Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eskiden SNR marjını sınıra çekerek veriyorlarmış 12 Mbit'i. Şimdi ise daha yüksek bir SNR marjı var. İsteseler biraz daha yükseltebilirler hani ama 12 vermez yine.
    Bir yerde sıkıntı olduğu kesin. Santrale uzaklıkla ilgili olabilir, ev içi ya da dışında TT hatlarındaki eskime ve yıpranmalar olabilir, kablo eklerinde ya da giriş çıkış parçalarında paslanma, temassızlık vs. olabilir.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    126 bin liraya ne altyapı kurulur oraya varya. :D

Altyapı hakkında bilgi alın, nasıl bir altyapı kurulacak oraya. Fiber mi, DSL mi?.. Biri 7 bin liraya fiber çektirecek oluyordu evine. Sizin orası da TT'nin altyapı kurmak istemediği ama siz öderseniz kurarız dediği yerlerden falan mı acaba? Altyapı siteye kadar mı olacak, her binaya ayrı ayrı fiber mi çekilecek, ve neden TT kendi yapmıyor da para istiyor? Yoksa para elektrikçiye falan başka birine mi verilecek?

İhtiyacı yoksa ihtiyacım yok ya da ben SuperBox kullanıyorum deyip kurdurmayabilir de altyapıyı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

126 bin liraya ne altyapı kurulur oraya varya. :D

Altyapı hakkında bilgi alın, nasıl bir altyapı kurulacak oraya. Fiber mi, DSL mi?.. Biri 7 bin liraya fiber çektirecek oluyordu evine. Sizin orası da TT'nin altyapı kurmak istemediği ama siz öderseniz kurarız dediği yerlerden falan mı acaba? Altyapı siteye kadar mı olacak, her binaya ayrı ayrı fiber mi çekilecek, ve neden TT kendi yapmıyor da para istiyor? Yoksa para elektrikçiye falan başka birine mi verilecek?

İhtiyacı yoksa ihtiyacım yok ya da ben SuperBox kullanıyorum deyip kurdurmayabilir de altyapıyı.
    Son derece mantıklı sorular. Aynı şeyleri bende ilk etapta düşündüm. İlave bilgi alırsam sizi bilgilendirmek isterim. Superbox bence de en makul çözüm. Bakalım altından ne çıkacak kol gibi istenen bu yatırım parasından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Turk Telekom veri merkezi kuracak sanırım oraya, bedavaya getirmeye çalışıyor. :D
    kabul etmeyin Tip 7 dolap bile 37 bin tl tip 23 ise 10 bin T19 ise özel fiber projesi ile 7 bin dediler bana genel müdürlüğü il müdürlüğü ise 30 bin tl diyor
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    mustifb M kullanıcısına yanıt
    6 MBps de bile kopuyor geçen yıldırım düştü sonra böyle oldu

Path Mode Interleaved ile 12 MBps alıyor

Fast modu olursa 8 MBps sabahları 8 den akşam 17'ye kadar ?

saha dolapına fiber çekildi antalya onaylayıp dolap verse hemen Tip 7 olacak kaç defa fiber projesi gönderdik

mustifb hocam dan allah razı olsun teşekkür ederim fiber projesi konusunda çok yardım etdi

ö1f1 ile bu hat değeleri sayesinde tanışdık aslında ilk amc ile tanışmıştı ben sürekli hat değerlerini soruyordum bir de hocam NitroNos tabi

bana çok yardım etdiler onların haklarını ödeyemem yani o derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 14 Ağustos 2019; 2:28:47 >
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    hocam hat da arza varmış geri 4MBps düşürdüler sonra güncellemeyi kesmesini söyledim yoksa 2MBps düşüreceklerdi bir daha mh aramıyorum kesinlikle

ADSL Training Status:   Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 0 minute
    ============================================================================
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 6.176 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.799 Mbps 6.144 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 13.3 dB 9.4 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.4 dBm 19.2 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 27.7 dB 45.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.039 Mbps 8.364 Mbps

