Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tataroktay

quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Telefon ettim derdimi anlatamadım, ha adsl ha vdsl önemli olan hız deyip durdular. Baktım anlamıyorlar uzatmadım kapattım bende.

selamlar.. öğrenmek amaçlı soruyorum yanlış anlaşılmasın..

eğer istediğiniz hızı alabiliyorsanız, adsl veya vdsl olmasının bir farkı var mı?

ben 20 Mbps fibernet kullanıyorum..

download hızım 22-23 Mbps civarı, upload hızım 1,5 - 1,7 Mbps civarı..

bu hızları alabildikten sonra fiber, adsl veya vdsl olması çok önemli mi?

Bende şu açıdan önemli yukardada yazmıştım aslında.

Fiber kutu binamızın altında ama kutudan eve gelen bakır kablolardaki sıkıntıdan dolayı daha önce Adsl de 16mbiti tam kullanamıyordum. Daha önce telekomda tam bu işlerin başında şef olan arkadaşın bana söylediği, Adsl ile Vdsl sinyalleri farklı olduğundan benim durumda olanların bir çoğunda Vdsle geçtikten sonra bu hat değerlerininin düzelmesi oluyor demişti. Port arızası öncesine kadar modem Vdsl olarak 20mbit görüyordu ve hat değerlerim Adsle göre çok çok iyi idi hatta problemsiz 20mbiti kullanıyordum. Şimdi Adslde 19küsür görüyor ve yukarda eklediğim değerlerdende anlaşılacağı üzere değerlerim sınırda, heran hat kopmalarımda olabilir, hızım 19un altınada düşebilir. Bu yüzden Vdsl olması benim için önemli ama bunu ben telekoma anlatamadım, daha doğrusu anlattımda onlar anlamadılar.

• fiber hizmetin olduğu bölgeleri nasıl öğreniriz?

bizim sokaklara 2sene önce fiber kutular konuldu hizmet ne zaman başlar diye ttnete soruyorum kutuların varlığından bile haberleri yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

fiber hizmetin olduğu bölgeleri nasıl öğreniriz?

bizim sokaklara 2sene önce fiber kutular konuldu hizmet ne zaman başlar diye ttnete soruyorum kutuların varlığından bile haberleri yok

"fiber" internet dedikleri şu ya eve t11 kurulacak ya aktif ethernet yada gpon sitemi.hepside vdsl2 basacak modeme.ha ae ve gponda farklı ciahzlar var.o kadar.diğer türlü hipernet dedikleir de vdsl aynı hızlar var.ama diğerlerine göre %80 tutturma payı va rhızında.diğerleri ne dese o oluyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: formulamurat

bana bakırdan bakır vermişsiniz ben sizden bakırdan fiber istemişitm de onlar anlar .şaka bi yana gideceksin müdürn yanına kardeşim bana 20 mbit fiber dediniz adsl verdiniz de. aksi takdirde btkya gideceğim de.hata tüketici hakem heyetine gidip dolandırılıyorum de.fiber internet alıp vdsl kullanmakda bi türkiyede oluyo galiba.

Anlayamadığım 16mbit üstü vdsl değilmi zaten, neden modem adsl olarak görüyor. Yani 16 üstü ise adslin kullanılamaması gerekmezmi, sanırım müşteri hizmetlerindedi kendini beğenmiş bayanın geçişte yaptığı yanlışlıktan dolayı bu sorun oldu.

Adsl ile Vdsl arasındaki fark, adsl bağlı olduğunuz santral ile evdeki modeminiz arasında internet sinyalleri bakır telefon kablosu üzerinden iletişim sağlarsınız ve sizin bulunduğunuz yer ile santral arasındaki mesafe bakır kablo üzerinden sinyaller kayba uğrar adsl bağlantı hızınız düşer, vdsl ise bağlı bulunduğunuz santral ile apartmanınızda bulunan kutu fiber optik kablo ile bağlantı kurar, bulunduğunuz kata ise binanın kat yüksekliği ile orantılı, mesela 2. katta ikamet ediyorsanız 6 metre telefon kablosu veya kat6 kablo ile internet sinyali alırsınız. Elinizde bulunan adsl modem ile vdsl hat üzerinden 21 mbit'e kadar adsl verebiliyorlar, vdsl'e tam geçiş için 20 mbit üzeri 50 veya 100 mbit hızlarda talepte bulunmanız lazım, ayrıca bir vdsl modem satın almanız gerekir. Taahhüt verirseniz ttnet size modem sağlar. Adsl ile vdsl arasında bağlantı gücü anlamında 5, 10 kat daha çok performans alırsınız. Çok katlı apartmanlara T11 fiberoptik dolabı, benim bulunduğum 3 katlı 10 daireli apartmanlara T21 dolapları takarak vdsl veriyorlar.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xing -- 6 Mart 2013; 0:13:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xing

