Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (549. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.115
Cevap
124
Favori
727.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TP-Link'ler böyle gıcık

DL1'e bakacaksınız.

O zaman kabine uzak değilsiniz 100 metreden az mıdır mesafeniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

TP-Link'ler böyle gıcık

DL1'e bakacaksınız.

O zaman kabine uzak değilsiniz 100 metreden az mıdır mesafeniz?
    Modem değiştirsem fayda edermi? 2016 da ttnetin verdiği modemi kullanıyorum.100-110 Metra arası google maptan hesapladım.
  • StanicEnemyX kullanıcısına yanıt
    Yok etki edeceğini düşünmüyorum.

Yalnız o mesafeye göre daha iyi olmalı değerler. Ankastreden ölçüm yapabilirseniz karşılaştırma imkanınız olur.

• quote:

Yok etki edeceğini düşünmüyorum.

Yalnız o mesafeye göre daha iyi olmalı değerler. Ankastreden ölçüm yapabilirseniz karşılaştırma imkanınız olur.
    Bilmiyorum 7 senedir ttnet kullandım geçen ay kablonete geçtim kabusa döndü hayatım hız,ping,kopma vb aklına gelebilecek tüm sorunlar vardı.
    Büyük ihtimalle bir büyükşehirde yaşıyorsunuz?

Turksat'ın eski kurulumları fiber erişim değil santralden alüminyum kablo geliyor haliyle kapasitesi yetmiyor, darboğaz yapıyor. Turksat tabi bu altyapıyı yeniliyor FTTC/B sistemlerle ama büyükşehirlerde belediyeler sağolsun çok masraf çıktığı için öncelik daha ufak şehirlerde. Örneğin geçen sene Bolu'ya altyapı getirdiler, Zonguldak'ta da yenileme yapıyorlarmış.

• quote:

Büyük ihtimalle bir büyükşehirde yaşıyorsunuz?

Turksat'ın eski kurulumları fiber erişim değil santralden alüminyum kablo geliyor haliyle kapasitesi yetmiyor, darboğaz yapıyor. Turksat tabi bu altyapıyı yeniliyor FTTC/B sistemlerle ama büyükşehirlerde belediyeler sağolsun çok masraf çıktığı için öncelik daha ufak şehirlerde. Örneğin geçen sene Bolu'ya altyapı getirdiler, Zonguldak'ta da yenileme yapıyorlarmış.
    Eskişehirde yaşamıyorum lakin durum dediğiniz gibi,bizim buranın Turksat alt yapısı 99 depreminden kalma o günden bugüne yenilediklerini hiç görmedim ve bu sorunu tek yaşayan ben değilim tüm mahalle yaşıyor.
    Eskişehir? Yazım hatası oldu sanırım.

Evet tüm mahalleyi etkiler zira bölge alüminyum ile besleniyorsa tamamı alüminyumdur, şu bina fiber olsun bu bina alüminyun olsun demezler, hepsi bir yenilenir.

Valla Turksat Docsis modülasyonunun hayret verici başarısının ekmeğini yiyor başka bir şey değil. TT'nin bakır altyapısı kablo sistemi olsaydı sanırım fiber erişimde her daire çok rahat bir kaç Gbps alabilirdi

• quote:

Eskişehir? Yazım hatası oldu sanırım.

Evet tüm mahalleyi etkiler zira bölge alüminyum ile besleniyorsa tamamı alüminyumdur, şu bina fiber olsun bu bina alüminyun olsun demezler, hepsi bir yenilenir.

Valla Turksat Docsis modülasyonunun hayret verici başarısının ekmeğini yiyor başka bir şey değil. TT'nin bakır altyapısı kablo sistemi olsaydı sanırım fiber erişimde her daire çok rahat bir kaç Gbps alabilirdi
    Pardon benim hatam,son günlerde bu internet olayları beni çok yorduğu için bakan kör oldum,hayır küçük bir şehirde oturuyorum.Tüm mahalleyi etkiliyor ve böyle olacağını bilse idim ttnetten çıkmazdım 7 senelik aboneliğimi bozmazdım neyse ki şimdi yine ttnetteyim.Bu kablonet kutusu bina içindeki. TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Estağfurullah olur böyle şeyler.

Küçük şehir olması daha avantajlı tabi Turksat sabite pek yatırım yapan bir firma değil o sebeple geç olur ha illaki yenilerler ama ne zaman meçhul.

Evet oldukça eski bir kurulum, alüminyum kablo geliyor. Şuan cihazımda değil, bilgisayarımda kaldı o yüzden atamıyorum ama yeni nesil Turksat kabinleri daha büyük aktif cihazlar barındıran kabinler.

Türk Telekom'da da hız ile alakalı zaten şuan bir sorun yok ha eğer ileride 100Mbps falan almak isterseniz o zaman ankastreden daireye gelen kabloyu CAT6 ile yenilemekte fayda olur.

• quote:

Küçük şehir olması daha avantajlı tabi Turksat sabite pek yatırım yapan bir firma değil o sebeple geç olur ha illaki yenilerler ama ne zaman meçhul.

