Şimdi Ara

Türkiye'de FETÖ bitirildi ama başka cemaatler tarikatlar yok mu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
2.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kanıt yok belge yok herkes herkes hakkında bir şeyler söylüyor o zaman ben de size 17-25 aralıktaki ses kayıtlarını kanıt olarak sunayım ? Hiç birisi inkar edilmedi mesela ? A Haber gerçekten çok önemli bir kaynak

Türkiye'de FETÖ bitirildi ama başka cemaatler tarikatlar yok mu

• isa mesıh falan gerı donmesı falan uydurma şeylerdir,vefat eden bırı kıyamete kadar gerı donemez..
  • emoboy07 kullanıcısına yanıt
    tarıkatların neresını anlıcaz sacma sapan şeylerle dolu sızın gozlerınız mı kapalı..arıflerın menkıbelerı adlı kıtabı bılıyormusunz..
  • isterse maaş almasın..şu iğrenç sözler söyleyen bir insanın müslüman kalması ıhtımal dısıdır..su sozlerı Peygamberımız duymus olsa idi şu mahlukun yuzune tukururdu..
  • Bu ülkeyi Ayakta tutan Hak Tarikatlardır. Cumhurbaşkanımızda iyi bilir boş muhabbetlere gerek yok....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültigin kağan

Ben o cemaatlerin de gerçek islami yaydığını düşünmüyorum.Ilımlı islam cemaatleri çoğu.Hacı hoca şeyh falan sakat işler Allah'la kul arasına aracı sokmuyordu peygamberimiz döneminde bile insanlar.Gülen cemaatine de böyle böyle yayıldı insanların dini hassasiyetleri kullanıyor ve her yerde yayılmaya çalışıyorlar.Bir sürü sapık zihniyette tarikat var Kur'an yerine başka kitapları kabul eden Allah yerine şeyhlerine tapan ılımlı islam cemaatleri.Hangi dini yaşıyoruz biz söyler misin ? Referandumda hayır diyenlerin kafir terörist olduğu bir Türkiye dindar Türkiye midir ? Meral Akşener'in twitter sayfasında gördüm geçen kadına müslümanım diyen bir sürü kişi küfrediyordu kadına bu mudur gerçek İslam acaba ? Toplumun ahlakı giderek bozuluyor bunu göremiyorsanız diyecek bir şeyim yok.İnsanlar materyalist olmaya başladı türban taktım müslüman oldum hacca gittim tüm günahlarım silindi tarzı müslümanlık artık iyice yerleşti.Bir sürü yerde görüyoruz kadınlara çocuklara hakaretler iftiralar böyle mi islam a dönüyorlar ?

Eğilip bükülmedikden sonra hatta hocan olmadıkdan sonra doktor olabilirmisin?

• eklediğin videoları kotam az olduğundan açamıyorum,

cübbeli hocanın çok sohbetini dinledim, sandığınız gibi mikroplu olabilecek kirli atıkları kullanmayı peygamberimizin önermediği böyle bir şeyi hadisi yoktur,

olsa olsa iyi bir şey yaptığını sanan bazı kişilerin peygambere hürmet etmiş oluruz düşüncesiyle böyle garip davranışlara girdiğidir,

bunu peygamberimiz Hz Muhammed emretmedi önermedi, bu gün hoca bahsedilen kişileri örnek alarak anlatıyor olabilir, Peygamberimizin ashabı tabii tebei tabii yani çevresindeki insanlarıda kutsal biliyorlar ve yaptıklarını örnek alabiliyorlar, bunlar emir değil farz değil sünnet bile değil, ya nedir, filanca kişi şunu yapmış sizde yapın demiyor.

