Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
91. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncede belirtmiştim. Şu an telekomun kiraladığı taşaron firması binalara iç tesisatı çekmeye başladı. Kazı için birkaç gün önce hazırlıklar yapıldı ne zaman başlarlar bilmiyorum. Ama sorduğumda 3-4 hafta sürecek dendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Bana özel mi elektrikçi bulun OFK'ları verelim siz çektireceksiniz ve kesinlikle elektrikçi harici kimseye çektirmeyin dedi.

Fiber altyapı geldi , Gpon kurulacak gpon kurulmadan veremeyiz dediler.

Sizin iş sondan ilerliyor gibi geldi bana.

İnşallah 1 yıl bekletmezler.
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    En az 50 mbps alır da 75 mbps alır mı kabin aktif olduktan sonra bakarsınız.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam. Ama işlek bir yerdeyiz. 1 yıl kadar uzatıcaklarını sanmıyorum. Ve bulunduğum ildeki proje müdürü gerekli bütçenin ayrıldığını, bütün binalara iç tesisat çekimi tamamlandıktan sonra kazı yapılacağını belirtmişti. Önceki yorumumda belirttiğim gibi kazılacak yerleri belirleyip işaretlemişler.

Hangi sunucunun saha sorunsuz çalıştığını test etmenin bir yolu var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Apex Legends'in ip adreslerini bilirseniz test edilebilir ama şu anda bilmiyorum.

Aslında firewall ile hangi ip adresi ve sunucu ile iletişim halindesiniz bunu bulmak lazım.
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Yok garibime giden durum bina içine karışmadıkları halde fiber çekmeleri , diğer garibime giden konu ise daha fiber altyapı ve gpon konulup test aşamasına girmeden bina içi fiberin verilmesi , çekimi.

Diğer sıkıntı ise yakınınızda Vdsl modülasyonundan verebilecek kabin olmasına rağmen fiber projesi çizilip onaylanması ve ödeneğin çıkması şimdi buda çok garip çok sağlam bir torpiliniz var başka açıklaması yok.
    Oyuna girerken CMD'ye
    ping 192.168.1.1 -t
    yazıp girin. Kendi kendine arkada ping atmaya devam eder. Oyunda bu sorunu yaşadığınız anda alt-tab yaparak cmd ekranına geçip ping değerlerini kontrol edin. Modeme atılan pinglerde dengesizlik varsa eğer, sorun modemden kaynaklıdır. Benzer sorunu Türksat'ın modeminde yaşamıştım çünkü. 1 ay sorun nerede diye aradım belki 10 kez ekip geldi. En son bu yöntem ile bulmuştum.
    Çok aradım da bulamadım.

• Tavsiye için teşekkürler öncelikle.

Bağlantım iyiyse,çok rahat 4-5 kill alıyorum zorlanmadan ama bağlantıda sorun varsa, bi tarafımı da yırtsam kill almam çok zor oluyor.

Genelde nasıl başladı ise öyle devam ediyor. İyi başlıyor da sonradan anlık bozuluyor değil yani.

* * *

Sadece modemde sorun varsa, nasıl anlayacağım bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Ekim 2019; 12:28:21 >
  • keçiören kafkaslar civarına 6 adet tip7 konuldu/konuluyor diyelim benimkini dün sabah koymuşlar fakat toplamda 6 tane konacağı doğrulanmıştı santrale uzaklığım 2700 metre ve 330kb/second kesintili berbat bir hizmet alıyordum 4 yıldır anladığım kadarı ile sanırım
    bu kabinlere birde yol kazılıp fiber kablo çekilmesi lazım galiba ?
    dolabın hemen dibinde yer altı logar kapağı var ordanda geçebiliyor ?

inş çok uzun sürmez bıktım ya kusma geliyor internetin artık varlığını unutturdular bu teknoloji zamanında. başka bir dolap başında çalışan birini gördüm sordum 2 aya filan orası tamam dedi fakat henüz hiç bir kazı filan vs yok ztn dolap konulalı 2 gün oldu dolabın bana uzaklığı 100 metre ya vardır ya yoktur.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 9 Ekim 2019; 12:58:0 >

Bilemiyorum hocam. Torpilde olsa geliyor sonuçta

Dediğim komutu yazıp anlayabilirsiniz.
    Örneğin benim modeme olan ping seviyem bu şekilde:

0ms çıkıyor ki maksimum 1ms çıkması gerek sağlıklı bir bağlantıda. Anlık 10ms'e çıktığında bile kopmalar-anlık yüksek pingler görürsünüz.

Ancak dediğiniz gibi başta kötü başlayıp oyun bitene kadar öyle gidiyorsa, modem kaynaklı sorun yoktur.

Tavsiyem, GlassWire programını kurun. Bu şekilde kötü bir oyuna denk geldiğinizde arkada çalışan GlassWire programını açıp sunucunun IP adresini öğrenebilirsiniz. Devamında oraya ping-tracert atıp sorunun nerede olduğunu bulabilirsiniz.

• *GameOver* kullanıcısına yanıt
    100 metreyse 100 mbps alabilirsin.

• Diğer konular çok pasifti mahallemde fiber olduğu için uygun konu olduğunu düşünüyorum:)
    Altyapım 70mbps kadar hız destekliyor ama taahütüm olduğu için adsl kurulum yapıldı haliyle net olarak vdsl hat değerlerimi göremiyorum acaba telekomu arasam aynı paketi vdsl üzerinden verirler mi? Bölgede port sorunu yok ama çok yoğun bir bölge. Hem hat değerlerimi göreyim hem de vdsl portu adıma kayıtlı olsun istiyorum. Ne diyorsunuz sizce arayıp böyle bir talep oluşturayım mı, yaparlar mı? Yoksa adsl ile devam edip sözleşme bitince iptal mi ettirip kablonet ya da diğer firmalara mı geçeyim?TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

85.195.114.185 Frankfurt 2 ip adresini buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

100 metreyse 100 mbps alabilirsin.
    hocam evt fakat 100mbit olmuş 140tl biz bayadır 4mbit kullandığımız için bihaberiz en kötü 50'e çekmeyi düşünüyorum vdsl modemde almam gerekecek fakat en önemlisi fiber kablo ne zaman çekilir acaba dolaba, birde binaya kadar çekeceklermi yani çok beklermiyim derdim o şuan gerçekten 10mbit'e bile razıyım youtubeda 720p bile donarak izlemek berbat bişiy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 9 Ekim 2019; 16:12:26 >
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    Kabine fiber çekilir bakır kablo ile hizmet alırsınız.100 mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Fiyatlar malesef arttı.

Vdsl modemi siz seçersiniz artık.

4 Mbps bende kullandım tek başına neyse de evdekiler de bağlanınca kanser oluyorsunuz.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bugün öğlen modem kurulum ekibi aradı işte olduğum için yarın sabah saat 10 da gelmelerini rica ettim bağlantı yaptıktan sonra gelen ekip onay veriyormuş onay anından sonra 3 gün içinde internet açılıyor dedi. Bakalım neler yaşayacağız beni ne gibi serüvenler bekliyor.

• Merhabalar Adsl2+ olan hattımın modu RE-adsl2 den tudunda adsl e kadar değişip duruyor ve hat inactive olarak görüküyor bilgisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.