Şimdi Ara

Türkiye 'de ilk CORSAIR H100 kısa incelemesi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
900
Cevap
9
Favori
52.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: allaturca89

bak dostum sorduğun insanlar seni yanlış yönlendirmiş ya da kendi çıkarları doğrultusunda sana cvplar vermiş olabilirler..onlar hakkında bir bilgim yok..burda olay o değil..menem arkadaşımız demiş ki o paraya sıvı soğutma sistemi kurulabilir..haa 525 olmaz 600 olur..ama daha performanslı olur h100 den..senn verdiğin cvp ta sorun var..''para benm param der geçerim..'' eğer sen böyle düşünüyorsan neden burdasın ki??..al geç o zman..istersen üst üste 4 er fan tak maliyeti 1000 tl yap..evet bu kimseyi ilgilendirmez ama şunu unutma; burda insanlar birbirlerine yardımcı olur..ve sen de sana yardımcı olan insanlara bu şekilde cvplar vermemelisin..tepkim bu yüzden.......

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Canyılmaz

Sıvı soğutma konusunda bilgisizim. Eğer varsa bu civardaki fiyata bi sıvı soğutma sistemi gel beraber toplayalım. Ama sadece söylemek için söylediysen "para benim param" der geçerim yani :)

burdan anladığın tek şey "para benim param" mı oldu cidden? eğer böyleyse "benim param"la sana bi hoca tutayım da Türkçe öğren olur mu?

• Aman hocam konuyu nerelere taşıdınız tabiki sizin paraniz ben kim oluyorm da karışıyorum sizin cebinize ben sadece maliyetinin cokmoldugundan bahsettim o kadar yani güzel soğutucu ama fanlar sesli ve istenileni vermiyor o yuzdennherkes fan alıyor gördüğüm kadarıyla ben bu soğutucu ilk Avrupa'da çıktığından beri takip ediyorum dedim tr ye gelsin alicam diye ama geldi cokkk pahalimve yurt dısı bir kaç incelemeye baktım fanların olduğu yazıyordu sonra "torwak" arkadasımız aldim ardından da fan sipariş edince baktım cok maliyetli bir de formda sıvı soğutma isiyle ilgilenen arkadaslara sordum o paraya o soğutma alınmaz dediler ben de gittim noctua d14 aldım ama hala alaşım var bu sistemi biraz uygun olsa parası alınır
    Neyse kusura bakmayın hocam özür dilerim yanlış bisi dediysem hakkınızı helal edin iyi formlar
    Her zaman takip edeceğim konulardan biri yeni alan arkadaşlarda degerlerini yazarlarsa sevinirim artı bol foto bekliyorum

• quote:

quote:

bak dostum sorduğun insanlar seni yanlış yönlendirmiş ya da kendi çıkarları doğrultusunda sana cvplar vermiş olabilirler..onlar hakkında bir bilgim yok..burda olay o değil..menem arkadaşımız demiş ki o paraya sıvı soğutma sistemi kurulabilir..haa 525 olmaz 600 olur..ama daha performanslı olur h100 den..senn verdiğin cvp ta sorun var..''para benm param der geçerim..'' eğer sen böyle düşünüyorsan neden burdasın ki??..al geç o zman..istersen üst üste 4 er fan tak maliyeti 1000 tl yap..evet bu kimseyi ilgilendirmez ama şunu unutma; burda insanlar birbirlerine yardımcı olur..ve sen de sana yardımcı olan insanlara bu şekilde cvplar vermemelisin..tepkim bu yüzden.......

quote:

Sıvı soğutma konusunda bilgisizim. Eğer varsa bu civardaki fiyata bi sıvı soğutma sistemi gel beraber toplayalım. Ama sadece söylemek için söylediysen "para benim param" der geçerim yani :)

burdan anladığın tek şey "para benim param" mı oldu cidden? eğer böyleyse "benim param"la sana bi hoca tutayım da Türkçe öğren olur mu?

şu sanal alem yok mu zaten..... 93 lüler forumlarda gezip baba parasıyla artistlik yapıyor yaa..kardeşim yaşındasın burası yeri değil bu tartışmanın..ama bence senin önce bi hayat hocası bulup, ondan edep dersi alman lazım........

• quote:

quote:

quote:

quote:

şu sanal alem yok mu zaten..... 93 lüler forumlarda gezip baba parasıyla artistlik yapıyor yaa..kardeşim yaşındasın burası yeri değil bu tartışmanın..ama bence senin önce bi hayat hocası bulup, ondan edep dersi alman lazım........

babamı 16 yıl önce kaybettim kardeş yazılım veritabanı uzmanlığı mezunuyum ve işime gücüme + kendi kazandığım paraya sahibim. sana iyi geceler.

