Şimdi Ara

Turkcell ile Amazon Arasındaki Fark Yaşadığım İade,THH ve İcra Süreci (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
5.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon yasaları uyguluyor , diğrr firmların yapmadığı bu . Thh ye gidince nasılda güzel iade alıyorlar . Benzer olayı bende zorlu center apple ile yaşamıştım . Çalışanlar bile şirket politikası kabul edemiyoruz thh ye verin ordsn hallolur demişlerdi verdim halloldu .
  • 2013 gibi Amazon'un ABD sitesinden kulaklık almıştım 150 dolara.Kulaklığın kablosu bozuk çıktı ve demonte edilebilen bir kablo yani sadece kabloyu yollasalar düzelecek bir sorun.Yazdım böyle böyle bir durum var, hiç sen mi kabloyu hırpaladın, kargo firmasının hatası mı vs demeden tamam hallediyoruz kusura bakmayın dediler.1 hafta sonra kapıma kargo geldi, kulaklığı tekrar yollamışlar.Yazdım dedim yani bu bana ilk yolladığınız kulaklığı geri yollayayım size sorunsuz cihaz sonuçta tek kablosu yok vs.Kabul etmediler özrümüz olarak kabul edin dediler.Ben medeniyetle 2013'de Amazon sayesinde 14 yaşımda tanıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Arkadaşlar çok saolun paramızı aldık lakin o çektiğimiz sürecin firmaya ceza olarak dönmemesi bizi üzüyor.

Bu yaşadığınız durumu Cimerden, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına şikayet oluşturun. Olayları gün gün saat , kanun ve yönetmelik maddelerini tek tek , yaşadığınız hukuki sürecin tüm belgelerini ( fatura, kargo gelme zamanı , iade kargo gönderim, ( kargo kodunu verebilirsiniz ) , hakem heyeti veya mahkeme kararını ) ekleyerek şikayet oluşturun. Hemen olmasa da mutlaka denetime gidiyorlar. Ben Hepsiburada, Eksen Bilgisayar ve Gigabyte Türkiye ye yönetmelik hükümlerine uymadığı gerekçesiyle şikayet oluşturdum. İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü Ekipleri tarafından yaptırım uygulandı, bu firmalar para cezası aldılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arayanbulur -- 1 Aralık 2020; 8:57:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belash

Kimlik fotokopisi ile adıma başka bir ilde Turkcell superonline hat açılmış, e devletten tesadüfen öğrendim. Turkcell’e şikayet kaydı oluşturdum, aboneliğin zaten durdurulduğunu söylediler. Ne olur ne olmaz savcılığa da bilgi verdim.

Aradan 3 ay geçti, Turkcell icraya verdi beni. İtiraz ettim, takip durdu ama dosya açık kaldı.

1 sene sonra cihaz almak istedim, satmadılar, Turkcell’e borcum varmış! İcra dairesinden avukatlarını buldum, aradım. Turkcell genel merkezine telefon açtım, mail attım. Ne yaptıysam dosyayı kapatmadılar!

Seveyim bu işin ızdırabını deyip avukat tuttum, menfi tespit davası açtım! Dava başlar başlamaz Turkcell borçtan feragat ettiğine dair yazı yollayıp icra dosyasını kapatmış! Mahkemede dava konusuz kaldı diye davayı kapattı.

Mahkeme masrafı ile avukatlık ücreti de bana girdi.

Böyledir Turkcell. Kendi hatasını bile size düzeltir de bir özür bile dilemez

Davadan sonra feragat ettiyse dava masrafı sana neden girdi tutarsız...

• RızaAkın14 R kullanıcısına yanıt

Aynen Turkcell'in ortağıyım. Laf atılınca rahatsız oldum.

Iphone 11 bir yıldır markette. Gider bakarsın.

Apple geldi suyunu çıkardınız, suistimal ettiniz, adamlar artık müşterilerin suratına bakmıyor.

Amazon geldi, almayacağınız ürünü alıp kullanıp iade ediyorsunuz. Onlar da süreçlerini sıkılaştıracaklar ondan sonra düzgün hizmet alan herkes problem yaşayacak.

Tane tane yazınca anlaşılmayabilir, bir dahaki sefere 300 paragraf yazıyim oturur okursun.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Hocam katılıyorum sana kullanmayacağın ürünü alma yada git bir yerde teşhir ürüne bak incele yada webden incele. Sonra kullanılmış ürün geldi diye laf eden çok adam var.

E herkes alıp kullanıp iade ederse iade edilen mallar ne olacak. Benim sorunum değil diyen bi ton adam çıkar burda. Firmalarda böyle süründürür adamı işte. Olan gerçekten ihtiyacı olana oluyor.
  • goygoy06 kullanıcısına yanıt

Aynen hocam.

Bu arada Turkcell'den nefret ederim.

