Şimdi Ara

Turkcell Superbox Fırsat Aldatmacası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu gün itibari ile Superbox 10 mbps 99.9 tl paket bağlandı.
    Hemen başladım test etmeye.
    Ancak ne yaptıysam 10/5 hızları alabildim.
    Yaklaşık 2 saatlik araştırmalardan sonra müşteri hizmetlerini aradık ancak şok olduk.
    Fırsat paketinde 10/5 hızı alabilirsiniz denildi.
    İptal edeceğimi belirttim 300 tl gibi bir rakamı cayma bedeli olarak yansıtacaklarını belirttiler.
    1 günlük bağlantıya 300 tl.
    Superbox kullanan arkadaşlardada böylemi yoksa bizemi böyle.
    Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Turkcell Superbox Fırsat  Aldatmacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScknNet -- 24 Mayıs 2019; 18:33:12 >

• telefon ya da internetten başvurduysanız 2 haftalık cayma süreniz var ve size verdikleri cihazları eksiksiz gönderdiğiniz takdirde hiçbir ücret talep edemezler. Talep etmeleri halinde hattınızı ücretini ödeyerek kapatın ve tüketici hakem heyetine başvurun sonrasında size yasal faiziyle beraber o parayı geri ödemek zorunda kalırlar.
    Dün başvuru yapmıştım 10/10 99 TL dedi mht bana. Bugün burayı okuyunca dedim arayıp sorayım 10/5 olmasın. Aradım mht 10/5 şeklinde olacak dedi. Cihaz sınırı var mı dedim şuan yok ama ileride 4 cihaz olacak zaten imza atınca onay vermiş olacaksınız dedi ben de iptal ettim. Zaten evimde internete bağlanacak 4 cihaz var. Saçmalık.
  • modem resmini çekip atar mısınız ?
  • MH ile konuştum böyle bir cevap verdi bence taahhütnamede ve web sayfalarında belirtilmediği için bastırın muhtemelen bir çok müşteri geldiği için böyle bir uygulamaya yöneldiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 24 Mayıs 2019; 19:19:20 >
  • telefon ya da internetten başvurduysanız 2 haftalık cayma süreniz var ve size verdikleri cihazları eksiksiz gönderdiğiniz takdirde hiçbir ücret talep edemezler. Talep etmeleri halinde hattınızı ücretini ödeyerek kapatın ve tüketici hakem heyetine başvurun sonrasında size yasal faiziyle beraber o parayı geri ödemek zorunda kalırlar.
  • Zaten kampanyanın adında belli sizin de yazdığınız gibi 10 mbps hıza kadar olduğu. Sizin şaşırtan nedir tam olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeaytac -- 24 Mayıs 2019; 23:19:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş 10Mbps lik paket adini görünce download ve upload da 10 olacak diye düşünmüş. Haksızda sayılmaz çünkü hiç bir yerde upload ifadesi geçmiyor. Sayfa veya taahhütnamede yok. Yeni 159tl 20 lik paketin uploadu 5Mbit iken bunun 10 gibi görünmesi dikkatimi çekmişti. Demek ki değilmiş. Birde lokasyon ve 4 cihaz sınırı var, işlemeyecek deniliyor ama çatır çatır imza alınıyor. 2 gün sonra devreye girdiğinde seyredin cümbüşü 😂
    Ben geçen hafta 10/10 159tl lik paketi almıştım. 4 gün sonra bu 99luk çıkınca da kafam karıştı. Bizleri mağdur etmemek için download 20 yapıldı. Upload da sözleşme de 10 olarak gözüktüğü için 10 olarak kaldı. Lokasyon sınırı da olmayınca açıkcası iptalden vazgeçtim. Bundan sonra galiba upload 5 üstü sadece sınırsızlarda olacak gibi gözüküyor. Onu da bir süre sonra 20 veya 30 ile sınırlayabilirler 🤯

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enyalius -- 25 Mayıs 2019; 1:31:29 >

• Zaten kampanya 10/5 olarak var şuan, hatta eski 159 liralık 10/10 aboneleri de 20/5 yaptılar. Upload düştü yani paketlerde.

