Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (267. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Paul Daony zamanında yapılanlaeı yazdım bunlar Türk Telekom'u geliştirmek için atılan adımlar ama arkası gelmediği için şuan hala ADSL'i kaldıramadı Türk Telekom. Ne Paul Doany benim babam ne de Türk Telekom babamın malı. Ben sadece doğru yapılan isleri yazdım. Neden şuan 8 Mbps kullandığınızı yazayım. Altyapı yqtırımları az da ondan. Şununşurasında 2016'ya kadar senede acak 10bin km fiber döşeniyordu. Şimdi arttı ama hala yetersiz. Ha bu demek değil ki karamsar olalım mevcut planlar devam edip Doany ayrılmazsa yatırımlar daha da iyi yere gelecektir senede 30-40bin km fiber döşenmeye başladığı zamanları da görürüz o zaman İnşallah ama burada ben Doany'nin yqptıklarını saydım. Öte yandan bakarsak Doany ayrıldıktan tekrar dönene kadar salyangoz hızındaki yatırımlar işte neden hala 8Mbps kullandığınızın cevabı. Şimdi yanlışlar var diye doğruları da mı yok sayayım. Mesela Telekom'un yanlışlarından bahsedeyim biraz. En önemlisi abonman hattı (binalara gelen bakır hat) çekimin çok uzun sürmesi bir seneleri bulması ve bu arada abone adres taşıdı ise fatura ödediği durumlar oldu. Sonra yetrsiz port sorunu. Kabinlerde hala ADSL portu bulunyor olması. Kapasite yetersizliği sorunu yaşanan T17 altı kabinler ve bu kabinlerin hala koyuluyor olması, yeteri kadar hız alamayan aboneyi de 8 ya da 16Mbps paket satmak. Bunlar yeter de atar bile bana kalsa bu konulariçin çok büyük cezalar verilmeliydi. Mesela NitroNos adamın yan blokta T21 kabini var oendisi senelrdir fiber bekliyor şuan VDSL ile ancak 16Mbps alabliyor bakın bunları hepsi mağduriyet. Ama siz diyorsunuzki siz perdeli bakıyorsunuz size göre Telekom mütiş. Ne alakası o kadar peşin hesap kesmeye hevesli iseniz önce konuyu baştan bir okuyun.

Yatırımlara gelince sıfır yatırım nerede dediniz de Türkiye sadece sizin şehrinizden ibaret değil ki. Ben de isterim ki biran ömce sizin oraya fiber gelsin (İnşallah) ama şöyle bir etrafınıza bakın fiber neredeyse tamamı fiberle bağlı bazı şehirler de var ha bu demek değilki yatırımlar layıki ile yapılır tabi ki değil ama mevcut gidişat korunabilirse yatırımlar artacaktır. Mevcut tehlikeleri saymazsak geçmişteki az yatırım sorunu yavaştan çözüomeye başladı bu sefer belediye diye bir engel var baaı şhirlerde çivi çakttırmıyorlar mesela Antalya gibi bir şehirde Türk Telekom'un pek az fiberi var. Ama Tekirdağ'da kazan kazana fiber döşüyordu üç ISS'de. Yani hatalar da var doğrular da var doğrular8 da yanlış görmeyi benden beklemeyin. Öte yandan ülkemizdeki internet hızları neden düşük bu da ayr8 bir mesele (tabi ki dünya sonuncusu değiliz ama Avrupa'da sanırım sonuncuyuzdur ya da sondan ikinciyizdir) ilk sebebi az olan yatırımlar. İkimcisi fiber penetrasyonunun çok düşük olması. Türk Telekom'un 15 milyon hane fiber homepass oranı var (15 milyon haneye fiber erişimi verebiliyor demek [FTTC/B/H]) En düşük ihtimalden hespalarsak en az 9 milyon hane ya hiç internet kullanmıyor ya da fiber erişimi bulunmasına rağmen ADSL kullanmaya devam ediyor. Bu çol önemli bu sebeple fiber gelen yerlerde ADSL satıştan kaldırılması kaç senedir şu işi halledemediler. Ha diyeceksiniz ki bu arada ee maden 15 milyon haneye fiber var ben niye içinde değilim bu değer Türkiye'deki hanelerin yaklaşık olarak %54'i oluyor yani geri kalan %45 en az 11 senelik altyapıya bağlı. Buralara yatırımlar yapılıyor ancak yeterince değil henüz eğer gidişat sekteye uğramazsa zamanla buralar da fiberle bağlanmış olacak İnşallah ama şuanki yatırımlarla uzun sürer bundan evvelki yatırımlarla ise asır sürerdi. Demem o ki heyecanlı şekilde düşünüuorsunuz daha sakin karar verin.

Bu arada kontrol ettiniz mi bölgenizde VDSL var mı dye ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aaahmet61 A kullanıcısına yanıt
    Size cevap vermiyorum kimseninde vermesini istemem sabaha kadar konuya boş mesaj yazın biz burada tartışmak ve bilgi alış verişi yapıyoruz.
    2.5 yıldır yeri geldi 4 mb kullandım yeri geldi kullanamadığım internete para ödemek zorunda kaldım ama ben hiç bir zaman yılmadım fiber projesi yapıldı reddedildi neymiş hızım yeterliymiş şimdide Paul doany bey'e mesaj gönderdim sayesinde fiber internete kavuşacağım arayan bey baya ilgilendi ve bana altyapı durumu anlattı siz burada insanları kötüleseniz bile hızınız yükselmez biraz yapıcı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 3 Ekim 2017; 0:20:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    bende sayın paul beye twit atarak binamızın projeye alınmasını sağladım sağolsun yardımcı oldu beni de aradılar projeye alındınız ödenek felan birşeyler dediler ..aceba çok beklermiyiz sizce ...ayrıca bu forumdan çok şey öğrendim herkese teşekkür ederim yıkmak kolay yapmak zordur.
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Benim proje onaylandı telefondaki yetkiliye özellikle sordum.