Peygamberimiz hz Muhammed o devirde mikroplara dikkat çekmiş, tırnaklarınızı kısa kesin aralarında zararlı mikroplar şeytancıklar var demiştir.

sigara konusunda haram olduğunu ifade etmeyen cübbeli hocaya menzil hocalarına bu konuda bilgili olmadığını düşünüyorum

bazı konular her hoca uzman olmayabilir,

hatta cübbeli hocanın menzil hocalarının 15 temmuzda darbeya karşı cemaatini sokaklara meydanlara yayın organlarından çağırmadıkları gerçeğinide bilmek lazım, cübbeli bu konuda demişki, kadere razı olup evde oturdum, bunuda ben yanlış buldum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Cübbeli Ahmet Hoca Cumhurbaşkanının çağrısından sonra hemen gerekli açıklamaları yaptı resmi facebook youtube hesabından paylasildi. Ulül Emre itaat farzdır dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: emoboy07

Cübbeli Ahmet Hoca Cumhurbaşkanının çağrısından sonra hemen gerekli açıklamaları yaptı resmi facebook youtube hesabından paylasildi. Ulül Emre itaat farzdır dedi.

bende cübbelinin cemaatine Erdoğana destek verin demiş olduğunu duydum ama bu gizli bir destek gibi geldi bana,

sosyal paylaşımlarına bakmadım ama, şahsen kendisi 15 temmuzda darbecilerin ülkeyi ele geçirme ihtimaline karşı kadere razı olup evde oturması yerine, hoca çıktı en azından kıyıda köşede durup açık destek verseydi yakışırdı

ben bunda cübbeliyi fetönün hapse atıp işkence ettiğini ve dolayısı ile hoca bunu tesirinde kaldı ve fetönün ne yapacağı belli olmaz diyerek atağa geçmedi.

• Allah hepsinin belasını versin devlete millete zarar verenlerin bunlara göz yumanların.

Ben dahil bir sürü insanın hayatını kaydırdılar.
  • aslanoto A kullanıcısına yanıt
    İşkence ne demek bilirmisin ?

Cübbeli ne zaman işkence gördü ?

Dahası videolarından bahsetmek istemiyorum adamın özelidir ama savunduğunu adam da adam olsun.

• Fetö yapılanmasını ve arkasındaki güçleri bilmeyenler olayı sadece cemaat meselesi zannedebilirler. Üzülerek görüyorum ki bu kafada çok insan var. Ne içtilerse aynısından ben de istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

İşkence ne demek bilirmisin ?

Dahası videolarından bahsetmek istemiyorum adamın özelidir ama savunduğunu adam da adam olsun.

kardeş 5 yıldızlı lüks sitesinde halife gibi yaşayan suçu olmayan masumu

hapse atıp bilimum gangasterletin içine koymakda başlı başına bir işkencedir,

apoyu niye koymuyorlar, zarar ziyan gelmesin diye koymuyorlar,

başka işkence metotlarını uyguladılarmı uygulamadılarmı orasınıda bilmiyoruz.

• TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt
    Bunlar fetöden mi yoksa pkk dan mı ihrac edilmiş ?

• Katiller bıçakla cinayet işliyor diye tüm kasaplara düşman olalım..!

Dünya üzerinde sayısız dernek, vakıf, cemaat vardır. Bunların tamamı sivil toplum kuruluşlarıdır. Fetö ise özel olarak kurulmuş istihbari bir birimdir. Sadece şu kısmı muammadır: Amerikan derin devletine baştan bu yana hizmet için mi kurulmuştur? Yoksa sonradan bu hizmete(!) gönüllü mü olmuştur? İlk baştan öyle olduğuna dair görüş daha fazla, bunu da belirtelim.

Unutmamak lazım ki, fetö yapılanması kendi gönüllülerine söylenenin dışında bir amaca hizmet etmektedir. Onlarda kendi çaplarında hizmet hizmet diye para toplamışlardır. Neye hizmet, kime hizmet sonradan anlaşılmıştır. Fetö nün geçmişi kısadır, amaç odaklıdır. Diğer islami cemaatler çok daha köklü ve insan odaklıdır. Örneğin bir menzil cemaati fetö den çok daha büyük bir cemaattir. Öyle olmasına rağmen fetö nün yapılanmasının binde birine bile sahip değildir. Bunun nedeni tekke mantığında ilerlemesi, insan-iman odaklı olması ve siyasetten mümkün olduğunca uzak durmasıdır. Menzil cemaati Türkiye de ehli sünnetin de kalesi olan yapılardandır.

