Şimdi Ara

Türk Telekom limitsiz internet tarifelerine fiyat indirimi yaptı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
2
Favori
18.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • indirimli denilen fiyatlar hala kazık bence türkiye şartlkarında bu nedir soygundan başka birşey değil 16mbps hızın 60tl'den bir kuruş olmaması gerekli

• pislik herifler ülke muz cumhuriyeti olmuş. fiber yazıyor birde olan nerede bu rekabet kurulu şusu busu resmen dolandırıcılık lan bu.

• Tarifeleri sınıflandırma sistemlerine bakıldığında, tüketiciye giydirmek üzere yapılmış oldukları anlaşılıyor.

• Afrika ülkeleri bile bizi sollayacak ama biz hala "yoeelll yaptıeee" demeye devam edeceğiz.

• Olumu gosterip sitmaya razi etmek deniyor buna. Tarihteki en temel insan aldatma yontemlerinden biri. Emin olun port yok sikayetleri ayyuka cikacak bu yil. Baska firmaya gecmeye calisanlari engellemek icin akil almakz yontemler gelistirecek bu firma. Soyuldugu on kusur yilin acisini bizden cikaracak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tensi

Olumu gosterip sitmaya razi etmek deniyor buna. Tarihteki en temel insan aldatma yontemlerinden biri. Emin olun port yok sikayetleri ayyuka cikacak bu yil. Baska firmaya gecmeye calisanlari engellemek icin akil almakz yontemler gelistirecek bu firma. Soyuldugu on kusur yilin acisini bizden cikaracak.
    ben bugün türknete geçeceğim. Bana 85 tl internet fiyatı çıkarttılar 24 ay taahhütlü, ahlaksızlar.
  • Türktelekom ilk limitsiz tarifeleri açıkladığından WOOOWW dedim. Adamlar işi çözmüş. Birçok kişinin aralk ayında sözleşmesi bitiyordu tekrar 2 yıl daha bağlamanın güzel bir yolunu bulmuşlar dedim. Hatta bu limitsizlerin 31 ayalık 2018 e kadar olması beni kesinlikle zam olmaz mantığına itti. Ama görüyorum ki güzel zamlar yapılmış. BTK nasıl bu kadar zam yapılmasına izin verior onu anlamıyorum. Hani kriz yoktu, hani uçuyorduk, hani süpergüçtük, hani batı biti kıskanıyordu, hani... ne oldu da bu kadar zamlar yapıldı, yapılmasına izin verildi. Araplar boşalttı vatandaş mı ödeyecek yine o farkı?
  • Kamu Kampanyası bir hafta önce 24 mb hız, 35 gb akk 56,90 idi.

Türk Telekom limitsiz internet tarifelerine fiyat indirimi yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 2 Ocak 2019; 14:27:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

indirimli denilen fiyatlar hala kazık bence türkiye şartlkarında bu nedir soygundan başka birşey değil 16mbps hızın 60tl'den bir kuruş olmaması gerekli

hocam millet 60 tlye 24 mbps kullanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu DH telekomdan para yemiyorsa bende bişey bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiber yok altyapımda, hipernet fiyatlarını nereden bulabilirim. Mobildeyim ttnet sitesinde bulamadım var mı yardımcı olabilecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

Fiber yok altyapımda, hipernet fiyatlarını nereden bulabilirim. Mobildeyim ttnet sitesinde bulamadım var mı yardımcı olabilecek?
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/kampanyalar.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadiksadik -- 2 Ocak 2019; 23:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

quote:

indirimli denilen fiyatlar hala kazık bence türkiye şartlkarında bu nedir soygundan başka birşey değil 16mbps hızın 60tl'den bir kuruş olmaması gerekli

hocam millet 60 tlye 24 mbps kullanıyor

Alıntıları Göster
    ona bakarsan türknet'de arkadaş 50mbps kullanıyor 65tl'ye.ben genel olrak söyledim,en fazla tutar bu olmalı diye

• 4 mbps fibermi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: sadiksadik

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/kampanyalar.aspx

Alıntıları Göster
    Hocam attığın linki açtım ancak tarifelere tıkladığımda direk başvuru ekranı açılıyo, paket içeriklerini göremiyorum. Ya da şöyle sorayım hipernet te f/p anlamında fırsat var mı şuan?

Netspeed kullanıyorum normalde fiyat ve hız olarak çok memnundum ancak 1 haftadır netim yok evde, elektrikçi geldi her şeyi değiştirdik düzelmedi. Onları arıyorum binadaki ankestre kutusuna kadar bi sorun olmadığını söylüyorlar. Sıkıldım artık muattap bulamamaktan, hiç olmazsa ttnet bağlatim eve kadar adam gibi kurulum yapsınlar diye düşünüyorum

• quote:

ona bakarsan türknet'de arkadaş 50mbps kullanıyor 65tl'ye.ben genel olrak söyledim,en fazla tutar bu olmalı diye

Türknet ayrı bir örnek bence
    Genel sağlayıcılar arasında 60 70 arası 24 35 veriliyordu büyük kazığa geldik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom'un Yeni Limitsiz İnternet Fiyatlarıyla Romanya'daki İnternet Fiyatı Karşılaştırması

Ülkemizdeki internet fiyatları, 1 Ocak 2019’dan sonra iyice cepleri yakacak. Ayrıca bu fiyatlar, ülkemizdeki asgari ücrete oranla çok yüksek tutarları ifade ediyorlar. Peki Avrupa’nın ve dünyanın en yüksek internet hızlarına sahip Romanya ile Türkiye’deki fiyatlar arasında nasıl bir fark var? Gelin birlikte cevaplayalım.

