Şimdi Ara

Türkiye'de FETÖ bitirildi ama başka cemaatler tarikatlar yok mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
2.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar açıkçası FETÖ bitirildi ama ben başka tarikat ve cemaatlerin de devlet kurumlarında yapılanmaya gidebileceğini düşünüyorum.Sırf bizim yandaşımız diye FETÖ'ye göz yumdular zamanında ve şimdide kendi yandaş tarikatlarına makam mevki veriyor olabilirler.Bu kafayla giderse daha çok 15 temmuz yaşanmaz mı ?

• "Pensilvanya gitti, menzilvanya geldi."

Kimin sözü hatırlamıyorum ama soruna yanıt olur herhalde.
  • a tarikatı gider b tarikatı gelir hem sen fetönün bittiğini mi sanıyon :D
    öğretmeni, okulda çalışan hizmetli memuru bile fetödan ihraç edilirken 1 tane milletvekili fetöden dolayı suçlanmadı

buyur temizlik işçisinin fetöyle ilişkisi ne süpürgeyle darbe yapmıştır herhalde

Türkiye'de FETÖ bitirildi ama başka cemaatler tarikatlar yok mu

görseli aldığım yerhttp://www.ahaber.com.tr/galeri/turkiye/kamudan-ihrac-edilenlerin-tam-listesi/44

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 22 Nisan 2017; 23:27:39 >

• Ben Süleymancıların olduğunu biliyorum, tabii Gülen Cemaati gibi olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süleymancılar var biraz güçlü gibiler.Ama feto kadar güçlüsü yoktur...
  • ülkesini sevenler erdoğan'ın yanındayız gibi gözüküp her türlü dervişler,tarikatlardan ülkemizi kurtaracaktır arkadaşlar bunda şüpheniz olmasın, ağlaya ağlaya rapor vermek zorunda kalacaklar tek bir ülkeye müdahale edecek ters hareket yapamayacaklar tüm ayakları elleri kesilecek, kökleri kazınacak, türkiye dervişler,tarikatlar ülkesi değildir ve olmayacaktır.
  • türkiyede bir maşanın güçlü olması için usa nın maşası olması lazım diğerleri çerez fıstık kalır....fetö arakasında tamamen usa vardı ve aklımızın almayacağı kadar para ve güç...sadece şakirt badem bıyıklı gurubu değildi yani bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2017; 1:22:3 >
  • Asıl bir örgüt varki ona kimse dokunmadı ve dokunamıyor. Selam Tevhid örgütü. Biraz araştır altında kimler bak çıkacak şaşırır mısın bilmem.

KURULUŞU - GELİŞİMİ:

1979 İran devriminden sonra kurulan “Devrim Muhafızları” birimi içerisinde “Kudüs Ordusu” teşkilatı oluşturulmuştur. (Teşkilatın amacı) Türkiye’de İslam dinini kullanarak önce toplumda karşıt gruplar oluşturmak, sonra bu gruplar arasında öldürme, bombalama, yaralama, adam kaçırma gibi olaylar yaratarak kin ve düşmanlığı körüklemek ve böylece toplumda bir kaos ortamı, güvensizlik oluşturmak daha sonra da bu ortamdan yararlanarak silah zoru ile mevcut anayasal düzeni değiştirip yerine İran rejimine benzer bir İslam devleti kurmaktır.

Tanıdık geliyor mu? Aynı günümüzü anlatıyor sanki değil mi. Sence bu örgüt nedir kimdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 23 Nisan 2017; 1:34:10 >
  • Süleymancılar Menzilciler İsmail ağa cemaati ve daha irili ufaklı 450 cemaat var hepsinin kökünün kazınması lazım 1 tane bile bırakılmamalı hepsi yavru FETO bunların.
  • Buna Feto dokunmuştu kurtardilar

• tabiki yaşanır..tarıkat ve cemaatlerın oluşumuna,şeyh murid ilişkilerine bakmak lazım,murid şeyhini Rab ve İlah edinir(rab efendı sahıp ılah kendısıne kosulsuz ıtaat edılen demektır).bu oluşumlar en başta ki şeyhlerini Allah ıle Resul ıle ırtıbatlı sayarlar,şeyhının sozu Allahın sozudur ve mutlak ıtaatı gerektırır..bu ilk kuruldukları günden bu tarafa böyledır..çolugunuzu cocugunuzu bunlardan uzak tutmanızı tavsıye ederım..bunlardan kurtulmanın caresı ''Sahıbımız olan Allahın ındırdıgı ve yarattıgı kıtapları anladıgımız dılden bırlıkte okumaktır''..
  • Gerçek mürit kendi şeyhini herkesten üstün olduğuna inanan kişidir.Öyle ki bir adam Beyazid,in (Bistami) müritlerinden birine Şeyhin mi büyük yoksa Ebu Hanife mi?diye sordu.

Şeyhim diye cevap verdi mürit.
    Ebu Bekir mi büyük senin şeyhin mi? Diye takrar sordu.
    Şeyhim diye cevap verdi mürit.
    Adam birer birer bütün sahabeyi saydıktan sonra Muhammed mi büyük senin şeyhin mi?diye sordu.
    Şeyhim büyüktür dedi yine mürit.
    Tanrı mı büyük senin şeyhin mi?diye sordu en sonunda.
    Ben Tanrı,yı şeyhimde gördüm şeyhimden başka bir şey tanımam hep onu tanırım dedi mürit.
    Tanrı mı büyük yoksa senin şeyhinmi diye sordular başka bir mürite.
    Bu iki büyük arasında hiç fark yoktur dedi o mürit.
    Bu farkı belirtmek için bu iki büyükten daha büyük biri lazımdır demiştir ariflerin biri de

MENÂKIBÜ’l-ÂRİFÎN (arıflerın menkıbelerı)..

• black_flood kullanıcısına yanıt
    Cübbeli hangisi ydi hani su ete kemiğe burunsum mahmut olarak gorundum palavrasini atanlar? Allahla direkt görüşen cemaat liderleri var büyük sorun onlar

• Türkiye'de FETÖ bitirildi ama başka cemaatler tarikatlar yok mu

Devlet dairesinde Her meşrepten mezhepten görüşten insan hizmet vermekte.
    İnanmayan Kılıçdaroğluna sorsun..
  • İçlerinden biri darbe yapana kadar din kardeşimizdir.
  • Zaten mülakat geldi istedikleri tarikatcilari atarlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degisik kafa ya bu tarikatlar falan ben bunlari bilimsel olarak incelerdim sadece burda degil ABD de bile abuk sabuk bir suru tarikat var tek fark orda devlet tarafindan hicbiri ipllenmiyor kendi hallerinde takiliyorlar topluma fazla karismadan

• Menzil tarikatı Sağlık Bakanlığında baya bir etkili. Çok fazla memur soktular. Diğer bakanlıkları bilmiyorum.
  • Tarikat yada cemaatler bitmez. Zaten ülkemizde ki sorun tarikatlar değil ki. Hukuk. Ülkende hukuk yok kalkmışsiniz tarikatlar bitsin. Hukuk olsa adam gibi kurallar olsa. Ne Feto olur ne başka bir şey.

Önce adalet.

• Fetö bitirilmiş

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.