Şimdi Ara

Turkcell'in çekim gücü(!)...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Turkcell'i telefonumun desteklediği dual carrier seçeneğini kullanmak için aradım. İlk aramamda müşteri temsilcisi beni teknoloji uzmanına bağladı. Teknoloji uzmanı da başkasına... Her konuştuğum kişi ayrı ayrı bilgilerimi sordu ve ayrı ayrı hepsine Ben şu, derdim bu, bu ve bu diye açıkladım. Tabi derdimi anlatırken hat kesildi. Bulunduğum yer de Sabiha Gökçen Havalimanı. Geri aradılar herhalde şarjınız bitti diye ki alakası yoktu. Hayır dedim Turkcell olarak hat kaliteniz rezalet. Cihazımda bir problem olup olmadığını sordu ben de sadece benim cihazımda değil başka cihazlarda da aynı problemin olduğunu belirttim. Hat tekrar kesildi bu arada... Tekrar ben aradım ve ayrı ayrı bir daha(!) anlattım bütün derdimi. Hanımefendi yardımcı oldu dual carrier bağlantımı Turbo denen bir paketle halletmeme rağmen 43mbit'e çıkabilecekken halen 21mbit üzerine çıkamadım.

Asıl sorun bu değil, Ben Gebze'nin merkezinde oturuyorum ve müşteri temsilcisine belirttiğim mahalle-cadde-sokak bilgilerinde 3g yok. Hadi 3g'yi geçtim doğru dürüst ses kalitesi bile yok. Hadi ses kalitesini geçtim aradığımız kişilere ulaşamıyoruz. Bu sadece benim telefonumda değil o mahallede Turkcell kullanan her abone için geçerli. Müşteri temsilcisi teknik bilgilerden bahsetti ve kaydımı aldı. 22 günlük bir süreç olduğunu, bölgeyi inceleyeceklerini ve bana sms ile sonuç hakkında bilgi vereceklerini söyledi. Tamam iyi günler diyerek telefonu kapadım ki saat 10:00 civarlarıydı. Saat 10:55'te gelen sms ise beni hayret içinde bıraktı. İşte aşağıda gelen mesaj...

Ben Turkcell çalışanı mıyım ki size uygun yer önereceğim? Nasıl bir çekim gücüdür, nasıl bir firmadır ki baz istasyonunu şehrin ortasına kuramıyorsunuz? Onca para ödüyoruz ama hizmet kalitesi sıfır. Milyon nüfuslu bir bölgenin merkezindeyim ama verilen hizmet ortada... Eğer Turkcell bu sorunuma çözüm bulamaz ise Turkcell var olduğundan beridir kullanıyorum ama başka firmaya geçebilirim. Çünkü ben konuştuğum kişiyi anlamak istiyorum. İnsanın parasıyla rezil olması da böyle bir şey işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lockheed -- 8 Temmuz 2013; 11:56:45 >

• Mahallenın ortasınada kurunca vay efendım mahallenın ortasına kurdu dersınız :) cekmeye bılır bu dogal bısey farklı gelısmıs sandıgınız ulkelerde cekım kalıtesı vasatın altında emın olun ve bu tur konuları acmaktanda nasıl bıkmıyosunuz anlamıyorum sureklı bırılerı cekmıyo dıye konu acıyor konu acınca cekıyosa herpımız acalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juske

Mahallenın ortasınada kurunca vay efendım mahallenın ortasına kurdu dersınız :) cekmeye bılır bu dogal bısey farklı gelısmıs sandıgınız ulkelerde cekım kalıtesı vasatın altında emın olun ve bu tur konuları acmaktanda nasıl bıkmıyosunuz anlamıyorum sureklı bırılerı cekmıyo dıye konu acıyor konu acınca cekıyosa herpımız acalım

Ben yaşadığım bir sorundan bahsettim ve çözüm arıyorum. Yorum yapmakta elbette özgürsünüz ancak alaycı tavrınız hoş değil. Ben verdiğim paranın karşılığını hizmet olarak isterim. Eğer konu hakkında bir çözümünüz varsa dinlemek isterim. Yoksa boş konuşmanın bir alemi yok. Konu açmam sizi rahatsız ettiyse kusura bakmayın. Ayda ortalama 62 TL veriyorum ve konuşmam sürekli kesiliyor. Ne yapmalıydım? Susup para vermeye devam mı etseydim? Tamam verin bana 62 TL susayım. Bu konuyu da silerim benim için hava hoş.

