Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili arkadaşlar paketimi adsl den 50 mbit vdsl e yükselttim. ancak 20 25 üstü hız henüz göremedim. siz ortalama kaç hız alıyorsunuz günlük ortalama?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • köle kullanıcısına yanıt
    kablolu olarak mı test ediyorsunuz ve hat değerlerinizi atın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

kablolu olarak mı test ediyorsunuz ve hat değerlerinizi atın lütfen
    kablosuz test ediyorum , kablolu da ederim ama genelde çok bişey değişmiyor

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Değerlerde bir sıkıntı yok. Kablolu olarak bir hız testi ve tracert sonucu atarsanız bir fikir yürütebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Değerlerde bir sıkıntı yok. Kablolu olarak bir hız testi ve tracert sonucu atarsanız bir fikir yürütebiliriz.
    Teşekkürler zaman ayırdığın için.

Sabahı bekledim hızı ölçmek için ve en fazla 40 mbit gördüm. Kablolu test farketmiyor hız olarak. adsl kullanırken de sadece gece yarısı-sabah 13 mbit hız alıyordum.

En fazla 40 alabilirim sanırım o da sadece sabahları. Gün içinde 15-25 arası değişiyor. Ben razı geldim ama tracert görüntümü yine de paylaşiyim.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Tam 12'den isabet.

Görünüşe göre Çanakkale T3-2 ile T3-3 arasımda ciddi bir darboğaz var. Haberdardırlar ama siz yine de aşağıda vereceğim adrese Çanakkale T3-2 - - Çanakkale T3-3 81.212.31.30 hattında darboğaz var diye yazıp iletişim bilgilerinizle beraber gönderin.

Ne zamandır bu sorun var?

ozelmusteriyonetimi@turktelekom.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 7 Mart 2019; 11:57:31 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç kere daha yaptım sanırım bu sefer t3-2 t3-3 arasında pek sıkıntı yok. Yine de son bi yorumlarsanız sevinirim. Yapabileceğim birşey varsa yapiyim.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Şuan için bir hız sorunu var mı?

• 1 hafta işi gücü bıraktım sırf 16 megabit için lakin 8 megabitin üstünü görmediğini söylediler ever degelerde bunu dogruluyordu hemde apartmandaki kabloları değiştirmeme rahmen ama az önce 2 apartman yandaki komşumda hız takılmadan 15 megabitte ve iki binanın yaşıda aynı hatta kabloları eski bu nasıl oluyor arkadaşlar bir acıklaması varmı cumartesi müdürlük açıkmış gibip konuşacagım _
  • telekom ile 10/3'te sözleşmem sona eriyor, 24mbit 75gb 68tl'ye kullanıyorum, bugün aradım 84tl'den kapıyı açtı, adama diyorum ki hocam 2 gün sonra sözleşmem bitiyor, ben alıcı olanım ve macera aramak istemiyorum düzgün fiyat vereceksen diğer iss'lere geçmeden sizden hizmet almaya devam edeyim, en uygunu bu diyor bana, e dedim 8mbit 57+12 şeklinde ilk 12 ay 69tl sonra 79tl var diyorum, evet o da var diyor, e dedim niye sormuyorsun, cevap yok. sonra dedim 8mbiti ver 62-63 tlden 24 ay maalesef en uygunu bu diyor. iyi dedim suratına kapattım.

internet bizimkilerin evde kullandığı internet olduğu için kesinti falan olursa ki sık sık oluyor, telekom ile hızlı çözülüyor diye tercih ediyorum.

var mı alo paketi dahil uygun fiyattan alan, alo dediğim yalınla aynı fiyat zaten yoksa ev telefonunu yerini bilen yok.
  • losthell kullanıcısına yanıt
    Keşke yılbaşından evvel tahahüt yenileseydiniz, limitisizi uyguna almış olacaktınız. Şuan tüm tarifeler limitsiz olduğu için fiyatlar uçuk. İleriki dönemde senenin ilerleyen vakitlerinde duran kotalı, ek tarifeli (AKN'nin laciverti), gün içi AKN'li paketlerin geleciğini düşünüyorum. O yüzden Türk Telekom düşünüyorsanız bekleyin derim.

Eğer performans çok önemli değilse Millenicom ya da Netspeed`i de deneyebilirsiniz.

hocam sinirlerim yıprandı. telekom ile kısa zaman içinde bir çok problem yaşadım.

Sabaha karşı alarm kurdum speedtest yapmak için, 40 mbit gösterdi.

Demekki sorun benden kaynaklı değil, tamamen yoğunlukla alakalı.

Bir nebze yoğunluğu anlarım ama 50 mbit paketten 3 mbit hız almak insana koyuyor.
    Geçen gün T3-3'de sıkıntı olmuş ama düzelmiş, şuan tam hız almanız lazım.

Tracert de hala gecikme var mı?

tracert ta göze batan bir gecikme -takılma yok.
    O zaman T3-3 olayı tesadüf etti.

FTTC/B/H hangi sistemi kullanıyorsunuz?

• İnternet paketlerinde yaşanan gelişmelere uzak kaldım. Yeni paketlerde 2 ve 8 arası indirmeler hala sınırsız mı?

• Dorthonion92 kullanıcısına yanıt
    Şuan ya full limitsiz ya da 100GB kotalı alabiliyorsunuz. 100GB Kotalıda 2-8 olayı yok. Şuan için böyle ancak ileriki dönemde daha çeşitli uygulamalara sahip paketler çıkabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Şuan ya full limitsiz ya da 100GB kotalı alabiliyorsunuz. 100GB Kotalıda 2-8 olayı yok. Şuan için böyle ancak ileriki dönemde daha çeşitli uygulamalara sahip paketler çıkabilir.
    Cevap için teşekkürler. Durum iyileşeceğine daha kötü olmuş.

• Dorthonion92 kullanıcısına yanıt
    Tabii, bu beklenen bir durumdu. çünkü ülkemizde trafik ekseriyetle (%90 nisbetinde) yurtdışıma doprı bu da ciddi bir trafik maliyeti demek, bu sebeple ülkemizde. internet ucuz olamıyor. AKN'nin de en temelinde yatan sebep de buydu. Haliyle 2017 mayıs-2018 aralık arası tarifelerin altın çağı yaşandı adeta.

Şimdi ise ben ilerleyen dönemde gün içi kotalı, daha geniş kotalı seçenekler ve ek paket kotalı (AKN'nin daha insancası) paketleri geleceğini düşünüyorum.

• TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Binaya kablo çekimi yapıldı Cumaya kadar başvurabilir duruma gelecek dendi bakalım ne kadar sürecek çok yavaş ilerliyor süreç malesef...
  • 
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.