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de oldu, saha ve iç dolaptan yer değiştirince geçici olarak düzeldi sonra hattın arızalı olduğu anlaşıldı.

yalnız yoğunluktan da düşüyor 2 sene önce 22 olan hattım 13'e kadar düşmüştü zaten benim dolapta yer kalmamış.
  • Netflix, Milano işi iyi olmuş gibi. Gerçi ping'in 3-4ms düşmesi dışında ben pek bir değişiklik fark etmedim. Hayırlısı.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • Şuan 8 MBps bile cikmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Süperbox'a yıllık 20 mbps paketine 1908 tl para ödeyeceksiniz hadi vergiler dahil 2000 ödeyeceksiniz daha mantıklı hem altyapı için 1000 tl vereceksin hemde düşük mbps hızlarına ciddi para ödeyip upload'ı 3 mbps veya 4 mbps kullanacaksın.

Ben 4.5G hızına 279 TL para ödüyorum upload konusunda çok iyi durumda en az 30 mbps'leri görüyorum çoğu zaman 50'leri zorlamaya başlıyor sonra 45'lere düşüyor yani 5G geldiğinde telekomun devri bitecek.

Edit:Aklıma geldi bu gibi yerler müstakil olduğu için kablolama mesafesi yetersiz gelebiliyor ama bazı çalışanlar ekstra para isteyip cebe attığını da gördüm bu konuda çok dikkat edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 14 Ağustos 2019; 13:2:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Süperbox'a yıllık 20 mbps paketine 1908 tl para ödeyeceksiniz hadi vergiler dahil 2000 ödeyeceksiniz daha mantıklı hem altyapı için 1000 tl vereceksin hemde düşük mbps hızlarına ciddi para ödeyip upload'ı 3 mbps veya 4 mbps kullanacaksın.

Ben 4.5G hızına 279 TL para ödüyorum upload konusunda çok iyi durumda en az 30 mbps'leri görüyorum çoğu zaman 50'leri zorlamaya başlıyor sonra 45'lere düşüyor yani 5G geldiğinde telekomun devri bitecek.

Edit:Aklıma geldi bu gibi yerler müstakil olduğu için kablolama mesafesi yetersiz gelebiliyor ama bazı çalışanlar ekstra para isteyip cebe attığını da gördüm bu konuda çok dikkat edin derim.
    En mantıklısı bence de Superbox. Sizin ki hangi paket? 159 liraya 50 gb kotalı alıp da bitince 50 liraya limitsize dönüyor ek paket ile. Verdikleri cihaz kalitesi nasıl, onu tam bilmiyorum sadece.

Bir de bu tabloda belirtilen 50 GB kotalı paketin hızı nedir? 10 veya 20 mbps olarak yer alıyordu eskiden tabloda?

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Sınırsız (kotasız) 10 ve 20 mbps'li paketler görüyorum sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kaldirdilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Paketi kaldırmışlar malesef.

4.5G paketinde ise hız baz istasyonuna bağlı sınırsız ama kota var işte sanırsam.

20 mbps paketi 159 TL'den 179 TL'ye çıkarmışlar ayrıca merdiven altı firmalar halen 279 TL'ye 4.5G paketini satıyorlar ne kadar doğru bilmiyorum

Tavsiye etmiyorum ama denemekte fayda var bayiler bazen kaçak işler yapabiliyor.Ama önerdiğim firmalar değildir bilginize.
    https://turkcellsuperonline-digital.net/superbox-45-kampanyasi/?utm_source=official&utm_campaign=superbox&gclid=Cj0KCQjw4s7qBRCzARIsAImcAxYZPVTvP3WCSC1wYSDLxHcNHUEbPW0sRW4qYQQE-lE6z2UbwlqobJ0aAuHwEALw_wcB
    https://www.turkcellsuperonline-yankinet.net/superbox-4-5g-internet-kampanyasi/?utm_campaign=yanki-superbox&gclid=Cj0KCQjw4s7qBRCzARIsAImcAxYfYilTyUr5PjWe2yERuSItzQwr02v9g9a4oBBY2-SkmXVrnPj91oUaAsu5EALw_wcB
    https://www.internetaltyapisorgulama.com/superbox-4-5g/?gclid=Cj0KCQjw4s7qBRCzARIsAImcAxY0o9VKXTaXLnDaFVxeggtURmHoPdYoS4yTYpJoRpIEmAo-Z892uR8aAqvgEALw_wcB

