Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (726. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Havacılık bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Kırnızı yanıyorsa veri merkezine bağlanmıyor. Bşr kaç gün içinde bağlantı kurulacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam gailiba nedenini buldum.

ADSL ve VDSL tarifelerde sadece Aktivasyon Bedeli olarak 75 TL yansıtılmış.

Lakin fiber tarifelerde; Aktivasyon ve Kurulum Bedeli(120 TL) ifadesi yer alıyor.

Fiberde ONT ve router cihazı geliyor ve daire içinde sonlandırma yapılmamışsa, sonlandırma işlemi yapılıyor. Bu işlemler için Türk Telekom ekipleri eve geliyor.

ADSL ve VDSL'de evde kurulum bildiğim kadarıyla yok. Herhalde bunun için fiyat farkı var ve hediye edemiyorlar.
  • pcko1 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun var Fiber olan binanın yöneticisi ile görüşürseniz sorun çözülebilir ben 3 senedir uğraşıyorum A blokta oturuyorum B blokta fiber var ama 1 tane bakır kablo çekmemişler zamanında Adsl ile düşük hızlar kullanıyorum BTK , Cimer , Türk Telekom genel müdürlüğü , Marmara müdürlğü görüşmediğim yer kalmadı sorun çözülmüyor.
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle cihazdan dolayı bedel alıyorlar.İleride bir sorun olursa diyedir.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bina yeni. 3 blok 30 daire ama 10 tane boş daire vardır. Bina yapılırken ayrıca birde telefon için cat 6 kablo çekmiştim birde onu takıp deneyeyim
  • Yaklasik 2 senedir bina onundeki.direkten binaya 20 metre kablo cektiremedim. Aranadigim sormadigim yer kalmadi. Dilekce vermekten biktim.

En son 2 gun once dr.Paul beye tweet attim. 1 dk sonra cevap verdi. Simdi 2 aksamdir telekomdan arayip son durum hakkinda bilgi veriyorlar. Ben de tesekkur edip kapatiyorum. Hic istemezdim boyle olmasini. Gorevlerini zamaninda yapsalardi simdi kendimi torpilliymiş gibi kotu hissetmezdim. Vodafone benim mahalle haric tum ilceye 2 senede fiber dosedi. Telekom 2 sene de 20 metre kabloya gelmedi bile. Sanirim mahallede ki diger internetsiz binalara da altyapi cekecekler. Cunki ilce genelinde de sorunlar oldugunu yazmistim.

2008 yilinda İtalyanin bir koyunde eve internet talebinde bulundum. Dediler altyapi yok. Iki gun sonra iki kisi geldi ve meydandan eve kadar kablo cektiler ve gittiler. Aksama netim baglanmisti. Boyle olmaliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mihritalia M kullanıcısına yanıt
    Torpilli değil. Zaten Doany şşrketin müşteri hşzmetlerinin baltalığı sebebiyle bu duruma geldi.

2017'nin Ağustos'unda tüm bu Twitter'da yazılan şikayetlerin, müşteri şikayetlerinin hepsini okudum diyordu. Ve bu yüzden bir ekip oluşturuldu kendisine bağlı. Ha çok iyi çalışıyor mu bu ekip, pek sanmıyorum. Hiç yoktanm iyidir ama hiç olmazsa sorun çözülmese dahi muhattap var.

Sizin örneğinize tariz etmek amaçlı demiyorum. ama İtalya'daki sektör de çok iyi değil. Tabii ki bizden çok daha iyiler ama açıkcası bence olması gereken sektör şartlarında değil. Ancak son dönemlerde İtalya sektörde önemli gelişmeler gösterdi.

Zaten sektör0 dandik şu üç ülke: İtalya, Türkiye, Yunanistan.

• böke B kullanıcısına yanıt
    Tamamdır. Sonuçlar iyi olur İnşallah.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam biran evvel baglasalar iyi olacak. Bu durumu kabul etmek istemiyorum. Devletin her kademesinde durum boyle. Laçkalik diz boyu. Kimse kimsenin umurunda degil.

Zamaninda bi bakan cikip bi aciklama yapmisti ve ben şok olmuştum.

Dedi ki; geri kalmişliğin en buyuk avantaji son sistemi getirip kurabilmemiz. Bu gun Avrupanin en iyi altyapili telekom firmasiyiz.

Sonra iyi bari hic yoktan iyidir demiştim. Ama artik diyemiyorum.

2019'dan evvel bir çalışma olmaz muhtemelen, 2018 bütçesi bittiği içib

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu tt kafayı yedirtecek bana kaç kere mail attım adamlara santraldeki vs herkesle görüştüm. Sistemde hızım max 45 mbps olabilir diye gözüküyor ama santral vs 96 mbps görür diyor. 96 görmesin 80-90 görsün yine iyi benim için ama adamları ikna edemiyorum. Sistem 100 lük paket almama izin vermiyor. Altyapı birimindeki eleman mesafe bazlı verdiği için böyle diyor 402 metre gözüküyor 401 metre olsa 46 destekler gözükür o zaman da 100 lük paket tanımlamaya izin verir diyor sistem. Adamlara daha fazla vereceğiz kabul etmiyorlar.

