Şimdi Ara

TÜRKÇEYİ DÜZGÜN KULLANANLAR KULÜBÜ(RESİMLİ İMZA) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
0
Favori
18.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beni de ekle diyenlerin hemen hemen hepsi daha yazmayı bilmiyor. " Benide ekle " değil " Beni de ekle " olmalı doğrusu. Daha bağlacın ayrı yazıldığını bilmiyorsunuz gelip burda kulübe üye olmak istiyorsunuz. Ayrıca üyelerin çoğu da Türkçe kurallarını bilmiyor. Birisi demiş mesaj yazarken 2 kere kontrol ediyorum diye ve mesajını okuduğumda bir sürü hata olduğunu farkettim ki bu kişi üye olmuş.Daha ne diyelim.

Edit : 2 saniye sonra düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RSnazdrovia -- 17 Temmuz 2008; 1:50:38 >
  • Herkes katılmak istiyor ama, kafadan bozuk bir Türkçe ile mesaja başlıyorlar.. 'Beni de' deki 'de', ayrı yazılır.

DÜZELTME: Üstteki arkadaş belirtmiş zaten, yeni gördüm.. (Bu arada normalde 'düzeltme' yerine 'edit' yazardım, burada biraz daha dikkat etmek lazım.. Stres bastı)

DÜZELTME 2: Konuyu açan arkadaş, Türkçe özel isim, bkz. başlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 17 Temmuz 2008; 3:01:42 >
  • sonunda böyle güzel bi kulüp beni eklersen sevinirim.Bugüne kadar anlamadım şu msn sms vesairede ne halt etmeye abidik gubidik şeyler yazmanın mantığını adam gibi yazsan da ben de ne dediğini anlasam.Neyse Türkçe'yi ne kadar doğru kullanıyorum emin değilim ama elimden geleni yapıyorum.BENİ DE EKLE lütfen
  • dostlar Benide Yazar mısınız?

hepimiz Karamanoğlu Mehmet'iz !
  • Ry gidi günle rilk üyesiydim buranın ama şimdi d,ikkat edemiyorum
  • arkadaslar dediklerinzde sonuna kadar haklısınız ama önce nicklerinizi(:D:D) düzeltin. onur üyülerinin örnek olacak adamların nickleri(XD) bu konuya cok komik kalıyor.
  • Beni de ekler misiniz? 3 aydır yazdıklarıma dikkat ediyorum. Kendimi şartlandırdım.
  • Ben de varım
  • Ekle lütfen dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: :ReSpavVn:

2-) Büyük ve küçük harf karışık kullananlardan(GiDECeğiM,...)

Bir kullanıcı ismine bakıyorum bir de ikinci maddeye.
  • Öncelikle kullanıcı adınızı Türkçe,den seçeceksin sonra Türkçe,yi savunacaksın..
  • Ben de varım!
  • Beni de ekleyin arkadaşlar.
  • Beni de ekler misin?
  • Beni de eqleyin arkadachlar.
  • Beni de ekleyin...

Bu arada bazıları kısaltma falan yaptığını zanneder ama " yha " yı neden yazarlar anlamıyorum....
  • qhAnqHa pHéní dé éqLsénééé

• Arkadaşım Lütfen Beni Ekle
  • Arkadaşlar MSN de filan konuşurken baktınız karşınızdaki kişi "qim?,oq,qeliom,beqle" gibi sözler kullanırsa ona hiç çekinmeden
    "Benle Türkçe'yi böyle konuşacaksan benle bir daha konuşma hatta elinden gelirse MSN adresimi de sil."
    Gibi bir tavır koyarsanız mutlaka etkili olacaktır. Bana böyle birşey oldu da :) Artık "TÜRKÇE" konuşuyorum. Çok güzel dimi?

Orjinalden alıntı: GangstaLove

qhAnqHa pHéní dé éqLsénééé

Alay geçiyor resmen
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.