Şimdi Ara

TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANANLAR KULÜBÜ(RESİMLİ İMZA) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
0
Favori
18.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Neo_Cyclone

quote:

Orjinalden alıntı: AlwaysAndForever

Yeni gelen arkadaşlarımız eklendi.Emututto ve Neo onur üyesi oldular.
    __________________________________________________________________________________________________

Güncel.

Teşekkür ederim.

Şu banneri da kullanabilirsiniz:

/>

Linkte gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.Vasquez -- 7 Şubat 2008; 9:40:16 >

• Onur üyelerine teşekkürler...
  • Ben hic Turkce ders almadim. Turkceyi de sadece ailemden ogrendim.Elimden geldigince dikkat etmeye calisiyorum ama bir yerden sonra hata yapiyorum. Bu "de-da" baglac olayini da cozemedim kafama gore de da lari ayri yaziyorum biri beni bu konu da aydinlatabilir mi?Saolun simdiden.
  • Rütbeler:
    1-)Admin
    2-)Klüp editörü
    3-)Onur üyeleri
    4-)Normal üyeler
  • Güncellendi.
  • ediyoz yapıyoz cümleleri telaffuz hatasıdır yazı dilini bozacağını sanmıyorum. Ayrıca yapıyoz ediyoz kelimeleri sonradan çıkmış kafadan uydurulmuş değildir. Atatürk resmi dili istanbul Türkçesi olarak seçince Anadoludaki insanların birden şivesini değiştirmesi mümkün değil. zaten bu tür telaffuz hatalarını yapanlara vatan haini gözüyle bakarsak, ege bölgesindeki vatandaşlarımızı hain ilan etmiş oluruz. siz onun yerine Türkçeyi aptal hale getiren bazen msn de ne yazdıklarını bile anlamadığım özenti insanlara bulaşın. yapıyoz ediyoz kelimelerine takarsanız işimiz var.
  • Türkçeyi düzgün kullandığımı iddia edemem . Sadece elimden geldiğince düzgün kullandığımı söyleyebilirim . O yüzden çabanızı takdir etmekle birlikte , kendimi "Türkçe'yi tamamen düzgün kullanan biri" olarak görmediğim için gruba üye olmayı düşünmüyorum .

Ayrıca bir şey eklemek istiyorum , bu iş sadece yazımda bitmiyor . Ya da yazım kurallarında . Özellikle forumlar da sık sık anlaşmazlıklar yaşandığını görürüz . Peki neden olur bu ? İnsanlar konuşma diliyle yazıyorlar , tabii konuşma sırasında kullanılan mimikler yazıya yansıtılamadığı için yazılanlar yalnış anlaşılabiliyor . "Anlatım bozukluğu" yapmanın da böyle durumlara çanak tuttuğunu görüyoruz .

Herkese iyi günler .
  • hepinizii gonuldn tebrik ediyom
  • Böyle bir kulüp kurulduğu için önce çok teşekkür ederim.Beni de kabul ederseniz çok sevinirim.
  • Bende bende...
  • "Admin" değil "Yönetici".

"Link" değil "Adres". (Aslında "Bağlantı" olabilir ama, Internet sayfasına olan bağlantı anlamında "Adres" sözcüğü daha iyi.)

"Offline olmak" değil "Çıkmak". (Sohbet programları içinse "Çevrimdışı olmak" kullanılabilir.)

"Banner" değil "Reklam", "Afiş", "İlân" vb.
  • Güncel.
  • doğru yazmak için kendini kasanların bölümü. herkes bir noktalama işaretini, bir kelimeyi yanlış yazarsam diye kasılarak yazıyor. mesajları okuması komik oluyor. ama kelimelerin türkçelerini kullanmaya çalışmak mantıklı ve yararlı. bence sadece bu işle uğraşsak daha iyi.
  • başlığı düzeltin önce.
    "Türkçe'yi" değil , "Türkçeyi"...
    ayrı yazılmaz arkadaşım, imzalarınızda doğru bi şekilde yazılmış. çelişmeyin sevişin
  • Ekle
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc-ic

quote:

Orjinalden alıntı: Neo_Cyclone

quote:

Orjinalden alıntı: AlwaysAndForever

Yeni gelen arkadaşlarımız eklendi.Emututto ve Neo onur üyesi oldular.
    __________________________________________________________________________________________________

Güncel.

Teşekkür ederim.

Şu banneri da kullanabilirsiniz:

/>

Linkte gerekiyor

gerekli boyutlara getirip kullanabilirsiniz anlamında demiştim.

• Beni de ekleyin. Elimden geldiğince hata yapmamaya çalışıyorum.
  • Ben de varım arkadaşlar.Konu bence çok önemli,anadilimizi yok etmeyelim.
  • Beni de ekler misiniz?
  • Türkceyi cok seviyorsan kullanıcını adını Türkce yapmakla başla..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.