Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (748. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: vestham , davidoff26 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arayın hocam, güzel teklifler çıkabiliyor bazen. Zaten bu fiyatları herhalde bir daha göremeyiz.

Ben alternatiflere hala güvenemiyorum. İp sorunları, cgnat sorunları vs...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu fotoğraftaki dolab ne dolabı bunlardan biri sitenin 40-50 metre ötesinde bi tane daha var o da sitenin arka tarafında o 40-50 metre falan uzaklıkta.. Bu fiber dolabı mı acaba site fiber fttb(gpon)... Bu arada dolab kirletilmiş şöyle üstüne güzel afiş tarzı bir şey yapıştırılırsa yazı vs kirliliği kalmaz...

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 14 Aralık 2018; 21:4:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Böyle büyük projeler olunca tabii operatörlerde dağın başı filan demiyor koşa koşa gidiyor. 3. köprü içinde öyle oldu Garipçe dediğimiz köyde bırakın 3G'yi 2G bile sıkıntılıydı. En yakın santral Rumeli Feneri'nde idi Garipçe'deki birkaç internet abonesi 1 Mbps bile alamıyordu. Şimdi Garipçe'ye de santral kuruldu tüm operatörler 4G çekiyor, gecekondu da bile FTTB kabinler var telefon direklerine koymuşlar.

Zaten Trakya bölgesi ülkemizdeki iletişimin tam kalbi Türk Telekom'a ait 6 yurtdışı çıkış kablosu var, 2'si Çorlu tarafında diğerleri biraz daha yukarı taraftan Lüleburgaz, Kırklareli vs. geçiyor. Kanal İstanbul projesi için de Kıyıköy taraflarından ucu boşta Tekirdağ'a gelen bir kablo var büyük ihtimalle Bulgaristan/Burgaz'daki TTI'nın POP'a gidecek. Türk Akımı ile birlikte gelen fiber bağlantı var başta Vodafone kullanacak diyorlardı ama Vodafone kullanmıyor daha doğrusu herhangi bir operatör kullanmıyor kullansa duyulurdu. Ulakbim'e kaldığını düşünüyorum malum adamlar ülkenin akademik ağı ama tüm yurtdışı çıkışları kiralık.

Bu arada Interoute'i GTT satın almış. Büyük ihtimalle GTT diğer hatlarıyla birleştirip kendine ait POP kurar.

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    18-25 yaş arası Selfy paketi yalın hat ile birlikte 80 TL - Fiber hızlı net kampanyası 90 TL.Yalın İnternet Kampanyası aynı şekilde 90 TL ilk ay ücretsiz.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Sabit internet öldüğünün kanıtı işte üstelik mobil onlarında işine geliyor. Adamlar 5-10 GB kota veriyor iş bitti böylece sabit internet için pahalı yatırımlara da gerek kalmayacak.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Boru hattının karaya çıkışı ve şantiyede kurulan yapıya bağlanması daha bitmemiş işler olduğu için bir anlaşma yapmamışlardır belki daha. Yoksa Vodafone'un Kıyıköy'e 30 KM mesafede Saray'a kadar fiberi var. Oradan öte olmasa da yapacak olurlarsa yapılır.
    Bir de boru hattının diğer ucu Rusya'dan hangi yöne ne kadar veri alacaklar. Hani diğer uçta olsak belki Avrupa'ya erişmek için bu tarafa bir hat isteriz ama Rusya'ya bağlanıp Yandex'i daha hızlı kullanmak ve Rus video sitelerindeki kaçak içerikleri daha kesintisiz izlemek dışında kullanım alanı bulamamışlardır belki. :D
    Valla hocam telekom yerine sabittede turkcellin olmasını isterdim
    24 Mbps 200 TL ile yola devam ederdik .
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    En azından hızlar sabit kalmazdı o yöndende bakmak lazım :)
    AKN kalkacağı için hızlar 24 mbps diye sabit kalırdı türkcell para kazanmadığı hiç bir şeyin altına girmez süperbox gibi interneti dağıtabilirdi altyapı çalışmalarını durdururdu.

Kocaeli/Gebze'deyim zamanında Metronet'i satın aldılar o altyapı ile kaç senedir sürdürüyorlar gerisini siz düşünün.

Türksat gene bir şeyler yapıyor.

Türksat eski kabinlerini büyütmüş ve yanına yeni kabin koymuştu mevcut bölgelerinde çalışmalar yapmış ha yeni bölge çalışması yok orası tartışılır ama Türkcell Süperonline gibi yatmıyor.

Türk Telekom ise rakip olarak T23 kabini koymuş o bölgeye insan Tip9 kabin koyar.

Türksat sözde 2018 de altyapı getirecekti bana yalan oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

18-25 yaş arası Selfy paketi yalın hat ile birlikte 80 TL - Fiber hızlı net kampanyası 90 TL.Yalın İnternet Kampanyası aynı şekilde 90 TL ilk ay ücretsiz.
    Mobil hattım Turkcell. TT'ye taşımayı düşünmüyorum hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Beni de aradılar yine altyapı yok diye almıyorum dedim size özel fiber mi çekicez dedi

Ben hipernet istiyorum oda zaten saha dolabı değişiyor eve kadar fiber isteyen kim dedim kapattım suratına

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Bu kabin Tip1 ya da Tip3'e benziyor. FTTC kabinidir.

Nr yazık ki bu gibi büyük kabinlere genelde ilan agiş yapıştıranlar çok oluyor.

Aynen hocam,

Turkcell de çakal, ama tam çakal, çakallığı doğru düzgün yapıyor. Türk Telekom onunda eline yüzüne bulaştırıyor

Trakyada bu kadar çıkış kablosu vs var fakat neden ping değerlerimiz İstanbul'dan daha fazla merak ediyorum. Rainbow six oynuyorum sunucular Amsterdam'da. Mantıken Türkiye'nin en düşük pingini bizim almamız lazım. Fakat İstanbul'da pingim 50 iken Babaeski de 80. Kırklareli, Lüleburgaz ve Edirnede de arkadaşlarım var onlarında öyle 70-80 hepimiz Türk Telekom kullanıyoruz. Tracert sonucuna göre Trakyadan çıkarken Çorlu'yu kullanıyor. İstanbul'da ise Gayrettepe. Yeri geldiğinde 42 ping aldığım oldu İstanbul'da. Fakat Kırklareli'nde en düşük 60 aldım.

• jedi39 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen trafiğiniz önce İstanbul'a gidip oradaki veri merkezlerinden yurtdışına çıkıyordur. Yani İstanbul'dan Amsterdam rotasınınn üstüne bir de Babaeski yolu ekleniyor. Ama bağlantınızda muhtemelen DSL tarafı kaynaklı gecikmeler de vardır.
  • Binaya çektiğimiz kablo ..

• Hat Değerlerim
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Tracert sonuçları şuan elimde değil tam rotayı hatırlamıyorum. Unutmazsam ikisini de atarım.

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.