Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24042405240624072408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam gittim müdürlüğe dedim böyle böyle

Arkadaşlar Müdür Bey'i aradı müdür dedi ki Olmaz öyle şey kutu koymadıysak sisteme girilmez Siz başvurusunu alın hallolur gerisi denildi Neyse başvuruyu yaptık Eve geldim aşağıya didik didik aradım canım çıktı aramaktan ama sonunda kutuyu buldum koymuşlar

Ve süreç nasıl bu kadar hızlı olduğu anlayamadım SMS geldi Yarın ekip gelip bağlayacakmış

Kutunun resmini de şöyle bırakayım

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Hocam bu esasen dış mekan dağıtım kutusu. Yani bu kutudan binalara dağıtım yapılıyor. Binadan dairelere dağıtım için şuna benzer bir kutu kullanılıyor:

Ama yeni bir kutu çıktı da artık iç mekanda da sizdeki gibi bir kutu kullanılıyorsa bilemem. Neyse sonuç olarak başvurunuz alınmış, hayırlı olsun. :)

• Dejuf D kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam binada Bodrum kat'a yerleştirmişler Bu kutuyu 5 yüzlük hızı aldım Bakalım özellikle verdikleri cihazın kablosuz performansı nasıl merak ediyorum

Kablosuz olarak routerın yakınından 450 civarı alırsınız tahminen. Hayırlı olsun inşallah sorunsuz şekilde kurulum yapılır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • alfo21 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

Bence bu Telekom'un kullandığı tipik bir dış mekan dağıtım kutusu değil. Dikkat ederseniz 16 fiber port var. Muhtemelen yeni bir tip bina içi fiber sonlandırma ve dağıtım kutusu. Recep32 forumdaş binasında kaç daire olduğunu söylere durum biraz daha netleşir...

Ancak çok da temiz iş çıkartılmış... Bu durumda iç tesisatı da (yani daire veya dairelere gidecek OBK'ları) herhalde Telekom'dan gelen ekip çekecek. Beğendim...

• Evet hocam bana da değişik geldi. Bakın sağ alt tarafta 2 tane rakor var. Hem iç mekan hem de dış mekan dağıtımı amacıyla kullanılıyor olabilir mi acaba? Kaset arka tarafa gizlenmiş. PLC de muhtemelen arka tarafta bulunuyor. Bu tarz bir kutuyla ilk kez karşılaşıyorum. Acaba portlar Duplex SC mi diye dikkatlice inceledim ama Simplex SC gibi duruyor.

Bir bilene soralım öyleyse. :)

Sayın @XpressMusic34 hocam şu mesajdaki : https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/154039440 kutuyu tam anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Öte yandan sayın @receep 32 hocam siz de kutunun içini dışını daha detaylı fotoğraflayıp paylaşabilir misiniz rica etsem?

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Hocam binada 9 Daire var

Evet müdürlükteki arkadaşlar da müşteri hizmetleri de öyle söyledi Telekom çekecek kabloları dedi

Hemen randevuyu yarına vermişler Yarın gelirlerse işlemleri anlatırım detaylıca

Tamamdır hocam yarın atayım

Binada 9 daire olduğuna göre epey şanlısınız. Optik portlarda kolay kolay bozulma/devre dışı kalma olmaz. 9 daireye 16 portluk kutu konulmuş (zaten bu tür kutular 8-16, biraz daha büyüklerinde 24 portluk olarak üretiliyor; yani 8'in katları....). Özetle, 9 dairemin tamamı FiberNet'e geçse dahi geriye 7 boş port "yedek" olarak kalmakta veya başka bir deyişle 7'ye kadar daire isterse (ve OBK dediğimiz dahili fiber tesisat kabloları çekilebilirse.., başka bir kişi adına ancak aynı adrese) ikinci bir FiberNet aboneliği dahi alabilir. Tabi T.Telekom'dan ya da T.T. altyapısından hizmet veren alternatif ISS'lerden! TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

• mafaky kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam Bilgilendirme için teşekkürler

Sanırsam Şu an için binadan ilk başvuruyu ben yaptım🙂

Bu arada geçmiş olsun arkadaşlar Sanırsam Telekom zamları yapmış

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/ilk-ay-bizden.aspx?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Sağlam geçirmişler zammı maşallah.

Hiç affederler mi

1 ile 2 yıl sonra fiyatlar ne durumda olur Düşünmek bile istemiyorum

Resmen köprüden önceki son çıkış misali son anda yırttım

Resmen son dakika kurtuldunuz zamlardan tebrik ederim :) Keşke 1000mbps alsaymışsınız ama 500 de gayet iyi kafanız rahat en azından.

Tam da şimdi onu yazıyordum

Telekom online işlemler uygulamasında paket yükseltme seçeneğinde 1000'lik paket var bastığımda fiyat bende hala 389 görünüyor

Dün demişlerdi Siz şu an sözleşme yaparsanız 1000'lik paketin fiyatı da leride geçmek İstediğiniz zaman yine eski fiyattan verilir diye pek inanmamıştım ama bilemedim

O zaman sıkıntı yok sizde öyle görünüyorsa. Ben 1000mbps kullandığım için paket yükseltme seçeneği yok ama sözleşmeyi 12 ay daha uzat diyince 500 lira fiyat çıkarıyor uygulama :D

Yalnız alt tarafta + cezalı diyor

Normalde üst paketleri geçiş yaparken ceza çıkmıyor diye biliyordum En azından okuduğum yorumlar ve müşteri hizmetleri öyle demiştin ama anlamadım

Tam emin değilim ama sanki indirim - ceza dahil 389 lira diye anladım. Emin değilim tabii.

Olabilir ben de bilemedim hocam

Ama ek bir ceza olsa onun da tutarı ile birlikte fiyat yazması gerekirdi öyle bir şey de görünmüyor

• Ben şimdiye kadar T.Telekom'dan hep taahhütlü paketler kullandım ve hız yükseltmesi yaptığımda hiçbir zaman bir ceza ödemedim. Bu kapsamda, eğer paket de değiştirdiysem, taahhüt o değişiklik tarihinden itibaren 24 ay olarak düzenlendi ve keza herhangi bir ceza ödemedim...

• 
Sayfa: önceki 24042405240624072408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.