• peki kardeşim üzgünüm baban için..o zman sana hayatında başarılar diliyorum..paranı da güle güle dilediğin gibi harca.........
  • Allah kulunu başka bir yolla nasıl denermiş bilirmisin arkadaşım.Ben bunu bir hadiste okumuştum.Allah'ın kulunu denediği en büyük şeyler şan şöhret özelliklede para ile kulunu test edermiş bakalım ben bu yarattığım kuluma para verdim şöhret ün verdim asıl şimdi bundan sonra sonradan sahip olduklarına kapılıp eski hayatına sahip çıkıp çıkmadığını denermiş.evet senin kendi paranı kazanıp ailene yük olmadan hem kendine hemde ailene bakman çok güzel birşey ama o kağıt parçası eline geçtiği anda nefsine yenik düşüp artık her istediğimi yaparım alırım deyip yoluna öyle devam edersen Allah buna razı olmaz.elvet herkezin ihtiyacı var hayalleri var o kağıtparçasına sahip olmak için.ama sen doğru olan şeyin tam tersini görmeye başlarsan yavaş yavaş kendinden benliğinden uzaklaşırsın.sabahleyin işe gidersin akşam eve işsiz olarak dönersin.hep hayal edersin aydan aya nasıl olsa elime para geçecek öbür ay şunu alayım diğer ay şunu.yanlış anlama örnek olsun diye söyledim bunu.çünkü kendimden biliyorum.elime para geçtiğinde hayatın bana neler getireceğini bilmeden sanki o musluk hiç kesilmicekmiş gibi gelir habire hayal ederdim şunları şunları alacağım diye.sonra birgün o musluk kesilince kafama dank etti.kurduğum çeşit çeşit hayaller işte ne bileyim en son teknoloji bilgisayar toplardım kendime parasına bakmadan.para var nasıl olsa istediğimi dilediğimi alırım kim nederse desin derdim.yani demek istediğim belli mi olur hayattırdır bu kaderdir.belki Allah'ın istediği bir kul olursun mezun olduğun bölümle ilgili büyük yerlere gelirsin.kazandığın paranın kıymetini bil heleki böyle bir zamanda arkadaşında demek istediği buydu.Allah gani gani rahmet eğlesin babanı kaybetmişsin.artık bu hayatta bakacağın sen ve ailen var.he derim ki alırsın 2 3 milyar maaş rahat olursun hem ailene hemde istediğin herşeye yavaştan sahip olmaya başlarsın.ama birşeylere sahip olurken etrafını kırmadan incitmeden.o maaşını her cebine koyduğunda şükür edersen insanları mutlu ettiğini de şahit olursun inşallah.daha yaşın çok genç.hele bir sen bizim yaşlarımıza gel belki o zaman daha iyi anlarsın.hayatın yaşın ilerledikçe bunları daha çok değerini anlarsın.şükür ki daha bu yaşta kendi paranı kazanmaya başlamışsın bile.bunu kıymetini bil.unutma ne ekersen onu biçersin.

Hayırlı geceler kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: eneshatipoglu

Allah kulunu başka bir yolla nasıl denermiş bilirmisin arkadaşım.Ben bunu bir hadiste okumuştum.Allah'ın kulunu denediği en büyük şeyler şan şöhret özelliklede para ile kulunu test edermiş bakalım ben bu yarattığım kuluma para verdim şöhret ün verdim asıl şimdi bundan sonra sonradan sahip olduklarına kapılıp eski hayatına sahip çıkıp çıkmadığını denermiş.evet senin kendi paranı kazanıp ailene yük olmadan hem kendine hemde ailene bakman çok güzel birşey ama o kağıt parçası eline geçtiği anda nefsine yenik düşüp artık her istediğimi yaparım alırım deyip yoluna öyle devam edersen Allah buna razı olmaz.elvet herkezin ihtiyacı var hayalleri var o kağıtparçasına sahip olmak için.ama sen doğru olan şeyin tam tersini görmeye başlarsan yavaş yavaş kendinden benliğinden uzaklaşırsın.sabahleyin işe gidersin akşam eve işsiz olarak dönersin.hep hayal edersin aydan aya nasıl olsa elime para geçecek öbür ay şunu alayım diğer ay şunu.yanlış anlama örnek olsun diye söyledim bunu.çünkü kendimden biliyorum.elime para geçtiğinde hayatın bana neler getireceğini bilmeden sanki o musluk hiç kesilmicekmiş gibi gelir habire hayal ederdim şunları şunları alacağım diye.sonra birgün o musluk kesilince kafama dank etti.kurduğum çeşit çeşit hayaller işte ne bileyim en son teknoloji bilgisayar toplardım kendime parasına bakmadan.para var nasıl olsa istediğimi dilediğimi alırım kim nederse desin derdim.yani demek istediğim belli mi olur hayattırdır bu kaderdir.belki Allah'ın istediği bir kul olursun mezun olduğun bölümle ilgili büyük yerlere gelirsin.kazandığın paranın kıymetini bil heleki böyle bir zamanda arkadaşında demek istediği buydu.Allah gani gani rahmet eğlesin babanı kaybetmişsin.artık bu hayatta bakacağın sen ve ailen var.he derim ki alırsın 2 3 milyar maaş rahat olursun hem ailene hemde istediğin herşeye yavaştan sahip olmaya başlarsın.ama birşeylere sahip olurken etrafını kırmadan incitmeden.o maaşını her cebine koyduğunda şükür edersen insanları mutlu ettiğini de şahit olursun inşallah.daha yaşın çok genç.hele bir sen bizim yaşlarımıza gel belki o zaman daha iyi anlarsın.hayatın yaşın ilerledikçe bunları daha çok değerini anlarsın.şükür ki daha bu yaşta kendi paranı kazanmaya başlamışsın bile.bunu kıymetini bil.unutma ne ekersen onu biçersin.