Edit: 20/10 da varmış net bilgim yok ama yeni kampanyada 5mbit up var o kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendagi Migzara -- 25 Mayıs 2019; 10:16:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendagi Migzara

Zaten kampanya 10/5 olarak var şuan, hatta eski 159 liralık 10/10 aboneleri de 20/5 yaptılar. Upload düştü yani paketlerde.

eminmisin eski 10x10 kullanıyordum şimdi 20x10 dan aşağıya düşmüyor hiç upload her zaman 10 mbps

• Doğrusu yeni gelenler 99 tl paketi 10/5 şeklinde, 10/10 eski paket 20/10 oldu diye biliyorum. Serhatb19 yardımcı olur bu konu ile ilgileniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miga -- 25 Mayıs 2019; 9:56:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

modem resmini çekip atar mısınız ?
    Modem resmi buyrunTurkcell Superbox Fırsat  Aldatmacası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

MH ile konuştum böyle bir cevap verdi bence taahhütnamede ve web sayfalarında belirtilmediği için bastırın muhtemelen bir çok müşteri geldiği için böyle bir uygulamaya yöneldiler

Alırken satıcıya ısrarla 10/10 istediğimizi belirttik.
    Taahütnamede sitelerinde hiçbiryerde 10/5 geçmiyor mh hizmetleri ile görüştüümüzdede geçmediğini itiraf ediyor.
    hakem heyetine edevletten başvuru yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

telefon ya da internetten başvurduysanız 2 haftalık cayma süreniz var ve size verdikleri cihazları eksiksiz gönderdiğiniz takdirde hiçbir ücret talep edemezler. Talep etmeleri halinde hattınızı ücretini ödeyerek kapatın ve tüketici hakem heyetine başvurun sonrasında size yasal faiziyle beraber o parayı geri ödemek zorunda kalırlar.
    Israrla 300 tl cayma bedeli çıkarıyorlar.
    hakem heyetine başvuu yaptım. ancak henüz iptal etmedim. p.tesi ilk iş iptal olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enyalius

Arkadaş 10Mbps lik paket adini görünce download ve upload da 10 olacak diye düşünmüş. Haksızda sayılmaz çünkü hiç bir yerde upload ifadesi geçmiyor. Sayfa veya taahhütnamede yok. Yeni 159tl 20 lik paketin uploadu 5Mbit iken bunun 10 gibi görünmesi dikkatimi çekmişti. Demek ki değilmiş. Birde lokasyon ve 4 cihaz sınırı var, işlemeyecek deniliyor ama çatır çatır imza alınıyor. 2 gün sonra devreye girdiğinde seyredin cümbüşü 😂
    Ben geçen hafta 10/10 159tl lik paketi almıştım. 4 gün sonra bu 99luk çıkınca da kafam karıştı. Bizleri mağdur etmemek için download 20 yapıldı. Upload da sözleşme de 10 olarak gözüktüğü için 10 olarak kaldı. Lokasyon sınırı da olmayınca açıkcası iptalden vazgeçtim. Bundan sonra galiba upload 5 üstü sadece sınırsızlarda olacak gibi gözüküyor. Onu da bir süre sonra 20 veya 30 ile sınırlayabilirler 🤯
    Alırken 10/10 diye aldık. satıcı ile özellikle konuştuk.
    mh bize 10/5 hızınız dedi.
    taahütname siteleri vs hiçbiryerde geçmiyor bu durum.

• quote:

Zaten kampanya 10/5 olarak var şuan, hatta eski 159 liralık 10/10 aboneleri de 20/5 yaptılar. Upload düştü yani paketlerde.