• Mahalledeki tüm Turkcell kullanıcılarında aynı sorunların yaşandığından bahsetmişsiniz. Acaba bu insanlar ve sen niye hâlâ Turkcell kullanırsınız? Geçin başka çeken bir operatöre. Onlar Gebze'nin merkezi gibi bir yerde ya da Sabiha Gökçen Hava Alanında çekiyordur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakerim1976

Mahalledeki tüm Turkcell kullanıcılarında aynı sorunların yaşandığından bahsetmişsiniz. Acaba bu insanlar ve sen niye hâlâ Turkcell kullanırsınız? Geçin başka çeken bir operatöre. Onlar Gebze'nin merkezi gibi bir yerde ya da Sabiha Gökçen Hava Alanında çekiyordur herhalde.

Haklısınız durmamız hata zaten. Çekiyorlar hepsini test ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

quote:

Orijinalden alıntı: juske

Mahallenın ortasınada kurunca vay efendım mahallenın ortasına kurdu dersınız :) cekmeye bılır bu dogal bısey farklı gelısmıs sandıgınız ulkelerde cekım kalıtesı vasatın altında emın olun ve bu tur konuları acmaktanda nasıl bıkmıyosunuz anlamıyorum sureklı bırılerı cekmıyo dıye konu acıyor konu acınca cekıyosa herpımız acalım

Ben yaşadığım bir sorundan bahsettim ve çözüm arıyorum. Yorum yapmakta elbette özgürsünüz ancak alaycı tavrınız hoş değil. Ben verdiğim paranın karşılığını hizmet olarak isterim. Eğer konu hakkında bir çözümünüz varsa dinlemek isterim. Yoksa boş konuşmanın bir alemi yok. Konu açmam sizi rahatsız ettiyse kusura bakmayın. Ayda ortalama 62 TL veriyorum ve konuşmam sürekli kesiliyor. Ne yapmalıydım? Susup para vermeye devam mı etseydim? Tamam verin bana 62 TL susayım. Bu konuyu da silerim benim için hava hoş.

Alaycı olan burada sızsınız onuda acıklayım neden dıye merak edenler ıcın adamlar sıze onerıde bulunun getırıp kuralım demısler demekkı bu adamların kıralama sıkıntısı var bolgede ve onladamı ben ugrasıyım dıye terslemıssınız dogrumudur egerkı banane dersenız adamda bısey yapamaz yanı her ay 62lıranızın hakkını alamazsınız halen durum devam ederse tasıyın en etkılı cozum deneme yanılma

• Vodafone da olsaydiniz o musteri temsilcisi suratınıza telefonu çarpardı.. Avea da olsaydınız 12 ay sonra dahi geri dönüş olmazdı..
    Buyrun once deneyin,sonra tekrar yorum yapin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

Bugün Turkcell'i telefonumun desteklediği dual carrier seçeneğini kullanmak için aradım. İlk aramamda müşteri temsilcisi beni teknoloji uzmanına bağladı. Teknoloji uzmanı da başkasına... Her konuştuğum kişi ayrı ayrı bilgilerimi sordu ve ayrı ayrı hepsine Ben şu, derdim bu, bu ve bu diye açıkladım. Tabi derdimi anlatırken hat kesildi. Bulunduğum yer de Sabiha Gökçen Havalimanı. Geri aradılar herhalde şarjınız bitti diye ki alakası yoktu. Hayır dedim Turkcell olarak hat kaliteniz rezalet. Cihazımda bir problem olup olmadığını sordu ben de sadece benim cihazımda değil başka cihazlarda da aynı problemin olduğunu belirttim. Hat tekrar kesildi bu arada... Tekrar ben aradım ve ayrı ayrı bir daha(!) anlattım bütün derdimi. Hanımefendi yardımcı oldu dual carrier bağlantımı Turbo denen bir paketle halletmeme rağmen 43mbit'e çıkabilecekken halen 21mbit üzerine çıkamadım.

Asıl sorun bu değil, Ben Gebze'nin merkezinde oturuyorum ve müşteri temsilcisine belirttiğim mahalle-cadde-sokak bilgilerinde 3g yok. Hadi 3g'yi geçtim doğru dürüst ses kalitesi bile yok. Hadi ses kalitesini geçtim aradığımız kişilere ulaşamıyoruz. Bu sadece benim telefonumda değil o mahallede Turkcell kullanan her abone için geçerli. Müşteri temsilcisi teknik bilgilerden bahsetti ve kaydımı aldı. 22 günlük bir süreç olduğunu, bölgeyi inceleyeceklerini ve bana sms ile sonuç hakkında bilgi vereceklerini söyledi. Tamam iyi günler diyerek telefonu kapadım ki saat 10:00 civarlarıydı. Saat 10:55'te gelen sms ise beni hayret içinde bıraktı. İşte aşağıda gelen mesaj...