Evet oldukça eski bir kurulum, alüminyum kablo geliyor. Şuan cihazımda değil, bilgisayarımda kaldı o yüzden atamıyorum ama yeni nesil Turksat kabinleri daha büyük aktif cihazlar barındıran kabinler.

Türk Telekom'da da hız ile alakalı zaten şuan bir sorun yok ha eğer ileride 100Mbps falan almak isterseniz o zaman ankastreden daireye gelen kabloyu CAT6 ile yenilemekte fayda olur.
    Alüminyum kablo geldiği için o zaman koca mahalle sorun yaşıyor,ben bunu bilmiyor idim sizden öğrendim.Bizim mahalledeki bir kaç apartmana baktım hepsi böyle idi.Şuan TTNET alt yapım ne kadar destekliyor bilmiyorum ama bir ay kadar kablonet 50 mbps internet kullandım hızlı idi fakat hiç stabil değil idi hep internet kopardı,ping artardı,modem kendi kendine reset atardı böyle say sayabildiğin kadar saçma sapan sorunlar var idi.

• quote:

Valla CAT6 zamanında bilse idim çekerdim 2011 de bakır telefon kablosu çekmiştim.Birde bir şey sormak istiyorum modem değişmem gerekirmi? Kaliteli bir modem alsam faydasını görürmüyüm?

Türk Telekom'da hat değerlerine göre 70Mbps gözüküyor ama bina içi kabloları elden geçirirseniz büyük ihtimalle bu hız artacaktır.

Modem değiştirmeye gerek yok ama 5Ghz AC wifi, SMB dosya paylaşımı gibi özel ihtiyaçlarınız varsa keyfinize kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StanicEnemyX

Hat değerlerim nasıl arkadaşlar?

Bu degerleri nereden gorebiliyoruz bilgi verebilir misiniz?

@KyLeGs hocam sizin gibi ben de şaşırdım o duruma, abonelik sözleşmesi okurken sadece üst fiyatta diye bilgi veriyorlar buradan yürüyerek ses kaydının dinlenmesini isteyebilirsiniz belki, geçen gün tesadüfen şunu yaşadım faydası olursa bilgiui alın.

35mbit 100gb sınırlı tarifedeydim
    Taahhüt sonuna geldik
    Fiyat 1-2 tl yuksek olan 75gb akn olan tarifeye geçebildim
    Tarifenin adı hesaplı evde internet kampanyası

Bes dakika sonra internette tarifelere baktım bize ne önerdiler.baska bir sey var mi diye. Baktim daha iyisi var

Sonra aradım dedim daha iyi tarife varmış ne diye onermediniz size soyledikleri gibi bu tarifeye ancak kota yükselterek gecersiniz dedi.

Şimdi ben de yanlış tarife onerdiklerinden( iyi ki önermişler yoksa en son tarifeye yukseltemiyordum) 75 te oldugumdan dolayi kota yukselterek yuksek hizli kampanya 100 gb a geçişimi yapabildim.

Eski taahhutum 100 idi ancak yüksek hizli kampanyada 150 verebiliyordu 100 gb veremiyordu çünkü kota ayni kaliyordu,

Ancak hesaplı evde internet tarifesi için böyle bir engel yok sanırım o nedenle fiyattan kurtarip kota yükseltmesi istemeyip ona gecip sonra yuksek hızlı internet paketine geçince tesadüfen işimi halletmis oldum.

Sizin işinize yarar diye düşünüyorum, bazi tarifelerde o kota durumu yok bazılarında kota yukseltme istiyorlar.

Neyse macera orada bitmedi tabi şimdi internette 100gb 35mbit olan tarife 10 tl de yalın internet ücretie 81 tl bilgisi verdiler bana , bugün kıl olup yine aradım böyle bilgi aldim sen ne diyorsun diye cagri merkezindeki kisi 81+10 bilgisi var sistemimde o nedenle sikayet kaydi acicam dedi. Simdi de bununla ugrasiyoruz
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 17 Ekim 2018; 11:40:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: StanicEnemyX

Valla CAT6 zamanında bilse idim çekerdim 2011 de bakır telefon kablosu çekmiştim.Birde bir şey sormak istiyorum modem değişmem gerekirmi? Kaliteli bir modem alsam faydasını görürmüyüm?

Alıntıları Göster
    Bana elektrik malzemesi satan yerin verdigi bilgi cat6 da 8 tane kablo var sadece 2 sini kullaniyorsun, aşağı kadar( benim 4 kat ) cat 6 alacağına bakır kablo al daha faydalı dedi, cat6 içinde alüminyum iletken kullaniliyor senin için bakır en kayıpsızı olur dedi, açıkçası neyden bahsettigini bilir gibi konuştuğundan ve o an inandırıcı geldiğinden açıp da araştırma için vaktim olmadığından kabul ettim metresi 2 liradan bakır kablo aldım,kabloyu 4 telli şekilde aldim olur ki 2 tanesinden biri ileride bir sey olur da koparsa kolay sekilde diger 2 den aktarma yapıp tekrar baştan aşağı kablo çekme ihtiyacı olmasın diye.