Sizin proje onaylanmışsa ilk BTK'dan onay alacaklar eğer onay gelirse belediye izni sonra kazı sonra dolap koyulur devam edilir.
    arkadaşım hakaret etme sadece bilgi ve fikirleri yazalım.keşke hatanı görebilme erdemine sahip olsaydın.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    yatırım yüksek katlı binalara yapılıyor.deniz kenarındayım ilçe merkezine yakınım.yatırım yok.ilçe merkezinin yarısı bile adls de.bana saha dolabı kurulması lazım.adamlar 4 bile zor alırsın diyor.ben bile bu haldeyim köylerde yaşayanları düşünmek bile istemiyorum.
    Önceki mesajlarına bakalım bilgi ve fikir amaçlı yazılmış hmm anlıyorum.

• Bende 5 aydır internetsizim, kurudum diyebilirim ama mutlu sona yaklaşıyoruz.

2 hafta önce kablo boşluğundan evin girişine kadar kablo çekildi. Geçtiğimiz hafta da apartmana rögar kapağından çektiler. Henüz kutu yok, apartman içinde sarılı şekilde duruyor turuncu kablolar.

Dün de yine rögar kapağı açıldı ve siyah silindir gibi şeyler takıldı. Öğleden sonra ütü masasının üzerinde kablo veya tel gibi birşey bağlayıp tekrar kapatıp gittiler.

Bina kentsel dönüşüm ile yenilendi, Eskişehir Osmangazi mh. , Turkcell'e aylık 100 TL üzeri fatura yatırmaktan çok sıkıldım. Yeni yıla kadar gelir umarım. Ödenek yok diye oyalayıp durdular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 3 Ekim 2017; 8:31:37 >
    Yok yanılıyorsunuz şuan FTTC yatırımları FTTB/H yatırımlarını geçti bile. Sizinki bölgenizle ilgili hirndurum belediye kazı izni vermiuor olabilir, bölgeye bütçe vermemiş olabilirlr bilmek zor ne olduğunu.

Hürriyet in haberi fake çıkmış. Yönetim kadrosunda bir değişiklik olmayacakmis.

Ünal Önal diye bir yönetici bile yokmuş Türk Telekom da

http://m.sabah.com.tr/ekonomi/2017/10/03/son-dakika-turk-telekomdan-o-iddialara-cevap-geldi

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de gördüm Türk Telekom da Paul Doany de haberi yalanlamış.

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/medya-merkezi/basin-bultenleri/Sayfalar/basin-aciklamasi-03-ekim-2017.aspx

Ama bu tehlikenin bittiğini bence göstermiuor ama olumlu bir gelişmolarak görülebilir İnşallah Doany g9revine devam eder.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 3 Ekim 2017; 14:44:24 >

ben 8nci ayın 9 unda telefonda proje kapsamına alındınız denmişti şimdi proje onaylandı mı diye tekrar sorsam bir cevap alabilirmiyim aceba yada daha beklemelimiyim ?
    İçim rahatladı hocam zaten fiber altyapım gelene kadar mümkünse görevin başında kalsın Paul bey böylr devsm ederse 5 yıla kadar borçlar ödenir ve yatırımlar aynı şekilde devam eder.

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Twitter den Paul beye özel mesaj atın geri dönüş yapıyorlar bir sormanızda fayda var.

İnşallah hocam.

• ozan_26 kullanıcısına yanıt
    quote:

Öğleden sonra ütü masasının üzerinde...

Bende de aynı adımlar olmuştu. Apartmana kablo bırakıldıktan sonra rögar için tekrar geliyorlar. Sanırım rögar kapağının içindeki fiberi sonlandırıyorlar.

Sonraki aşamada apartmanınıza kutu takılacak. FTTH/B hangi bağlantı olacaksa. Ardından satışa açılması kısmı kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoraNb

quote:

Öğleden sonra ütü masasının üzerinde...

Bende de aynı adımlar olmuştu. Apartmana kablo bırakıldıktan sonra rögar için tekrar geliyorlar. Sanırım rögar kapağının içindeki fiberi sonlandırıyorlar.

Sonraki aşamada apartmanınıza kutu takılacak. FTTH/B hangi bağlantı olacaksa. Ardından satışa açılması kısmı kalıyor.

Çalışmalar başladı ya buna da şükür, ödenek çıkmazsa Nisan 2018'den bahsediliyordu. Neredeyse 1 yıl beklemiş olacaktık. Kablo çektiklerine göre kutuyu da yakın zamanda takarlar diye ummak istiyorum. FTTH olacak sanırım, eve çekilen kablo sarı renkli.

Tabi önce Superonline'daki ADSL aboneliğini iptal etmem gerekiyor, Telekom dışında bir firmadan yararlanamayacağım nasılsa :)

paul beye yazdim bizim binayida projeye dahil etmisler ama proje onaylandi mi aceba nasil ögrenirim?

Hocam Türkiye Geneli problem varmış nedenini bilmiyorum fakat 2 hattımında hızları ciddi şekilde düştü hocam biri Adsl2+ olan 6 mb hız alıyorum Vdsl2 hattım 14 mb hız alıyorum.

Sizde durum nedir hocam.
  • Paula twitterdan yazdım neyse telefon falan istedi 2 hafta geçti tekrar sordum bana başka bi mail adresi verdi buna yaz dedi. Tabi ki yazdığım kişi cevap vermeyecek 1.5 sene oldu diyecek çok söz varda neyse.
  • 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.