Bizim bu forumun ölücüleri meşhurdur. Bazı arkadaşlar Apple'dan yılda 1 telefon alıp iade etme hakkı var diye kendisine, ailesine ve tüm sülalesine telefonu alıp alıp iade ettiriyor.

10 gün Iphone 11 yada Ipad kullanacağım diyip alan arkadaşlar da var.

Cayma hakkı hevesinizi giderin diye değil, kandırılma riskini ortadan kaldırmak için verilmiş bir imkan. Online alışverişte gidip dokunup deneyip alamadığınız için bu süre size bu sebepten veriliyor. Iphone her yerde var, köşe mahalledeki telefon bayilerinde bile var, gider denersin, internetten alırsın.

Amazon'un da suyunu çıkarıyor bir çok insan, korkuyorum kilitleyecekler bu güzel sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

Geçmiş olsun hocam. özel değilse araçta neyi değiştirdiniz de polisler inatla sizin aracı bağlamaya çalışıyor.

not: bu bağlama işini de anlamam. araba da sorun varsa ceza yazarsın düzelt dersin. arabayı bağlayınca nasıl düzelticeksek

Hocam aracın kaplaması krom satindi çift renk işlendi, logo işlendi, bir de airbrush olarak tabir edilen figürler için gittim. Her şey tamam sorun yok, araçta egzoz (çakma bir egzoz değil manifold arkası komple silencerli) , body kit ve alçaltma kiti, ön arka stoplar ve camlar (ön hariç) kapkara filmdi, bu şekilde muayeneden geçtim. Polis amca geldi renk tutmuyor ruhsatta açık vişne çürüğü yazması gerekiyor dedi. Sonrasında aracın videoları ve fotoğrafları ile mahkemeye başvurdum ve davayı kazandım.

• Ali® kullanıcısına yanıt
    Adam yazmış, bizde okuduk, okumayacaksan okuma ama burayada okumadım yazma, yazana saygın olsun.
  • Yine olan bize olacak o zaman, keşke bir şeyi de suistimal etmesek.
  • Burası türkiye, öyle kafana göre iade zor hakkın olsa bile
  • okuyan kör olur

işkence mi bu ?

okumadan geçin

• En sevmediğim insan tipi. İki kelimeyle anlatılacak olayı mıy mıy destan yazmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede malesef boyle nedenide ureticiler tarafindan telefon sinyal aldiginda garantinin baslamis olmasi.

• cihazı mağazadanmı aldın onlinemı aldın

niye turkcelle uğraştınki direkt applea gitseydin sorunun çoktan çözülürdü

2 ay önce appledan ipad aldım görerek üstelik yani online vs değil

12 gün sonra gittim sorgusuz sualsiz geri aldılar

ama 3 sene önce hhbden aldım thh lik oldum bende ve avukatım vasıtasıyla icradan aldım hiç uğraşmadım adam zaten hergün adliyede

• Çok geçmiş olsun. Umarım daha fazla canınız sıkılmaz. Amazon daha fazla müşteriye ulaşır ise her şey güzel olacak. Diğer firmalar rekabeti görünce düzenlemeye gidebilir.

Umarım paranızı veya istediğiniz ne ise onu elde edersiniz.

En kısa sürede dil bilgisi eğitimi almanızı tavsiye ediyorum.  

Bir cümle nasıl olmamalı ? İşte böyle "Artık Turkcell beni aramaya başladı önce kargoyu kabul etmeniz lazım diyor ya diyorum ben niye kargoyu kabul edeyim etmiyorum yok anlamıyorlar bu THH kararından sonrada telefon kargo ile bana en az 2 defa toplamda abartısız söylüyorum rahat 5 defa gelmiştir ben kesinlikle kabul etmedim."

Malum forum sitesinde olduğu gibi yazım hatalarına ceza verilse güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanjii -- 2 Aralık 2020; 9:44:16 >
  • Efsanelerölmezunutmayın E kullanıcısına yanıt

Bence mıy mıy olması önemli değil. Yanlış yazımlardan oluşan anlam bozukluklarını anlamaya çalışmak çok kötü.

• Yanlış yazımlardan kaynaklanan anlatım bozuklukları için özür dilerim. Düzenleyip paylaşmam gerekirdi.

• Gülmekten öldüğüm bir konu, hatta şuan sana diğer taraftan cevap veriyorum çünkü; bu saçmalığa gerçek hayatta katlanamam.

Daha kalem bile üretemeyen birinin yok bilmem ney ekranmışta begenmemişte vs.vs. zaten konuyu uzunca okumaya gerek yoktu bile neyse aslında size müstehak böyle şeyler. Davayla icrayla avukatla veya onla bunla uğraşmaya ayırdığın zamanı

Telefonun her yer de görebilme deneyebilme imkanın varken harcasaydın bu duruma düşmezdin.

Şuraya açtığın başlık ve içerik kadar bile araştırma yapsaydın telefon ile ilgili burada ağlamazdın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Kertenkele -- 2 Aralık 2020; 10:33:19 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.