Neyse eldeki bütün bilgileri aktardım, umarım faydasi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Bana elektrik malzemesi satan yerin verdigi bilgi cat6 da 8 tane kablo var sadece 2 sini kullaniyorsun, aşağı kadar( benim 4 kat ) cat 6 alacağına bakır kablo al daha faydalı dedi, cat6 içinde alüminyum iletken kullaniliyor senin için bakır en kayıpsızı olur dedi, açıkçası neyden bahsettigini bilir gibi konuştuğundan ve o an inandırıcı geldiğinden açıp da araştırma için vaktim olmadığından kabul ettim metresi 2 liradan bakır kablo aldım,kabloyu 4 telli şekilde aldim olur ki 2 tanesinden biri ileride bir sey olur da koparsa kolay sekilde diger 2 den aktarma yapıp tekrar baştan aşağı kablo çekme ihtiyacı olmasın diye.

Neyse eldeki bütün bilgileri aktardım, umarım faydasi olur

Alıntıları Göster
    Teşekkürler ben bunu bilmiyordum.
    Modem ara yüzüne girmeniz gerek değerleri öğrenmek için.
    http://192.168.1.1/

Teknik olarak sadece yorum düzeyinde bilgiye sahibim, bu işi yapan arkadaşlar benden daha iyi bilgiye sahiptir mutlaka,ben de cat6 almaya gitmiştim ve bakır kablo ayni fiyata gelmesine rağmen bunu yaptım, çünkü hem elektrik tesisatını yapacak kişi hem de kabloyu satan kişiyi darlayarak sorular sorunca en sonunda bu bilgilere ulaştım. Onaylamak ve sonrasında sizin aldığınız bilgileri bana aktarmak size kalmış , beni de edindiğiniz bilgileri paylaşarak sevindirirsiniz.

Kimin doğru söylediğini bilmek güç çünkü ülkede herkes kesin bilgi diye yayın yapıyor, herkes çok ikna edici konuşuyor ben ise şüphecilik felsefesinle yaşıyorum:)

Bu arada dikkat ettim kabloyu apartman ttnet panosuna cekilirken hakikaten iki bakır kablo baglayarak yaptı, cat 6 da evdeki modemden direk olarak aşağıdaki panoya kadar kablo cekiyorlar mi ne yapiyorlar onu bilmiyorum, birisi onu da bize söylerse bunlari merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Teknik olarak sadece yorum düzeyinde bilgiye sahibim, bu işi yapan arkadaşlar benden daha iyi bilgiye sahiptir mutlaka,ben de cat6 almaya gitmiştim ve bakır kablo ayni fiyata gelmesine rağmen bunu yaptım, çünkü hem elektrik tesisatını yapacak kişi hem de kabloyu satan kişiyi darlayarak sorular sorunca en sonunda bu bilgilere ulaştım. Onaylamak ve sonrasında sizin aldığınız bilgileri bana aktarmak size kalmış , beni de edindiğiniz bilgileri paylaşarak sevindirirsiniz.

Kimin doğru söylediğini bilmek güç çünkü ülkede herkes kesin bilgi diye yayın yapıyor, herkes çok ikna edici konuşuyor ben ise şüphecilik felsefesinle yaşıyorum:)

Bu arada dikkat ettim kabloyu apartman ttnet panosuna cekilirken hakikaten iki bakır kablo baglayarak yaptı, cat 6 da evdeki modemden direk olarak aşağıdaki panoya kadar kablo cekiyorlar mi ne yapiyorlar onu bilmiyorum, birisi onu da bize söylerse bunlari merak ediyorum
    Dün akşam 18:30 gibi TTNET yetkilisi geldi tekrardan bağlantı yapmak için çünkü hattı kendi üstüme almıştım,benim eve direk bakır kablo geliyor apartmanda bulunan kutudan,zaten daha öncede söylemiştim 2011 de çekmiştim kabloyu,modem kablosu ile bakır kabloyu iki adet ince kablo çıkartarak bakır kablonun içerisinden onları bağladı ve diğer kabloların ucuna mühür taktı toksitlenmesin diye yani senin dediğinin aynısını yaptı rj11 girişi olmadığı için.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• Arkadaşlar 24 mbps 100 akk sonrası 8 mbps kullanan var mı varsa fiyat ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: selami023

Arkadaşlar 24 mbps 100 akk sonrası 8 mbps kullanan var mı varsa fiyat ne kadar?
    şuan 69 liraya kullanıyorum bana 75 gb 59 lira teklif ettiler.
  • pudinkk kullanıcısına yanıt
    CAT6'nın iki teli kullanılıyor DSL'de ama alüminyum değil o da bakır. Tabi CAT6 belirli kalite standartlarını tutturduğu için tavsiye ediliyor, onun haricinde kalitlei bir. bakır kablo da olur tabi ama enterferans için çok iyi bir yalıtıma sahip olması ve bakırın burgulu olmaması yekpare olması gerekli.

• 
Sayfa: önceki 547548549550551
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.