• karasimsek06 kullanıcısına yanıt
    Vodafone zamanında 200 mbps ve 1000 mbps hızları uygun fiyatlara sundu BTK buna engellemeyerek paketleri onayladı tabi Vodafone fiber altyapı sayısı azdı ve Büyük İSS'lere göre hem pazar payı hemde fiber altyapı sayısı rakiplerine göre azdı bundan dolayı sorun teşkil etmedi.

Türk Telekom zamanında 200 mbps paketlerini BTK'ya sundu ve BTK reddetti yani kabul etmedi sebebi ise Türk Telekom'un mevcut altyapısının zaten kötü olması ve 100 mbps'i bile doğru düzgün müşterilerine vermemesiydi ayrıca o zamanlar da ve şimdi de ciddi bir şikayet alması da yeterli bir sebeplerdi.

Bundan dolayı ben fiber altyapısı olanlara 200 mbps veya daha yüksek hızları sunmalarını isterdim ama bunlara da ciddi ücretler ister diye korkmuştum açıkçası vodafone daha yeni pazara girdiği için rahatlıkla verebiliyordu fibermaxx adı altında pazar payı ciddi seviyede olan türk telekom bile doğru düzgün 8 mbps interneti müşterisine sağlayamıyorken bunlardan bahsetmesi çok şaşırtıcı aslında.

• Arkadaşlar türk telekom fiber kullanıyorum.Modemim klasik 2.4ghz olanlardan.Türk telekomda 5ghz dualband modem kullanan varmı?Varsa ttden istesem benimkiyle değiştirirler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckylukegs -- 14 Ağustos 2019; 14:48:13 >
  • luckylukegs L kullanıcısına yanıt
    Ben şu ana kadar görmedim.Son zamanlardaki modemlerde olabilir.
  • Bu Türk Telekom çok çakal, BTK'ya şikayet ettim 500gb kullanmama rağmen 1 dönem fatura kesmediklerini ondan önceki dönemden indirim yaptıklarını ama ekiplerin ölçüm sonrası sorununuz x tarihinde çözümlenmiştir diye mesaj yazmışlar, halbuki aradıklarında ruhsat bekliyoruz dediler 3 ay önce açtığım kayıt halen aktif, hemen ilgili ifadeye itiraz ettim.

Ben kazıyı yapın hız düşük iptv var hattımı eski hale getirin diye şikayet ediyorum bunlar sus payı gibi fatura almıyor şikayet kapatıyor.
  • luckylukegs L kullanıcısına yanıt
    Ben de Türk Telekom Fiber altyapısından millenicom kullanmaktayım. Gelen elemanla konuşmuştuk TT kendi üyeliklerine de ZTE ZXHN H298A modemi takıyormuş bana da bu modemi verdiler. Hem 2.4Ghz hem de 5Ghz bandında çalışıyor. Modem kiralık ise modemin bozulduğunu söyleyip yenisi ile değiştirmek istediğinizi iletin. Şanslı iseniz değiştireceklerdir.
    126.000₺... Vay be

Bu paranın TT tarafından mı yoksa yönetim tarafından mı istendiğini öğrenin derim. TT belki altyapıyı ücretsiz yapacak ama sırf kazı vs. işler olacağı için yönetim 1.000₺ hava parası istiyor olabilir.

Hatta isterseniz yönetimle de konuşmayıp en yakın TT il/ilçe müdürlüğüne gidip bu projeyi ve durumu sorun. İstenilen bir para var ise eğer, detayları ile birlikte açıklama yapacaklardır.
  • 
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.