Şimdi Ara

TURK ZENGINLERININ HAYATI (SS'LI) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
3
Favori
18.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz teselli mesaji gibi olmus sanki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klmung

Biraz teselli mesaji gibi olmus sanki..

Aklını kullanaarak sıfırdan zengin olmuş çok insan var. Sende onlarla aynısın onlar da insan, sende. Aynısını sen de yapabilirsin, ne gibi bir eksikliğin olabilir ki?
  • Yav onu bunu bırakın da antrikot 76 tl olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD Athlon 840 Kaveri

Az önce bunu düşünuyodum konu tam üstune geldi . Bizim dert ettiğimiz çoğu şey onlar için hic bir sey ifade etmiyor . Bir kız dönup yüzumuze bile bakmiyor ama onlar hem yakisikli hem çok zengin istedikleri kızı elde edebiliyolar . Lüks arabalar, yemekler, evler vs. Bizim hayalini bile kuramadigimiz en guzel duygulari onlar her gun yasiyor, biz kös kös otururken para olsa da şunu yapsam dedigimiz her an onlar binlerce kat daha guzelini yasiyolar . Eti geç tavuk yeyince mutlu oluyoruz ayda bir.

Devlet üniversitesin de okumuyolar, kyk yurdunda kalmiyolar . Kara kara finalleri düsunuyorum ortalamam düsmesin diye . Düserse mezun olduktan sonra şansim azalacak iş icin . vs. Vs.

Valla şu dünyada bi tek zenginler yaşiyo hayatini bize de bakip iç geçirmek kaliyo. Din , allah, diger dunya falan bi tarafa bunlar gercek veya degil bilemem ama tek gercek zenginlerin şu dünyada her seyin en guzelini yasadiklari.

ne konuşmuşsun be hocam.

• iclerinden bir kac tanesi arkadasim, gorunce sasirdim dogrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saidpstc

quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz44

Çoğunda araba zevki yokmuş bunu anladım.
    Fakirin hayali zengin
    Zenginin hayali ise fakirmiş.

Mercedes kötü bir araba değil fakat bir arabaya okadar para döküldüğüne göre zevk için alınıyor.
    Aldıkları araçlardan daha fazla zevk veren diğer alternatifleri hiç düşünmemişler.

Hele o sarı folyoyla kaplı olanı gördükten sonra zenginlerde zevk olmadığını anladım.

Zengin: Aga bak şu adam arabayı öyle böyle yapmış bizde aynısından alalım aynı şeyleri yapalım(bahsedlen araçlar camaro gibi sadece ismyle ün yapmış modeller)

İnşallah anlatablmişimdir :D

İşin değer kısmıda şu; zenginin parası benim gibi züğürdün çenesini yoruyor :D

Param olsaydı şu Chevrolet yada Dodge charger dan birine sahip olmak isterdim hastasıyım bunların

TURK ZENGINLERININ HAYATI (SS'LI)

Bunlarda garaj arabası sürmeye kıyılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Meraxes

ulan bende 2 gündür evdeyim para yok diye dışarı çıkamıyorum. neyse gidiyim de çay koyim

edit: yorumun bu kadar beğenilmesi de hayattaki tek başarım

editine kurban
  • Bak bu adam da zengin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 22 Mayıs 2017; 3:18:34 >
  • Bunun neresi çocuk lan

• Arkadaşlar, zenginleri kötülemenin hiç alemi yok şimdi. Adamlar akıllı insanlar ki zengin olmuşlar, bizde aklımızı kullansaydık bizde zengin olsaydık, veya babamız dedemiz akıllı olsaydı onlarda zengin olsaydı. Artık kimse helal-haram ilişkisine takılı kalmıyor, öbür tarafı düşünen yok ki, zenginlerin kafasının çalışma prensibi "öbür dünya diye birşey yok bu dünyada naparsan yanına kar kalacak. Parası olanı hayatın zevkini yaşayanı kötülemeyi bırakın.
    Not: Ben zengin falan değilim
  • Taparcasına T kullanıcısına yanıt
    artını vermek için giriş yaptım kardeşim
  • Ya şu konuya 10 sayfa ne yorum yapabildiniz acaba... HAKİKATEN ZENGİNİN MALI ZÜĞÜRDÜN ÇENESİNİ YORUYORMUŞ Atalarımız boşa dememiş demekki.
  • piyanist2014 P kullanıcısına yanıt
    hocam peki o zaman dediğiniz üst siniflar için geçerli olabilir . Fakat milyarderlere ne dersiniz. dediğiniz şeyleri örneğin 1 milyar dolar serveti olan insan hayati boyuncayapabilir . Fakat insan gözü doymuyor . 10milyar dolar i olan insan 1 milyari olan insandan ne farki var o zaman 9 milyarini dağitmasi lazimdi senin düşüncene göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowan

hocam peki o zaman dediğiniz üst siniflar için geçerli olabilir . Fakat milyarderlere ne dersiniz. dediğiniz şeyleri örneğin 1 milyar dolar serveti olan insan hayati boyuncayapabilir . Fakat insan gözü doymuyor . 10milyar dolar i olan insan 1 milyari olan insandan ne farki var o zaman 9 milyarini dağitmasi lazimdi senin düşüncene göre.

Zâten onlardaki hırsı ortaya çıkaran da yaşadıkları devasâ lüks konforun verdiği aşırı istek güdüsü.

Bir noktadan sonra kontrolü kaybediyorlar ve yaşadıları rüyâ gibi hayatın içerisinde kendileri için hangi rakamın yeterli olacağı ya da marjinal üst sınırın nerede durduğunu hesap edemez bir hâl alıyorlar.

O ruh hâline girmiş biri 100 milyara sâhip olsa da "Bu yeterli değil!" deyip, 300 milyarın peşine düşer.

• yani hocam önceki dediğinizle çelişiyor demek istedim. konforun da bi yerden sonra siniri var ondan sonrasi güç gösterisine giriyor bence
  • Biz iyi bir meslek sahibi olabilmek için didinirken,bu adamlar tatili hangi ülkede geçireceğinin planlarını yapıyor.
    Adaletini seveyim dünya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Bak bu adam da zengin...

Bu adamın sadece Matrix'den kazandığı hasılat 262 milyon dolar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selowan

yani hocam önceki dediğinizle çelişiyor demek istedim. konforun da bi yerden sonra siniri var ondan sonrasi güç gösterisine giriyor bence

Güç gösterisini neyle yapıyorlar? Güç gösterisini sergilerken ne gibi şeyler yapıyorlar?

100 milyarı olan bir insan herhangi bir lüks yaşam sergilemeden sadece parasını göstererek-söyleyerek "Benim 100 milyarım" var diye güç gösterisi yapabilir mi?

Bu ne kadar etki yaratır?

Kimi garajina 3 tane lüks araç koyar, daha fazla parası olan 5, ondan fazlası olan 15, daha da fazlası olan 20 lüks araç alıp medyaya kokteyl vererek gösteriş yapar.

Kimi helikopter alır, daha fazlası olan uçak, daha fazlası olan her ikisinin de en konforlusunu da alır.

Aslında günümüzde lüks konforun sınırı yok gibi bir şey.

Aşırı parayı kovalayanların maksadı sadece elde edecekleri o kağıt paralara sâhip olmak değil, o paralarla satın alabileceği sınırsız lüks yaşamdır...

• Esra Doğan'a 3 posta attım helal et.

not: fakirim.
  • Guncel

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.