Hayırlı geceler kardeşim

nedir bu anlamama isteği ya sizdeki? orda adamın bana yaptığı yorum noktasız virgülsüz düz bir cümle. ciddi mi konuştu, beni kafaya mı almaya uğraştı anlamadığım için adam gibi izah ettim. ne dedim? "para benim param sana oturup izlemek düşer" mi dedim? dedim ki " benim bilgim yok, senin önerin varsa gel beraber toplayalım bu sistemi. ama eğer sadece söylemek için söylediysen "para benim param" " burdan anladığınız tek şey "benim param var dilediğim gibi harcarım" mıdır yani? çok yanlış düşünüyosunuz çok..

--edit--

bu arada;
    yaşım evet henüz 18 olabilir ama görüyorum ki sizden daha mantıklı düşünüyorum, zira takıldığınız şey sizin değiminizle sadece bi "kağıt parçası". koskoca bi cümleden sadece çekip para konusunu cımbızla alıyosanız kusura bakmayın ama ben daha olgunum. ayrıca şunu da belirtmek isterim ben de çok parasızlık gördüm. ALLAH yardım etti son bi kaç yıldır durumum ÇOK ŞÜKÜR iyi. yoksa ben de hatırlarım annemin nöbet tutmaya hastaneye gidip, beni de yanında (mecburen) götürüp de yan servislerde harçlığımı çıkartmak için daha okula gitmiyoken sakız vs. sattığımı.. teklifim hala geçerli varsa daha bilgili ve yardım etmeyi düşünecek arkadaş, ben yarın ariyim iptal ediyim siparişimi daha verimli bi soğutma sistemi birlikte toplayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somek -- 29 Kasım 2011; 3:30:53 >

• sana hayatında sonsuz başarılar.sıvı soğutma hayırlı olsun.inşallah istediğin gibi bir sistem toplarsın
  • arkadaşlar ortada bi yanlış anlaşılma var; ben kimsenin harcadığı paraya falan laf etmedim..banane ya kim ne harcarsa harcasın..beni sinirlendiren kendisine yardımcı olmaya çalışan bir arkadaşımıza gereksiz ve yanlış bir cvp yazılmasıydı..burda millet yardımcı olmaya çalışıyor ama cvplar yersiz..olay iyice çığrından çıktı..sorun para değil..sorun yardımcı olmak isteyen kişilere verilen ters cevaplar..evet kardeşim sen bu konuda bilgisizsin..bu kadar adam var h100 kullanan ama acaba içlerinden kaç tanesi senn aldığın fanları aldı kullanmak için??..o fanların ne kadar gürültü yapacağını biliyor musun??..ha benm için gürültü önemli değil diyorsan eyvallah..ama millet yurtdışından couger marka fan getirtti sırf hem sessiz hem de performanslı olduğu için..daha detaylı bir araştırma yaparsan piyasada hem fiyat hem performans hem de sessilik anlamında daha başarılı fanlar bulabilirsin....hatta thermalright ın 14cm fanlarından alıp sessiz sessiz kullanabilirsin..merak etme 12cm delikleri var..montajda da sıkıntı yaşamazsın.......bak amacımız sana yardımcı olmak..ama bu msja da ters cvp vereceksen daha da söyleyecek bir sözüm yok sana olgun kardeşim benim....

• kaldı ki illa aynı fanı da almak istersen al sana fan başına 11 tl daha ucuz..daha nasıl yardım edelim??..senin sitede 43 tl iken, burda 32 tl..

