Şimdi Ara

Turkcell: 'Mobil internet paylaşımı 'Hızlı Giriş' ile ücretsiz olacak! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
2
Favori
11.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mihoku

İnsanlar neden hala Turkcell kullanıyor anlamak güç. Bildiğin pahalı. Hatta diğer operatörlere göre direk 2 kat pahalı olan tarifeleri var. Bildiğin paragöz firma. Sınırsız internete sahip olmayan hatta Hotspot özelliğine para istemek insan aklına hakaret.
    Hizmet kardeşim hizmet.

Vodafone redliyim, yedek simkart istedim 1 ayda geldi. Getiren de bir kargocu bırakmış gitmiş. 2 simkart geldi, hangisi hangi numarama ait bilinmiyor, üzerine yazmamışlar. Mh arıyorum, bizden öyle bir simkart çıkışı olmadı, en son talebiniz baz istasyonuyla alakalı diyor. Nihayetinde hâlâ simkartlar öyle duruyor, güya bayiye gidip halletmem gerekmiş.

Aynı şekil geçen gün Turkcell'de yedek simkart talep ettim, ertesi gün Platinum ekibinden biri geldi. .... ile görüşebilirmiyim? Evet buyrun dedim, simkart talebinde bulunmuşsunuz müsaitseniz teslim edeyim dedi ve cihaza taktı sorunsuz çalışıyor buyrun, başka bir talebiniz var mı? dedi yok sağolun iyi günler dedim ve gitti.

Arada ki fark bu arkadaşım, insan yerine konmak. Sen insan muamelesi görmek istemiyorsan devam et. Bide üstüne para ver.

Sırf siz gibilerden dolayı 3 adet tt hattımı bile Turkcell'e taşıyorum.

Kimse kimseye zorla birşey kullandırmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her türlü zama cefaya aşık milleti görünce Türkcell de boş durmamış, ne güzel dalga geçiyorlar

Durun bunlar daha iyi günlerimiz, gekecekte vatandaşın hayrına iyiliğine bir şey kalmayacak, kanımızı emecekler
  • Ben Vodafone da 1mbit hız görmedim hiç.. ortalama 15-16 mbit geliyor apartman içinde.. işyerinde 70mbit gördüğüm oluyor lokasyon ev Kadıköy işyeri Şişli.. Turkcell evet çekim gücü vs daha iyi neti daha hızlı ama sırf daha hızlı vs diye de 2-3 gb’lı tarifelere 60 lira veremem.. o paraya Vodafone redli olup kat be kat fazla internet kullanmak veya faturasız kullanıp gani tarife ile 20 liraya 1000 gani dakika alıp toplamda 30gb kullanabilirim. Tercih meselesi tabi saygı duyuyorum :)

• palavraya bak. hotspot da istenmeyen güvenlik sorunları oluyormuş da turkcell bizim için üzülmüş yeni bir sistem getirmiş.zaten yatmıyorlar bu müşterilerimizi nasıl daha s.....sek diye düşünüyorlar. sanki ben hotspot'u açınca herkes dalıyor bedava internet diye.şifresi var zaten wifi şifresi gibi istediğim şifreyi koyup istediğim kişiyle yada cihazımla paylaşıyorum.hatta en fazla kaç kişinin bile bağlanabileceğine ben karar veriyorum.demiyorlar ki bu işte tatlı para var kolay kolay vazgeçmeyiz bu işten arada yakalayabildiğimizi öpeceğiz. ayıptır benim para verip aldığım interneti nasıl kullanacağıma ben karar veririm.kime ne parasını vermedim mi.kalan gb larımın parasını bana iade etsin o zaman.sen az kullandın senden fazla para almaya hakkımız yok desin.limitini geçersen para vereceksin kullanmadığının üzerine de su içeceksin.ha bide sahibi olduğun interneti turkcell nasıl isterse öyle kullanacaksın.yoksa yine para vereceksin.oldu hayat paylaştıkça güzel diyor adamlar haklı tabi cüzdanımızı da paylaşacağız turkcell ile.maksat güzellik olsun. turkcell'in cebi daha da dolsun.halkı keriz zannediyorlar.

• İyi ki Turkcell geçmemişim. Her ay en az 3-5 gb hotspot yaparım bilgisayarıma, bir de buna para ödeyeceksek o iş kalsın arkadaş. Hem tarifelerinde interneti çay kaşığıyla veriyorlar hem de böyle ücretsiz hizmetlerden para alıyorlar. Vodafone yavaş mavaş ama iş görüyor.