Ben Turkcell çalışanı mıyım ki size uygun yer önereceğim? Nasıl bir çekim gücüdür, nasıl bir firmadır ki baz istasyonunu şehrin ortasına kuramıyorsunuz? Onca para ödüyoruz ama hizmet kalitesi sıfır. Milyon nüfuslu bir bölgenin merkezindeyim ama verilen hizmet ortada... Eğer Turkcell bu sorunuma çözüm bulamaz ise Turkcell var olduğundan beridir kullanıyorum ama başka firmaya geçebilirim. Çünkü ben konuştuğum kişiyi anlamak istiyorum. İnsanın parasıyla rezil olması da böyle bir şey işte...

operatörü değiştir olsun bitsin. bulunduğun yerde hangisi çekiyorsa onu kullanacaksın. hiçbirisi babamın oğlu değil.

• Ben bu konuda operatörlere hak veriyorum. Adam yandaki binaya baz istasyonu koydukları için ödenen kirayı kıskanıp şikayet edeni bile duydum. Sonuçta adamlar zarar görüyor. En azından ilgilenmişler. Ama yapacak bir şey yoksa başka operatöre geçmeniz daha mantıklı. Eğer yatırım yapmak istemeselerdi o bölge gelecekte yatırımlarımız arasında yer almamaktadır diye de cevap verebilirlerdi mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 8 Temmuz 2013; 19:31:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem sıkıntı yaşıyorsunuz kurdurun binanıza sıkıntıdan kurtulun, yanında para da kazanın. Bana da sormuşlardı. Ben bahçeye diktirecektim bir direk ama önümüzde park var diye dikmediler. Arkadaşın araziye diktiler.

• Bizim yazlıktada öyle sadece Turkcell değil tüm hatlarda sorun var. Bazı yerlerde hiç çekmiyor. Bazı yerlerde de 8-9 mbit i çok rahat görüyor. Çekme çekmeme olayı hafta sonu ve hafta içi bariz farklar oluyor. Baz istasyonunun yetersizliğinden kaynaklı bu.

Hız olayı ise tabiki bir çok etkene bağlı. Bağlı olduğun baz istasyonuna bile bağlı olan kişi sayısıyla alaklı olarak değişir. Hepsi Turbo 3g kullanıyorsa hepsine duruma göre hız verirler. Ama içlerinde Platinum müşteri varsa onlara daha öncelik tanınıyor bu durumlarda,hatta herşeyde. Turkcell'in sizi her seferinde değer verip her sorununuz için yardımcı olmaya çalışması için Platinum müşteri olmak gerek bu tecrübe ile sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Bizim yazlıktada öyle sadece Turkcell değil tüm hatlarda sorun var. Bazı yerlerde hiç çekmiyor. Bazı yerlerde de 8-9 mbit i çok rahat görüyor. Çekme çekmeme olayı hafta sonu ve hafta içi bariz farklar oluyor. Baz istasyonunun yetersizliğinden kaynaklı bu.

Hız olayı ise tabiki bir çok etkene bağlı. Bağlı olduğun baz istasyonuna bile bağlı olan kişi sayısıyla alaklı olarak değişir. Hepsi Turbo 3g kullanıyorsa hepsine duruma göre hız verirler. Ama içlerinde Platinum müşteri varsa onlara daha öncelik tanınıyor bu durumlarda,hatta herşeyde. Turkcell'in sizi her seferinde değer verip her sorununuz için yardımcı olmaya çalışması için Platinum müşteri olmak gerek bu tecrübe ile sabittir.

Ben platinum pakette değilim ama ne zaman sorun bildirsem illa ki geri dönüş sağlayıp ilgilenip çözmeye çalıştılar. Turkcell müşteri hizmetleri konusunda diğer 2 operatöre göre oldukça iyi. Ama kendi içinde şu tarifeyi kullanana ayrım yapmıyor. Tek ayrım platinum paketin ayrıcalıkları. Özel müşteri temsilcisi vs. Ama sorun çözmede standart müşteri de fayda sağlıyor kesinlikle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Bizim yazlıktada öyle sadece Turkcell değil tüm hatlarda sorun var. Bazı yerlerde hiç çekmiyor. Bazı yerlerde de 8-9 mbit i çok rahat görüyor. Çekme çekmeme olayı hafta sonu ve hafta içi bariz farklar oluyor. Baz istasyonunun yetersizliğinden kaynaklı bu.

Ben platinum pakette değilim ama ne zaman sorun bildirsem illa ki geri dönüş sağlayıp ilgilenip çözmeye çalıştılar. Turkcell müşteri hizmetleri konusunda diğer 2 operatöre göre oldukça iyi. Ama kendi içinde şu tarifeyi kullanana ayrım yapmıyor. Tek ayrım platinum paketin ayrıcalıkları. Özel müşteri temsilcisi vs. Ama sorun çözmede standart müşteri de fayda sağlıyor kesinlikle.

Tabiki sağlıyordur ama Standart müşteri olarak hiç sorun bildirmediğimden bilemem. Ama Platinum ayrıcalıkları çok iyi oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.