• Invisible Pink Unicorn kullanıcısına yanıt
    Öyle bir sıkıntı var ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Invisible Pink Unicorn

Bu tt kafayı yedirtecek bana kaç kere mail attım adamlara santraldeki vs herkesle görüştüm. Sistemde hızım max 45 mbps olabilir diye gözüküyor ama santral vs 96 mbps görür diyor. 96 görmesin 80-90 görsün yine iyi benim için ama adamları ikna edemiyorum. Sistem 100 lük paket almama izin vermiyor. Altyapı birimindeki eleman mesafe bazlı verdiği için böyle diyor 402 metre gözüküyor 401 metre olsa 46 destekler gözükür o zaman da 100 lük paket tanımlamaya izin verir diyor sistem. Adamlara daha fazla vereceğiz kabul etmiyorlar.

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de var, mesafe 372mt ama max 47 alabiliyorum. Modemde de max hız 81 yazıyor ama nafile.

Ben de benzer bir durumdaydım, yeni bina'ya taşınmıştım dolayısı ile altyapısı yoktu. Binanın 20-25metre yanındaki direkten kablo çekilecekti. Önce Türk Telekom müdürlüğüne gittim ki, bizim ilçe müdürlüğünü kapatıp, bizim bölgenin sorumluluğunu 35 - 40km uzaktaki Antalya kızıltoprak müdürlüğüne vermişler ama oradaki elemanların ilçeden haberi yok, altyapı sorumlusuna alabileceğim hız hakkında bilgi istediğimde "sizin oralarda sadece bakır var, 16mbit verebiliriz onu da maksimum 11-12 olarak alırsın" demişti. Halbuki şu an bağlı olduğum kabin'e kadar fiber geliyor. Adam gözün önünde altyapı haritası olmasına rağmen yalan yanlış bilgi veriyor.
    Neyse daha sonra keşif ekibi geldi "şebeke yok revizyon çalışması yapılacak" deyip gittiler ben bu terimlerden hiç bir şey anlamadım tabii.
    Sonra twitter'dan ttdestek ve pauldoany hesaplarını sürekli rahatsız etmeye başladım, hatta ilk yazdığım gün ilçedeki santral'den aradı bir kişi, bir süre oyaladılar. Daha sonra taşeron ekibin müdürü iletişim kurdu benimle, bu sefer onu sıkıştırmaya başladım ve bir akşam ekipleri yönlendirdi. Normalde 3 katlı binaya 3 daireye yetecek kapasitede kablo çekilmesi gerekirken müstakil evlere çekilen 2 hat desteği olan ince bir kablo çektiler, bir şey diyemedim bir an önce bağlansın diye. Bu dediğim süreç 35 - 40 gün sürdü.

• Invisible Pink Unicorn kullanıcısına yanıt
    Benzer bir şey bende de var adresime 45mbit tanımlı, modem'e gelen hız 90mbit.
    Bir sefer güncelletirmek umuduyla yazmıştım, ilçe müdürlüğü 35mbit alabilirsiniz diyor diye geri dönüş yaptılar, ben de 45'di 35'e mi düştü dedim , saldım peşini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonholigan

Ben de benzer bir durumdaydım, yeni bina'ya taşınmıştım dolayısı ile altyapısı yoktu. Binanın 20-25metre yanındaki direkten kablo çekilecekti. Önce Türk Telekom müdürlüğüne gittim ki, bizim ilçe müdürlüğünü kapatıp, bizim bölgenin sorumluluğunu 35 - 40km uzaktaki Antalya kızıltoprak müdürlüğüne vermişler ama oradaki elemanların ilçeden haberi yok, altyapı sorumlusuna alabileceğim hız hakkında bilgi istediğimde "sizin oralarda sadece bakır var, 16mbit verebiliriz onu da maksimum 11-12 olarak alırsın" demişti. Halbuki şu an bağlı olduğum kabin'e kadar fiber geliyor. Adam gözün önünde altyapı haritası olmasına rağmen yalan yanlış bilgi veriyor.
    Neyse daha sonra keşif ekibi geldi "şebeke yok revizyon çalışması yapılacak" deyip gittiler ben bu terimlerden hiç bir şey anlamadım tabii.
    Sonra twitter'dan ttdestek ve pauldoany hesaplarını sürekli rahatsız etmeye başladım, hatta ilk yazdığım gün ilçedeki santral'den aradı bir kişi, bir süre oyaladılar. Daha sonra taşeron ekibin müdürü iletişim kurdu benimle, bu sefer onu sıkıştırmaya başladım ve bir akşam ekipleri yönlendirdi. Normalde 3 katlı binaya 3 daireye yetecek kapasitede kablo çekilmesi gerekirken müstakil evlere çekilen 2 hat desteği olan ince bir kablo çektiler, bir şey diyemedim bir an önce bağlansın diye. Bu dediğim süreç 35 - 40 gün sürdü.
    hocam benim altyapıda öyle şuan kutudan eve kadar adamlar iki telli kablo çekti mavi-beyaz incecik hatta kablo pencereden giriyor eve. dediğiniz gibi bunu da zorla çektiler 3 dairelik binaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

hocam bu 2019 bütçesi ne zaman çıkıyor ayrıca bizim öğrenme durumumuz varmı ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    bütçe bugünlerde hazırlanıyor 2019 yılının projeleri felan hazırlanıyor

müşterilerde projelerle ilgili bilgi alabiliyor ama şubat mart ayı gibi açıklanınca sanırım bilgi verilebiliyor ..
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    Yeni yılla başlar. Resmi olarak basın bildiri yapmazlar elbette. Böyle şeyler genelde umuma ilan edilmez de illaki öğreniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 7 Aralık 2018; 13:52:43 >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.