Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (731. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam onu ben de merak ediyorum. Geçtiğimiz az upload AKN'sini geçmeme rağmen işlemedi. Göreceğiz İnşallah kalkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde pingler iyileşmez, iyileşmesi için herşeyimizin mükemmel olması hiç sansür mekanizması olmaması, fiber kabloların dünya turu yapmadan tamamen düz bir şekilde gitmesi lazım.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Bilgi için tesekkur ederim peki turk telekomun kapasite artırımı kotayı kaldıracağı için mi maksat darboğaza girmemek için mi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    10 Ekim 2018 tarihinden sonra yapılan taahhütlerde upload hızı düşüyordu. Zaten upload AKN'si sansür yüzünden cihaz boğulma yapmasın diye getirilmiş çok az yerde uygulandı. Şimdi kaldırılacak.
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    AKK kaldırılması için herkesin hızının yarısını kullanacağı senaryosu üzerinden 3 akşam 19:00 - 23:00 arası test yapıldı bu testlerde Viyana POP noktasında cihazlardan biri aşırı ısıdan reset attı, diğer noktalarda trafiğin geçişi yapıldığı arabağlantı da sıkıntılar oluştu.
    Hocam zaten başlı başına upload AKN'si olması bir saçmalıktı da üstüne 20GB olması daha da b0y0k bir saçmalıktı. Neredeyse her ay, atrıca bir upload yapmamama rağmen 20GB'tı geçmişim.

O kadar kazanıyorlar bi zahmet trafiğin rahatlaması için biraz paraya kıysınlar....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir video var, hat birleştiriyor tp-link marka cihaz ile.
    Eğer iki bağlantıda aynı ispden alınırsa , gateway seviyesinde tek ip üzerinde paketler bile birleştirilebilir teknik olarak mümkün, bankalarda bile sıkıntı çıkmaz o zaman.Tabi halihazırda bunu yapan cihaz varmıdır bilemem.Ancak altyapı olmayan şehir dışındaki fabrika gibi yerlere operatörler sunabilir bu seçeneği.Normal vatandaş için uğraşmazlar.
  • müntekim M kullanıcısına yanıt
    İnceledim tp link bugün arayacak ekibi eğer olmazsa uğraşırım tekrar bu load balance yapmadan direk böyle bir seçenek yok bendeki yazılımda daha gelişmiş olsa gerek .
    Ben örneğin Amsterdam'daki bir sunucuya bağlanmak istediğimde benim trafiğimi Türkiye sınırlarında Tt, oradan sonra da yabancı servis sağlayıcılar mı iletiyor? POP noktaları bu trafiğin aktarıldığı yerler mi? Bu konuda kısa bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • warchief46 W kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.

Türk Telekom kullanıyorsanız yurtdışına çıkana kadar Türk Telekom getirir. Daha sonra Türk Telekom'un anlaşmalı olduğu trafik taşıyıcı firmalarla ve bu trafik taşıyıcı firmaların da anlaşmalı olduğu firmalarla artık dünyanın neresinde nereye ulaşmak istiyorsanız ulaşırsınız.

POP noktaları sadece yurtdışı bağlantısı için yok. POP noktası aslında genel bir terim, bağlantı-aktarma yapılan her yer POP noktası aslında.

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Yurt içi trafik nasıl işliyor? Örneğin ben Kahramanmaraş'tan İstanbul'daki sunucuya nasıl bağlanıyorum? Saha dolabı, il santral vs.

Hayırlı işler hocam

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 10 Aralık 2018; 16:51:53 >
  • turk telekom akk kalkıyor
    https://www.ntv.com.tr/video/teknoloji/akk-kalkiyor-peki-faturalar-artacak-mi-taahhut-suresine-dikkat,KJaaP6rmykuMMw1GhWsVmA
    videoyu seyretmenizi tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 10 Aralık 2018; 17:12:06 >
  • Arkadaşlar merhaba tekrar,

CGNAT ip'de olup olmadığımı öğrenmek için herkes whatismyip de çıkan sonuç ile modem ip sini kıyasla diyor.

Tilgin HG2331 router da modem ip adresini nasıl öğrenebiliriz? Ben bulamadım.
  • warchief46 W kullanıcısına yanıt
    Amsterdam'daki sunucuya erişmek için Türk Telekom sizi kendi kablosuyla Amsterdam'a kadar taşıyıp orada trafik değişimi yapılan (exchange) veri merkezleri var. Türk Telekom'un da Amsterdam'da NIKHEF, Equinix AM7 ve Interxion Science Park veri merkezlerine kendi hatlarını getirip trafik taşıyıcı dediğimiz Tier 1 sağlayıcılar var. O veri merkezlerinde Türk Telekom trafiği bu şirketlere teslim ediyor ve hedef sunucuya erişiyorsunuz. Amsterdam gibi yine TT'nin Viyana, Sofya, Bükreş, Milano, Marsilya ve Frankfurt'ta veri merkezlerinde POP noktası var.

Yurtiçinde de işlem aynısı sadece başka firmayla işiniz yok Türk Telekom sizi santralden alıp uygun rotalarla İstanbul'a ulaştırıyor. İşlem Santral MSAN --> İl POP noktası (router, switch vs.) --> İstanbul POP Noktası --> Sunucu şeklinde gidiyor.
  • Binada fiber altyapi var fakat kullanan sadece 10 daire var.Gerisine port yokmus.Klasik bekleme sureci basladi.

Bu surede beklerken vadafone icin gorustum.Adamlar 24 megabit internet verebileceklerini soyluyorlar ustunu veremiyorlar.Fiber var ama aldigimiz max hiz bunu veriyorlar.Bos port oldugunu soyluyorlar fakat bence yanlis goruyorlar.

Aynisi Turktelekom icin de gecerli.Cagri merkezinden bos port var diyorlar ama geldiklerinde aldiginiz cevap tam tersi...

• müntekim M kullanıcısına yanıt
    benim asus modemde dual wan ozelligi var baska modemden gelen ethernet kablosuyla normal takilk olan dsl kablosu ten baglanri yapilabiliyor hiz yukseluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bina yapılalı 1 yıl oldu kablo 1 haftadır çekildi.

• Semsam S kullanıcısına yanıt
    binada superonline veya türksat altyapısı var mı vodafone bunlar üzerinden de hizmet verebiliyor
  • 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.