2018’in yaz aylarında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre Romanya, Avrupa’nın en hızlı mobil internet bağlantısına sahip ve dünyada da bu konuda 5. sırada yer alıyor. Elbette bu hız ölçümleri son kullanıcıya yönelik olan hizmetlerin ortalamasına göre yapılıyor. Bir başka açıdan Romanya’daki internet kullanıcıları dünyanın en hızlı internet ağlarından birisini kullanıyorlar.

İngiliz araştırma şirketi Cable’ın araştırmasına göre Romanya’da internetten ortalama dosya indirme hızı, 48 Mbps dolaylarında. Bu ortalama değerin, ülkedeki düşük hıza sahip bağlantıların etkisinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani her bölgede 48 Mbps’lik standart bir bağlantıdan değil, bazı bölgelerde minimum 100 Mbps, bazı bölgelerde de 24 hatta 10 Mbps’ye kadar düşen hızlardan söz ediyoruz.
    Romanya’daki standart internet hizmetleri ve fiyatlarını daha iyi anlamak için ülkenin en köklü telekom firması Orange’ın tarifelerine bakalım:

Kullanıcılarına 3 farklı paket sunan Orange, bağlantı dışında fiyatlara Wi-Fi özellikli bir modem ve TV hizmetini de dahil ediyor. Söz konusu paketlerin fiyatları aylık 8 ila 11 Euro arasında değişiyor. Karşılaştırma yapmak için ülkemizdeki mevcut taban fiyatlara en yakın olan Home Net 1000 paketi üzerinden gideceğiz. Bulunduğunuz bölgeye ve sahip olduğunuz altyapıya göre her paketin düşük, orta ve yüksek standartlarda bağlantı sunduğunu söylemeliyiz. Paketin detayları şu şekilde:

Orange Romania Home Net 1000 tarifesi:

Maksimum indirme / yükleme hızı: 970 Mbps / 490 Mbps
    Ortalama indirme / yükleme hızı: 570 Mbps / 400 Mbps
    Minimum indirme / yükleme hızı: 10 Mbps / 10 Mbps
    Taahhütsüz kurulum bedeli: 60 Euro
    Taahhütlü kurulum bedeli (12-24 ay): 0 Euro
    Modem ücreti: 12 ay sözleşmeliye aylık +4 Euro, 24 aylık sözleşmeliye aylık +0 Euro
    Taahhüt bozumunda yansıtılan modem ücreti: 90 Euro
    Fiyat: 11 Euro / 66,60 TL

Not: Romanya'dan bildiren takipçilerimize göre daha uygun fiyatlı internet hizmetleri de mevcut. Orange, altyapı ve hizmet standartları açısından Romanya'nın en büyük telekomünikasyon firması. Daha doğru bir kıyaslama için seçimimizi bu yönde gerçekleştirdik.

Peki Romanya’daki bu internet tarifesinin, Türk Telekom'un sunduğu en yakın özelliklere sahip tarifesiyle arasında nasıl bir fark var?

Seçtiğimiz tarife 11 Euro yani 66,60 TL değerindeydi. Türk Telekom’un 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren uygulamaya koyacağı Limitsiz İnternet Çağı tarifeleri listesinde, Orange Home 1000 tarifesine teknik açıdan en yakın paketin özellikleri şu şekilde:

Maksimum indirme hızı: 100 Mbps
    24 ay taahhütlü fiyat: İlk 12 ay 335,90 TL, ikinci 12 ay 345,90 TL
    Modem ve cayma bedeli tutarları henüz netleşmiş değil, TV hizmeti bulunmuyor.

Romanya’daki internet fiyatlarının asgari ücrete oranıyla, Türkiye’deki fiyatların asgari ücrete oranı kıyaslaması:

Romanya ile Türkiye arasında standart altyapı hizmetlerinin arasında ciddi bir fark olduğunu görmek zor değil. Bu nedenle ülkemizin en büyük altyapı sorumlularından olan Türk Telekom’un özdeş tarifesi ile asgari ücret oranı kıyaslaması yapıyoruz.

Romanya’da asgari ücret: Aylık net 1162.50 RON, yani 1515 TL
    Türkiye’de asgari ücret: Aylık net 1603 TL

İki ülkedeki asgari ücretin, seçilen internet tarifelerinin fiyatlarına TL bazında oranı:

Romanya: Asgari ücret / Aylık fatura bedeli: 22,7

Türkiye (Eski asgari ücret): Asgari ücret / Aylık fatura bedeli: 4,7
    Ocak 2019'dan itibaren 2020 TL olacak yeni asgari ücret üzeriden: Asgari ücret / Aylık fatura bedeli: 6,1

Güncelleme: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 25 aralıkta açıklanan net asgari ücret 2020 TL oldu. Bu rakamla birlikte oran 6,1'ye yükseliyor.

Romanya’da asgari ücretli bir çalışan her ay internet ücretinin 22,7 katını kazanıyor. Türkiye’deki asgari ücretli bir çalışan, 1 Ocak 2019'dan itibaren en yakın standartlara sahip hizmetin yalnızca 6,1 katını kazanabilecek. Ayrıca her iki internet hizmetinin arasında hız ve altyapı konusunda ciddi bir fark olmasının yanı sıra, uygulanan ücret politikaları arasında da ciddi bir fark var.

https://www.webtekno.com/turk-telekom-un-yeni-limitsiz-internet-fiyatlariyla-romanya-daki-internet-fiyati-karsilastirmasi-h59758.html

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.