Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Ben de bu eziyete maalesef katlanmak durumundayım, 10 megabitlik paket kullanıyorum ancak akşam 6 dan sonra hiç 2.5 megabiti geçemedim, Gebze'de ikamet ediyorum. Servisten gelenler sinyal gücün mükemmel diyorlar. Kutu hep 5 diş çekiyor , TV den Netflix bile izleyemiyorum. Gündüz zaten işteyiz. Akşam da kullanamadıktan sonra ne anlamı kaldı? Dağ da bayırda ovada çeken İnternet şehrin ortasında çekmiyor (!) . Bana iptal haricinde tavsiyede bulunabilecek arkadaşlardan destek istiyorum. Bir ayar falan yapabiliyor muyuz. Ya da anten taksam bir işe yarar mı? Kutuda 2 adet anten yeri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xenophanes X kullanıcısına yanıt
    Hocam engelli raporu ile üye olmak hikaye baştan söyleyeyim
    Yaklaşık 2.5 aydır hizmeti kullanıyoruz ve babamın adına üye olduk. Kendisi de diyaliz hastası ve raporu da var.
    Ne hikmetse kuruluma gelen arkadaşlar raporu sistemlerine yükleyememişler ! O yüzden ilk ay faturası indirimsiz şekilde geldi.

Bunun üzerine müşteri hizmetleri ile konuştuk ve bize herhangi bir turkcell bayiisine gitmemizi, evrakları onlara teslim etmemizi söylediler.
    Büyük bayiilere gidiyoruz adamlar "yok biz almıyoruz o evrakları" diyor ama yeni üyelik başvurusu yapabiliyorsunuz.
    Her neyse bunu söylediğimizde "yok mok, olamaz öyle şey" diyor müşteri hizmetleri.
    Babam da kalktı o haliyle beylizkdüzü superonline bölge bayiisine gitti. Bakın bölge bayiisi diyorum burası çokomelli

Ne oldu dersiniz ? 2.ay faturası 190 lira yani indirimsiz
    Bir şey olacağından değil ama ben de açtım ağzımı, yumdum gözümü müşteri hizmetlerine.
    Tabii ki her zaman olduğu kıvırıyorlar ve konuyu incelemeye aldıklarını söylüyorlar.
    10 gün oldu ve hala inceleniyor konu, yorum sizin.

• TURKCELL'inde SUPERBOX'unda canı cehenneme! Yeni evimizde 10 Mbps paketini kullanıyoruz. Ama Allah belasını versin o kadar net. Saaat 17:00'dan sonra 2.5-3- bazen hiç yok. Ki; bu ZTE modemli SUPERBOX. 4 Kişi kullanıyoruz.. Tabi mecburiyetten altyapımız yok. Ev daha yeni olduğu için. 6 ay öncede SUPERBOX kullanıyordum. Tarlanın ortasında.. O zaman HUAWEİ modemli olandı. Ama çok iyiydi.. Hiç bir sıkıntı yoktu. Fakat şu an şehrin tam orta yerinde resmen aylık 140 TL ye kazıklanıyoruz.. Yahu kardeşim, kapasiten yetmiyorsa yeni abone alma! yeni abone alıyorsan da kapasite arttır. Anca millete geçirme derdinde. Yok şöyle çekeriz, yok böyle çekeriz. Fiktir zıçtığım TURKCELL'i.. Yemin ediyorum başka bir alternatifim olsa. 2 Dakika durmam bu lanet SUPERBOX da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abalta

Evet, arkadaşlar bugün itibariyle fiber altyapının binamıza kadar geldiğini öğrenmekteyim. Türk Telekom altyapısı. Şu an süperbox taahhütün bitmesine daha 1 sene var. 1 sene yeni doldu. Türk Telekom fiber fiyatlarına baktığımda superbox'a ödediğim paraya 100 Mbps alabiliyorum. Şu an 20/5 lik superbox paketi kullanıyorum. Sanırım iptal ettireceğim. Altyapımın geldiğini söylersem yine de ceza ödermiyim.
    Sözleşmeniz 24 ay olsa bile 12.aydan sonra ceza çıkmaması gerekiyor.
    Arayıp cayma bedelini hesaplatmanızı öneririm.
  • sahsiyet S kullanıcısına yanıt
    Sadece kotalı paketlerde statik ip alınabiliyor.
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiyi nereden aldınız. Böyle bişey varsa çok iyi.
  • Dün gece izmirde yaşayıp download ve upload sıkıntısı yaşayan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagotta

Dün gece izmirde yaşayıp download ve upload sıkıntısı yaşayan var mı ?
    Genel olarak hızlarda düşüş var ama upload hızındaki düşüş daha belirgin. Sınırsız paket kullanıyorum, ilkten 40 mbit civarı upload alıyorum, her geçen gün düştü, dün 10mbit civarı aldım. Normalde 19-20 civarı alıyorum.
  • Beyler internet sürünüyor 1 mbit bile alamıyorum ne oldu buna dune kadar çok iyiydi nazar değdi hic bir şey açmıyor var mi yaşayan?

• quote:

Orijinalden alıntı: barkar

Hocam engelli raporu ile üye olmak hikaye baştan söyleyeyim
    Yaklaşık 2.5 aydır hizmeti kullanıyoruz ve babamın adına üye olduk. Kendisi de diyaliz hastası ve raporu da var.
    Ne hikmetse kuruluma gelen arkadaşlar raporu sistemlerine yükleyememişler ! O yüzden ilk ay faturası indirimsiz şekilde geldi.

