Şimdi Ara

Turkey Post ve Turkey Post Kullanan Satıcılar Listesi (Aliexpress) (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.345
Cevap
270
Favori
171.790
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkey Post artık eskisi gibi değil. Son 3 alışverişimde ki bunlar 1.5 aylık bir periyot, geç geldi. 20 gün civarı geliyor artık. PostNL ile aynı zamana denk geliyorlar. Eskiden 6-7-8 gün içinde gelirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen Tevfik

Turkey Post artık eskisi gibi değil. Son 3 alışverişimde ki bunlar 1.5 aylık bir periyot, geç geldi. 20 gün civarı geliyor artık. PostNL ile aynı zamana denk geliyorlar. Eskiden 6-7-8 gün içinde gelirdi.

Sizin ürünleri takip ederken güncelleme oldu mu benim ürünümü 6 ekimde kargoya verdi turkey post ile yazan tek şey hazırlanıyor ...
  • Banggood'dan blitzwolf usb kablo aldım, Turkey Post ile yolladılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan Ç.

Banggood'dan blitzwolf usb kablo aldım, Turkey Post ile yolladılar.

Ooo çok iyi dostum güzel haber. Peki kaç gün içinde geldi ? link paylaşır mısın ?
  • suheylbas kullanıcısına yanıt
    https://www.banggood.com/BlitzWolf-Ampcore-Turbo-MC8-Braided-Durable-Micro-USB-Charging-Data-Cable-p-1187435.html

Air Parcel Register seçmiştim. Gönderdikten 3 gün sonra Türkiye'ye giriş yapmış ancak Ankara içinde 6 gün beklettiler kargoyu.

Takip kodu: RH064918847TR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kebuter21

quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen Tevfik

Turkey Post artık eskisi gibi değil. Son 3 alışverişimde ki bunlar 1.5 aylık bir periyot, geç geldi. 20 gün civarı geliyor artık. PostNL ile aynı zamana denk geliyorlar. Eskiden 6-7-8 gün içinde gelirdi.

Sizin ürünleri takip ederken güncelleme oldu mu benim ürünümü 6 ekimde kargoya verdi turkey post ile yazan tek şey hazırlanıyor ...

RH066357813TR

Takip kodu bu.
  • viperc V kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmeden konusup ta milleti yanlış yönlendirme. Turkeypost ile gonderilen urunlerin yasakli olup olmadığı Çin de yapılır bunuda satıcılar bir sekilde asiyorlar. Turkiyede gümrüğe girmiyor oradan yola ciktimi her türlü eline ulaşır yeterki oradan çıksın

• Üç oldu.

Son dört siparişimi farklı mağazalardan turkey post ile aldım. Hepsi de farklı şirketle yolladı.

Birisinden 3,5 $ ek para ödeyerek turkey post ile aldım china air mail ücretsizdi. Adama neden air maille yolladın diye yazdım. Ben sana turkey post için ödeme yaptım yazdım. Adam kargonuz zaten yollandı gibisinden anlamsız bir mesaj attı. Bu defa tavrımı iyice sertleştirdim. Benimle dalga mı geçiyorsun diyip döşedim yazıyı. Adam sadece "okey" yazdı. Live chatten şikayet ettim tek söyledikleri not aldım oldu.

Bu tecrübeden sonra turkey postla yollamalarını istediğim tüm ürünlerde sipariş notu düştüm belirttim. Geri kalan üçünden ikisi air mail diğeri postnl ile yollandı. PostNL ile aldığımın üzerinden 1 hafta geçti hala evrak hazırlandı konumunda.

Air mailler zaten bekliyor.

Live chatte bir şey yapmıyor. Sinir oldum. Sipariş tesliminde ev arkadaşıma aldırtıp dispute açacağım hepsine.

• Morgoth Draqe kullanıcısına yanıt
    Hocam ekstra para ödediyseniz dispute açın, ben en başından beri söylüyorum şunu;
    Asla ekstra para ödemeye deymez, ne turkey post nede diğer takiplilere ki özellikle turkey post için ekstra ödemyin,
    satıcılar ne ile göndermek istiyorsa onunla gönderiyor, genellikle durum bu bazı istisnalar hariç.
    Anlayacağınız ben bu güne kadar kargo için ücret ödemedim, en mantıklısı bu yöntem.
    Bir ürün alacaksam hep ücretsiz kargo seçeneğine öncelik vermişimdir, hem ürün gelmezse yada sıkıntı olursa tam para iadesi alırım diye.
    Alacağınız ürün başka hiçbir satıcıda olmaz o zaman anlarım, katlanırsınız.
    Ancak çabuk gelsin, erken elime ulaşsın mantığı ile de bu işi asla yapmamak lazım...
  • Takipsiz kargo çekilir işkence değil hocam en az 1 ay bekletiyor. 10 siparişten 1 tanesi gelmiyor. Kargocu bazen teslim etmiyor haberiniz olmuyor. Turkey postla 2 defa sipariş verebildim. Birisi 11 gün diğeri 14 günde elime ulaştı. Üstelik ücretsizdi. Para verdiğim ürünü kardeşime aldım, ücretsiz saran yoktu turkey postla bende hızlı gelmesi ve gerçekten gelmesi için siparişi bu şekilde verdim.