Bu bilgiler hiçbir yerde geçmiyor maalsef.
    satıcıya özllikle sorduk 10/10 mu diye.
    Taahütnamede 10/5 vya başka bir ibare yok.
    sitelerindede yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miga

Doğrusu yeni gelenler 99 tl paketi 10/5 şeklinde, 10/10 eski paket 20/10 oldu diye biliyorum. Serhatb19 yardımcı olur bu konu ile ilgileniyor
    2 defa mh ile görüştük.
    Yardımcı olamayacaklarını söylediler.
    10/5 hızalıcaksam kesinlikle iptal edicem.
    Zaten tüm evraklarla hakem heyetine başvurumu yaptım.
    evimde zaten 50/5 mb hız var. bana daha çok up lazım olduğu için aldım bunu.
  • ScknNet kullanıcısına yanıt
    Şuan diğer konuda arkadaşlar upload hızlarının eski halinegeldiğini söylüyor, güncel durum nedir bilmiyorum. Linkini attığım konu daha kalabalık, oraya da yazın bence.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138422982
  • quote:

20 / 10 diye bir paket yok, hiç olmadı. Sadece 159tl lik 10/10 abonelerine 99luk tarife çıkınca download larını 20Mbit e çıkardılar. Upload da 10Mbit olarak açıkça belirtildiği için, hak kaybı olmaması adına dokunmadılar. Son gelen paylaşımlarla da 99luk tarife netleşmeye başladı, upload 5 imiş.

Kotalıları ayrı tutup özetleyecek olursak;
    99TL lik Superbox: Download 10 Upload 5, taahhüt 12ay (modem de farklı) Şu an devrede olmayan 4 cihaz ve 2 lokasyon sınırlaması var sözleşmede.
    159TL lik Superbox: Download 20 Upload 5, taahhüt 24 ay (lokasyon sınırlaması yok)
    279TL lik Superbox: Download ve Upload sınırı baz vericisine bağlı sınırsız, taahhüt 24 ay (düşük paketlerin uploadlarını düşürmeye başladıkları için buraya da bir sınırlama bekliyorum ileride)

Önceden 159TL ye 10/10 paketini almış olup taahhüdü devam müşterilerin de hızı 20/10 oldu ve bu şekilde satılan bir tarife yok, yani isteseniz de 20/10 satın alamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enyalius

20 / 10 diye bir paket yok, hiç olmadı. Sadece 159tl lik 10/10 abonelerine 99luk tarife çıkınca download larını 20Mbit e çıkardılar. Upload da 10Mbit olarak açıkça belirtildiği için, hak kaybı olmaması adına dokunmadılar. Son gelen paylaşımlarla da 99luk tarife netleşmeye başladı, upload 5 imiş.

Kotalıları ayrı tutup özetleyecek olursak;
    99TL lik Superbox: Download 10 Upload 5, taahhüt 12ay (modem de farklı) Şu an devrede olmayan 4 cihaz ve 2 lokasyon sınırlaması var sözleşmede.
    159TL lik Superbox: Download 20 Upload 5, taahhüt 24 ay (lokasyon sınırlaması yok)
    279TL lik Superbox: Download ve Upload sınırı baz vericisine bağlı sınırsız, taahhüt 24 ay (düşük paketlerin uploadlarını düşürmeye başladıkları için buraya da bir sınırlama bekliyorum ileride)

Önceden 159TL ye 10/10 paketini almış olup taahhüdü devam müşterilerin de hızı 20/10 oldu ve bu şekilde satılan bir tarife yok, yani isteseniz de 20/10 satın alamazsınız.

Alıntıları Göster
    Ben ısarla 10/10 mu diye sordum ve evet cevabı aldım.
    Sözleşme ve sitelerindede 10/5 ibaresi yok.
    buna istinaden aldım ve şimdi iptal edeceğim.
    Bende zaten 50/5 netim var ve sorunum yok. bana 10 up lazım onun için aldım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.