kısmının bireysel satış olduğunu da bilmiyorsundur sen şimdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ehonomi eyiye gidiy

• bir yılda kazandığım para ile milli gelir arasındaki fark çok çıkıyor.
    aradaki farkı özel mesajdan edinebileceğiniz hesap no ile bankama yatırırsanız
    çok iyi olur.
    her yıl bu keşke bu kadar para kazansam,kazanamıyorum!
  • Ortalama bir vatandaşın cebine girmiyor ama o para, asıl sorun o.
  • Bir gecede fakir kaldık. Yazıklar olsun.

• Alım gücü hesaplamayı bilmiyorsunuz değil mi?

Bilmiyorsanız konu açmayın.

Türkiyede hiç bir zaman 11 bin dolar olmadı yıllık gelir.

En adaletsiz gelir dağılımı olan ülklerdeniz.

Kimse bana boşuna anlatmasın. Rabb dışında, gözümle gördüğüme inanırım. Çeyrek kilo et alamayan milyonlarca aileye, çocuklarını ısıtacak odun alamıyor diye intihar eden anneye anlatın bunları.

Buraya çok fena şeyler dökerimde neyse.

Baştakiler önce yalancı olmayıp verilerle oynamasınlar. Suni olan kimseye yaramayan manipüle Katar paranın verisini çıkarsınlar, kimseyi zan altında bırakmasınlar. Ertesi günü işsizliğin %19+ , Enflasyonun 15+ , Yıllık kişi başı gelirin 6.500 dolar olduğu ortaya çıkacaktır. Patrondan öğrendim bilgiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 26 Temmuz 2017; 5:22:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Alım gücü hesaplamayı bilmiyorsunuz değil mi?

Bilmiyorsanız konu açmayın.

Türkiyede hiç bir zaman 11 bin dolar olmadı yıllık gelir.

En adaletsiz gelir dağılımı olan ülklerdeniz.

Kimse bana boşuna anlatmasın. Rabb dışında, gözümle gördüğüme inanırım. Çeyrek kilo et alamayan milyonlarca aileye, çocuklarını ısıtacak odun alamıyor diye intihar eden anneye anlatın bunları.

Buraya çok fena şeyler dökerimde neyse.

Baştakiler önce yalancı olmayıp verilerle oynamasınlar. Suni olan kimseye yaramayan manipüle Katar paranın verisini çıkarsınlar, kimseyi zan altında bırakmasınlar. Ertesi günü işsizliğin %19+ , Enflasyonun 15+ , Yıllık kişi başı gelirin 6.500 dolar olduğu ortaya çıkacaktır. Patrondan öğrendim bilgiyi.

Gerçek enflasyon %20 vardır. Hiçbirşeye bakmasak devletin ürettiği çaya bakalım kaç para oldu resmen kaçak çayı geçecek.
    Birkaç ay markete gitmesem tekrar gittiğimde fiyatlar uçmuş geliyor, kazıklandığımı hissediyorum ama hepsi zam yapıyor.

• Sadece Türkiye'ye bakarak hiçbir şey anlamazsın

Türkiye'ye yakın Romanya, Hırvatistan, Polonya,çek cum. Letonya gibi diğer ülkelere de bakarsan gerçeği öğrenebilirsin

Ayrıca ABD'de enflasyon ve Amerikan dolarında değer kaybı vardır. hep aynı değerde dolar kazanıyorsan aslında fakirleşiyorsundur .Aynı şartlarda yaşayabilmen için dolar alarak gelirin arması gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 26 Temmuz 2017; 6:32:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben senin için rastgele bazı ülkeler seçtim...http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=TR-RO-HR-PL-RU

2008 yılına kadar bütün ülkelerin eğrisi yukarı çıkıyor 2009 da da düşüyor. Yani senin dediğin şey bütün ülkelerde olan birşey .Hatta 2000lerde bizim yarımız olan Rusya ve romanya bize yaklaşmışlar (Hatta satın alma gücünü gösteren istatistiklerde bizim üstümüzdeler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 26 Temmuz 2017; 6:31:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllara göre kişi başı borç oranı linki varmı paylaşırmısın

• Abi bu çomarlara ne anlatsan boş. O siteden Canada, Brazil daha diğer sayamadığım ülkelere bakarsan %90 tablo aynı şekilde çıkıyor. Dünya daki küresel para bolluğunu tek adama yıkmanız nasıl bir kafadır? Özellikle 2000lerden sonra fırlaması abd nin yüzünden doların değerini düşürüp heryerde kullandırma çabası yüzünden böyle bir sıçrama gerçekleşti. Yani azıcık gündemi takip eden bunları bilir arkadaş sizin cahillik seviyeniz kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 26 Temmuz 2017; 8:21:49 >
  • http://m.hazine.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKamu%20Finansman%c4%b1%20Bas%c4%b1n%20Duyurusu%2f114_KAF20170720merkeziyonetimbrutborc.doc

Borca bakalım ne durumda...

Ayrıca yıllara göre gelir artarken gider ondan daha fazla arttı bunu ne yapacaz?

En basitinden dolar ne hale geldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.