Adsl ile Vdsl arasındaki fark, adsl bağlı olduğunuz santral ile evdeki modeminiz arasında internet sinyalleri bakır telefon kablosu üzerinden iletişim sağlarsınız ve sizin bulunduğunuz yer ile santral arasındaki mesafe bakır kablo üzerinden sinyaller kayba uğrar adsl bağlantı hızınız düşer, vdsl ise bağlı bulunduğunuz santral ile apartmanınızda bulunan kutu fiber optik kablo ile bağlantı kurar, bulunduğunuz kata ise binanın kat yüksekliği ile orantılı, mesela 2. katta ikamet ediyorsanız 6 metre telefon kablosu veya kat6 kablo ile internet sinyali alırsınız. Elinizde bulunan adsl modem ile vdsl hat üzerinden 21 mbit'e kadar adsl verebiliyorlar, vdsl'e tam geçiş için 20 mbit üzeri 50 veya 100 mbit hızlarda talepte bulunmanız lazım, ayrıca bir vdsl modem satın almanız gerekir. Taahhüt verirseniz ttnet size modem sağlar. Adsl ile vdsl arasında bağlantı gücü anlamında 5, 10 kat daha çok performans alırsınız. Çok katlı apartmanlara T11 fiberoptik dolabı, benim bulunduğum 3 katlı 10 daireli apartmanlara T21 dolapları takarak vdsl veriyorlar.

Apartmanımın altında T11 kutusu var ve evde zaten geçen yıldan verilen ve 1 yıldırda vdsl olarak kullandığım Zyxel modem var. İşte sizinde yazdığınız gibi daha fazla performans amacıyla vdsle çevrilsin istiyorum hattım. Telekomdakiler hattımı 24mbite yükseltmişler ama aptallar adsl olarak gösteriyorlar, bu yüzdende 19üstü alamıyorum. Dün 4440375 ten aradılar onlarada ilettim bakalım düzelteceklermi.

• 3 lu avantaj kampanyasindan yararlanmayi fusunuyorum. 20 mbit fiber internette 50 gb akk var. bana cok az geldi. 50 gb gecince hemen hizi dusuruyorlar mi? Acaba Ttnet mi superonline fiber internete mi gecsem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

3 lu avantaj kampanyasindan yararlanmayi fusunuyorum. 20 mbit fiber internette 50 gb akk var. bana cok az geldi. 50 gb gecince hemen hizi dusuruyorlar mi? Acaba Ttnet mi superonline fiber internete mi gecsem?

1 bit bile şaşmaz.hatta zorlanmamnız için öncesidne bile düşüreiblirler
  • quote:

quote:

3 lu avantaj kampanyasindan yararlanmayi fusunuyorum. 20 mbit fiber internette 50 gb akk var. bana cok az geldi. 50 gb gecince hemen hizi dusuruyorlar mi? Acaba Ttnet mi superonline fiber internete mi gecsem?

Superonline da geçsem TTNET de geçsem 50 gb AKK den kurtulamayacağım. Al birini vur ötekisine durumu var yani.
    TTNET arayıp fiber internete abone olmak istediğimi söyledim ama binanızda böyle bir hizmet yok dediler. Binanın bodrum katına inip baktım şöyle bir kutu var.

Binada fiber internet var diyebilir miyiz? Evin Telekoma uzaklığı 1 km civarında.

• quote:

quote:

quote:

Superonline da geçsem TTNET de geçsem 50 gb AKK den kurtulamayacağım. Al birini vur ötekisine durumu var yani.
    TTNET arayıp fiber internete abone olmak istediğimi söyledim ama binanızda böyle bir hizmet yok dediler. Binanın bodrum katına inip baktım şöyle bir kutu var.

Binada fiber internet var diyebilir miyiz? Evin Telekoma uzaklığı 1 km civarında.

