Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun hocam, bina içi OBK çekimi yapıldı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam kabloyu Türk Telekom verdi cekim işlemini biz yaptırdık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GévréK kullanıcısına yanıt
    Hocam ayıptur sorması, ne kadar maliyet tuttu?

Daire içine cekilen daireler 50 TL ve kapıda bırakılan daireler 30 TL :)

Benim merak etttiğim durum daire içine çekilen kabloda sonlandırma işlemini başvurudan sonra Türk Telekom ekipleri mi yapiyor yoksa birde onunla mı uğraşacağız bilgisi olan var mı?
    sonlandırma vs tüm sorumluluk telekoma ayit ayrıca kablonun çekilmesini müteahhit karşılamalıydı cebinizden vermek zorunda değildiniz.
    Hocam toplam binaya kaça patlamıştır, çok daire mi var? Soruyorum çünkü bir çok elektrikçi bina başına bir kaç bin lira para istiyorlar duyduklarımıza göre.

Sonlandırmayı Türk Telekom yapacak. Önce kablo ucuna soket takılacak, daireye kaset konulacak, en son hizmet başladığında ONT'de fiber sonlanacak.

16 daire 3 tanede dükkan mevcut toplamda. Sonlandırma için verdiğin cevap içinde teşekkür ederim.
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Apartman 1 yıllık şu an müteahhit Cat 6 kablosu döşemişti tekrar fibere geçiş için karşılayacağını düşünmüyorum açıkçası. Kabloyu TT verdi çektirmeyi biz yaptık bazı yerlerde çektirme işlemini Türk telekom kendisi yapıyormuş ama oda süreci uzatacaktı.
    İyi hocam, öyle fiyatlar duyuyoruz ki, bazıları fırsatçılığa döküyor işi.

• Arkadaşlar Merhaba;

Şu anda 03/2020 ye kadar 50 gb sınırsız taahhüdüm var. 105 TL ödüyorum.
    Bugün TT tarafından arandım, Tarifemin şu anki haliyle 177 TL olduğunu, bu haliyle (177 den) iki yıl taahhüt verebileceğimi söylediler .

Fiyata tepki gösterince 50Mb/200 gb'ı iki yıl taahhütle 94 TL ye verebileceklerini söylediler.

50Mb/200Gb fiyat 94 TL nasıl ?

Giresunda yaşıyorum, binada TT fiber kutusu var. Zannederim başka firmaya da abone olamıyorum.

94 TL'den 50Mb/200Gb iki yıl sözleşme yapayım mı? Görüş yazarsanız sevinirim.
  • cripo C kullanıcısına yanıt
    Mevcut hızınız ne kadar şuan?

Eğer düz kotalı tarife değil de AKN'li tarife ise (AKN yazsa da uygulanmayacak) mantıklı geçin derim. Ama personele sözleşmeyi tane tane okutun, özellikle AKN ibaresi var mı, düz kotalı olup olmadığını, sınırsız kullanıp kullanamayacağınızı özellikle sorun. AKN ibaresi geçmiyorsa sınırsız kullanamayacaksanız kabul etmeyin.

Hız 50 Mb'e çok yakın.

Temsilcinin dediği şu "200 Gb dolunca internet kesilecek"

Bu soyguncular yüzünden taahhüt dolunca kapatıcam ev internetini.
    Hocam şöyle yapn, geçiş yapmayn zaten 2020^ye kadar tahahüt varmış, mis gibi sınırsız kullanıyorsunuz şuan 50Mbps. 2020'ye gelip tahahüt süresi bitince yazın bize yardımcı oluruz her türlü, o zaman ki tarifelere göre ya devam edersiniz ya da alternatiflere geçebilirsiniz. Şuan devam edin, hiç başka tarifelere atlamaya gerek yok.

Muhtemelen 47-48Mbps hız alıyorsunuz. O aradaki 1-2Mbps'lik kayıp modülasyondan kaynaklanıyor normal bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cripo

Arkadaşlar Merhaba;

Şu anda 03/2020 ye kadar 50 gb sınırsız taahhüdüm var. 105 TL ödüyorum.
    Bugün TT tarafından arandım, Tarifemin şu anki haliyle 177 TL olduğunu, bu haliyle (177 den) iki yıl taahhüt verebileceğimi söylediler .

Fiyata tepki gösterince 50Mb/200 gb'ı iki yıl taahhütle 94 TL ye verebileceklerini söylediler.

50Mb/200Gb fiyat 94 TL nasıl ?

Giresunda yaşıyorum, binada TT fiber kutusu var. Zannederim başka firmaya da abone olamıyorum.

94 TL'den 50Mb/200Gb iki yıl sözleşme yapayım mı? Görüş yazarsanız sevinirim.
    Bence taahhüt yenilemeyin şimdi,

Birincisi zaten 03/2020 tarihine kadar taahhütünüz var yani daha 1 yıl boyunca sınırsız kullanacaksınız. Bu yüzden gidipte kotalı bir pakete geçmeyiniz diğeri de zaten çok pahalı.

Beni dinlerseniz şuanki tarifenizle devam edin 02/2020-03/2020 tarihinde taahhüt yenilemenizi tavsiye ediyorum neticede bu sayede kaybınız olmayacak ama şuanda taahhüt yenilerseniz 200gb için 94 TL vereceksiniz ama 200gb sonrasında net kesildiğinde o zaman keşke geçmeseydim diyeceksiniz, taahhütü yenilemediğinizde en azından 12 ay boyunca bir avantajınız mevcuttur bunu da düşünerek kararınızı veriniz.

Bir diğer husus gelecek sene ile beraber ISS ler tarafından verilecek hızlara istinaden fiyatların daha da düşebileceğini tahmin ediyorum. Tekrar ediyorum ben sizin yerinizde olsam beklerim 1 sene daha ondan sonra taahhüt yenilerim. Taahhütünüzün yenilenmesine az bir süre kala burada tekrar yazınız size yardımcı olacak bir sürü arkadaş olacaktır.

• 24 dairelik bir apartmanda yonetici fiber hat icin basvuru yapsa hat cekiyorlar mi? Birde herkes fiber kullanmak zorunda kaliyor mu? Yani yonetici basvurdu isteyen kullanir isteyen kullanmaz mantigi mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler. Bu şekilde devam edelim bakalım, sonra ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cripo -- 23 Mart 2019; 11:4:56 >
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam .
  • Santa.Monica kullanıcısına yanıt
    Şöyleki duruma göre değişir, bir tane bir olarak değil de bir kaç bina olarak talep ederseniz şansınız artar.

Fiber gelince herkes fiber kablo üzerinden hizmet alır Türk Telekom'da. Ancak herkes fiber paket kullanmak mecburiyetinde değildir. Dileyen mevcut olarak kullandıkları tarifelere devam edebilirler. Türk Telekom fiber üzerinden alternatif sağlayıcılardan da hizmet alınabilir.

Aynen öyle, yazın seneye konuya, seve seve yardımcı oluruz.

• Arkadaşlar tahahhüt bitiyor 2 aya kadar (50 mbite kadar kullanıyorum), 2-3 ay önce aradılar bu hız ve sınırsız net için çok afaki bir fiyat çektiler kabul etmedim tabi ki farklı bir iss ye geçmem mümkün gözükmüyor bulunduğumuz siteden dolayı, eski durumumu özlüyorum valla 200 gb ı doldurana kadar zaten ay sonu geliyordu 200 gb ı geçsem bile birkaç güne sıfırlanıyordu şimdi ne yapacağımı bilmiyorum, hızı düşürmeden var mı farklı bir paket?
  • 
Sayfa: önceki 565566567568569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.