Bunun üzerine müşteri hizmetleri ile konuştuk ve bize herhangi bir turkcell bayiisine gitmemizi, evrakları onlara teslim etmemizi söylediler.
    Büyük bayiilere gidiyoruz adamlar "yok biz almıyoruz o evrakları" diyor ama yeni üyelik başvurusu yapabiliyorsunuz.
    Her neyse bunu söylediğimizde "yok mok, olamaz öyle şey" diyor müşteri hizmetleri.
    Babam da kalktı o haliyle beylizkdüzü superonline bölge bayiisine gitti. Bakın bölge bayiisi diyorum burası çokomelli

Ne oldu dersiniz ? 2.ay faturası 190 lira yani indirimsiz
    Bir şey olacağından değil ama ben de açtım ağzımı, yumdum gözümü müşteri hizmetlerine.
    Tabii ki her zaman olduğu kıvırıyorlar ve konuyu incelemeye aldıklarını söylüyorlar.
    10 gün oldu ve hala inceleniyor konu, yorum sizin.
    Selam, babanızın engelli raporunu bana mail atın yarın sisteme gireyim. Turkcell de evrak departmanında çalışıyorum %25 indiriminiz var.

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim hocam.
    Özel mesajdan şirket mailinizi paylaşırsanız yarın gün içinde raporların resmini çekip gönderirim.

Yanlış anlamayın ama size sorum olacak ? Mesajımda bahsettiğim evrakları yüklemeyen arkadaşları nasıl/nereye şikayet edebilirim ?
    2 aydır ödediğim %25 indirim bedelini geçtim, 70 yaşındaki adama o kadar yol çektirip işlerini düzgün yapmayanların para kazanmasını sindiremiyorum.
    İyi niyetli mesajınızı görmeseydim hafta sonu btk'ya şikayet kaydı oluşturacaktım. Gerçi bir şey olmayacağını biliyorum ama takdir edersiniz ki işlerin düzgün yürümesi için biraz iteklemek gerekiyor insanları.

Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chagotta

Dün gece izmirde yaşayıp download ve upload sıkıntısı yaşayan var mı ?
    Evet dün gece bendede yavaştı farklı baz istasyonlarına bağlanıyordu ama normalde sorun yaşamıyorum upload 40'ın altına düşmüyor.

• Turkcell kalitesi bu oluyor herhalde. 44 günden fazladır cihaz hiç kapanmadı. Ip aynı. 1tb upload trafik. Sıfır sorun. Bide 4g gelse tam olacak.
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• Oktaykrgc O kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda bir menüde koni vs yazan birşey var. Bunu diğer moda almak gerekiyordu diye hatırlıyorum.
    Statik ipye gerek yok. 6 aydır noip ile kullanıyorum. 15e yakın port yönlenmiş durumda. Sorun yok. Tek sorun modemin arayüzünü dışarıya yönlendiremiyorsunuz. Çözüm içeri bi Raspberry pi koymak. Üstüne de pi ye vpn-server yüklemişim. Uzaktan ağa da gerektiğinde girebiliyorum.
    Modem 618 li model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @bdullah -- 19 Aralık 2019; 0:34:40 >
  • Arkadaslar net kullanıma girmedimi ping dengesizlesiyor özellikle team speak te cok dengesiz ts kullanan arkadaşlar varmı sizde nasıl durum ? mesela oyuna giriyoruz 70 ms ts de 70 oluyor ama cıkıyorum neti birşey kullanmadığı zaman 300/400ms ucuyor clanda 3 arkadasız superbox kullanan hepimizde var bu durum sanki internet kullanılmadımı standby oluyor gibi interneti az kullanan oyunlarda böle pubg liteda ucaktan inerken 200 ms veya spectorda aynı ama oyun içi 68 ms rainbowda oyunda 75 ms ama spector veya ara geçişler 300/400 ms arkadaslar ile cok test ettik aynı durum hepimizde bf5 gibi neti iyi sömuren oyunlarda sabit veya facebooktan arama acıyoruz ts de dusuyor bu sefer cok enteresan bir hal pingi sabit veremiyorlar normal hat gibi lifecell 50 gb ve eski cihazımda bu durum yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okinkurt -- 19 Aralık 2019; 1:7:52 >
  • okinkurt kullanıcısına yanıt
    Hocam mevcut altyapı dolayısıyla bu sorunları yaşamanız normal. Bahsettiğiniz durum discord için de geçerli. Bazen acaip bir ping dalgalanması yaşanıyor ve kimin ne dediği belli olmuyor.
    Keza oyunlarda da ping durumu aynı.
  • bugün google türkiyede çalışmadı ama benim süperbox hiç göçmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim 10 mbite bak 3gye çevirince 4 5 mbit oluyor ama 4g ya da otomatik yapınca durum bu 1 hafta önce sorunsuz çalışan makinaya ne oldu anlamıyorum
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• 5 Aylık süperbox kullanıcısı olarak kesinlikle almayın pişman olursunuz Türk Telekomu mumla ararsınız yani dolandırmaktan başka işi yok süperboxın bakın günde 500 defa İnternet kopuyor.

Müşteri hizmetlerini arasanız dahi çözüm bulamıyorlar. Çünkü sorun onların şebekelerinde.

Yani şebekeniz birden El-Babtan çeker baka kalırsınız.

Ayrıca hiçbir VPN hizmetini kullanamazsınız çünkü hiçbiri çalışmıyor.

Girdiğiniz tüm sitelerde özellikle instagramda turkcell reklamlarını görürsünüz.

Vereceğiniz paraya değmez almayın.

Burada öyle öven arkadaşlara kanmayın hepsi yalan dolan bu paraya bu alınmaz.
  • Şu an 10/5 sınırsız kullanıyorum. Yeni yılda atıyorum cüzi bir miktar verip 20 liğe geçme gibi bir şey olur mu sizce ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.