Evet bu T11 fiber dolabı, bağlı bulunduğunuz telekom müdürlüğüne gidip müracatta bulunun, bizzat müdür beyin odasına gidin ve durumunuzu izah edin, yanınıza bu resmi götürün. Biraz ısrarcı olmakta fayda var, alt kademede müşteri ile muhatap olan kişiler pek konu ile ilgili bilgiye sahip değiller. Daha olmadı Türk Telekom müşteri hizmetlerine internetten yazılı şikayette bulunun mutlaka çözüm buluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

henüz çalışmıoyor oaliblir.adamlar kabinleri koyup gitmeyi ço kseviyor.bu arada ka b in dedim galiab küfür sayılıyor ki forumda engelleniyor.ne küfürbazım bea.öte yandan bu alet zaten fiberle çalşıyor ancak fiber diye bi protokol yok.uydurma bi laf.bu ciahz ile adsl vdsl sorunsuz şekilde alınaiblir.ama tttnetle herşey mümkün 9 mbiti geçemeyenelrde var.hatta bu cihazların yıllardır yattığı söyleniyor depoalrda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formulamurat -- 7 Mart 2013; 8:04:51 >

• quote:

quote:

Apartmanımın altında T11 kutusu var ve evde zaten geçen yıldan verilen ve 1 yıldırda vdsl olarak kullandığım Zyxel modem var. İşte sizinde yazdığınız gibi daha fazla performans amacıyla vdsle çevrilsin istiyorum hattım. Telekomdakiler hattımı 24mbite yükseltmişler ama aptallar adsl olarak gösteriyorlar, bu yüzdende 19üstü alamıyorum. Dün 4440375 ten aradılar onlarada ilettim bakalım düzelteceklermi.

Yazımda bahsettiğim gibi eğer vdsl'i tam performans kullanmak istiyorsanız 50 veya 100 Mbit talepte bulunmalısınız, sonuçta ttnet bir ticari kurum. Ben şu an 16 mbit adsl kullanıcısıyım, 100 mbit vdsl talepte bulundum şu an ttnet kurulum yapıyor, dün Eminönü Telekom Müdürlüğü'ne tekrar gittim ne durumda işlemlerim, sağ olsunlar çok ilgililer bana Gayrettepe merkeze açılan iş emrini gösterdiler, santrale ve bizim kutuya takılacak parçaların siparişleri geçilmiş, isterseniz kat6 kabloda çekeriz dediler. 16mbit adsl için ayda 70 tl. veriyorum, 100 mbit için 119 tl. taahhütsüz vermek bence çok uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xing -- 7 Mart 2013; 17:12:59 >

• quote:

Yazımda bahsettiğim gibi eğer vdsl'i tam performans kullanmak istiyorsanız 50 veya 100 Mbit talepte bulunmalısınız, sonuçta ttnet bir ticari kurum. Ben şu an 16 mbit adsl kullanıcısıyım, 100 mbit vdsl talepte bulundum şu an ttnet kurulum yapıyor, dün Eminönü Telekom Müdürlüğü'ne tekrar gittim ne durumda işlemlerim, sağ olsunlar çok ilgililer bana Gayrettepe merkeze açılan iş emrini gösterdiler, santrale ve bizim kutuya takılacak parçaların siparişleri geçilmiş, isterseniz kat6 kabloda çekeriz dediler. 16mbit adsl için ayda 70 tl. veriyorum, 100 mbit için 119 tl. taahhütsüz vermek bence çok uygun.

Bilmiyorumki ne yapayım şuan. Hipernet tarifelerinde 35mbit var 79Tl onamı geçsem yoksa diyorum ama zaten 70TL bile bana çok geliyor. Genelde işten kullanıyorum evdede eşim-çocuk bakıyo. Birazda takıntı oldu bana bu, gidip tekrar konuşsammı diyorum, yoksa kendi halinemi bırakayım bilmiyorum.

• @
    arkadaşlar ben 5mart günü ttnet bayiinden 3lü avantaj FİBERNET LİMİTSİZ 20mpbs 50akn olan pakete başvuru yaptım.bugün bir personel gelip telefon hattını kontrol etti ve bir iki işlemden sonra yarın hattımın açılacağını ve gidip başvuru yaptığım yerden modem almam gerektiğini söyledi,başvuru yaptığım bayii ise modemi personelin gelip kuracağını kendilerinin modem vermeyeceğini söyledi.şimdi oturduğum apartmanda evlere dağılan kablo yok fakat apartmanda fiber olduğunu bağlatabileceğimi söylediler.ben bu modem işini nasıl çözerim.bu kurulum olayı normalde başvurudan sonra ne kadar bir süre alıyor ve modemi nasıl temin ediyoruz.
    şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyndejavu

