Şimdi Ara

Türk Yapımı Diziler Neden Kolay Erişime Açık?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok merak ettiğim bir konu var.
    Türkiye'deki dizilerin büyük kısmı online izlenebiliyor.Üyelik vs gerektirmeden kanalların sitesinden izlenebiliyor.
    Fakat başka ülkelerin dizilerini o ülke sınırları içinde olmadan izleyemiyorsunuz.
    Hatta izlemek için paralı üyelik açıp hesap açmanız gerekiyor.
    Birçok ülke böyle bir kısıtlamaya gitmiş.
    Bizim diziler neden bu kadar erişime açık?
    Başka ülkeler youtube'dan dizi bile paylaşmıyor çoğu zaman.
    Paylaşılsa bile o ülke sınırından izlenebiliyor.
    Şimdi çoğu arkadaş vpn falan demesin.Bu kısıtlamaya gidilmesinin temel sebebi nedir onu soruyorum.
    Örnekler vereyim.
    Portekizce için Brezilya devlet televizyonu'nun dizilerini izleyecektim
    Fakat ücretli üyelik var.https://globoplay.globo.com/programas/novelas/

Mesela Almanya'da bu şekilde.
    Sadece o ülkeden izleniyor.Bir örnek:http://www.sat1.de/tv/anna-und-die-liebe/video/4925-staffel-4-episode-925-gestaendnisse-und-erinnerungen-ganze-folge

Yine mesela cbs kanalı da bu şekilde.Diziler için üyelik açmak gerek.
    Fakat Türkiye'den açılamıyor.http://www.cbs.com/watch/
    Sanırım hulu halen Türkiye'den üyelik kabul etmiyor.
    Bunun gibi birçok örnek var.

Bu kısıtlamaların sebebi nedir?
    Paralı üyelik olmasına rağmen neden ülke kısıtlaması var?

• O kadar uzun zaman oldu ki Türk dizisi izlemeyeli.. Sanırım kardeş payını izlemiştim en son.

Ondan önce de Rast geldikçe behzat ç'ye bakıyordum.

Arz talep işte. Para verseler belki Türk dizisi izlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 24 Mart 2017; 0:26:56 >
  • Amerikan dizileri dünyanın her yerine satılıyor ve herkes İngilizce biliyor. CBS yurtdışından izlemeye izin verse satış yapamaz. Yerli dizilerde böyle bir sınırlama yok çünkü dünyada Türkiye dışında yaşayıp Türkçe bilen insan çok fazla yok. Arap ülkeleri dışında satış yaptığımız yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telif hakkı yüzünden

Ülke ülke izlenmesinin sebebi var o yüzden erişim engelli

Örnek twd dizisi abd de amc kanalında Türkiye'de fx kanalında izlenebiliyor sadece

Ha bizim dizilerde neden telif veya erişim engeli yok dersen dünyada izleyen yok, telif hakkını satın alacak yok, ücretli yapsan para verecek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izleyici kitlemizin kısıtlı olmasından dolayı diye düşünüyorum. bizim dizileri sadece Araplar izliyor bide yurtdışındaki Türkler izliyor sen birde gelip bunu paralı veya erişime kapalı yaparsan bu diziler zaten tutmazken, hepten batar giderler. benimde anlamadığım şu dizilerde bir kişiye bölüm başı 80bin veriyorlar(diğer tüm ekibide eklersek büyük bir bütçe oluyor tek bölüm başı) ama nasıl yürütüyorlar bu durumu. sanrıım Türk dizilerinde süreyi uzun tutmalarınında sebebi bu bütçeyi kapatabilmek için daha çok reklam arası verip oradan parayı vurmak
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar son yorumlarda izleyici eksikliği olayına bağlıyorsunuz bu durumu.
    Fakat bence sebep bu da değil.
    Tam tersine Türk dizileri birçok ülkede izleniyor.

Bu durumun sanırım temel sebebi daha farklı bir şey.
    Bir arkadaş telif hakkı falan demiş.
    Bence telif hakkı değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.