Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (677. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TT yeni binalara altyapıyı direk fiber olarak çekiyor. Fakat eski binalara fiber yerine VDSL veriyor.

Ayrıca bir süre önce altyapı yatırımları 2018 için bitti. 2019 için yeni planlama yapacaklardır.

Size 9 yıldır altyapı nasıl gelmez inanılır gibi değil. En kötü 1,5 sene kadar sürdüğünü görmüştüm. Benim altyapı 6 sene önce geldi ve gelmesi başvurudan sonra 1 sene sürmüştü. O zamanlar bilgisizdik, başvurup bırakmıştım.9 sene önce başvuru yaptığınızdan eminmisiniz? Hele ki 50mt ötede fiber varsa çoktan size altyapı gelmesi gerekirdi.

CEO ile uğraşmayın, çalışanların kontrolünde o hesap, ve sadece bilgi alabilirsin, ekstra birşey çok zor o yolla. Aa bu adam bana yazdı buna altyapı çektirmek için o bölgede ki birime emir vereyim gibi bir durum yok. Oraya yazarsın iletişim birimindekiler arar sorunu öğrenir, bölge müdürlüğüne mail atar, cevabı gelir ve seni arayıp bilgilendirirler, dahasını beklemeyin.

Direk altyapı birimine gidip mühendislerle görüşmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakosez -- 5 Kasım 2018; 19:9:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jakosez J kullanıcısına yanıt
    Bizde saçma bir şekilde sadece daire 10 da altyapı gözüküyor daire 10da varsa binada nasıl yok diyorum sorun değil orayla paylaşmanız daha iyi olur 8mbit hız sınırı ile 5 6 kere hu cevabi aldıktan sonra birdaha aramadım müşteri hizmetlerinin tek yapabildiği dediginiz gibi kendilerine gelen maili okumak belkide hiç mail gelmiyor kafalarına göre okuyorlar geçen gün tekrar aradım planlama çalışmalarımızı yürütüyoruz bu sene içerisinde hallolacaktir dedi inandim mi? Hayır..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ben aynı hattı 2 yil oldu kullanıyorum ve hızım 120 mb ye kadar olarak görünüyordu bugün bir girdim ulaşabilir hiz 96mb olmuş taahhütum bitti bu arada turknete gecis yapacağım 100 mb olanı kullanırım diye seviniyordum ama şuan ki değerlerle olmaz sanırım sizce hattı taşımak yerine eskiyi kapatıp yenisini actirsam eskisi gibi 120mb olur mu zaten tip7 kutu 20 30 mt ötemde

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bölgenizde YAPA mı var? Öyle ise TürkNet''in DSLAM' ındaki VDSL kartlar dolmuş olabilir.
    yapa yok hocam normal portlar dolu.
  • YuBa2 Y kullanıcısına yanıt
    Benimde VDSL e geçiş yapıldığında ulaşılabilir hız 100 üzeriydi. Aradan zaman geçti dolap doldu ve şuan 87.

Normal birşey bu. Kapatıp açsanda birşey değişmez.

• Direk altyapı birimine gidin, mh dediklerini kaale almayın.

• Jakosez J kullanıcısına yanıt
    Ama bir haftada dolmuş olamaz ya. Sürekli kontrol etmesemde bir hafta önce gene 120 nin üzerinde bir deger vardi birden bire bu hale geldi şaşırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Faturama birşey yazmamışlar benim

• quote:

Ulaştırma ve altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Mevzuatı da kullanıcılara işletmecilerin bazı uygulama esnasındaki abonelerinden haksız olarak almayı düşündüğümüz kapıları kapatmaya çalışıyoruz. Bunları belli süre içinde mevzuatta da oluşturarak uygulamaya koyacağız. 2019 değişik dönemlerinde koyacağız" dedi.

Kaynak:https://forum.donanimhaber.com/sayin-bakan-akk-aciklamasi-yapti-ben-sok--135695199

Bakanın açıklamasından ne anlamak lazım? Firmalar, etrafından dolanmaya başladı 2019 içinde mevzuatta düzenlemelere gideceğiz mi demek istiyor acaba?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tepki çeker yapamaz artık BTK gözünün yaşına bakmıyor Türksat ve Türkcell , Vodafone bu konuda baya adım attı Türk telekom tek başına cesaret edemez.

1 Ocak 2019'da Adil kullanım kotası ve benzeri uygulamalar kalkıyor kota olayına bir şey diyemem kota sistemi yapabilirler tabi BTK'nın izinleri dahilinde.

Fiyatlar konusuna gelecek olursak Her paketin üzerine en az 20 TL zam gelecektir en az diyorum paketin içeriğine göre değişecektir zira size bırakıyorum değerlendirmeyi.

8 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 227 ₺ Kampanyalı fiyatı: 63,90 ₺ İndirim bedeli:163,10 ₺
    16 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 230 ₺ Kampanyalı fiyatı: 76,90 ₺ İndirim bedeli:153,10 ₺
    24 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 245 ₺ Kampanyalı fiyatı: 103,90 ₺ İndirim bedeli:141,10 ₺
    35 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 295 ₺ Kampanyalı fiyatı: 133,90 ₺ İndirim bedeli:161,10 ₺
    50 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 375 ₺ Kampanyalı fiyatı: 233,90 ₺ İndirim bedeli:141,10 ₺
    100 Mbps limitsiz kampanyasız fiyatı : 525 ₺ Kampanyalı fiyatı: 320,90 ₺ İndirim bedeli:204,10 ₺

Alo paket veya yalın , bağlantı ücreti için ek 10-20 TL üzerine koyman lazım şimdi firma bu fiyatları belirleyip 70 TL'ye 100 mbps sınırsız vermesini bekler misin ?

• Sözleşmem 2019 3.ayında bitiyormuş arasalarda bi bakayım ne diyecekler.
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, bence küçük alternatiflere hizmet kaliteleri üzerinden kızmak yanlış, neticede adamların sundukları fiyatlar belli, maliyetleri düşük tutmak zorundalar.

Yani adam senin şehirini 10Gbps'le de besleyecek, SMW3'le, Seabone ile de çıkaracak dışarı elbette. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    İstanbul fiber yatırımı yapmak, herhangi bir şehire yapmaktan daha zor, vergi ile doğrudan bir alakası da yok. Tabii genel bilgi olarak yazdım, sizin orada fiber bulunmamasına gerekçe göstermek için değil.

• Eskidolaplara fiber uygulaması sıkıntılı.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Maliyeti kullanıcı yoğunluğu oluşturmıyor ki :)

Asıl maliyet sebebi belediyelerin kazi izni ücretlerinden kaynaklanıryor.

• Bölgede sökülen bakırların yatırım maliyetini karşılaması zor.

• 10 sene çok çok fazla. Sürekli şikayet edin BTK'ya, CEO'ya ısrarla yazmaya devam edin derim.

• YuBa2 Y kullanıcısına yanıt
    Kart üzerindeki yük arttığı için düşüyor hız muhtemelen bağlı olduğunuz kart dolmuş.

Zayıflama değeriniz ne kadar?

• Demek ki son portu komşu kapmış

Valla şikayet edin derim de TurkNet için gidip de kart takmaz TT.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Sistemin işleyişini pek bilmiyorum. Sizce ulaşılabilir hızı 1 hafta önceki gibi daha üst seviyelere çekme şansım var mı?
    1.resim suan ki hali 2.resim ise 2 ay önceden kalma bir ss en son 1 hafta önce de durum böyleydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuBa2 -- 5 Kasım 2018; 23:50:33 >

• 
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.