• 9 TL almayacağım dememişler. Hızlı girişten girip yaparsanız ücretsiz
    30 milyon abone var %1 'i hızlı giriş kullanmadan yapsa yaklaşık 2.5 milyon TL

• Dünyanın en saçma girişimiydi. Ama yine de sinirim geçmedi. Madem "bazı bilinçsiz kullanıcılar" bu şekilde paket aşımı yaşıyor, o zaman paket aşımı yapanlara bunu yaptıktan sonra 9 tl alarak bu hatalarını telafi edin. Ben sürekli olarak var olan 15gb internetimi bilgisayarımdan kullanıyorum. Bu zamana kadar hiç aşım yaşamadım. Bir kere yaşadım onda da zaten kesildi ve son 2-3 gün internet kullanmadım. Her "değişen kullanıcı alışkanlığından" para kazanmak zorunda değilsin Turkcell! Çok saygısız ve aç gözlü bir girişimdi bu ve dediğim gibi hâlâ sinirim geçmedi. Her an Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum. Şimdi de çıkmış "bilmem ne yaparak girerseniz ücretsiz olacak" diyorlar. SAĞ OL YA! Zaten satın alarak, parasını ödeyerek kullandığım internetimi bana tekrar satmaya çalıştığınız için teşekkür ederiz! Saygısızlar!

• Sanane interneti nasıl ve ne kadar kullanacagimdan! Parasını ödediğim şeyi nasıl kullanacağıma sen mi karar vereceksin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

Ben Vodafone da 1mbit hız görmedim hiç.. ortalama 15-16 mbit geliyor apartman içinde.. işyerinde 70mbit gördüğüm oluyor lokasyon ev Kadıköy işyeri Şişli.. Turkcell evet çekim gücü vs daha iyi neti daha hızlı ama sırf daha hızlı vs diye de 2-3 gb’lı tarifelere 60 lira veremem.. o paraya Vodafone redli olup kat be kat fazla internet kullanmak veya faturasız kullanıp gani tarife ile 20 liraya 1000 gani dakika alıp toplamda 30gb kullanabilirim. Tercih meselesi tabi saygı duyuyorum :)
    Vodafone işyerimde iyi, evde kötü. Tt evde iyi işyerinde kötü. Turkcell ise evde de iyi işyerinde de iyi çarşı pazarda da iyi.. bölgemde mağdur etmeyen tek operatör Turkcell'dir. (30-40km mesafede ki gezinmeden bahsediyorum)

Kampanyaların kralı Turkcell'de (5gb paket parası verip 30gb kullanım yapan mı dersin, 3 ay boyunca tl yüklemeden hediyelerle geçinen mi dersin), müşteriye hörmet Turkcell'de, en iyi sesli görüşme Turkcell'de, en iyi altyapı ve frekanslar Turkcell'de (bkz 4.5G ihalesi) E ben bir operatörden daha başka ne bekliyim?

Hayatımızda kaliteli olarak kullanabildiğimiz şeyler kısıtlıyken, bari bunun kalitelisini kullanalım..

Diğer operatörlere daha az verilen para, başka şeylerin kalitelisini yaşamak isteyenler yaptığı bir tercihtir. Bunu burda kabul etmeyip TURKCELL PAHALI YAAA, TURKCELL KAZIK YAAA, ENAYİLERE BAK NASILDA KAZIKLANIYORLAR.. diyenlerden artık midem bulanmaya başladı.

En azından vodafone hizmeti veripte karşılığında böyle paralar istemiyor. Ben böyle hizmet veriyorum işinize gelirse diyor.

Bu hotspot olayı saçma salak birşey, açıklaması yok. Ama beni başka operatöre geçirtir mi HAYIR. yine Turkcell kullanmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 26 Aralık 2018; 10:38:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samtual

Bakın bu Romanya da kullandığım kontörlu Orange hattım. Fiyatı aylık 5 euro yani 30 tl civarı
    50 + 6 gb internet
    2 gb uluslararası internet
    Sınırsız konuşma / sms
    300 dk uluslararası konuşma
    1700 dk usa canada eu sabit hatla konuşma vs
    @turkcell emin misin dünyada ki örneklere baktığına?

3. mesajda 51184.53 MB'ı kafamda GB'a çevirmeye çalışırken feleğim şaştı başım döndü alüminyum. İnanamadım 50 gb mobil internete.

• Zaten mevcut bir paket ücreti veriliyor, bunu kendi paketimden arkadaşıma paylaşmak isteyince turkcell'e giren çıkan ne? Paylaştığım zaman turkcell'e ek masraf mı çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Hizmet kardeşim hizmet.

Vodafone redliyim, yedek simkart istedim 1 ayda geldi. Getiren de bir kargocu bırakmış gitmiş. 2 simkart geldi, hangisi hangi numarama ait bilinmiyor, üzerine yazmamışlar. Mh arıyorum, bizden öyle bir simkart çıkışı olmadı, en son talebiniz baz istasyonuyla alakalı diyor. Nihayetinde hâlâ simkartlar öyle duruyor, güya bayiye gidip halletmem gerekmiş.