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/silverstone-fm121b-12cm-ultra-performansli-sessiz-fan.html
  • hatta aynı özelliklere sahip, yine silverstone marka 110cfm fan..24 tl.......bunladan alırsan 5 fanda toplam 95 tl paran cebinde kalır..

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/silverstone-fm121-12cm-ultra-performansli-sessiz-fan.html
  • quote:

hatta aynı özelliklere sahip, yine silverstone marka 110cfm fan..24 tl.......bunladan alırsan 5 fanda toplam 95 tl paran cebinde kalır..

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/silverstone-fm121-12cm-ultra-performansli-sessiz-fan.html

cougar marka fanları ben de inceledim gayet güzel ürünler ama yurtdışından getirtme konusunda birazcık tereddütteyim ayrıca şuan kredi kartı kullanmıyorum ve başka bi şekilde ödeme yapamıyorum sanırım o fanları getirtmek için. yoksa benim de ilk tercihim oydu..

--edit--

şuanda fanların siparişini iptal ettim. H100 yarın kargolanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somek -- 29 Kasım 2011; 4:33:36 >

• Cougarlar aslında çok ideal fiyat 15 euro fakat 18 euro yurtdışından gelme parasıda koyunca iyi olmuyo işte :))

Ayrıca Deniz Canyılmaz arkadaş bize ne kadar tuttuğunu göstermek için ücret verdiğine inanıyorum herhalde yanlış anlaşılma felan oldu üzmeyelim arkadaşlar birbirimizi.
  • arkadaslar konunun buraya gelmesine ben sebep oldum parmaklarim tutulsaydi da yazmasaydim o kelimeleri bahse konu olan arkadastan ve buraya yorum yazan herkesten ozur diliyorum amacim tartisma ortami olusturmak degildi...
  • quote:

hatta aynı özelliklere sahip, yine silverstone marka 110cfm fan..24 tl.......bunladan alırsan 5 fanda toplam 95 tl paran cebinde kalır..

Cougar fanlar'ın en güzel yanı, 1500 rpm yani tam devirde dönerken 17.9dB gibi düşük bir ses üretmesi. Türkiye'de bu değerlere sahip muadil bir ürün yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 29 Kasım 2011; 12:55:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen54

quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

i7 950 - Oda sıcaklığı 28 derecede minimum fan hızında 39-43 derece boşta. HT açık ama HT kapatınca 10 derece daha düşüyor. Bide o işlemciler daha düşük voltajda çalışıyor galiba.

Evet daha düşük. Kendimden örnek verecek olursam, i5 2500K'nın default voltajı 1.20v Ben default voltaj'la 4.2 ghz'i stabil çalıştırıyorum.

1.20 dereceye ayarlayarak mı yoksa otomatikdemi bırakıyosun eğer otomatikte bırakıyorsan o zaten kendiliğinden voltajı arttıtr ne kadar istiyosa okadar yükselir 1.3,1.4 kendi kafasına göre çeker. Eğer sen 1.2 ayarlayıp 4.2 yapıyosan ozmn iyimiş yeni nesil işlemciler.

Tabiiki kendim manuel veriyorum. Yukarıda paylaştığım ekran görüntüsüne bakarsan yük altında çıktığı maximum voltajın 1.20v olduğunu sen de görebilirsin.

1.140 yapmışssınız voltajı ama 1.120 değil. İkinci olarak PSU'nun 12v çıkışına göre bu voltaj değişebilirmi mesela ben Hardware monitör ile baktığımda 11.70 felan oluyor hiç 12v görmedim bu bir sorun mu?

Öncelikle şunu altını çizerek söyliyeyim, voltaj bios altında 1.20v olarak ayarlı. Sanırım sizi Cpu-z'de gördüğünüz değer yanılttı. Fakat Aida64 Sistem Stabilite Testi devam ederken aldığım ss'ye bakarsanız, minimum 1.14v, maximum ise 1.20v'a çıktığını net şekilde görürsünüz.

Türkiye 'de ilk CORSAIR H100 kısa incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 29 Kasım 2011; 14:34:09 >

• Anladım peki şu PSU işi nasıl oluyor bir bilginiz varmı Cougar 1200 Watt kullanıyorum ama 12V çıkışları Hardware monitörde 11.70 olarak görünüyor?
  • Maalesef o konuda bir bilgim yok.
  • Hımm peki sizinkinde çünkü 12.04 felan yazıyor yani bir sorun olabilir bu onu bir öğreneyim ben.
  • Cougar Vortex PWM fanları temin edebileceğim bi yabancı site vs. linki verebilecek var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.