@
    arkadaşlar ben 5mart günü ttnet bayiinden 3lü avantaj FİBERNET LİMİTSİZ 20mpbs 50akn olan pakete başvuru yaptım.bugün bir personel gelip telefon hattını kontrol etti ve bir iki işlemden sonra yarın hattımın açılacağını ve gidip başvuru yaptığım yerden modem almam gerektiğini söyledi,başvuru yaptığım bayii ise modemi personelin gelip kuracağını kendilerinin modem vermeyeceğini söyledi.şimdi oturduğum apartmanda evlere dağılan kablo yok fakat apartmanda fiber olduğunu bağlatabileceğimi söylediler.ben bu modem işini nasıl çözerim.bu kurulum olayı normalde başvurudan sonra ne kadar bir süre alıyor ve modemi nasıl temin ediyoruz.
    şimdiden teşekkürler...

benim bildiğim apartmanda fiber varsa zaten modemler evlere oluyo,modemden kasıt fiber yada ethernet girişini telefon+net yapan ciahzlar.diğer fiber deidklier terhane ise vdsl2 oluyo.element uyduruyorlar desek daha iyi.yılların vdslsi fiber diye geçiyo.iş basit siz çıldıracağınıza basın şikayeti onlar çıldırsın

• Selam arkadaşlar
    Kayaşehirde oturuyorum.
    Dün itibari ile türk telekom tılgın 1311 marka modem verdi.
    Bende daha önce d smile abonesiydim . Smile aboneliğimi nakil ettirdim.
    Tılgın modemde smile kullanıcı adımı ve kullanıcı şifremi girecek menüyü bulamıyorum.
    Bilen varsa yardım edebilir mi?
    Şimdiden teşekkürler.
  • TTNET fiber internette eve hat çekme olayı yok mu? Superonline fiber internet için evin içine kadar cat 5/6 kablosu çekmişlerdi. Hizmeti sadece telefon hattından mı veriyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: citykhan

Selam arkadaşlar
    Kayaşehirde oturuyorum.
    Tılgın modemde smile kullanıcı adımı ve kullanıcı şifremi girecek menüyü bulamıyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

telekom hazretlerinin verdiği tılgında tüm sekmeler açık olmuyor hocam..

çünkü telekom diyor ki "ey vatandaş!! sen salaksın, o yüzden sana verdiğim tılgını ben yönetirim sen zahmet etme!!"

bu nedenle şifreni girecek menü arama boşuna..
  • quote:

Orijinalden alıntı: citykhan

Selam arkadaşlar
    Kayaşehirde oturuyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

tilgin modemöin böyle bi şeyi yok.adsl vb gibi şeyler desteklemez.ama tılgının telefon çıkışına adsl modem takıldığını görmüştüm.kısacasım ağdur durudmasınız.acilen telekoma başvurun+smileye de
  • quote:

TTNET fiber internette eve hat çekme olayı yok mu? Superonline fiber internet için evin içine kadar cat 5/6 kablosu çekmişlerdi. Hizmeti sadece telefon hattından mı veriyorlar?

TTNET'te dediğiniz eve hat çekme tabiki var ; FTTH (Fiber to the Home) GPON olarak adlandırdırılan evıne kadar fiber kıl ile gıdılen - FTTB (Fiber to the Building) sitelerde kullanılan bına altı swıtch ler sonrası cat cablo ıle evıne kadar gıden,fiber alt yapıdan hizmet alabilirsiniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 12 Mart 2013; 15:53:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

TTNET fiber internette eve hat çekme olayı yok mu? Superonline fiber internet için evin içine kadar cat 5/6 kablosu çekmişlerdi. Hizmeti sadece telefon hattından mı veriyorlar?

TTNET'te dediğiniz eve hat çekme tabiki var ; FTTH (Fiber to the Home) GPON olarak adlandırdırılan evıne kadar fiber kıl ile gıdılen - FTTB (Fiber to the Building) sitelerde kullanılan bına altı swıtch ler sonrası cat cablo ıle evıne kadar gıden,fiber alt yapıdan hizmet alabilirsiniz .

ancak fiber denilen altyapıdan adsl vermiyorlar.adsl değilde "fiber" paketlere dönüştürseler olur galiba
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.