Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam 5G gelsin bakalım olmaz ise Fiber hat çektirmeyi düşüyorum gun geçtikçe iyi fikir gibi geliyor

kazı vs yapılmayacak
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Sultangazi uğur mumcu mahallesi sultankent sitesinde oturuyorum hocam bi kontrol edin isterseniz. belediyeye 300 metre uzaklıktayım Sultançiftliği santralinden hizmet alıyoruz. Site üstünde cadde var o cadde boyu 100mbite kadar internet alabiliyoken biz bi alt sokakta kalıyoruz 16mbit bile hiz alamiyoruz sokak no 2336 nasil getirebiliriz fiber interneti artık canıma tak etti yardım bekliyorum sizlerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bayramlar.

8 haftadır onarım kazısı için ruhsat bekliyorum 3 hafta daha süre verdiler bakır kabloya devam,daha çok fiber hayali kurarım ben.

umarım bu arıza ekibi kablonun bozuk olan kısmını doğru tespit etmiştir, yan apartmanda sıkıntı yok ve aynı saha dolabına bağlıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 11 Ağustos 2019; 22:39:18 >
  • arkadaşlar superbox 10 mbps paketi kullanan var mı açıkcası önümüzde ki 1 ay içinde fiber süreciyle alakalı gelişme olmazsa yeni taşınacağım eve mecburen superbox bağlatıcam 10 mbps 129,90 tl imiş. masaüstü pc'ye de bir tane kablosuz ağ anteni alırım 12 ay boyunca kullanırım artık ne yapayım. online oyun falan oynamam ama film izleme olsun oyun download etme falan 4.5g bu hızları karşılayabilir mi?
  • Uğur mumcu'nun orada bir sıkıntı vardı arkadaşta önünden fiber geçmesine rağmen baya uğraşmıştı ama sonuç alamamıştı.
    Kartal telekom'a veya sancaktepe telekom'a gittiniz mi hangisi bakıyorsa bir konuşun derim bence sizin sorununuz yöneticinizde belki de hiç başvuru yapmadınız veya engel çıkmışlardır bu kadar daireye kesinlikle fiber gelirdi.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Genel pahalı diyecektim ekstra şartları var.

Son ay önceki 3 ay ortalamasına göre yurt içi ses harcamasını yüzde 14 ve üzeri arttıran, rakip operatör numaralarını arama sayısı önceki 3 ayın ortalamasına göre yüzde 34 ve üzerinde artış gösteren ve son 3 aylık ortalamada, sahip olduğu ses, SMS veya data paketi kullanım oranı yüzde 86’dan fazla olan müşteriler.
    · Son 3 ayda rakip operatörlerden aldığı arama adedinin, aldığı toplam arama adedine oranı yüzde 45’in üzerinde olan, son 6 ay şikayet nedeniyle çağrı merkezini arama sayısı Turkcell genel ortalamasının üzerinde olan, 330 günden daha az zamandır mevcut paketinde olan müşteriler.
    · Son 3 ayda çağrı kesilme adedinin toplam konuşma adedine oranı yüzde 3’ün üzerinde olan, akıllı telefonu olup son 3 aylık ortalama 3G şebekesini kullanma oranı Turkcell genel ortalamasının altında olan, son 3 aylık rakip operatörü arama dakikasının toplam arama dakikasına oranı yüzde 50’nin üzerinde olan müşteriler.

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Deneme yapmanızda fayda var türkcell hattı evde varsa bir bakın iyi çekiyorsa ve hızı iyi ise geçin.

Upload hızı 2 mbps düştü bilginize 10 mbps idare eder.

• Halen bizim santrale kamyon kamyon bakır kablo getirmeye devam ediyorlar.Ceo değişikliği nasılda belli ediyor gerileme dönemine hoş geldiniz.

• TurkTelecom kullanıcısına yanıt
    Tamam efendim konuyu kapatıyorum başka bir arzunuz var mıydı?
    Biraz daha konuşursanız sizi genel müdürlüğe şikayet ederim atılırsın.
    Her yıl gelip troll yapma icraat yap.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Santral binasına bağlı hocam fiber var her türlü ama radyolinkler de var fotoğrafını çekip atarım yarın.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Öyle şeylerde her yerden bir tehlike fırlayabiliyor. Bir kepçe uyarı yazısına aldırmayıp yolu kazmaya başlayınca lastikler duman olup cızırdamaya başlayabiliyor. Havai hatlar bu işin görece daha ucuzu ve daha tamiri kolayı.
    upload önemli değil sağolsun şu an oturduğum evde türk telekomun verebildiği upload hızı 0.60 falan şaka değil gerçek 13.5 mbit hız veriyor ama upload felaketinde felakati konumunda, neyse hem benim hemde babamın turkcell hattı var deneyeyim bakalım bilgi için sağol
    Bu Turkcell baz istasyonunda da Turk Telekom'un fiberi var. :D Sabahları 260 - 280 Mbit görüyordum bunda.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 12 Ağustos 2019; 1:42:49 >

turk telekom çalışanı değil hocam nasıl atılsın ki ?
    hocam geçmek istiyen geçin geçenler bilgi vermek istedim
    Ülkemizde de penetrasyonu arttırılması amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türk Telekom, Habitat Derneği ve UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı) işbirliğinde hayata geçirilmiş olan İnternetsiz Ev Kalmasın ve İnternetle Hayat Kolay projeleri de biraz da hayret verici şekilde başarıyla ilerliyor. 2 senede ülkemizdeki sabit internet penetrasyonu %10'un üzerinde artışla %50'yi aşarak %56 seviyesinde gerçekleşti. İnternet kullanım oranı ise %70'in üzerine çıktı. Hedef ise ülkemizdeki sabit internet penetrasyonunu en az AB seviyesi olan %70'lere çıkartmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 5G ile ilgili bence biraz fazla hayal kuruyorsunuz. Yani beklentinizi bu kadar yükseltmeyin derim. Çünkü ilk olarak bu G'ye zamanında geçtiğimiz için önceki G'lerdeki gibi olgunlaşmış bir teknolojiyi yaygın bir surette görmemiz ilk senelerde mümkün değil. İkincisi yine ilk sebepten de kaynaklanan ve 5G'nin de yapısı itibariyle kaynaklanan maliyet ve operasyonel zorluklarla birlikte 5G'nin yalnızca internet kavramıyla değil, DarBant, IoT, IPv6, Yapay Zeka, Dijital dönüşüm ve entegrasyon gibi kavramlarla gelişen bir trend olduğunu göz önüne alırsak 5G biz son kullanıcılardan ziyade endistüriye dokunacak biz de bu sebeple dolaylı yoldan da nasipleneceğiz.

Esasında bu G belki son G de olabilir. Bunu teknolojinin doruğunu ulaşıldı gibi bir mana vermek için demiyorum. Artık her standart bir biri ile ilişkilenmeye başladı. 5G artık bir mobil iletişim standartından ziyade entegre iletişim sistemlerini temsil eden bir kavram haline gelebilir.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yok canım kendimi harap edecek değilim benim derdim Türk Telekom'daki emeklerin heba olmaması. Stratejinin devamlılığı.

Paul Doany enerji sektörüne çok önceleri yatırım yapmıştı yeni değil.

Maalesef bilgim yok hocam.

• 
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.