Bilip bilmeden çıkarım yaparsak bir yapıya bakar dünyadaki tüm yapılara düşman oluruz. Bu ise en kibar tabirle cahilliktir. Kurulmuş, para akışı sistemsel, denetimsiz yapılarla kendi halinde derdi İslam olan yapıları karıştırmamak lazım. Sen girmezsiz ona bir şey diyemem ama Allah için çalışan yapılara karşı peşin hükümlü olman, dahası iftira atman, durup dururken zarar görmene neden olur. Ha, inancın yok veya düşmansan onu bilemem. Yine de sosyal insan olmanın gereği gerçeği bilmeden peşin hükümlü olmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 23 Nisan 2017; 17:38:0 >

• Sırasıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Katiller bıçakla cinayet işliyor diye tüm kasaplara düşman olalım..!

Dünya üzerinde sayısız dernek, vakıf, cemaat vardır. Bunların tamamı sivil toplum kuruluşlarıdır. Fetö ise özel olarak kurulmuş istihbari bir birimdir. Sadece şu kısmı muammadır: Amerikan derin devletine baştan bu yana hizmet için mi kurulmuştur? Yoksa sonradan bu hizmete(!) gönüllü mü olmuştur? İlk baştan öyle olduğuna dair görüş daha fazla, bunu da belirtelim.

Unutmamak lazım ki, fetö yapılanması kendi gönüllülerine söylenenin dışında bir amaca hizmet etmektedir. Onlarda kendi çaplarında hizmet hizmet diye para toplamışlardır. Neye hizmet, kime hizmet sonradan anlaşılmıştır. Fetö nün geçmişi kısadır, amaç odaklıdır. Diğer islami cemaatler çok daha köklü ve insan odaklıdır. Örneğin bir menzil cemaati fetö den çok daha büyük bir cemaattir. Öyle olmasına rağmen fetö nün yapılanmasının binde birine bile sahip değildir. Bunun nedeni tekke mantığında ilerlemesi, insan-iman odaklı olması ve siyasetten mümkün olduğunca uzak durmasıdır. Menzil cemaati Türkiye de ehli sünnetin de kalesi olan yapılardandır.

Bilip bilmeden çıkarım yaparsak bir yapıya bakar dünyadaki tüm yapılara düşman oluruz. Bu ise en kibar tabirle cahilliktir. Kurulmuş, para akışı sistemsel, denetimsiz yapılarla kendi halinde derdi İslam olan yapıları karıştırmamak lazım. Sen girmezsiz ona bir şey diyemem ama Allah için çalışan yapılara karşı peşin hükümlü olman, dahası iftira atman, durup dururken zarar görmene neden olur. Ha, inancın yok veya düşmansan onu bilemem. Yine de sosyal insan olmanın gereği gerçeği bilmeden peşin hükümlü olmamak lazım.

Aynı şeyi siz yapmıyor musunuz ? Milleti kafir gavur diye ayrıştırırken iyi de bu konuya gelince mi bu aklınıza geliyor ? Sizin amacınız ülkenin yönetimini değiştirip şeriat devleti kurmak değil mi ? Sizin gibiler yüzünden İslam zorluk dini gibi algılanıyor fesler cübbeler sarıklar giymek Kur'an ın neresinde vardır ? Bu tür kıyafetlere kutsallığı hangi akla hizmet yüklüyorsunuz ? Sakalını kesmeyin diye hangi Kur'an ayetinde yazıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Katiller bıçakla cinayet işliyor diye tüm kasaplara düşman olalım..!

Saglik bakanligi tum kadro menzil tarikati elinde. Kadrolasmiyormus. Guldurneyin

• süleymancılarıda iceri atsınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Süleymancılar var biraz güçlü gibiler.Ama feto kadar güçlüsü yoktur...

Onlar kendi halinde takılıyorlar, asker polis hakim savcı filan yetiştirme dertleri yok. Belirledikleri dini eğitim programı var ana amaçları Kuranı Kerim'le birlikte o kitapları okutmak.

Duyduğuma göre diyanete imam bile göndermiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.