Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hasanbahri Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.349
Cevap
244
Favori
4.013.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hangi kabin var bilmiyorum fakat hat değerlerinden öğrenebilir miyiz?TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 18 Aralık 2016; 22:11:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Binanızın altındaki kabin yoksa saha dolabına aşırı yakınsınız maksimum değerleri alıyorsunuzT7 kabini olarak düşünüyorum hayırlı olsun.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bize de geçen hafta içi bağlandı. Upload 4 gözüküyor ama 4'ü bulmuyor.
    Kötü tarafı bu modemi ttnet verdi bridge moda geçmiyor:(
    Ama Tooway den sonra jet gibi geldi.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • böke B kullanıcısına yanıt
    Upload konusunda testler yapılıyor o sebeple herşyi bekleyip test süresince upload hızında.

Aslinda ben TT'nin veridği modemleri köprü yapıp kullanıyorum bu neden olmamış gerçi hiç TP-Link'i kullanmadım son verdikleri olanı.

Apartmanda kabin var galiba ama söyle bir durum var daireme kadar cat6 kablo geliyor ama ben telefon kablosu ile internete giriyorum Baska internet sağlayıcılardan fiber internet alabilir miyim? Ayrıca upload hızları yükselecek mi bilginiz var mı?
    Teşekkürler şimdiden

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bende adsl varken airties, zyxel, tplink (kendi aldığım ttnetin olmayan) hepsini kolaylıkla yapıyordum.
    Bunda varolan ağa müdahale (silme, düzenleme) edemiyorum. Yeni eklemeye çalıştığımda da aşağıdaki gibi uyarı veriyor. Amacım modemi pfsense'e yönlendirmek. DMZ oluşturdum ama köprü moduna alabilseydim daha iyi olacaktı.

Modemlere baktım öyle 50 lira altı modem yok. router yazılımı olarak pfsense kullanıyorum. Kablosuz içinde unifi ac lr var evde modeminkinden daha iyi. Böyle olunca 200-300 liraya vdsl modem almak pek akıl kârı değil. Şimdi bile modemim wifi kapalı. artık ya brdige modda kullanılabilen ikinci el alacağım (onlarda pek ucuz değil) ya da bu tplinkin ttnet için değil kendi sattığı w9970 i alacağım(150 tl ye falan var)
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

ben hizmet bağlantısı ile ilgili şikayetime verilen cevap şöyle: Değerli Müşterimiz,

Şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetinizle ilgili gerekli incelemeler titizlikle yapılarak, tamamlanmıştır.

İncelememiz hakkında bilgi vermek amacıyla, mail olarak bilgilendirme yapılmıştır.

Talebiniz ile ilgili , teknik ekipten alınan bilgi; “İlgili adreste bakır şebeke çalışmaktadır.” Olup,

Fibernet altyapı hizmet verilebilir duruma geldiğinde hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi Türk Telekom’a gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,
  • Vodafone FiberMax ile alınan en iyi Frankfurt Ping değeri Konu ile alakası yok ama yinede şımarmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_izmir -- 19 Aralık 2016; 22:4:5 >
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    kıskananlar çatlasın yapıyorsun herhalde bu hızları torunum görür herhalde, çok umutsuzum.
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    vdsl ile 43 alan vardı forumda kimdi hatırlamıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

vdsl ile 43 alan vardı forumda kimdi hatırlamıyorum :D

Evet 43-44 değerlerini Vdsl ile alan vardı(Türk Telekom alt yapısı ile) şu anki durumları nedir bilmiyorum....Asıl problem Türkiye içi Ping değerimin berbat olması ama Yurt dışı çıkışlarımın iyi olması..Sene Sonunda Extra Santral yapılacak izmir'e denilmişti oysa halen 32 ms değer alıyorum

• Hoxam santral e yakın bir yer taşındım dsl sinyal yok bide turk telekom müdürlükten işlem yaptırdım hocam hat zayıflaması bile sıfır
    ============================================================================
    xDSL Training Status: Idle
    Mode: G.DMT
    Traffic Type: Inactive
    Link Uptime: N/A
    xDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps
    Trellis Coding: N/A N/A
    SNR Margin: 0.0 dB 0.0 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 0.0 dBm 0.0 dBm
    Receive Power: 0.0 dBm 0.0 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 0.000 Mbps 0.000 Mbps

xDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 0 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    SES: 0 0
    UAS: 2996 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0 0
    Latest 15 minutes time = 4 min 56 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    SES: 0 0
    UAS: 296 296
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 0

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    DSL sinayli yok ki.

Hocam kurumlu yaptılar ?

Hat modeme bağlı değil mi ya da farklı bir yerde bağlantı mı eksik ?

Hocam turk telekom mdürlüğüden nakil yaptım tekrar gitdim sinyal yok oda kablo çektiler

Hat inactive olduğundan kapalıdır.
    Evinizi santralin içinemi taşıdınız

• TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    Hocam vdsl geçsem

Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    AMC A kullanıcısına yanıt
    hocam vdsl yokmuş nasıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 20 Aralık 2016; 18:15:7 >
  • hocam yardım edin
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.