Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kazasız belasız geçmesi dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 11 Ağustos 2019; 2:39:51 >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Ahaha, burada onu L1800 + L2600 veremiyorlar. 60 - 70 Mbit oluyor bazen. :D
  • Mobil internette kablo olmadığı için stabilite yok, hızla aşırı derecede dengesiz ve çok fazla lag oluyor.

Şöyle örnek vereyim: ADSL bağlantı ile 95 ping aldığım sunucuda gecikme yaşamazken, LTE bağlantı ile 70 ping aldığım sunucuda 1 saniyeyi bulan gecikmeler yaşıyordum.

* * *

Herkesin bayramı kutlu olsun bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ağustos 2019; 18:50:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Sayın bilgili değerli hocalarımın ve tüm müslüman aleminin bayramını kutlarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkesin bayramı mübarek olsun iyi bayramlar arkadaşlar.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Cat 5 100 MBps max

cat 6 ise 1000 MBps max
  • ne gereksiz konu ya kapatın gitsin hergün şikayet edip duruyom.yeni seomuzu kötülemeye hakkınız yok konu başlığını değişin firmamızı karalamayın
  • Hatta bugün şöyle bişey deneyimledim. LTE bağlantı ile kıyas yapıcam yine. 70 ping aldığım yerde 1 sn gecikmeye karşılık, 3G bağlantı ve 125 ping ile gecikme çok daha azdı.

Dünya tersine mi döndü ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 11 Ağustos 2019; 18:50:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    L2100 yoktur orada. Anladığım o biraz farklı bir sistemde kullanılıyor. Sadece U2100 + L2100 olarak kullanılıyor anladığım o.

Muhtemelen yoğunluktan dolayıdır. Ya da fiber yoksa ve uzun bir radyolink atlamasından geçiyorsa transmisyon kapasitesi yetmiyordur. Ancak fikrim yoğunluk ve önceliklendirme ile ilgilidir, transmisyonda pek sorun çıkmıyordur sanırım.
  • Herkese iyi bayramlar.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hocam benbu işte doyuma kolay kolay ulaşılacağını zannetmiyorum. Bakalım neler göreceğiz.
    Daha yüksek gerilim hatlarının yer yer şehir içlerinden geçtiği gerçeği var. Hatta daha geçen sene diktiler, çoçuk parkının içine yüksek gerilim direği. Yav bir fırtına kopsa, yağmur yağsa oradaki çocuklar tehlikeye girmemiz mi yahu?
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
  • LGR9 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten saha dolplarına, fiber kabinlere, bir de bu micro cell'ler de çıkacak bazların hepsine public vermeye kalksalar var ya

IPv6 öyle de olsa böyle de olsa muhakkak gelmek zorunda.
    Evet hocam, kesinlikle yurtiçi erişimlerimizin gecikme süresi çok fazla. Sonra NTT kullanmışsın ne farkeder.
  • crawlers kullanıcısına yanıt
    Ne ameliyatı yav. O işin çok abartılı reklamı. Doktor niye sokakta cep telefonundan mobil şebeke ile uzaktan ameliyat yapsın. İllaki uzaktan müdahale lazımsa yedekli QoS'da önceliklendirilmiş bir metro devresi ile yapılır bu iş. Ki kaç hasta bu tür teknik aksaklık ihtimali olan mobil olsun sabit olsun teknolojilerle ameliyat olmak ister ki.
    Turkell'in raporlarında yazıyor mu bilmiyorum ama TT'nin şuan LTE yayını yapan bazlarının yaklaşık yarısı fiberle bağlı. İlk başlarda bu oran %80'ler civarıydı ancak LTE yayını yapan baz sayısı azdı. Daha sonraki dönemde is genel olarak Band20 ile kapsamaya yüklendikleri için fiberle bağlı baz oranı düştü.
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yok hayır kullanmıyorlar, 17a kullanıyorlar. 35M yazan 35Mbps.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    mesafesi uzak olduğu için adsl yapmış orayı fark etmedim bilgilendirme için teşekkürler
  • Bu bayram dünya turu yapayım dedim. İyi bayramlar

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 14021403140414051406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.