Şimdi Ara

Türk Telekom İnternet Hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Türk Telekom Hipernet Limitsiz 24 Mbps internete geçtim, hızım iyi mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam yanlış anlama hat değeri soranları anlıyorum da hızım iyi mi diye sormak çok saçma. Aç sözleşmeni onu sana kaç mbit hız vaad edilmiş ondan sonra hız testiyle karşılaştır. İyi mi kötü mü kendin karar ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hız iyi paketiniz neyse onu alıyorsunuz.
  • 24 mbpslik pakettesiniz 23 alıyorsunuz daha ne olsun belki saha dolabı yakın 50 veya 100 bile alabilirsiniz
  • kardeş senin ev ttnet santralinin içindemi ki 1 mebit eksikliğinin hesabını soruyor sun o eksiklik santrale uzaklıktan kaynaklanan bir eksiklik oda gayet normal 23 megabitten 10 megabit eksik olsa bu bir sorun olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sireno52

kardeş senin ev ttnet santralinin içindemi ki 1 mebit eksikliğinin hesabını soruyor sun o eksiklik santrale uzaklıktan kaynaklanan bir eksiklik oda gayet normal 23 megabitten 10 megabit eksik olsa bu bir sorun olurdu

tabiki soracak (ki öyle bişey sormamış), sizin gibi hakkını aramayanlar yüzünden herkes, hızının en az 2,3mbit eksiğini alıyor....

peki neden?

neden 2,3mbit fazlası değilde eksiğini alıyoruz,

misal (örnek veriyorum,

not:atanları hiç sevmem ne bu arkadan osuruyormusunuz ki örnek veriyorum yerine atıyorum diyorsunuz, hep nefret etmişimdir yeri geldi yazmak istedim)

hızım 24mbit, ama bana nedeni ne olursa olsun 22,23mbit geliyor, neden?

bunu 3o mbit yapsınlar, (paketim 24 olmasına rağmen), ozaman nedeni ne olursa olsun 24,25 mbit yani gerçek tam hizmet alırsınız,

hakkınızı arayın biraz....

not:ayın 5i hiçbişey yapmamama rağmen hızım 7mbit, (paketim 24mbit)

mesaj attım bakalım ne saçmalayacaklar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 5 Eylül 2017; 19:1:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TD-W9970_V3

quote:

Orijinalden alıntı: sireno52

kardeş senin ev ttnet santralinin içindemi ki 1 mebit eksikliğinin hesabını soruyor sun o eksiklik santrale uzaklıktan kaynaklanan bir eksiklik oda gayet normal 23 megabitten 10 megabit eksik olsa bu bir sorun olurdu

tabiki soracak (ki öyle bişey sormamış), sizin gibi hakkını aramayanlar yüzünden herkes, hızının en az 2,3mbit eksiğini alıyor....

peki neden?

neden 2,3mbit fazlası değilde eksiğini alıyoruz,

misal (örnek veriyorum,

not:atanları hiç sevmem ne bu arkadan osuruyormusunuz ki örnek veriyorum yerine atıyorum diyorsunuz, hep nefret etmişimdir yeri geldi yazmak istedim)

hızım 24mbit, ama bana nedeni ne olursa olsun 22,23mbit geliyor, neden?

bunu 3o mbit yapsınlar, (paketim 24 olmasına rağmen), ozaman nedeni ne olursa olsun 24,25 mbit yani gerçek tam hizmet alırsınız,

hakkınızı arayın biraz....

not:ayın 5i hiçbişey yapmamama rağmen hızım 7mbit, (paketim 24mbit)

mesaj attım bakalım ne saçmalayacaklar....

kardeş ilaki soracakta mesafe uzaksa 1 megagit kayıp yaşanır yaşanmaz değl sanrtale yakınsa direk anlaştıgı nı kesintisiz alır mesafe uzadıkça kayıplar artar bizde hakkımızı arıyoruz bizimde burda açtığımız konular var ben sana bir örnek vereyim bir kaynak makınasının ucunda 100 metrelik kaynak kablosı var fakat kablo ince kaynak amperin 140 yapıp 2.5 elektrotla adam kaynak yapmak istiiyor fakat kaynak yapmıyor amper düşük geliyo amper 140 fakat 70 ampermiş gibi çalışıyor mecburen amperı 210 lara 220 yükseltiyor bu seferde kaynak makınası yüksek amperde uzun süre calıştımı makına arızası veriyor ama 100 metreye kalın kablolu penseçekilip kullamılırsa 140 sa penseye yansıyan amperde 140 olur ama aynı kalın kabloya 100 metre daha eklersen yani 200 metre kablodada aynı kayıp yaşarsın mecburen tekrar amperi yükseltmek zorunda kalırsın ben tersanede çalışıyorum başımıza sürekli bu tarz olaylar arasıra denk geldiği için sana anlattım ben rakadaşada izah ettiğim gibi 24 megbit ten 13 megabit eksilirse bu ciddi bir sorun ( buda benim açtığım konu ) https://forum.donanimhaber.com/ttnet-indirme-hizimi-kafalarina-gore-dusurmus--128723820#128765320

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.