Aynı şekil geçen gün Turkcell'de yedek simkart talep ettim, ertesi gün Platinum ekibinden biri geldi. .... ile görüşebilirmiyim? Evet buyrun dedim, simkart talebinde bulunmuşsunuz müsaitseniz teslim edeyim dedi ve cihaza taktı sorunsuz çalışıyor buyrun, başka bir talebiniz var mı? dedi yok sağolun iyi günler dedim ve gitti.

Arada ki fark bu arkadaşım, insan yerine konmak. Sen insan muamelesi görmek istemiyorsan devam et. Bide üstüne para ver.

Sırf siz gibilerden dolayı 3 adet tt hattımı bile Turkcell'e taşıyorum.

Kimse kimseye zorla birşey kullandırmıyor.

Alıntıları Göster
    Senin hizmet anlayışın farklı benim ki farklı. İnsanım ben 2 katı para vereyim ama süsünde püsünde aman iyi olsunlar diyebilirsin. Kendine göre haklısın belki ama bana göre ahmaklık. Senin gibiler için biraz boya biraz platinium, titanium çakar; ellerini ovuşturur alırlar elinden paranı. Sonra bir de sevinirsin işte premium, uranium um ben diye.

• aldığım ürünlerin taksidini erkenden kapatıp bir an evvel Turkcell denilen paragöz firmadan ayrılıyorum. Siz nasıl oluyor da benim satın aldığım interneti nerede ve nasıl kullanabileceğime karışma haddini kendinizde buluyorsunuz?

• Böyle enayiler oldukça turkcell bunlara daha çok bilezik geçirir :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dedğim gibi tercih meselesi..size uyan bana uymaz,bana uyan size uymaz..söyleyecek birşey yok, turkcell ile mutluluklar
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    avrupa boşuna avrupa olmuyor işte..bu da ekonomik olarak bir zamanlar türkiye'nin yanından geçmeyen ama şimdi tur bindiren romanya'daki operatöre ait..
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    hocam ben de erken taksit kapatmayı düşünüyorum çıkmak için..prosedür nasıl oluyor ekstra bir maliyeti var mı erken iptal gibisinden, öğrenince bana da bildirirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 26 Aralık 2018; 11:43:14 >
  • Hotspot ücretli olduğu için sözleşme bedeli ödemeden çıkılabilir,, dava açan olursa thh bu yönde karar alabilir,, üstelik kişilik hakkı ihlali söz konusu,, telefonunuzun bir özelliği olan hotspot açmış ve operatör sizi dikizliyor ve şahsi kişisel verinizi izniniz almaksızın denetliyor,, gidin dava açın ama burayla uğraşmayın, AİHM ye gidin oradan sonuç çıkar,,

Üstelik wi-fi hotspot özelliği olan telefon satın almış ve bu hakkın ücretli olacağını bilmeden fazla para harcamış dolayısıyla zarara uğratılmış ve hakkınız gasp edilmiş gözükebilir,, bu hususta TELEFON ÜRETİCİLERİNE dava açabilir geriye doğru kullanamadığınız özelliğe ödenen fazla parayı isteyebilir veyahut tamamen iade edebilirsiniz,, yazının hukuki bir dayanağı yoktur kişisel düşüncelerim bunlardır katılan katılır,,

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/wi-fi-ozellikleri/wi-fi-hotspot/
    Wi-Fi Hotspot Wi-Fi Özelliği Bulunan Telefonlar
    “Kablosuz Erişim Noktası”. Kablosuz bir modem gibi interneti paylaştırma özelliğidir. Aktif olduğu müddetçe kapsama alanındaki tüm cihazlar bu cihaza bağlanarak interneti kullanabilirler. Ayrıca cihaza göre değişmekle beraber, erişim şifresi tanımlayabilir, belli cihazlarla sınırlandırabilir veya belirli bir süre sonunda otomatik kapanmasını sağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 26 Aralık 2018; 12:21:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani bu talepte bulunanlara hızlı geçişi öner. Talepte bulunmayana ne zorunluluk getiriyorsun. O 9 TL ücreti haklı göstermek için de 2 Gb kota hizmeti satıyorum numarasına sen yatıyorsun da biz anlamıyor muyuz sanıyorsun. İmaj sıfır. Niye. Hatasını yutturmaya çalışan üçkağıtçı esnaf ağzını kullanmışlar. Bir de büyük firma olacak daha düşünülmüş bir kıvırma yayınlayaydınız. Sizin bu açıklamayı yapan yöneticileriniz beceremiyorsa tüketiciye sorsaydınız ne düşünür diye de onlar söyleyeydi düştüğünüz durumu.

• Bunların ben var ya taaaaaaaaaaaaa............

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.