Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (552. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen reset ister ama sinyal henüz verilöediyse bekleyeceksiniz.

Şuan DSL lambası yanıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Aynen reset ister ama sinyal henüz verilöediyse bekleyeceksiniz.

Şuan DSL lambası yanıyor mu?
    9 dan beri bu şekilde.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• 9da eve gidince bi resetliyim falan.

Hem o vakte kadar sinyali vereceklerse de vermiş olurlar herhalde.

• Ttnet aradim vdsl ve adsl destekliyor dedi.milleni sorguladım aylardir 5mbps olan simdi 47

Sonunda basardim galiba. Bi an once eve gitmem lazimmnm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 16 Ağustos 2018; 18:14:16 >
  • Tamamen kesik.

CRM'yi güncelliyorlar aktarma anında o sebeple şuan 47Mbps gçzüküyordur. Ama muhtemeln çok daha fazla alırsınız.

Speedtest'i bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Tamamen kesik.

CRM'yi güncelliyorlar aktarma anında o sebeple şuan 47Mbps gçzüküyordur. Ama muhtemeln çok daha fazla alırsınız.

Speedtest'i bekliyoruz.
    Ttneti tekrar aradim 49 dedi onlarda.

Aksam ola hayrola, speedtest ve hat degerlerini atacağım.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ben de fiber istemezükçülerden gibiyim aslında. :)

Senelerce TTnet'e 1 Mbit dandik kotalı İnternet'i için para ödedim. ISS değiştirdim, kablolarında olan sorunu bir ayda çözdüler. Doğu'da bir sorunu bir haftada çözdüler. Batıya geldim, bulunduğum binaya iki sene sonra bağlantı çektiler. Tabi o süreçte ben bir WiFi ISS ile anlaşıp çektirdim binaya. Şimdi bina değiştirdim ve her tarafta Vodafone kazıya başladı. Vodafone kazıya başlayınca da TT uyandı ve her daireye kadar aceleyle kapılarına fiber çekti. Tabi hala alınabilir bir fiber hizmeti yok. :D

Gelecek ay başı gittiğimde Vodafone becerebilmişse, onun fiberine geçebilirim. Becerememişse de WiFi servis sağlayıcı ile görüşürüm. Yan blokta var, bizim bloka da zor olmaz herhalde bağlantı. Bu da direk Vodafone fiberine çıkıyor ve fiberden farklı bir performansı yok. 16 Mbit sınırsızı 50 TL imiş sanırım yan blokta, ben 8'i 40'a kullanıyorum. Ya da Netspeed, Göknet, Uçakkaçaknet gibi alternatifleri incelerim TT'nin altyapıya mecbur kalırsam. Tiksiniyorum firmadan. :D

• bence fotoğrafı kaldırmak isteyebilirsiniz çünkü herekse açık bir ortam internet ailemi açık adres vermek pek iyi değil belli olmaz ben çoğu ortamda adresimi vermemeye çalışıyorum 2.yöntem iste adresinizi karalayarak atabilirsiniz fotoyu yeniden bu arada hayırlı olsun speedtest bekliyoruz
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    vodafonenun kendi altyapısı yok o da ttninkini kullanıyor ben altyapı yaptırmak için sormaya gittim ttye başvurmanız gerek benimde müzdarip olduğum bi durum olsada anladım kaldarıyla bir tek süperonline farklı diğerleri ttnin altyapısından alıyor
  • DüşünenÇocuk32 D kullanıcısına yanıt
    Altyapı işi bölge bölge. Şuan bulunduğum yerde sadece Turk Telekom'un altyapısı var, Superonline'ın bile yok; baz istasyonlarını fiber ile değil, radyolink ile besliyor. Sizin de burası gibi herhalde. Sadece DSL hizmeti veriliyor ve o da Turk Telekom altyapısından.
    Ancak diğer evimin olduğu yerde Turk Telekom ve Vodafone'un fiber altyapıları var, 5 KM mesafedeki diğer şehirde de SuperOnline'ın da altyapısı var ama sanırım sadece baz istasyonlarına gidiyor. Vodafone ise evlere kadar fiber çekip fiber hizmeti veriyor. Bizim mahalleyi daha geçen ay kazıyordu Vodafone ekipleri. Geçen yıl şehir dışına kadar bir fiber çektiler, o fiber üstünden WiFi ISS'ler kurumsal olarak bağlantı alıp hizmet veriyor. Şimdi ise bizim ara sokaklara da kazı yapıyorlar. Ancak uyanık TT iki yıl altyapısız beklettikten sonra bizi Vodafone'u görünce hemen işe atılıp getirdi kapıya kadar fiberleri. Gözünü sevdiğim rekabet, ne hale getiriyor kan emicileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 16 Ağustos 2018; 19:11:22 >

vodafone başvurabiliyor muyuz biz apartmana fiber ve ya vdsl istiyoruz bana orda görevli öyle dedi ttnete başvurmanız gerek istanbulda vodafone nerelere fiber yapıyor acaba neye göre ayırıyor
  • Bugün yolda giderken tesadüfen saha dolaplarının üzerinde bu boş kutuyu buldum, olayı nedir açıklayabilecek varsa bilgilenelim.

• beyler şimdi bizim 2 soru sorcam 1.si turkcell e 4 apartman dilekçe versek 40 kişi falan işte fiber döşer mi buraya bide bölgede galiba hipernet var ben hipernet ile fiber kampanyalarından yararlanabilir miyim yararlanamaz mıyım
  • TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] arkadaşlar bu kutunun intle bi alakası var mı

Sizin orada altyapı olmadığı için fiber için başvuramazsınız. VDSL için durumu bilmiyorum, sonuçta onu Turk Telekom üzerinden verirler verirlerse.

Superonline'ın fiber bağlaması da bölgedeki altyapıya bağlı. Bölgenizde varsa başvurduğunuzda muhtemelen yardımcı olurlar. Ancak bölgenizde altyapıları yoksa veya altyapı olsa da sadece baz istasyonlarına bağlıyorlarsa başvursanız da fayda etmez.
    Kutunun üzerinde yazanı bilseydik, bir şey söyleyebilirdik belki. Alakası olabilir. Olmayabilir de. :D
    kutunun üzerinde sayılar ve harf yazıyor 3 tane nokta arayla edit: yakında superonline wifi gözüküyor turkcell bütün adsl fiber superonline diye geçmiyorsa yakında altyapısı var galiba wifi mesafesinde vınn olma ihtimalide var bunlar isimlerini neye göre sınıflandırıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DüşünenÇocuk32 -- 16 Ağustos 2018; 20:49:50 >
  • 6 senelik hasret bitti

Değerler nasıl yorumlarmısınız?

Bu arada ttnet 50mbps - 200gb akn 104,90 TL ödeyeceğim.

• hayırlı olsun güle güle kullan nasip bize artık
  • Hayılrı olsun, keyifle kullanın İnşallah. Bu arada bina için kablolamanızı bir gözden geçirin derim zira zayıflama biraz fazla ama SNR çok çok iyi, O SNR düşük bir zayıflama ile 130Mbps ulaşılabilirleri görebilir.

• 
Sayfa: önceki 550551552553554
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.