Kullansalar insan evladı gibi şu şirketi güzel olacakta kafalarına göre at koşturuyorlar. Herkes live chatten bildirse çözüm gelir illa ki.

PostNL ile yollayana bir şey diyemedim adam e-cig. yolladı ve feedbacklere göre hep geçirmiş gümtükten. Geçmezse istersem iade istersem tekrar tedarik ediyor. O yüzden bir şey demedim. Hem de merak ettim açıkçası kaç fünde geliyor diye. Belki sadece işlenmemiş bilgiler vardır. Ya da bu kadar bekletti ama direkt gelecektir. Bilemiyorum satıcı 15-20 günde gelir dedi. Görüp öğreneceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar. 30 eylülde verdiğim siparişlerimle ilgili size geri dönüş veriyorum. 9 sipariş verdim 5 tanesi turkey post 1 tanesi singapur post 1 tanesi postNL 2 tane chinapost ile sipariş verdim. 5 turkey posttam 2 tamesi DHL e-commerce ile yola çıktı hala gelmedi. geriye kalan 3 turkey posttan 1 tanesi takipli olmasına rağmen üzerinde chinapost small pocket yazıyordu. Kargo geliş süreleri bakımından, en önce singapur post ve turkeypostlar geldi. aradan 3-4 gün geçti ve diğer tüm kargolarım geldi. Arada çin bayramı olmasa 15 günde elimde olurdu galiba.

Gelmeyen kargolar turkeypost seçtiğim ama dhl e-commerce ile gönderilen kargolar. Dün postaneye gittim kayıtsız posta yoktu hiç. Yani hala yok. Tecrübelerim böyle.

dipce: Sırf diğer kargoları denemek için 1-2 dolar para ödedim meraktan ve tecrübe kazanmak adına. Sırada hong kong post var
  • Arkadaşlar merhaba, bir satıcı ile konuşarak turkey post ile yollamasını rica ettim ve yolladı herhangi ekstra ücret olmaksızın satıcının linkini aşağıya bırakıyorum

Satıcı link :https://www.aliexpress.com/store/1490605?spm=2114.10010108.100005.1.1e2ad28cJl2CUA
    Alınan ürün :https://www.aliexpress.com/item/Autumn-and-Winter-Women-Pyjamas-Sets-Thick-Warm-Coral-Velvet-Suit-Flannel-Long-Sleeve-Female-Cartoon/32817426285.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.K6YK6R

Sevgilime pijama aldım, ilk önce china post ile gönderildi yazdı, hemen mesaj atıp "bana turkey post ile yollayacağınızı söylemiştim" tarzında cümleler kurdum üzerinden 10 dakika geçmeden cevap verip turkey post ile yollanacak olarak değiştirdim gibisinden bir şeyler söyledi.

Elime ulaştığında kaç gün geçtiğini ve satıcıyı yorumlayacağım iyi günler :)
    Eğer isterseniz takip numarasını atabilirim.

Not : Bu arada ptt'nin kendi sayfasından direk bakabiliyoruz değil mi? Takip için.

• arkadaşlar ilk kez turkeypost ile ürün aldım çok tembih ettim turkeypost istiyorum yoksa iptal edelim diye kargoya vermiş satıcı takip kodu bu : RY538308761CN

konuya biraz baktım da bu turkeypost mu diğer kodların ikinci harfi hep H olmuş.

• erkutr E kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz koda göre satıcı china post yollamış. Hangi firma ile yolladığını son iki harfine bakarak anlıyoruz. CN: China, TR:Türkiye.
  • İş için evrak koyacağım bir canta alıcam erkek için mağza var mı turkey post kullanan.

• Usb type c kablosu icin turkey post ile gonderen satici var mi?

• Displayport kablosu ararken şu mağazaları buldum. Genelde kablo ağırlıklı mağazalar. Ama hiçbirinde dp-dp kablo yok maalesef.
    https://tr.aliexpress.com/store/1260438
    https://tr.aliexpress.com/store/1962723
    https://tr.aliexpress.com/store/1487412
    https://tr.aliexpress.com/store/2932027

@Fluxion hocam üçüncü linkte type-c kablo var. Ama 1,5 dolar da kargo parası mevcut. Diğerlerini kontrol etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o-raiser -- 27 Ekim 2017; 21:45:46 >

• o-raiser kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam ama istediğim gibi type-c kablo yok 2 saat boyunca aradım.

Elektronik ürünler satan mağaza turkey post seçeneği 0.26$

https://tr.aliexpress.com/store/2334335
  • turkey postla aldığım dronum takibi bu şekilde 20-25 dolar arası bi rakam yazıyor üstünde sizce kaldı mı

İl/İlçe Merkez Adı Tarih Saat İşlem
    Origin/- - 21/10/2017 04:43:06 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship
    Origin/ - 21/10/2017 20:00:00 Item is at agent warehouse
    Origin/ - 23/10/2017 02:10:00 Item departed from origin
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 25/10/2017 10:26:47 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 27/10/2017 11:47:56 PTT İşyerine Sevk Edildi
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 28/10/2017 09:14:27 Alıcı Merkez Torbayı Açtı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 28/10/2017 09:26:07 PTT İşyerine Geldi
  • Gearbest cn(çin) deposu için turkey post ekledi free olarak.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.