Şimdi Ara

türkçe karakter sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni aldığım notebook'ta windows ve office işlemlerinde bir problem yaşamaz iken internet explorer sayfalarına bir türlü ş, ğ, harflerini yazamıyorum. google arama motoruna bu harfleri yazdığımda _ çizgi şekli çıkıyor....
    klavye ayarlarını kontrol ettim Q-tr türkçe
    Dil kodlamasına baktım türkçe iso veya windows
    ama bir türlü sorunu çözemedim...
    Yardımcı olursanız sevinirim...

• program ekle kaldıra gir toolbar ları kaldır
  • dostum hiç bir toolbar yüklü değil şu an bilgisayarda...
    ve bir kaç yüklediğim programı kaldırmama rağmen çözülmedi sorun.
    Tek ihtimal diyorum otomatik güncelleştirmeden midir acaba????
  • program files içinde NAVEXCE diye bir dosya varsa sil
  • ie de üstte görünümde dil kodlaması var ordaki dil seçeneğin türkçe iso olcak bi kontrol et belki orası değişti

yada wind araç çıbuğunda dil seçenegi eng olmuştur bi kontrol et
  • denetim masası-> bolge ve dil secenekleri->ustteki diller sekmesi->metin hizmetleri ve giriş dillerindeki ayrıntılar->yuklu hizmetlerde ingilizce q klavye varsa tıklayıp yandan kaldır deyin. bende ara sıra msnde benzer sorunla karşılasıyodum. ingilizce klavyeyi kaldırınca duzeldi. orda turkce secili bile olsa arada ingilizceye geciyo sanırım. bunu yapan zararlı bi yazılım olabilir gibi geliyo bana. bu sıra fazlaca kişide msnde aynı sorunun olduunu gordum.
    kolay gelsin
  • Arkadaşlar ben de internet explorer 7 de türkçe karakter sorunu yaşıyorum. Google araç çubuğu yok. Ayrıca sorunlu sayfada yenile yapınca sayfa düzgün görüntüleniyor. Bu nasıl iş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makineman -- 28 Şubat 2007; 11:01:35 >
  • ARKADASLAR bu sorunu cozen oldu mu acaba bende de var ve ben cozemedim ne tool bar var ne baska bisi bana yardimci olabilecek birisi varmi eger cozumu buldu ise ?
  • arkada_lar ayn1 sorun bendede var çözümü bulan yokmu acaba
  • arkdaslar sorunun cozmnu bulan yokmuuu
  • ayn1 sorun bendede var bi grupmu kursak acaba, saka bi tarafa hepimizde bir anda boyle b_r sorun olduguna göre ya ortak kullan1lan bir program sebep oldu yada virus tarz1 bisey buna. Gerci ben viruse kars1 gayet iyi güvenlik kurduguma inan1yorum ama bu sorunu ac1klayan henuz c1kmad1
  • turquaz arkadasımın da dediği gibi sorun ancak bu şekilde çözülür,ancak makinayı bu işlemi yaptıktan sonra kapatıp açın.

''''''denetim masası-> bolge ve dil secenekleri->ustteki diller sekmesi->metin hizmetleri ve giriş dillerindeki ayrıntılar->yuklu hizmetlerde ingilizce q klavye varsa tıklayıp yandan kaldır deyin. '''''
  • quote:

Orjinalden alıntı: oemre

turquaz arkadasımın da dediği gibi sorun ancak bu şekilde çözülür,ancak makinayı bu işlemi yaptıktan sonra kapatıp açın.

''''''denetim masası-> bolge ve dil secenekleri->ustteki diller sekmesi->metin hizmetleri ve giriş dillerindeki ayrıntılar->yuklu hizmetlerde ingilizce q klavye varsa tıklayıp yandan kaldır deyin. '''''

Yok kardes su an bende ing klavye kaldirilmis durumda ama sorun hala devam ediyor bak1n1z _ekilde görüldü ü gibi
  • sorunu çözen yokmuuu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.